COVID-19: چگونه به مقابله با شناختی ما تعصبات

بشریت در یک نبرد در برابر سارس CoV-2 ویروس است که باعث COVID-19. در مبارزه با این نامرئی دشمن ما باید تشخیص ذاتی ما شناختی تعصبات. شناختی تعصبات هستند سیستماتیک خطا در تفکر است که تحت تاثیر قرار چگونه ما را در تصمیم گیری و قضاوت.

این COVID-19 همه گیر است در معرض این تعصبات.

شناختی تعصبات اغلب ما منجر به رفتارهای غیر منطقی از قبیل احتکار کاغذ توالت.

دیگران حتی ممکن است تصمیمات غیر منطقی مانند خوردن ماهی, مخزن, تمیز کننده حاوی کلروکين برای جلوگیری از عفونت کروناویروس.

افرادی که عمل غیر منطقی شده اند به عنوان برچسب “covidiots”.

اما آیا شما می دانید بسیاری از ما در معرض ابتلا به نوعی از تعصب شناختی?

وجود دارد سه کلید شناختی تعصبات ما شاهد در طول COVID-19 pandemic:

1. اقدام تعصب

مردم اغلب بر این باورند اقدامات تمایل به حل (COVID-19) مشکلات. وقتی مختلف رهبران جهان به ملی, آدرس کاستن از ترس مردم از “کمبود مواد غذایی” برخی از مردم شروع به وحشت خرید.

با وجود اطمینان از کافی و پایدار عرضه شهروندان شروع به ذخیره کردن کاغذ توالت و دیگر اقلام مواد غذایی است.

ما اغلب فکر می کنم با انجام کاری مانند انباشت ما وسایل خانه داری و ما ممکن است کاهش خطرات ناشناخته مربوط به COVID-19. اما با ازدحام در سوپر مارکت ها ممکن است ما به جای قرار دادن خودمان در معرض خطر بالاتر ابتلا به عفونت است.

2. ترس از از دست رفته (FOMO) و اثر ارابه موسیقی

علاوه بر این تصاویر از snaking صف و قفسه های خالی می تواند باعث غیر ضروری FOMO اضطراب. این می تواند منجر به اثر ارابه موسیقی – گرایش کورکورانه به دنبال اعمال دیگران.

اگر درک ما از دیگران به طور فزاینده ای به درگیر شدن در یک رفتار ما به احتمال زیاد برای انجام این کار به خصوص بیشتر از آن در طول یک بحران است.


ادامه مطلب: دیدن باور کردن است: چگونه رسانه ها mythbusting در واقع می تواند باورهای غلط قوی تر


3. تایید تعصب

تایید تعصب تمایل به جستجو و اذعان اطلاعات است که پشتیبانی از اعتقادات ما است.

ما را به باورهای قبلی بر روی جنبه های مختلف coronavirus و جستجو برای اطلاعات مربوط که به تایید آنها. به عنوان روت دانشمندان ما باید اطمینان حاصل شود ما تفسیر داده ها با دقت. ما تفسیر داده ها نباید تحت تاثیر آنچه که ما را به این باور.

استراتژی به وضوح فکر می کنم در طول COVID-19 همه گیر

1. درخواست آهسته تفکر

ما آهسته تفکر عمدی است و نیاز به انرژی روانی بیشتر. آهسته تفکر سیستم فعال می شود زمانی که ما در مواجهه با تصمیمات بزرگ مانند خرید خانه و ما را انتخاب شریک زندگی است.

ما می توانید به ما آهسته تفکر اگر ما مکث و نوشتن دلایل برابر و در حمایت از ما قریب الوقوع تصمیم گیری. این تفکر محتاط اجازه می دهد تا ما را به در نظر گرفتن این مشکل را با دقت به عنوان به خوبی به عنوان آن در دراز مدت پیامدهای.

از سوی دیگر ما اعمال ما تفکر سریع هنگامی که ما تصمیم می گیرید که جنسیتی مستراح را وارد کنید هنگامی که بازدید ما ، سریع فکر کردن مترادف است با ما به طبیعت دوم. ما را متوقف کنید و صبر کنید هنگامی که ما مشاهده چراغ قرمز است. ما را از دیدن نور سبز. ما برای گسترش دست راست (نه چپ) در طول handshakes.

اگر چه ما ممکن است وسوسه به استفاده از تفکر سریع (اکتشافی) به بسیاری از تصمیم گیری این ممکن است ما را بیشتر به احتمال زیاد به سقوط طعمه به ما شناختی تعصبات.

ما نباید با تکیه بر نظرات ما را به تصمیم گیری, اما آنها پایه در داده ها.

سریع و آهسته تفکر است. علم سرگرم کننده مرد/دانشگاه ملی سنگاپور

2. بررسی منبع اطلاعات

زمانی که deducing اعتبار پر شور تکه ای از اخبار معلوم ارز خود ارتباط و قدرت و دقت و هدف (CRAAP).

این معیارها ارائه راهنما پرسش و پاسخ است که ما می تواند استفاده برای ارزیابی اگر مقالات در مورد COVID-19 قابل اعتماد هستند.

فکر می کنم در مورد: لحظه ای که شما انتخاب کرده اید به خواندن یک مقاله (ارز) تاریخ انتشار (ارتباط) و قصد نویسنده (aurhority). شما همچنین باید به دنبال منابع ثانویه به منظور بررسی ادعاهای ساخته شده در ماده (دقت و هدف).

علاوه بر این شما می توانید توجه داشته باشید این آموزش های حرفه ای از این نویسنده است. است نویسنده روت در موضوع مورد علاقه ؟ آیا نویسنده نشستن در موضع قدرت ؟

CRAAP چارچوب است. قهوهای مایل به زرد هوی Ru/دانشگاه ملی سنگاپور

هنگام ارزیابی مقالات علمی تجزیه و تحلیل داده های خام و ارزیابی روش. Infographs آسان به عنوان خوانده شده, اما برخی از آنها ممکن است گمراه کننده باشد.

ما توصیه استخراج نتیجه گیری خود را بر اساس تفسیر خود.

اما مطمئن شوید که به توجه داشته باشید از منفی شواهد. هنگامی که مواجه با اطلاعات است که درگیری های خود را با اعتقاد انجام دهد و نه آن را نادیده گرفت. به جای نوشتن این دلایل که چرا این شواهد ممکن است درست باشد. که راه خود را فرضیه را تایید می کرد.

ما در این با هم

این بی سابقه ای بار نشان داده طبیعی ما ضعف در برابر انواع تعصبات شناختی. ما را در بسیاری از تصمیم گیری های روزانه و تسلیم به این تعصبات ناخودآگاه. به عنوان ما به آرامی فاز به صورت عادی آن را زمان مناسبی برای ما به تأمل در ما زودتر تصمیم گیری.

وجود دارد هر چیزی که ما انجام داده اند متفاوت است ؟ آگاه بودن از ما شناختی نقاط کور اولین گام در جهت کاهش اثرات آنها. ما آهسته تفکر می تواند اجازه می دهد تا ما را به تصمیم گیری بهتر به خصوص در زمان بیماری همه گیر. با هم ما می توانیم مبارزه با COVID-19 و شناختی ما تعصبات.


نویسندگان اذعان بقیه ALS1020: یادگیری برای انتخاب بهتر تیم آموزش (به خصوص Profesoor رابرت Kamei MD و Magdeline Ng دکترا) و همچنین به عنوان کارشناس در کتابخانه ها تیم پشتیبانی بی قید و شرط.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de