کنجکاو کودکان و نوجوانان: مردم تا کنون دیده عظیم ماهی مرکب ؟


مردم تا کنون دیده عظیم ماهی مرکب ؟ – Aubree

عظیم ماهی مرکب (Mesonychoteuthis hamiltoni) است مسائل کابوس پاره پاره مستقیما از ذهن یک خواب دزدان دریایی. تصویر غول پیکر kraken پیچیده در اطراف یک کشتی و کشیدن آن به پایین از دریا!

مردم را دیده اند ماهی مرکب عظیم الجثه اما نه اغلب اوقات. ماهی مرکب عظیم زندگی در اقیانوس جنوبی در نزدیکی قطب جنوب شد و تا سال 1981 زمانی که برای اولین بار تمام حیوانات یافت شد. آن دستگیر شد توسط یک کرجی ماهیگیری در نزدیکی ساحل قطب جنوب.

یک نقاشی از سال 1810 از kraken غرق شدن یک کشتی تجاری. Wikimedia Commons

پس از چند دستگیر شده اند توسط ماهیگیران. شما می توانید یکی امروز در نیوزیلند, موزه, اما آنها به خوبی حفظ.

ماهی مرکب عظیم در حال سنگین ترین ماهی مرکب در این سیاره (اما آنها در واقع به اندازه کافی بزرگ به غرق شدن یک کشتی دزدان دریایی). آنهایی که یافت شده اند کل وزن حدود 500 کیلوگرم – که تقریبا همان است که یک پیانو بزرگ.


ادامه مطلب: کنجکاو بچه ها: چرا دریا شور?


اما قضاوت توسط اندازه منقار ماهی مرکب که پیدا شده است در معده نهنگ اسپرم آنها می توانید تعداد زیادی بزرگتر است. تخمین زده می شود آنها می توانند وزن تا 700 کیلو گرم!

یک نمای نزدیک از ماهی مرکب عظیم الجثه نمونه. رابسون سال 1925 جمع آوری شده در سال 2003 راس دریا قطب جنوب است. Te Papa (M. 160614)CC BY-NC-ND

ماهی مرکب عظیم ممکن است سنگین, اما آنها ممکن است طولانی ترین ماهی مرکب در جهان است. آنها به احتمال زیاد به رشد حدود 10 متر است که هنوز هم کمتر از ماهی مرکب غول پیکر است که می تواند رشد به بیش از 12 متر. ماهی مرکب غول پیکر است کوچکتر بدن و واقعا شاخکهای بلند پس از آن وزن نه به عنوان حد.

آنها چشم بزرگ است که می تواند 25 سانتیمتر یا بیشتر در قطر (به عنوان بزرگ به عنوان یک توپ فوتبال). که باعث می شود آنها را بزرگترین چشم حیوانات در این سیاره است. چشمان خود را ساخته شده است در چراغ است که کمک به آنها را ببینید در تاریکی.

یک دانشمند از نیوزیلند بررسی یک ماهی مرکب عظیم که وزن عظیم 495 کیلوگرم است. AAP تصویر/خاویر لا گل اختر

آنها را کمی به جلو-رو به خیلی عظیم مرکب است “چشم انداز بگردید”. این به معنی آن می تواند قاضی فاصله زمانی که گرفتن طعمه. شاخکهای خود مسلح هستند با چرخش قلاب است که اجازه می دهد آنها را به درک طعمه خود را.


ادامه مطلب: کنجکاو کودکان و نوجوانان: آیا کوسه عطسه ؟


ماهی مرکب عظیم در حال فکر برای تغذیه بیشتر در ماهی و سایر ماهی مرکب در نقاط عمیق اقیانوس جنوبی (بیش از 1000 متر عمق). که در آن عمق وجود ندارد و نور خورشید و آنها ممکن است با استفاده از نور است که می تواند درخشش خود را از بدن (زیست تابی) برای فریب طعمه های خود را.

مثل همه ماهی مرکب آنها سخت منقار مانند یک پرنده است که آنها با استفاده از به جویدن مواد غذایی خود را. منقار تنها قسمت سخت ماهی مرکب بدن.

خواهد مانند یک حیوان بزرگ در واقع ترس از هر چیزی ؟ نهنگ اسپرم خود هستند عمده درنده. برآورد شده است که بیش از 75 درصد از رژیم غذایی نهنگ اسپرم ساخته شده است تا از ماهی مرکب عظیم الجثه. که بسیاری از کالاماری!

بسیاری از نهنگ اسپرم باید زخم در بدن ناشی از جنگ های حماسی با ماهی مرکب عظیم الجثه.

سلام بچه ها کنجکاو! آیا شما یک سوال از شما می خواهم یک متخصص جواب بده ؟ درخواست یک فرد بالغ برای ارسال سوال خود را به [email protected]

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de