COVID طولانی: برخی از بیماران ویروس کرونا بهبود یافته اند ، اما هنوز هم خوب نیستند | Coronavirus و Covid-19 – آخرین اخبار در مورد COVID-19 | DW

[ad_1]

والری گیزن نفس نفس می زند و روی نیمکت می افتد. جوان 29 ساله فقط خیابان را به هم زده است. وی گفت: “این احتمالاً بزرگترین تلاش امروز بود.” قلبش با سرعت بیشتری می تپد. نفس های او شنیدنی است

هشت ماه پیش ، این چند صد متر مسئله ای نبود. در آن زمان ، او هفته ای دو یا سه بار برای رقص می رفت و گاهی اوقات به کوهنوردی یا شنا می رفت. گیزن یکی از بسیاری از بیمارانی است که به گفته پزشکان به طور رسمی بهبود یافته اند اما هنوز سالم نیستند. او در آوریل با COVID-19 مبارزه خود را پشت سر گذاشت ، اما همچنان احساس بدی دارد.

والری گیزن ، مبتلا به COVID-19 (Janina Semenova / DW)

گیزن در مارس ، در اولین موج همه گیری ، به COVID-19 آلوده شد

گیزن گفت که او علائم را در پایان ماه مارس نشان داد. وی گفت: “قلب من خیلی سریع تپید و فشار سنگینی به سینه ام وارد شد.” “من هرگز احساس بیماری نکرده ام.” او دو هفته بعد را کاملاً خسته در رختخواب گذراند و در ریه های خود احساس درد کرد. حتی دستشویی رفتن هم سخت بود. “قبل از آن باید مدت طولانی استراحت می کردم.”

بیشتر بخوانید: ورزش های حرفه ای داخل سالن تحت سایه COVID-19

به دلیل ظرفیت کافی ، در آن زمان گیزن از نظر ویروس مورد آزمایش قرار نگرفت. گیزن ، یک انسان شناس آلمانی که زندگی خود را در دانمارک ساخته است ، گفت: “این اولین موج در دانمارک بود.” “من حتی از رفتن به بیمارستان می ترسیدم.”

والری گیزن ، که مبتلا به COVID-19 بود ، در یک روز آفتابی تابستان دوچرخه سواری می کرد

بین عفونت و علائم جدید ، گیزن با دوچرخه از کپنهاگ به برلین رفت

بعد از بهبودی ، او احساس سلامتی کرد. آزمایشی در ماه ژوئن تایید کرد که وی دارای آنتی بادی برای SARS-CoV-2 است. برای تعطیلات تابستانی ، او بیش از 400 کیلومتر (240 مایل) از کپنهاگ به برلین ، زادگاه خود دوچرخه سواری کرد. او فکر کرد همه چیز خوب است.

گیزن گفت: “در پایان ماه اوت ، این کار آغاز شد.” او قصد داشت هنگام انجام عود ، برای انجام کارهای میدانی عزیمت کند: خستگی مزمن ، فشار در ریه ها ، مشکل تنفس.

وی گفت: “من به سختی می توانستم سرم را بلند کنم.” “این سنگینی بود که مدتها احساس می کردم.” همسفران او با رفتن به خرید یا آشپزی از او حمایت می کردند. گیزن گفت وابستگی به این سخت است.

گیزن حدود هشت هفته است که این علائم را تجربه کرده و به طور موقت برای زندگی با پدر و مادرش در برلین بازگشت. گیزن با بیان اینکه دکترش در کپنهاگ نمی تواند کمکی کند گفت: “من در دانمارک شک دارم.” در روزهای اخیر ، حال او کمی بهتر شده است: “من می توانم صاف بنشینم و صحبت کنم – حتی بیش از دو یا سه جمله.”

بیشتر بخوانید: دانشجویان کارشناسی ارشد در هنگام بیماری همه گیر درخواست ویزای آلمان را می دهند

سندرم خستگی بعد از COVID

گیزن چندین آزمایش در بیمارستان برلین انجام داده است. با بررسی قلب وی هیچ بی نظمی به وجود نیامده و همچنین آزمایش عملکرد ریه نیز انجام نشده است. تاکنون ، وی به سندرم خستگی بعد از COVID مبتلا شده است. علائم شامل حالت خستگی مزمن ، و همچنین احساس طولانی مدت عفونت و مشکل در تمرکز می باشد.

مطالعات اولیه در ایتالیا و ایرلند نشان داده است که تقریباً نیمی یا بیشتر از بیماران COVID-19 تا چندین هفته پس از بهبودی رسمی با خستگی و تنگی نفس دست و پنجه نرم می کنند. اما برای دانستن تأثیرات طولانی مدت عفونت COVID-19 خیلی زود است.

بیشتر بخوانید: آیا بازارهای جهانی مسکن به دلیل محرک همه گیری بیش از حد گرم می شوند؟

سازمان بهداشت جهانی گزارش کرده است که علائم ممکن است ماهها طول بکشد یا خیلی دیرتر برگردد – حتی زمانی که ویروس در دوره آلوده نسبتاً خفیف بوده است ، از جمله برای افراد جوان مانند Giesen ، که اکنون جوراب های پشتی می پوشد و چندین چرت می زند روز

گیزن سطح انرژی روزانه خود را با یک وان پر از آب مقایسه می کند: همه کارهایی که انجام می دهد کمی استفاده می کند و چرت زدن شاخه ای است که کمی آب را برای بعد نگه می دارد ، اما در نهایت همه اینها برای روز مصرف می شود.

بیشتر بخوانید: همسایگان آلمان به موج ویروس کرونا دوم واکنش نشان می دهند

چت با گروه پشتیبانی “مراسم آرامش شب”

گیزن ویتامین های مختلف ، چای زردچوبه و میوه ها و سبزیجات را در دسترس خود نگه می دارد. او به تغذیه خود توجه زیادی می کند ، زیرا غذای سالم خوردن ضد التهاب است. این تلاش برای کنترل کنترل مراقبت های شخصی او است زیرا حوزه پزشکی هنوز اطلاعات کمی درباره وضعیت او دارد. او این نکات را از طریق یک گروه پشتیبانی آنلاین پیدا کرد که توسط یک نهاد تندرستی فمینیسم سلامتی بدن تأسیس شد.

هزاران عضو از طریق پلت فرم پیام رسان Slack در مورد اثرات طولانی مدت عفونت های COVID-19 خود رد و بدل می کنند. اعضای گروه پشتیبانی Body Politic حتی گزارش تحقیقی درباره اثرات آن را در بهار آغاز کردند. گیزن روزانه چت ها را به عنوان “یک مراسم آرامش بخش عصرانه می خواند: من کمتر احساس تنهایی می کنم”.

والری گیزن ، که مبتلا به COVID-19 بود

گیزن می گوید که بهبودی او کند است ، اما احساس می کند در حال بهبود است

شاید روزی والری گیزن برای تشویق تأثیرات طولانی مدت این بیماری داستانی دلگرم کننده از خود به این پلتفرم ارسال کند. در صورت وجود ، او خوش بین است: وضعیت او هر روز کمی بهتر می شود.

این مقاله از زبان آلمانی ترجمه شده است.[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>