دهلی فشار به نوسازی را تهدید می کند یاد سایت های فضای عمومی

مقامات فدرال در ماه گذشته گفت: آنها را تغییر استفاده از زمین برای 86 هکتار (35 هکتار) از منطقه است که شامل مجلس خانه Rashtrapati Bhavan (کاخ ریاست جمهوری) و دروازه هند یادبود جنگ به “دولت” استفاده از تفریح و سرگرمی و امکانات عمومی.

اياد که از ترس مرکزی ویستا پروژه توسعه مجدد خواهد پاک کردن تاریخچه و شخصیت از این منطقه نیز در میان بزرگترین فضاهای عمومی در یک شهر بیش از 20 میلیون نفر است.

“مرکزی ویستا قابل توجه است, برای, تاریخی, زندگی و میراث معماری. به همان اندازه مهم است-استفاده از منطقه برای گردشگران و ساکنان یک منطقه سبز” گفت: Kanchi Kohli, یک محقق ارشد در مرکز تحقیقات سیاست.

“توسعه مجدد نشان دهنده یک فرم از “دولت پراکندگی’ که در آن قدرتمند دفاتر مناسب فضای شهری با نگرانی کمی برای برنامه ریزی و یا اجتماعی و زیست محیطی پیامدهای,” او گفت: بنیاد تامسون رویترز در ایمیل و نظرات.

در هند به عنوان در بسیاری از کشورها سریع شهرنشینی است که با قرار دادن فشار بیشتری بر دولت برای ساخت بلوک های اداری و شبکه راه آهن است که منجر به razing از ساختمان های قدیمی و سنتی بازار.

شهرستانها خطر از دست دادن نه تنها خود را از تاریخ و میراث فرهنگی, بلکه دانش سنتی است که کلید برای ترویج شمول پایداری و انعطاف پذیری با توجه به کارشناسان شهری.

مرکزی ویستا پروژه برآورد هزینه 200 میلیارد روپیه ($2.6 میلیارد دلار) و با توجه به پایان خواهد رسید 2024, پیش بینی ساختمان های مدرن جایگزین قرن سازه های هستند که به عنوان آشنا به بسیاری از سرخپوستان به عنوان تاج محل.

مرکزی عمومی آثار بخش است که نظارت بر این پروژه گفت: در توسعه مجدد آن پیشنهاد که منطقه در حال حاضر رنج می برد از فضای ناکافی و زیرساخت ها است.

این منطقه فاقد امکانات اولیه و امکانات و پارکینگ است که “منجر به احتقان و به یک فقیر درک عمومی” پیشنهاد گفت.

“وجود دارد یک نیاز برای upgradation.”

سایت برای جشن

دهلی نو تاسیس شد به عنوان پایتخت امپراتوری هند, در سال 1911 زمانی که استعمار بریتانیا حاکمان منتقل پایتخت از شهر کلکته در حال حاضر به نام کلکته.

معماران ادوین Lutyens بیکر و هربرت برنامه ریزی مرکزی اداری منطقه از شهر حفظ یک سوم از این منطقه برای فضاهای باز از جمله گسترده ای چمن که در قرعه کشی جمعیت ساکنان و گردشگران و فروشندگان در تمام طول سال.

این Rajpath (شاه راه) بلوار متصل یاد دروازه هند به Rashtrapati Bhavan است و سایت های سالانه روز جمهوری جشن های بزرگ نمایش توسط نیروهای مسلح و رژه رنگارنگ شناور از هر دولت است.

مرکزی ویستا ترکیبی از سنت از سراسر هند: مجزا دایره طراحی از مجلس; قرمز و بژ ماسه از معماری مغول; و گنبد Rashtrapati Bhavan با الهام از یک بودایی سنگ بنای.

“اهمیت تاریخی مرکزی در ویستا نهفته در آن, معماری, شهر و برنامه ریزی و سیاست” گفت: Swapna Liddle, یک مورخ در هند اعتماد ملی برای هنر و میراث فرهنگی است.

“تاریخ آن تاریخ هند” او گفت:.

این بدان معنا نیست که “باید آن را در زمان منجمد,” او اضافه شده و اشاره کرد که از چند ساختمان شده است به روز رسانی برای اضافه کردن امکانات رفاهی مانند تهویه مطبوع و اینترنت کابل.

“بیشتر انجام می شود به عنوان طولانی به عنوان نقطه شروع ما است که برای حفظ و تداوم زندگی و استفاده از ساختمان های موجود” Liddle گفت.

“از دست دادن میراث به نوسازی اجتناب ناپذیر است اما نیاز به دقت انتخاب کند. تصمیم گیری در مورد آنچه باید و آنچه که باید و آنچه که باید در جای خود از چیزهایی که در حال حذف” باید شامل یک بدن از کارشناسان او گفت:.

میراث در مقابل مدرنیته

سوال از حفظ میراث و یا مدرن است که مورد بحث نه فقط در دهلی اما در شهرستانها در سراسر جهان.

تقریبا 70% از جمعیت جهان خواهد بود زندگی در مناطق شهری در سال 2050 بر اساس برآورد سازمان ملل متحد و دولت ها در همه جا در حال تلاش برای پیدا کردن فضا به جای پررونق تعداد ساکنان شهرستان. “زمین از منابع کمیاب است اما میراث است و حتی با ارزش تر از آن نمی توان اصلاح و یا بازسازی شده” گفت: Anuj Srivastava, معمار که ثبت یک دادخواست علیه مرکزی ویستا پروژه که انتظار است در این کشور بالا دادگاه.

اطلاعات چند مرکزی ویستا پروژه ساخته شده اند و در حالی که چندین ساختمان در حال محافظت از میراث قوانین این دستورالعمل کرده اند که اغلب رقیق شده و یا نادیده گرفته شده در گذشته گفت.

یک سخنگوی مرکزی عمومی آثار بخش نیست پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر.

این پروژه نیاز به یک مطالعه دقیق از جمله ارزیابی از تاثیر آن بر میراث فرهنگی, محیط زیست و ترافیک و همچنین ممکن است عواقب ناشی از انطباق مورد 70,000 دولت با کارگران در یک منطقه کوچک Srivastava گفت.

“میراث حوزه در سراسر جهان با استفاده از اصول تطبیقی استفاده مجدد برای تغییر مورد نیاز,” او گفت: با اشاره به عمل repurposing ساختمان های جدید استفاده می کند در حالی که حفظ ویژگی های تاریخی.

“مرکزی ویستا باید از این اصول پیروی و در هیچ شرایطی نباید از فضاهای باز به معنای برای استفاده عمومی بود اختصاص به ساختمان های دولتی و منازل مسکونی,” او گفت:.

زمان استفاده از زمین تغییر اطلاع رسانی در میان مرگبار شیوع کروناویروس که آلوده حداقل 1200 و کشته شدن بیش از 30 در هند – نیز خشم قانونگذاران مخالف دولت.

هفته گذشته شاشی Tharoor یک عضو اپوزیسیون حزب کنگره گفت: در یک صدای جیر جیر که پول اختصاص داده شده برای این پروژه باید به جای آن استفاده می شود برای مقابله با این بیماری همه گیر است که ویران کرد این کشور در جوامع فقیر.

“Grand هزینه های ساختمان در این زمان بحران است postponable لوکس,” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de