COVID-19 سازش شبکه های اجتماعی است. این بدان معنی برای مردم بشردوستانه در بحران

رمان coronavirus در حال حاضر در حال انتقال از طریق شش قاره است. یک نگرانی کلیدی است برای کسانی که در حال حاضر بسیار آسیب پذیر – کسانی که در جریان شرایط اضطراری انسانی مانند کسانی که در سوریه و سودان جنوبی و Rohingya پناهندگان بحران است.

برای مردم گرفتار در این شرایط اضطراری بهداشت عمومی پاسخ خواهد بود یک چالش است اما عامل دیگری است که تا حد زیادی نادیده گرفته شده: نقش مردم در شبکه های اجتماعی – و چگونه این شبکه ها ممکن است به خطر بیافتد با این بیماری همه گیر.

در بحران, آیا خطر شدید خشکسالی سیل و قحطی و جنگ و یا جابه جایی مردم به نوبه خود برای کمک به برای اولین بار به شبکه های اجتماعی خود را. تحقیقات در کشورهای مختلف نشان می دهد که ارتباط اجتماعی اصلی است (در برخی موارد شاید تنها) منبع کمک کند که مردم عادی که در یک بحران. کمک از این شبکه ها شامل غذا و سرپناه و پول یا اعتبار فرم اشتغال و حمایت عاطفی و اطلاعات و یا مشاوره.

اما چه اتفاقی می افتد زمانی که تهدید تعبیه شده است که بسیار در شبکه های اجتماعی ؟ چه اتفاقی می افتد به منبع حمایتی که مردم آموخته اند که به شمارش در زمانی که همه تحت تاثیر این تهدید از نظر هر دو سلامت خود و معیشت خود را?

فعلی جهانی و همه گیر است که یک وضعیت بی سابقه ای که در آن بقای منابع جهان آسیب پذیر ترین مردم – شبکه های اجتماعی خود را – ممکن است به خطر بیافتد و خطر اضافی به این دلیل که ویروس منتقل می شود بین مردم است.

این عظیم مفاهیم برای پاسخ به این بیماری همه گیر. چگونه آن را تقویت تاثیر موجود انسانی بحران?

شبکه های اجتماعی در بحران

در طول این سری از شوک (خشکسالی تورم و تضاد) است که آمار سومالی در سال 2011 کمک سازمان بودند hobbled توسط محدودیت های الشباب یک گروه تروریستی که کنترل بسیاری از آسیب دیده منطقه و مبارزه با تروریسم و قانون در غرب کشور است که criminalised انحراف از کمک های که به پایان رسید تا در دست گروه های تروریستی است. به عنوان یک نتیجه بسیاری از رسمی کمک های است که می تواند به جلوگیری از بحران بود خیلی دیر به وارد بحران spiralled از کنترل خارج و منجر به قحطی کشته شدن یک چهارم میلیون نفر است.

تحقیقات ما نشان داد که در بخش های بزرگی از منطقه آسیب دیده, مردم بیشتر به حال تنها خود را در شبکه های اجتماعی به سقوط.

کسانی که با شبکه های قوی تر – به خصوص با افراد خارج از منطقه آسیب دیده یا نه به خطرات مشابه – بهترین قادر به مقابله با بحران.

پشتیبانی از شبکه های اجتماعی اعضای خود بهترین زمانی که تنها برخی از افراد در شبکه هستند تحت تاثیر یک خطر خاص. افرادی که به شبکه هایی که به گسترش جهانی خارج از سومالی مردم قادر به مقابله با این بحران بسیار بهتر از کسانی که شبکه شامل تنها از افرادی که مبتلا به همان سرنوشت. دومی انواع شبکه به زودی فرار از منابع به اشتراک گذاری و دیگر نمی تواند حمایت مردم است.

شناسايي و حفاظت از همبستگی اجتماعی است مهم تر از همیشه. اما حتی از لحاظ فیزیکی دور منابع پشتیبانی هستند در معرض خطر در این بیماری همه گیر.

بر خلاف بحران های قبلی که در آن ارتباطات اجتماعی خارج و بلافاصله به مناطق آسیب دیده شد و بسیج برای کمک به این بیماری همه گیر می داند هیچ مرزهای – مردم در خارج از کشور نیز قفل شده است و به عنوان آسیب پذیر به ویروس را به مردم گرفتار در, پناهندگان یا آوارگان داخلی را داشتند. معیشت خود شده اند به شدت مختل بیش از حد.

ساختمان شبکه های

این بیماری همه گیر را نیز تحت تاثیر قرار توانایی مردم برای ایجاد ارتباطات اجتماعی جدید و حفظ شبکه های موجود.

در طول بحران اخیر در سودان جنوبی تحقیق ما نشان می دهد که خانواده ها بیشتر متکی به خود و بستگان و همسایگان و دوستان غیر رسمی امرار معاش و گروه های جامعه در زمان نیاز.

در حالی که درگیری های جابه جایی و خانواده جداسازی مختل خانوار’ پشتیبانی سیستم اشکال جدیدی از ارتباطات اجتماعی پدید آمده است. نتایج مشابهی در بر داشت در سوریه, که در آن خانواده ها’ ارتباطات اجتماعی بودند مهم برای موفقیت در مقابله و امرار معاش سازگاری در طول جنگ به خصوص در پرجمعیت محاصره مناطق.

حتی در هائیتی که تا به حال سنگین حضور کمک های بین المللی تلاش های شبکه های اجتماعی اغلب اولین و تنها وسیله بقا. پس از زلزله زده هائیتی در سال 2010 حتی در این میان قابل توجه کمک های بین المللی بسیاری از مردم هائیتی با اتکا بر یک دیگر برای بقا و بهبود.

راه رو به جلو

Humanitarians – هر دو محلی و بین المللی را مجبور به پرداخت توجه به آنچه که یک بیماری همه گیر مانند این کار نه تنها به خود برنامه نویسی بلکه به عملکرد شبکه های اجتماعی است. ما در واقع نمی دانم چه اثر خواهد بود.

در این بیماری همه گیر ابولا در غرب آفریقا ننگ شایعات و جنبش محدودیت های آسیب دیده اجتماعی و اقتصادی شبکه های به خصوص از بازماندگان و بهداشت کارگران است.

به احتمال زیاد COVID-19 همه گیر را محدود به حمایت از مردم قادر به بسیج طریق شبکه خود را قطعا در فرد بلکه از طریق خود دور سازد. اما در چه راه هایی و که خواهد شد بیشتر تحت تاثیر این باقی می ماند دیده می شود.

در زمان بحران مردم دارایی گاهی اوقات می تواند تبدیل به بدهی. فعلی جهانی و همه گیر است که یک وضعیت بی سابقه ای که در آن پارچه بسیار برای بقای جهان آسیب پذیرترین مردم – شبکه های اجتماعی خود را – ممکن است هر دو تبدیل به خطر بیافتد و خطر اضافی. زمینه های انسان دوستانه نیاز به کار سریع برای درک مفاهیم و انطباق با این بحران است که به چالش کشیده روش کار ما در بسیاری از راه های.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de