Cybercriminals به در حال حاضر با استفاده از COVID-19 به عنوان یک کلاهبرداری تاکتیک

CTVNEWS.CA — به عنوان موارد از رمان coronavirus گسترش در سراسر جهان است scammers در حال تلاش برای سود کردن از نگرانی و پارانویا توسط نما به عنوان مقامات بهداشتی در کلاهبرداری های آنلاین.

روز شنبه سازمان بهداشت جهانی (WHO) هشدار داد که cybercriminals به در حال disguising و خود را به عنوان که نمایندگان در تلاش به سرقت پول و اطلاعات شخصی از افراد و سازمان ها.

این نوع از ایمیل های مخرب معمولا به عنوان کلاهبرداری فیشینگ ممکن است به نظر می رسد به از که و از آنها بخواهید برای اطلاعات حساس مانند نام کاربری و یا کلمه عبور و یا درخواست کاربران برای کلیک بر روی لینک های مشکوک و یا باز کردن فایل پیوست مخرب.

در برخی از موارد کلاهبرداران درخواست به صورت مستقیم کمک های مالی به برنامه های پاسخ اضطراری و یا بودجه تجدید نظر مربوط به COVID-19 چیزی که می گوید آن را انجام نمی دهد.

“اگر کسی در تماس با یک شخص یا سازمان ادعا می شود از سازمان آنها باید مراحل را به منظور بررسی صحت” که در بیانیه ای گفت.

“که بصورتی پایدار و محکم می گوید که هرگز نشانی از آن را به هر یک از این چیزها و هشدار می دهد که کلاهبرداری می تواند در قالب ایمیل, وب سایت, تلفن, تماس, پیام های متنی و حتی پیام های فکس.”

با توجه به وب سایت خود را که هرگز:

  • درخواست شما برای ورود به سیستم برای مشاهده اطلاعات ایمنی
  • ارسال فایل پیوست در پست الکترونیک شما نمی پرسند
  • بپرسید شما را به بازدید از یک لینک خارج از www.who.int
  • از شما درخواست برای کمک مالی به طور مستقیم به برنامه های پاسخ اضطراری و یا بودجه تجدید نظر

که اشاره می کند که این نوع کلاهبرداری به احتمال زیاد همچنان به عنوان ویروس جدید گسترش در سراسر جهان است. از روز شنبه بیش از 88,000 موارد COVID-19 تا به حال تایید شده است در سراسر جهان هر چند که متوقف کوتاه از تماس با شیوع یک بیماری همه گیر.

CTVNews.ca تماس بهداشت عمومی کانادا برای اظهار نظر در مورد اینکه آیا یا نه مشابه کلاهبرداری فیشینگ ظاهر شده اند با هدف قرار دادن کانادایی ها به طور خاص.

چگونه به نقطه یک کلاهبرداری فیشینگ

یکی از رایج ترین راه هایی است که کلاهبرداری فیشینگ سعی خواهد کرد به شما احمق است که با استفاده از رسمی شرکت آرم یا insignias. در برخی موارد ایمیل و یا آدرس وب ممکن است به نظر می رسد که شرکت و یا سازمان کلاهبرداران مدعی هستند برای تماس با شما از اما پس از نزدیک به آن نگاه کنید ممکن است کمی تغییر داده و یا اشتباه.

اغلب اوقات این پیام سعی خواهد کرد برای فریب شما را به ارائه اطلاعات حساب کاربری, کلمه عبور و یا حتی اطلاعات کارت اعتباری با استفاده از عبارات معمول مانند “تایید حساب کاربری” و یا درخواست شما برای ورود به سیستم برای مشاهده اطلاعات بیشتر (به عنوان در مورد این که coronavirus کلاهبرداری).

مطمئن باشید به خواندن هر ایمیل های مشکوک با دقت و در مواظب برای فقیر املا و دستور زبان-یک داستان بگویید نشانه ای از یک کلاهبرداری است.

هرگز با کلیک بر روی یک لینک در یک ایمیل مشکوک. کلاهبرداران اغلب با استفاده از یک وب سایت قانونی آدرس در لینک دار کردن متن از ایمیل, اما هنگامی که شما با کلیک بر روی لینک آن ممکن است شما را به یک وب سایت مخرب.

شما می توانید این تست توسط معلق در هوا ماوس خود را بیش از این لینک برای دیدن آنچه URL واقعا لینکهایی در متن.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im