دنیس گلدبرگ: Rivonia triallist آزادی مبارزه بی باک, صریح منتقد

دنیس تئودور گلدبرگ یکی از مدافعان در مبارزه علیه آپارتاید در آفریقای جنوبی گذرانده و در سن 87. او یکی از دو تاریخ و زمان آخرین باقی مانده نیز که تلاش برای خرابکاری در 1963-1964 همراه با نلسون ماندلا, Walter Sisulu و احمد Kathrada.

گلدبرگ متولد شد در خانواده ای از کمونیست ها در وودستاک, کیپ تاون در سال 1933. او در لندن به دنیا آمد پدر و مادر از تبار بودند لیتوانیایی یهودیان. خانه دوران کودکی خود را یکی که در آن مردم از تمام رنگ ها مورد استقبال قرار می گرفتند و در میان دوستان خود را بسیار غیر معمول در آفریقای جنوبی خانه از آن نسل.

او بیش از دو دهه از عمر خود را پشت میله های زندان در پرتوریا زندان مرکزی در پایان Rivonia محاکمه. به دلیل قوانین آپارتاید او به عنوان یک فرد نمی تواند فرستاده شده به جزیره روبن که در آن همه سیاه زندانیان سیاسی و همکار خود را triallists فرستاده شد.

انقلابی جاده

گلدبرگ ثبت نام برای رشته مهندسی عمران رشته در دانشگاه کیپ تاون در سال 1950 سال حزب کمونیست آفریقای جنوبی ممنوع شد. او در شرکت مدرن جامعه جوانان همراه با دیگر چپ و پیوست های زیرزمینی در آفریقای جنوبی حزب کمونیست در سال 1953 هنگامی که آن را دوباره شکل گرفته است.

در سال 1953 گلدبرگ بود سازماندهی جلسات در Loyolo حل و فصل در Simonstown برای تشویق حمایت از این کنگره برنامه ریزی شده مردم در سال 1955. در این جلسه گرد هم آورده کنگره اتحاد متشکل از کنگره ملی آفریقا (ANC), آفریقای جنوبی, هندی, کنگره, رنگی مردم را به کنگره آفریقای جنوبی و کنگره اتحادیه های کارگری و کنگره دموکرات ها در 25-26 ژوئن سال 1955.

به ویژه شاخه سیاسی آپارتاید پلیس گزارش داد این دولت متعلق به راه آهن اخراج گلدبرگ از کار خود را.

در این جلسه به اوج خود رسید در تصویب منشور آزادی که شد کنگره جنبش طرح به صورت رایگان و غیر نژادی آفریقای جنوبی.

گلدبرگ بود و همچنین فعال در این دهه در کنگره دموکرات چپ سازمان وابسته به ANC که عضویت در آن سال ها محدود به آفریقایی.

او در سال 1960 شرکت کننده در ضد تصویب شد. سپس همه مردم سیاه و سفید مورد نیاز برای حمل اسناد هویت است که کنترل حرکات خود را. این سند بود با تمسخر شناخته شده به عنوان dompas (dumb عبور).

او بازداشت بدون محاکمه به مدت چهار ماه در حالت اضطراری به عنوان مادر او بود. این نتیجه خود را در حال از کار اخراج کارگر در ساخت Athlone ایستگاه برق.

زمانی که رژیم آپارتاید ممنوع ANC و رقیب پان Africanist کنگره (PAC) در سال 1960 گلدبرگ یکی از بنیانگذاران uMkhonto ما Sizwe (MK) مسلح بال از ANC, برنامه ریزی یک شورش مسلحانه. گلدبرگ کمک به سازماندهی اولین MK اردوگاه های آموزشی در داخل آفریقای جنوبی و MK فنی افسر.

در 11 جولای سال 1963 شعبه ویژه حمله Liliesleaf مزرعه خارج ژوهانسبورگ و بازداشت او را همراه با والتر Sisulu و رهبران ANC. پس از ماه از بازداشت دولت اتهام او و دیگران با خرابکاری. ماندلا در حال حاضر در حال گذراندن حکم زندان برای خروج از کشور بدون پاسپورت اضافه شد متهم کرده است. این آغاز شده معروف Rivonia محاکمه.

آن باقی مانده است یک موضوع از گمانه زنی چرا متهم بودند که به اتهام خرابکاری و نه خیانت. احتمالی دلیل است که تحت های جدید Sabotage قانون سازی از طریق مجلس توسط بالتازار یوهانس Vorster, وزیر پلیس هر متهم شد گناه تا ثابت. این ساخته شده آن را آسان تر برای دادستان به زندان کسانی که قبل از دادگاه.

هشت متهم شد و محکوم به حبس ابد در سال 1964. در 31 سال سن گلدبرگ جوانترین شد. آپارتاید تفکیک زندانیان است. گلدبرگ بود به زندان فرستاده می شود در پرتوریا در حالی که همکار خود را متهم تمام شد, پرواز به کیپ تاون برای حمل و نقل به جزیره روبن ،

زندان و پس از

زندانیان سیاسی تحت درمان قرار گرفتند vindictively. گلدبرگ رد شد هر بازدید کنندگان برای چهار سال است. او مجاز به ارسال و دریافت تنها یک حرف بیش از 500 کلمات در هر شش ماه. اما بسیاری از حروف از همسرش, Esme Bodenstein بودند را به او واگذار.

آن را تنها در سال 1980 که زندانیان سیاسی اجازه داده شد به خواندن روزنامه.

در سال 1974 گلدبرگ در زمان در کار مراقبت برام فیشر رهبر حزب کمونیست و سابق خود دفاع وکیل, زمانی که او در حال مرگ از سرطان در ردیف سلول است.

در سال 1985 گلدبرگ منتشر شد. او پرواز کرد و به دیدار دخترش در اسرائیل; و سپس زندگی با همسر خود را در لندن است. بعد از در گذشت در سال 2000 او به آفریقای جنوبی بازگشت و در سال 2002 با همسر دوم خود Edelgard. رونی Kasrils و سپس وزیر امور آب و جنگلداری استخدام او به عنوان مشاور ویژه به مدت دو سال.

گلدبرگ با استفاده از اعتبار خود را به صحبت کردن در برابر فساد به اوج خود رسید که در طول جاکوب زوما را دهه به عنوان رئیس جمهور. به عنوان یکی از آرمان گرایان که مشغول به کار برای ANC قبل از آن آمد به دفتر در سال 1994 و فساد و دولت ضبط شد منفور به نسل او.

در بازنشستگی گلدبرگ راه اندازی صندوق جمع آوری برای دنیس گلدبرگ خانه امید در Hout Bay در حومه کیپ تاون است. خود را در خانه از امید خواهد فرصت را در هنر و موسیقی محلی به کودکان محروم.

بازنشستگی اضافه شده به تمام افتخارات او دریافت کرده است. در سال 2019 به ANC را به او اعطا بالاترین دکوراسیون Isithwalandwe. او اهدا شد چهار دکترای افتخاری از Medunsa (در حال حاضر Sefako Makgatho علوم سلامت دانشگاه) دانشگاه هریوت وات (اسکاتلند) دانشگاه کیپ تاون و شبه جزیره کیپ University of Technology.

اندرو Mlangeni در حال حاضر تنها بازمانده از Rivonia محاکمه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im