دادگاه فدرال را رد ABC مورد در مقابل Australian Federal Police raid در آن سیدنی ستاد در ژوئن 2019 نشان می دهد دو موضوع از اهمیت زیادی برای آزادی مطبوعات در استرالیا:

  • قوانین جرم روزنامه نگاری در حال کار دقیقا به عنوان دولت در نظر گرفته شده و

  • قانونی برای حمایت از روزنامه نگاران ” محرمانه منابع به طور جدی کمبود.

ABC به چالش کشیده اعتبار حکم جستجو که در آن حمله صورت گرفت. در زمان حمله شد پلیس دریافت کرده بود 89 اسناد و مدارک بر روی دو میله های USB. آنها شده اند مهر و موم شده انتظار نتیجه از این مورد است.

این حمله بخشی از یک پرونده جنایی به دو ABC روزنامه نگاران دن Oakes و سام کلارک. یک سال قبل از آن آنها شکسته بود یک داستان حاوی اتهامات که سربازان استرالیایی جنایات جنگی در حالی که در تورهای وظیفه در افغانستان ،

پلیس توجیهی برای حمله

برای به دست آوردن حکم برای حمله پلیس اعمال شده به یک دادگاه محلی ثبت در قوینبین. آن صادر شد به منظور بررسی اینکه آیا Oakes تا به حال غیرقانونی به دست آمده اطلاعات نظامی در بخش 73A(2) دفاع عمل):

یک فرد مرتکب جرم اگر:

() شخص به دست آوردن هر گونه طرح سند یا اطلاعات مربوط به هر فورت باتری کار در عرصه غنی سازی و یا دفاع یا نیروی هوایی فرودگاه و یا ایجاد و یا به هر یک از دفاع مشترک المنافع و یا هر گونه دیگر نیروی دریایی یا نیروی هوایی اطلاعات و

(ب) که با رفتار غیر قانونی است.

حکم نیز صادر شده برای بررسی اینکه آیا Oakes تا به حال صداقت با دریافت اموال به سرقت رفته از یکی از منابع سابق وزارت دفاع وکیل دیوید مک براید (بر خلاف بخش 132.1 مشترک المنافع جزا).

مک براید تا خواست خود را به عنوان یک منبع برای داستان و در جلسات جداگانه التماس کرد گناه نیست به پنج اتهامات عنوان شده علیه. محاکمه او این است که برای شروع در مارس 2.

اقدام AFP کمیسر نیل Gaughan را رد کرد و ادعا می کند در سال گذشته اتخاذ شد ‘تلاش برای ارعاب روزنامه نگاران. Lukas Coch/AAP

ABC چالش به حکم

در آن پرونده فدرال پلیس ABC در ابتدا شامل یک مشاجره که بخش 73A(2) دفاع عمل نامعتبر است چرا که آن را نقض قانون اساسی ضمنی حق آزادی بیان در امور دولت و سیاست است.

ABC نمی استقامت با این جنبه از آن بحث دوباره نشان دادن چگونه محدود و تا حد زیادی بی فایده است که به طور ضمنی حق است.

در نهایت ABC به چالش کشیده اعتبار حکم جستجو در پنج زمینه های:

  • آن را مجاز توسط قانون مربوطه (بخش 3E از جنایات قانون)

  • آن را بیش از حد گسترده

  • آن را بیان مبهم و نامشخص زبان

  • آن را مجاز تشنج از مواد است که می تواند با ارائه شواهد و حمایت از اتهامات عنوان شده علیه Oakes و

  • آن را از نظر قانونی غیر منطقی.


ادامه مطلب: مبین: آیا شرکت های رسانه ای’ چالش های به خبرگزاری فرانسه حملات مورد ؟


چرا ” سپر قوانین نیستند مربوطه در این مورد

عدالت وندی ابراهیم را رد کرد و تمام پنج تن از این زمینه. در انجام این کار او جلب توجه به یک شکاف بزرگ در حمایت فراهم شده به روزنامه نگاران محرمانه منابع تحت چه به نام “سپر قوانین”.

