Coronavirus همه گیر شده تولید افزایش بشردوستانه دادن از برخی از جهان ثروتمندترین مردم است. بیل و ملیندا گیتس دیرینه قهرمانان جهانی بهداشت باید متعهد بودجه به تحقیقات بیماری و تولید یک واکسن وقتی که یکی از در دسترس می شود.

جک دورسی از بنیانگذاران توییتر متعهد شده است ایالات متحده$1 میلیارد دلار (£816 میلیون دلار) برای “جهانی COVID-19 امداد”. پس از آن وجود دارد Jack Ma Li Ka-Shing جورج سوروس جورجو آرمانی و جف بزوس – نمونه دیگر از میلیاردرهای دادن مقدار متناوب از پول برای کمک به کاهش درد و رنج ناشی از این بحران جهانی است. آن را تعجب آور نیست که آنها لذت می برد گسترده ستایش و تحسین.

در واقع آن را به خوبی سزاوار. اما این وضعیت نیز نشان می دهد عمیقی عدم تعادل در جامعه است.

استاد و بنده

در نظر بگیرید برای یک لحظه که آیا شما موافق به یک برده. بیایید می گویند یک مهربانی بانی خیر به شما ارائه یک استاندارد زندگی بهتر از آن است که شما در حال حاضر لذت بردن از و یا در واقع می تواند به آرزوی و معتبر وعده به درمان شما بسیار خوب است. تنها شرط این است که آنها را خود شما.

آیا شما قبول ارائه می دهد ؟ سوء ظن من این است که اکثر مردم نمی خواهد.

برده داری است incontrovertibly اشتباه هر چند این مهم است به درک که چرا. در این تصاویر ما می بینیم در فرهنگ عامه اغلب تاکید ظلم و ستم و استثمار. این وحشتناک هستند اما آنها در هسته از چه چیزی اشتباه است با داشتن یک نفر دیگر.

اگر آنها, سپس, ما نمی خواهد یک مشکل با این ایده از یک مهربانی بانی خیر. مشکل واقعی با برده داری نهفته در ساختار آن به عنوان یک رابطه اجتماعی به طور خاص با توزیع قدرت است.

فیلسوفان مانند Philip Pettit صرف چند دهه گذشته رو به جلو قرار دادن یک مفهوم آزادی است که با استفاده از برده داری به عنوان مثالی از “unfreedom”. بر خلاف توماس هابز یا Isaiah Berlin او فکر نمی کند که از آزادی به عنوان عدم دخالت اما عدم دخالت خودسرانه.

Pettit استدلال می کند که این مشکل با برده داری است که برده است با دخالت در یک ظالمانه و یا استثماری راه, اما به سادگی که خود مالک است و این ظرفیت را به دخالت در انتخاب های خود را در خواهد شد. به خوبی درمان بردگان ممکن است در شرایط دلخواهی در مقایسه با مورد آزار قرار گرفته بردگان اما آنها هنوز هیچ کنترل بیش از یک صاحب قدرت به دخالت. این است آنچه در آن به معنی تحت سلطه.

حتی در شرایطی که در آن مالک است که خیرخواه برده خواهد شد آگاه باشید که گزینه های آنها بر اساس کارشناسی ارشد ضمنی اجازه. و اگر ما نگران سلطه ما باید نگرانی در مورد میلیاردر انسان دوستی.

این می شود حاد در زمان بحران به دلیل آن برگ مسائل مرگ و زندگی در دست چند قدرتمند افرادی که فاقد هر گونه محدودیت در قدرت خود را به غیر از خود و وجدان خود. آزادی در معرض خطر است هنگامی که این عدم تعادل ثروت و قدرت است بنابراین استارک. چگونه سالم می تواند از آن باشد که بسیاری از مردم در جهان هستند کاملا وابسته به سخاوت از میلیاردرهای?

