تورنتو — جانین منتیرو بود در بازگشت به خانه از تعطیلات خود را به کوبا برای یک هفته زمانی که او شروع به گرفتن شدید, سردرد در پشت چشم او پس از مدت کوتاهی پس از آن توسط عجیب و غریب توهم.

از نشانه های غیر معمول شد اولین نشانه های تب دنگی یک بیماری بالقوه کشنده است که منفجر شده در شيوع در آمریکای جنوبی و کارائیب با چند کشورهای گرمسیری گزارش شیوع بیماری و سلامت ملی شرایط اضطراری.

اما در آن زمان Monteiro, 42, فکر او ممکن است فقط باید آنفولانزا.

در عرض چند هفته علائم او spiralled خارج از کنترل است. او دچار درد مفاصل و سفتی و به آرامی دست او را گرفتن در واقعیت. در یک نقطه در حالی که در ماشین با پدرش پس از انتصاب دکتر, او تلاش می کرد به خواندن این دارو درد او فقط می خواهم تجویز شده است.

“پدر من نگه داشته گفت: همه چیز به من و من به یاد داشته باشید گفت:” آیا شما انگلیسی صحبت کردن?’ و سپس به من گفت: “این چیست در دست من؟’ و او گفت: “این دارو را جانین. آیا شما به یاد داشته باشید؟'” منتیرو گفت: اخبار CTV از خانه اش در کمبریج, Ont.

“که آخرین حافظه من است.”

در منتیرو دچار تشنج شد و با عجله به اورژانس. پزشکان یک کشف تکان دهنده: او تا به حال دچار ارگان های متعدد شکست و تنها یک چهارم از عملکرد قلب چپ است. او صرف 11 روز در حمایت از زندگی به عنوان تیم پزشکی تلاش برای کشف کردن منبع از بیماری تهدید کننده زندگی.

“وجود دارد یک زن و شوهر روز آنها مطمئن نبودند من بود رفتن به آن” منتیرو گفت.

پاسخ آن معلوم شد یک دانگ آلوده به پشه نیش در طول سفر اخیر خود به کوبا. مونترو یکی از بیش از 560,000 مردم در شمال و جنوب امریکا به قرارداد تب دنگی در سال 2018 است. تعداد کسانی که سر به فلک کشید در سال 2019 به 3.1 میلیون نفر – بیش از پنج برابر سال گذشته caseload.

مشکل گسترده است. آرژانتین در حال حاضر گزارش شیوع تب دانگ و شرایط اضطراری اعلام شده است در هندوراس و برزیل و جامائیکا و پاراگوئه. به تازگی رئیس جمهور پاراگوئه, ماریو Abdo بنیتز قرارداد ویروس و دستور داده شد به بقیه.

اما مسافران مانند منتیرو گفت: آنها تا به حال هیچ ایده چقدر شایع است – و چگونه خطرناک – تب دانگ می تواند تا زمانی که قراردادی به این بیماری خود را.

“من بود که 18 بار به کوبا و من احساس بسیار امن برای رفتن وجود دارد,” منتیرو گفت.

حتی پس از بهبود او را تشييع تا به حال یک اثر ماندگار در منتیرو سلامت. این بیماری باعث یک بیماری خود ایمنی scleroderma که دراز کشیده بود خفته در سیستم خود را. او همچنین زندگی با بیماری کلیوی و قادر به کار کردن است.

“آن را ویران زندگی من,” او گفت:. “علاوه بر از دست دادن زندگی حرفه ای من است که من بسیار سخت کار می کرد به من خیلی سالم قبل از همه از این است.”

ماه گذشته Big Dicks 26 ساله از تورنتو قرارداد تب دانگ در حالی که حضور در این بازی مقصد عروسی در جامائیکا. کمتر از یک هفته بعد او دچار متعدد حملات قلبی و مرگ در آغوش مادرش در فلوریدا مرکز پزشکی.

Dicks’ مرگ کشیده شده جدید با توجه به بیماری که برای آن وجود ندارد و واکسن های موجود در کانادا. اخبار CTV صحبت به سه بازماندگان که همه گفت که کانادا از مسافران هستند که با توجه به اندازه کافی اطلاعات در مورد ویروس.

زمانی که منتیرو یاد گرفتم از این زن جوان از مرگ او گفت که او می خواست برای رسیدن به خاموشی’ پدر و مادر و ارائه تسلیت.

“من فکر می کنم آنها احساس همان من است. آنها عصبانی بود که هیچ اطلاعاتی در مورد این. هیچ آماده سازی و یا هشدار,” او گفت:.