آنها در مجموعه ای از شواهد اعمال مشترک المنافع و همه کشورها به جز کوئینزلند.

اساسا “سپر قوانین” به روزنامه نگاران حق به درخواست دادگاه به بهانه ای آنها را از آشکار هویت یک منبع محرمانه بر روی زمین است که برای انجام این کار خواهد بود جدی نقض اخلاق حرفه ای.


ادامه مطلب: چرا سپر قوانین می تواند بی اثر در حفاظت از روزنامه نگاران منابع


در تصمیم گیری برای اعطای این به اصطلاح امتیاز دادگاه باید تعادل منافع عمومی در اجرای عدالت در برابر منافع عمومی در رسانه ها را قادر بودن برای به دست آوردن اطلاعات است.

دادگاه نیز باید به حساب ممکن است عواقب منبع و نگار مجبور کردهاید ،

ابراهیم اشاره کرده است که در حالی که این سپر اعمال قوانین در دادگاه رسیدگی به آنها اعمال نمی شود به حکم جستجو به جز در ویکتوریا.

این مورد یافت و کشورهای مشترک المنافع قانون به معنی سپر قوانین اعمال نمی شود. مانند حفاظت از محرمانه بودن ABC منابع نیست و مربوط به در نظر گرفتن.

عظمت این کمبود در قانون است بلافاصله آشکار است. اگر سپر قوانین به ارائه حتی ابتدایی ترین حفاظت از آنها نیاز به تمدید دادگاه رسیدگی به شامل حکم جستجو و دیگر ابزارهای بررسی است.

ABC اخبار مدیر هدایا موریس می گوید: حاکم باید “ارسال لرز پایین همه شهروندان ما’ تیغ’. بیانکا de Marchi/AAP

چه اتفاقی می افتد بعدی

آن است که به احتمال بسیار زیاد اسناد و مدارک ضبط شده از ABC حاوی سرنخ است که قادر به پلیس برای شناسایی این روزنامه نگاران منابع.

در حالی که مک براید تا خواست خود را به عنوان یک منبع در این مورد ابراهیم قضاوت نمی کند تخفیف امکان وجود دارد ممکن است دیگران.

مک براید آینده است که در حال حاضر در دادگاه است. آیا Oakes و کلارک به دنبال او به حوض در حال حاضر در دست AFP و در نهایت دادستان کل مسیحی پورتر.

به خبرگزاری فرانسه گفته است بسیاری از بار – با حمایت از نخست وزیر اسکات موریسون و وزیر امور پیتر داتون – که روزنامه نگاران هستند نه فوق قانون است.


ادامه مطلب: استرالیا دولت بوده است و دشمن آزادی رسانه ها. که بعید است به تغییر در هر زمان به زودی


ما در انتظار گزارش از آزادی مطبوعات ” تحقیق انجام شده در سال گذشته توسط مجلس کمیته مشترک اطلاعات و امنیت و در حال حاضر سه ماه عقب افتاده.

پرس و جو رسوب داده شد با خشم عمومی بیش از خبرگزاری فرانسه حملات در ABC و خانه اخبار پارسیان خبرنگار Annika Smethurst.

در پاسخ به Smethurst حمله, اخبار پارسیان بوده و مستقیم تر از ABC. آن رفته و مستقیما به دادگاه عالی این استدلال که حمله خود را – هرگز ذهن اسناد و مدارک در پشت آن – بود نقض ضمنی حق آزادی بیان در امور دولت و سیاست, یک دکترین دادگاه عالی خود را توسعه یافته در سال 1997.

این موضوع هنوز به تصمیم گرفت. هنگامی که آن است که استرالیا را یکی دیگر از فرصت برای ارزیابی چگونه رایگان مطبوعاتی خود را واقعا است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو