کنجکاو کودکان و نوجوانان: توسط آسمان آبی در کرات دیگر ،توسط آسمان آبی در سیارات دیگر مانند بر روی زمین ؟ چه فضایی و سایر سیارات یکی است ؟ – چارلی سن 10G’day چارلی و با تشکر از شما بسیار برای شما فوق العاده کنجکاو سوال.

قبل از اینکه من بیش از حد هیجان زده صحبت کردن در مورد اتمسفر سیارات دیگر برای اولین بار ما باید به بحث در مورد آنچه که یک فضای واقع است.

جو زمین تقسیم شده است به لایه های مختلف. ESA

جو به طور معمول خارجیترین لایه از یک سیاره است. بر روی صخره ای جهان مانند زمین آن است که معمولا سبک ترین و باریکترین لایه.

چیزی که باعث می شود یک فضای یک فضای است آنچه در آن ساخته شده است. آن را ساخته شده از توده سنگ و یا چرخش بزرگ اقیانوس ساخته شده است تا از گازها.

چه در یک جو ؟

جو می تواند شامل طیف گسترده ای از گازها. بسیاری از جو زمین است که یک گاز به نام ازت که واقعا نمی واکنش نشان می دهند با هر چیزی. نیز وجود دارد یک بیت از اکسیژن است که آنچه ما نیاز به نفس کشیدن. نیز وجود دارد دو مهم دیگر گازها به نام آرگون و دی اکسید کربن و مقادیر کمی از بسیاری از آنهایی که دیگر.

ترکیبی از گازهای چیزی است که به یک سیاره جو رنگ آن.


ادامه مطلب: کنجکاو بچه ها: چرا آسمان آبی و از کجا شروع شد ؟


جو زمین ساخته شده است تا از گازها که تمایل به گزاف گویی نور آبی در تمام جهات (شناخته شده به عنوان “پراکندگی”) اما اجازه دهید بیشتر از دیگر رنگ ها از نور مستقیم از طریق. این نور پراکنده شده است چه جو زمین آن آبی رنگ است.

آیا سیارات دیگر را آبی اتمسفر? برخی از آنها که مطمئن انجام دهید!

آبی “ابهام” در اطراف زمین در فضا ناشی از پراکندگی نور از جو زمین.

دنیاهای دیگر

اتمسفر این دو غول یخ در منظومه شمسی نپتون و اورانوس هر دو زیبا سایه های آبی رنگ است.

این اتمسفر مختلف آبی تر از ماست. آن را ناشی از مقدار بسیار عظیمی از گازی به نام متان چرخش در اطراف.

(توجه داشته باشید جانبی: همچنین متان جزء اصلی از farts. درست است که وجود دارد یک لایه از farts در اورانوس.)

جو اورانوس (سمت چپ) کمی سبزتر از نپتون (سمت راست). NASA / JPL-Caltech / Björn Jónsson

مشتری و زحل اما کاملا متفاوت است و رنگ اتمسفر.

کریستال های یخ ساخته شده از یک ماده شیمیایی به نام آمونیاک در جو فوقانی زحل آن را به یک رنگ سایه ای از رنگ زرد است.

اورانوس’ جو همچنین شامل برخی از آمونیاک است که باعث می شود این سیاره کمی سبزتر سایه از آبی عمیق ما را در نپتون.

مشتری فضای متمایز قهوه ای و نارنجی باند با تشکر از گازها است که ممکن است حاوی عناصر فسفر و گوگرد و احتمالا حتی بیشتر پیچیده شیمیایی به نام هیدروکربن.**

این فضاپیمای جونو پرواز گذشته مشتری در سال 2017.

در برخی از موارد شدید کل سیاره فقط ممکن است یک فضای با هیچ سنگی در سطح همه است. ستاره شناسان و دانشمندان سیاره ای مثل خودم هنوز در تلاش برای کار کردن که آیا مشتری و زحل را rocky سطوح عمیق را در جو خود را, و یا اینکه آیا آنها هر دو به سادگی توپ عظیمی از گاز است.

فضاپیمای کاسینی در زمان این ترک خوردگی تصویر از زحل در سال 2010. NASA/JPL-Caltech/موسسه علوم فضایی

با این حال وجود دارد برخی از سیارات است که هیچ فضای در همه! خورشید نزدیک ترین و کوچکترین همسایه جیوه یک مثال است. سطح آن در معرض وسعت فضا.

فراتر از منظومه شمسی ما

تا کنون من صحبت کردن در مورد اتمسفر سیارات در منظومه شمسی ما. اما آنچه در مورد سیارات دیگر, سیاره, سیستم, مدار دیگر ستاره ها ؟

خوب ستاره شناسان شده است تشخیص اتمسفر این سیارات (که ما آنرا “سیارات فراخورشیدی”) برای 20 سال گذشته! این بود تا سال گذشته که ستاره شناسان موفق به شناسایی فضای سنگی exoplanet. این سیاره به نام LHS 3844b و آن چنان دور که نور طول می کشد تقریبا 50 سال به ما برسد!

LHS 3844b وزن آن دو برابر زمین است و ما ستاره شناسان فکر می کردم آن را بسیار ضخیم جو است. اما در کمال تعجب ما را کمی به جو ندارد و در همه! پس از آن ممکن است بیشتر شبیه عطارد نسبت به زمین است.

انیمیشن نشان دادن یک هنرمند تصور در چه LHS 3844b سطح ممکن است مانند نگاه.

ما هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد دور سیارات و کشف یک با یک زمین مانند جو که رسیده برای زندگی است که هنوز هم بسیاری از سال های دور.

شاید چارلی شما می تواند اولین ستاره شناس به شناسایی یک زمین مانند جو در جهان دیگر!

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>