ارائه خدمات درمانی برای میلیون ها نفر از مردم مبتنی بر حسن نیت و هیچ چیز دیگری. آنها را انتخاب کنید که چه چیزی را چگونه به آن را بدهد و کسی که آن را به. آنها ایجاد سازمان های بزرگ است که تاثیر عمیقی بر بدن.

بنیاد گیتس برای مثال بزرگترین حامی مالی از سازمان بهداشت جهانی پس از ایالات متحده است. بنیاد نفوذ اشکال بهداشت جهانی در دستور کار در راه است که در حال حاضر شده است به عنوان یک “کارتل”. در حال حاضر که دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به نظر می رسد مجموعه ای برای جلوگیری از آمریکا کمک های مالی برای کسانی که پایه و اساس خواهد بود حتی بیشتر مهم است. در واقع, آن را در حال حاضر متعهد اضافی US$150 میلیون.

قدرت و نفوذ

این بحران گذاشته لخت خام قدرت از دولت به عنوان میلیونها نفر از مردم مجبور شده اند به قرنطینه و جداسازی. حتی در چنین زمان بحران ما سعی می کنیم برای به حداقل رساندن که خودسرانه قدرت از طریق کنترل و توازن حکومت قانون و دموکراسی است. هنوز چند به نظر می رسد نگران قدرت سازمانهای خصوصی. این سازمان که به عنوان قدرتمند به عنوان برخی از کشورها اما عدم محدودیت و مسئولیت پذیری.

در بیش از حد بسیاری از مردم در جهان باید به تکیه بر سخاوت خیر – این یک استارک تصویر از شکاف بین غنی و فقیر و عدم آزادی بسیار ضعیف اند.

این مسائل بی اهمیت. آنها تصمیم می گیرید که زندگی می کند و می میرد.

من فکر نمی کنم که اکثر میلیاردر خیر بد نیت کاملا مخالف در واقعیت اما این است که بی ربط. به عنوان من استدلال می کنند در کتاب اخیر جهانی و فقر و بی عدالتی و مقاومت در برابر سلطه یک رابطه ساختاری. آن است که در مورد توزیع قدرت بین انسان ها.

اگر کسی دارای قدرت خودسرانه دخالت در انتخاب های خود را و سپس شما رایگان نیست. مهم نیست که اگر دخالت خیرخواه است یا شیطانی یا در واقع اگر آنها را انتخاب کنید نه به دخالت. آن است که در مورد ظرفیت خودسرانه دخالت کند و هیچ چیز دیگری.

شما ممکن است می گویند که جهان به مکانی بهتر برای داشتن میلیاردر خیر در آن است. درست است اما این کافی نیست. هیچ کس با چنین قدرت را می توان در بالا موشکافی.

پول. شاتر/kvsan

در یک نظریه عدالت سیاسی فیلسوف جان رالز ادعا کرد که پیشرفت اخلاقی ساخته شده بود که مردم را به قتل اسیران در جنگ و بردگی آنها را به جای. او درست است – آن را بهتر است به عنوان یک برده از یک جسد. اما این بدان معنا نیست که هر کسی باید محتوا را با یک برده.

هنگامی که COVID-19 همه گیر شده است ما را به سوگواری ما مرده و جشن همه کسانی که کمک به صرفه جویی در زندگی از جمله افرادی مانند بیل و ملیندا گیتس است. اما پس از آن ما باید بپرسید که چرا بسیاری از زندگی وابسته بر munificence از میلیاردرهای به جای شفاف و پاسخگو و به اندازه کافی بودجه عمومی سازمان.

ما باید بپرسید که چرا ما اصلا باید قوی تر سازمان های بین المللی هستند که مدیون به ثروتمند متحده و یا افراد. ما باید بپرسید که چرا میلیاردرهای مجاز به وقف فوق العاده ثروتمند مالیات-محافظت بشردوستانه تراست به جای پرداخت مالیات بیشتر. ما باید بپرسید که چرا بهداشت درمان شد به عنوان یک امتیاز است نه یک حق.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de