“مردم باید بدانند که این اتفاق می افتد. شما ممکن است شنیدن در مورد آن اغلب ممکن است نادر است, اما آن اتفاق می افتد و آن اتفاق می افتد در تمام تعطیلات محبوب ترین نقاط است.”

چه تب دانگ?

تب دانگ است که در درجه اول گسترش پشه. علائم شامل تب ناگهانی بالا, بثورات جلدی, تهوع غدد متورم و درد در استخوان ها و مفاصل و چشم.

دولت فدرال می گوید مسافران در معرض خطر در هنگام سفر به کشورهایی که در آن تب دانگ در حال حاضر است. با توجه به سازمان بهداشت جهانی بیش از 40 درصد از جمعیت جهان زندگی در مناطق که در آن دانگ منتقل می شود.

آژانس های مسافرتی در کانادا تشویق می شوند هر چند لازم نیست برای هشدار دادن به مسافران از جمله خطرات با توجه به ارتباط از کانادا آژانس های مسافرتی.

اما آنچه بسیاری از مردم نمی دانند ممکن است در مورد تب دانگ است که این بیماری به طور بالقوه بسیار خطرناک تر اگر یک فرد قرارداد این ویروس بیش از یک بار. این بدان معناست که آگهی مکرر به دانگ-کشورها را تحت تاثیر قرار می تواند در معرض خطر بیشتری.

“اگر شما در حال آلوده هنگامی که شما در واقع در یک مجموعه برای یک واقعا بد نتیجه بار دوم هنگامی که شما در حال برخورد با یک سویه های مختلف گفت:” بیماری های عفونی پزشک متخصص دکتر نیل راو.

منتیرو گفت که با توجه به شدت بیماری او وجود دارد “امکان بزرگ” که او قرارداد تب دانگ قبل از. در اوایل سفر به جامائیکا او قرارداد علائم شبه آنفولانزا در سومین روز از سفر و دچار ماندگار علائم هفته. پس از تجویز آنتی بیوتیک او بهتر است.

“هرگز به من رخ داده است تا زمانی که من شروع به خواندن و تحقیق در مورد این بیماری و پیدا کردن که آن را بسیار ممکن است که من گاز گرفته بود یک بار قبل از,” او گفت:. “یک lightbulb نوع رفت.”

این یک وضعیت Arletta Doroszuk با آن آشنا است. 50 سال از eddie talbert jr, Ont. سفر به باهاما در سال 2011 و پس از چند روز از ورود به خانه دچار تب بالا و درد شدید در دست او است.

Doroszuk بازدید دکتر چندین بار و بعد وضعیت بدتر شده است, او در نهایت تست شده برای تب دانگ. آزمون برگشتم مثبت است.

نه سال پس از آن سفر او نشده سفر جنوب دوباره. او ترس از آنچه ممکن است اتفاق می افتد اگر او قرارداد دانگ برای بار دوم.

“من فقط می ترسم من ممکن است دریافت کنید (این ویروس دوباره) و من نمی خواهد خیلی خوش شانس,” او گفت:.

توصیه برای مسافران: بسته اشکال دافع و تحقیقات مقصد سفر خود را به دیدن اگر تب دانگ در حال حاضر است.

زن دیگری کارلا Radke از Winnipeg, سفر به مکزیک جامعه Guayabitos در شمال پورتو به Vallarta برای سه ماه تعطیلات با شوهرش. او گفت: هتل ها سمپاشی پشه, اما او هنوز هم به پایان رسید تا درد و رنج از درد در پشت چشم ها و درد عضلات-هر دو علائم این بیماری است.

او بیمار بود برای نه روز و ماه های آینده از دست داده و نزدیک به 100 پوند است. او شوکه شده بود وقتی که او متوجه او تا به حال تب دانگ.

“من هرگز فکر نمی کردم دانگ. من فقط فکر Zika. به من دانگ است مانند یک چیز قدیمی…Zika شد جدیدتر و که در ذهن من بود,” او گفت:.

درک خطر

Jodie Dicks’ مادر کریستین Boissoin و ناپدری, سفت Boissoin گفت: آنها می خواهند مطمئن شوید که دختر خود را نمی میرند “بیهوده است.” آنها در حال حاضر صحبت کردن به امید آموزش کانادایی دیگر در مورد خطرات ناشی از تب دنگی.

آنها می گویند دولت هشدارهای آسان نیست برای پیدا کردن که کافی نیست مسافران آگاه هستند از این مشکل است.

“جودی اینجا نیست با ما در حال حاضر — این است که یک. پروردگارا مردم نیاز به اطلاعات” رایان Boissoin گفت.

“من می گویند فقط در داستان ما. ما یک دختر نمی آمد و اگر شما فکر نمی کنم آن را یک پتانسیل واقعی شما اشتباه است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو