از آنجا که شیوع جهانی از رمان coronavirus (SARS-CoV-2) وجود داشته است گسترده ادعا می کند در رسانه های اجتماعی است که برخی از غذاها و مکمل ها می تواند به جلوگیری و یا درمان COVID-19. حتی اگر سازمان بهداشت جهانی (WHO) سعی در برطرف کردن چنین اسطوره های اطراف “معجزه” مواد غذایی و coronavirus اطلاعات غلط همچنان به گردش.

هر چند همه ما می خواهید برای محافظت از خودمان در برابر COVID-19 وجود دارد در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد که خوردن برخی مواد غذایی خاص و یا پیروی از رژیم های غذایی خاص برای محافظت از شما در برابر coronavirus. در اینجا برخی از رایج ترین افسانه افشا و خنثی:

افسانه 1: سیر

وجود دارد برخی از شواهد نشان می دهد که سیر دارای اثرات ضد باکتری با مطالعات موجود نشان می دهد که ترکیبات فعال از سیر (از جمله آلیسین آلیل الکل و diallyl دی سولفید) محافظ در برابر برخی از انواع باکتری ها مانند سالمونلا و استافيلوكوكوس اورئوس. این پژوهش به بررسی سیر خواص ضد ویروسی محدود است.

اگر سیر به عنوان یک غذای سالم وجود ندارد شواهد نشان می دهد که خوردن آن می تواند به جلوگیری و یا درمان COVID-19.

افسانه 2: لیمو

یکی ویروسی Facebook تصویری ادعا کرد که نوشیدن آب گرم با لیمو برش می تواند به مبارزه با رمان coronavirus. اما هیچ شواهد علمی که لیمو می تواند به درمان این بیماری است.

لیمو یک منبع خوب از ویتامین C است که مهم است برای کمک به سلول های ایمنی بدن به درستی کار. اما بسیاری از دیگر میوه های خانواده مرکبات و سبزیجات حاوی ویتامین C.

افسانه 3: ویتامین C

همانطور که قبلا ویتامین C شناخته شده است که نقش مهمی در حمایت از عملکرد طبیعی سیستم ایمنی بدن است. در عین حال آن را نه تنها مواد مغذی است که حفظ سیستم ایمنی بدن است. بسیاری از اطلاعات غلط در مورد ویتامین C و coronavirus می آید از مطالعاتی که به بررسی ارتباط بین ویتامین C و سرماخوردگی. با وجود ادعا های آنلاین است که ویتامین C می تواند به پیشگیری و درمان سرماخوردگی شواهد در حمایت از این است که نه تنها محدود بلکه متضاد هم. نیز وجود دارد که تفاوت معنی داری بین سرماخوردگی و coronavirus.

وجود دارد در حال حاضر هیچ شواهد قوی که مکمل ویتامین C باعث جلوگیری و یا درمان COVID-19.

بسیاری از بزرگسالان نیز دیدار با ویتامین C مورد نیاز از یک رژیم غذایی که شامل انواع مختلفی از میوه ها و سبزیجات است.


ادامه مطلب: Coronavirus: از آن زمان به کم ارزش کردن ادعا می کند که ویتامین C می تواند آن را درمان


افسانه 4: غذاهای قلیایی

اطلاعات غلط پخش در رسانه های اجتماعی نشان می دهد این ویروس را می توان با خوردن غذاهایی با pH (سطح اسیدیته) است که بالاتر از ویروس pH. PH زیر 7.0 در نظر گرفته شده است اسیدی 7.0 pH خنثی است و بالاتر از pH 7.0 قلیایی است. برخی از “مواد غذایی قلیایی” گفت: به “درمان” coronavirus بودند لیمو و پرتقال و چای زردچوبه و آوکادو.

بسیاری از این منابع آنلاین را نادرست pH به این غذاها. برای مثال pH لیمو گفته شد به 9.9 هنگامی که آن را در واقع بسیار اسیدی با pH از 2. وجود دارد ادعا می کند که غذاهای اسیدی می تواند تبدیل به قلیایی پس از متابولیزه توسط بدن است.

به طور کلی هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان می دهد که مواد غذایی می تواند حتی بر سطح pH خون و سلول یا بافت – اجازه دهید به تنهایی درمان عفونت های ویروسی. بدن را تنظیم اسیدیته سطح صرف نظر از نوع مواد غذایی مصرف می شود.

تصور غلط 5: keto رژیم غذایی

کتوژنیک (keto) رژیم غذایی که چربی بالا و رژیم غذایی کم کربوهیدرات بوده و گفته می شود محافظت در برابر COVID-19.

رژیم غذایی ketogenic نمی جلوگیری از coronavirus. یولیا فورمن/ شاتر

این می آید از این ایده که می توان آن را “تقویت” سیستم ایمنی بدن است. هر چند یک مطالعه نشان داد که اینها ممکن است در پیشگیری یا درمان آنفولانزا اين مطالعه با استفاده از مدل موش. این باعث می شود آن را دشوار است به می دانم که اگر اینها را یک اثر مشابه بر روی انسان در جلوگیری و یا درمان آنفولانزا.

نیز وجود دارد در حال حاضر هیچ شواهد علمی موجود نشان می دهد که یک رژیم غذایی ketogenic می تواند به جلوگیری از coronavirus.

زمان مشاوره

انگلیسی رژیم غذایی Association (BDA) اعلام کرده است هیچ غذایی خاص یا مکمل می تواند یک فرد از ابتلا به COVID-19. در کنار کسانی که مشاوره BDA مردم را تشویق به مصرف یک رژیم غذایی سالم و متعادل برای حمایت از سیستم ایمنی بدن است.

سالم و رژیم غذایی متنوع شامل پنج اصلی گروه های غذایی می تواند کمک به ارائه بسیاری از افراد با این مواد مغذی آنها نیاز دارید. بسیاری از مواد غذایی که ما در حال حاضر از ما به طور منظم در رژیم غذایی (از جمله مس فولات و آهن و روی و سلنیوم و ویتامین های A, B6, B12, C و D) همه درگیر در حفظ نرمال عملکرد سیستم ایمنی بدن.

مردم نیز تشویق به اقدامات حفاظتی در برابر COVID-19 از جمله شستن دست و غالبا حفظ اجتماعی فاصله و پس از مستند سفارشات.

اما BDA می کند توصیه بزرگسالان در بریتانیا زندگی را به یک مکمل روزانه از 10 میکروگرم ویتامین D و خوردن غذاهای غنی از ویتامین D مانند ماهی های چرب زرده تخم مرغ و غلات صبحانه غنی شده برای اطمینان از کافی ویتامین D سطح. دلیل این است که ما منبع اصلی ویتامین D نور خورشید است و به دلیل مستند اقدامات بسیاری از ما در حال گرفتن به اندازه کافی نور خورشید قرار گرفتن در معرض.

وقتی که می آید به آنلاین اطلاعات غلط آن را گاهی اوقات می تواند مشکل باشد به نقطه چیست و درست نیست. ولی در کل یک ادعا است که به احتمال زیاد “جعلی” اگر آن:

  • توصیه می کند از خوردن یک غذای خاص و یا مکمل های غذایی (به خصوص در دوزهای بالا) برای درمان و جلوگیری از coronavirus
  • را تشویق می کند محدود کردن اصلی گروه های غذایی از رژیم غذایی خود را
  • مجرد از مواد غذایی خاص بیش از دیگران به محافظت و یا درمان این ویروس
  • شامل buzzwords – مانند “پاک کردن”, “درمان”, “درمان”, “افزایش”, “سم زدایی” یا “خارق العاده” – هنگامی که معرفی یک مورد مواد غذایی و یا مکمل های غذایی
  • آن را ارائه شده توسط اعتماد و اعتماد اقتدار بهداشت یا سازمان مانند بیمه خدمات درمانی و یا چه کسی است.

رسانه های اجتماعی قدرتمند و ابزار بزرگ است. اما آن را نیز می تواند یک کاتالیزور برای گسترش اطلاعات غلط. خط پایین این است که هیچ معجزه مواد غذایی و یا مکمل های تضمین شده برای محافظت از مردم از رمان coronavirus. علاوه بر این وجود اتحادیه اروپا تایید تغذیه و بهداشت ادعا می کند که یک غذا یا مکمل های غذایی می تواند در مبارزه با عفونت های ویروسی مانند COVID-19.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو