Coronavius و تضاد: truces در زمان بحران را منجر به صلح خود به خود

به عنوان بیماری همه گیر کوروناویروس همچنان در سراسر جهان سازمان ملل متحد درخواست کرد برای جهانی آتش بس برای محافظت از شهروندان در مناطق درگیری.

گروه های مسلح در یمن و سوریه به سرعت در زمان استفاده از سازمان ملل تماس بگیرید. این قابل درک است و یک ماده از بقا در این کشور جنگ زده کشور که در آن سلامت سیستم های تخریب شده در جنگ به معنای ورود این ویروس به خصوص خطرناک است.

اما گروه های مسلح را نیز اعلام بس در کشورهایی که بهتر از زیرساخت های بهداشت و چشم انداز. افراد جدید ارتش مسلح جناح از حزب کمونیست فیلیپین به نام آتش بس در آن 50 سال های طولانی جنگ در اواخر ماه مارس به اطمینان حاصل شود که همه شهروندان می توانند دسترسی به آزمایش و درمان. در کلمبیا, طولانی ترین ایستاده گروه هنوز هم مبارزه با ارتش آزادی بخش ملی (ELN) اعلام کرد یک ماه آتش بس شروع در تاریخ 1 آوریل.

در حالی که این ممکن است به نظر می رسد که این بس خواهد بود یک سنگ پله به صلح و حل و فصل درگیری بسیار آسان است. تحقیقات نشان می دهد که صلح متکی بر یک مجتمع صورت فلکی از عوامل است. وجود یک سنت طولانی مدت از تلفن بس به دلایل بهداشتی مانند واکسیناسیون فلج اطفال مبارزات اما این لزوما به صلح منجر شود.

دولت در واقع بعید است که برای ایجاد صلح در وسط یک بحران بهداشتی – آنها فقط می تواند به راحتی ببینید امکان آن را فراهم می کند برای تضعیف دشمن خود را. یک شوک خارجی مانند coronavirus پرس مکث در یک درگیری اما نمی تغییر ساختار زمینه ای از جنگ مانند خاک که گروه کنترل دسترسی به سلاح و کمک های مالی و یا حمایت از گروه مهاجر.

بنابراین مربوطه سوال این است که آیا coronavirus می توانید تغییر دینامیک از جنگ به صلح بیشتر احتمال دارد.

این مثال آسه

در 26 دسامبر سال 2004 وحشتناک سونامی آمار سواحل آچه کوچک در شمال شرقی استان اندونزی است. آن را به کشته شدن بیش از 150 ، 000 نفر در این منطقه ساخته شده و صدها هزار نفر بی خانمان و تخریب بسیاری از مناطق ساحلی. در آن زمان دولت اندونزی بود مبارزه خونین علیه رایگان آسه جنبش است. در طی سال گذشته اندونزی نظامی تا به حال منجر به کشته شدن حدود 2000 نفر بیشتر شهروندان است. کل منطقه تحت حکومت نظامی و به طور کامل بسته به جهان خارج است.

اندونزی سربازان حضور در ارسال کردن مراسم در بندر Krueng Geukeuh در شمال آسه منطقه در ماه اکتبر سال 2005 قبل از بیرون از سونامی-آمار استان به عنوان بخشی از قرارداد صلح با رایگان آسه جنبش (GAM) شورشیان برای پایان دادن به بیش از 30 سال جدایی طلب جنگ است. سیمون Koh/AFP

در روز بلافاصله پس از سونامی اندونزی ارتش تشدید حملات خود را در گروه های شورشی, Aceh. با خود حساب آن کشته شدن بیش از 220 نفر است.

به رسمیت شناختن بین المللی

این عامل کلیدی که تغییر دولت اندونزی استراتژی در جنگ بود و نه سونامی اما ورود رسانه های خارجی ارسال شده به پوشش سونامی. روزنامه نگاران شد و به سرعت به دنبال جامعه بین المللی آوردن کمک به بازسازی استان. بین المللی به ویژه کاهش یافت و در این قبلا پنهان منطقه و درگیری گزارش نشده.

هر دو سازمان و سازمان ملل متحد نگرانی که در ادامه درگیری می تواند محدود کردن کمک های پروژه. رایگان آسه جنبش در ضمن نام برد. آن را وارد مذاکرات که در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده و معتبر چانه زنی شریک یک شرط برای مذاکرات آن را به حال شده است به دنبال دو سال گذشته. در نه ماه, احزاب تاسیس کرده بود صلح که هنوز هم ماندگار در این استان امروز.

آن بود که سونامی خود اما عواقب ناشی از فاجعه آورده است که در مورد این اثرات است. ورود جامعه بین المللی را تغییر پویایی جنگ تشویق دولت اندونزی به مذاکرات و مشروعیت بخشیدن به رایگان آسه جنبش است.

تعهد مشکل

یکی از مهمترین عامل بازدارنده برای گروه های شورشی را به صلح است که عدم اطمینان در مورد امنیت خود را هنگامی که جنگ به پایان رسیده است. گروه ها اغلب در مورد چه اتفاقی خواهد افتاد اگر آنها تسلیم سلاح های خود را و ناتوان از دفاع از خود باید یک دولت دبه در آن وعده. این وضعیت شناخته شده به عنوان تعهد مشکل از گروه های شورشی نمی تواند اعتماد دولت به نگه داشتن وعده های خود را. دانستن این خطر آنها می تواند بسیار میلی برای ورود به مذاکرات است.

تحقیقاتی که من انجام شده بر عفو داده شده توسط دولت ها در طول جنگ نشان داد که بزرگترین نگرانی برای گروه های شورشی است که آیا عفو چوب خواهد شد و در آینده بدون خطر پیگرد قانونی بعد. بیشتر اتصال عفو مانند کسانی که گذشت به عنوان یک قانون به احتمال زیاد منجر به موفقیت شهرک. به عنوان مثال قانون عفو در الجزایر در سال 1999 که به دست آورده 98% پشتیبانی محبوب رفراندوم. اتصال طبیعت بیان تعهد دولت به روند صلح است.

تعهد مشکل توضیح می دهد که چرا آن را عمدتا گروه های شورشی که از نظر نظامی قوی تر است که وارد مذاکرات به عنوان آنها هستند که می توانید بازی بیس بال با دولت و حاضر به تحویل سلاح های خود را برای تا زمانی که ممکن است. اگر همه چیز پس از آن نتواند در مرحله بعد و آنها را تحت تهدید دوباره قوی تر از گروه های دارای ظرفیت برای تجدید قوا به سرعت و بسیج مبارزان و بودجه.

یک تهدید مانند coronavirus نه در خود تغییر نسبی قوت احزاب و نه یک ضعف ، قادر به ایجاد مطالبات است. اگر هر چیزی باعث می شود گروه های شورشی بیشتر جدا و بی ربط. برای برخی از گروه های شورشی یک آتش بس می تواند به نظر می رسد ناامید قانون بقا با توجه به عدم امکان مبارزه در حالی که رو به یک پتانسیل اپیدمی در میان نیروهای نظامی است.

بین المللی حافظ صلح

در دراز مدت زیادی از تحقیقات نشان داده است که صلح فرآیندهای موفق تر زمانی که وجود دارد این است که نظارت از جامعه بین المللی مانند سازمان ملل نیروهای حافظ صلح و یا واسطه های بین المللی. گروه های شورشی هستند که اطمینان جامعه بین المللی را در دولت ملی به حساب بعد اگر آن خیانت شرایط قرارداد.

در حالی که وجود دارد و سازمان ملل برای بس در سراسر جهان آن مشخص نیست که آیا جامعه بین المللی در حال حاضر ظرفیت به طور کامل متعهد به صلح ، جامعه بین المللی است که اغلب فاقد در بهترین زمان و قریب به اتفاق آن زمان اولویت برای مقابله با کروناویروس تهدید. در ضمن بسیاری از کشورهای در حال ترک بین المللی راه حل با در نظر گرفتن ملی درمان به coronavirus بستن مرزهای خود را و محافظت از تجهیزات خود را.

تهدید coronavirus ممکن است باعث یک تغییر قلبی در میان رزمندگان و دولت اما این کافی خواهد بود در صورت عدم وجود این شرایط است که ما می دانیم که ضروری است برای صلح. تمایل به مذاکره و بین المللی نظارت از ویژگی های است که به صلح ممکن است با یا بدون انگیزه از coronavirus.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im