Coronavirus افکن ارتباط بین آب تمیز و بهداشت

به عنوان جهان در برابر این بیماری همه گیر کوروناویروس کارشناسان می گویند که یک راه کلیدی برای به حداقل رساندن شانس بیمار شدن است که با شستن دست های خود را به طور کامل و غالبا.

اما اگر شما لازم نیست که دسترسی به آب پاک?

22 مارس که روز جهانی آب تعیین شده توسط سازمان ملل متحد برای اندازه گیری پیشرفت به سوی هدف ارائه همه در سراسر جهان با آب تمیز برای نوشیدن و بهداشت. بیش از 40 سال گذشته بسیاری از ملت ها به پیشرفت های چشمگیری در درمان فاضلاب ارائه ساکنان با آب آشامیدنی و افزایش منابع آب برای رشد نیاز به مواد غذایی و فیبر است.

اما به عنوان یک محقق با تمرکز بر مدیریت منابع آب و سیاست, من می دانم که وجود دارد این است که هنوز هم به رفتن. بیش از 40 درصد از جمعیت جهان زندگی در مناطق که در آن آب در حال تبدیل شدن به طور فزاینده ای کمیاب و شکل که به احتمال زیاد به افزایش است. هر روز نزدیک به 1 ، 000 مرگ و میر کودکان از پیشگیری آب و فاضلاب-بیماری های مرتبط با.

زندگی بدون آب پاک

استفاده از آب افزایش یافته است و در سراسر جهان در حدود 1 درصد در سال از سال 1980s رانده رشد جمعیت, توسعه اقتصادی, و تغییر الگوی مصرف. در همان زمان منابع آب به طور فزاینده ای در معرض خطر تغییر آب و هوا استفاده بیش از حد و آلودگی است.

برای مثال در سال 2019 ساکنان چنای هند تا به حال به صف تا آب تحویل داده شده توسط تانکر کامیون به دلیل این شهر مخازن خالی شد. خشکسالی مداوم بدتر توسط تغییر آب و هوا تا به حال تقریبا خسته از منابع محلی. شهر است که خانه را به 7 میلیون نفر از مردم هنوز با کمبود شدید و مه اگزوز آن در دسترس آبهای زیرزمینی در عرض چند سال.

در روستایی در مکزیک از حدود 5 میلیون نفر فاقد دسترسی به آب تمیز. زنان و کودکان هستند که وظیفه جمع آوری آب در نظر گرفتن زمان است که می تواند صرف در مدرسه و یا در مشارکت سیاسی. در ضمن مردان تصمیم می گیرید که چگونه حقوق آب در حال اختصاص داده است.

ساکنان فلینت که اعتماد به ایمنی آب آشامیدنی بوده و به تدریج بازسازی پس از بدنام مورد آلودگی سرب بودند توصیه می شود در ماه اوت سال 2019 به آب جوش به عنوان یک اقدام احتیاطی در برابر ناخالصی پس از پارگی خط لوله فشار کاهش می یابد در این شهر خطوط آب. مشاوره به پایان رسید و پس از نمونه برداری نشان داد که وجود دارد هیچ خطر آلودگی, اما این شهر هنوز هم جایگزینی سرب و فولاد گالوانیزه تحویل آب لوله ها برای جلوگیری از مواجهه با سرب.

امروز با کروناویروس در حال حاضر در همه قاره ها به جز قطب جنوب شستن دست و یک چالش دشوار در بسیاری از کشورهای در حال توسعه. آب تمیز و صابون اغلب در تامین کوتاه مدت و بسیاری از ساکنان زاغه زندگی در خانه های بدون آب در حال اجرا.

به گفته کارشناسان توسعه در جهان بحران آب است که بسیار مسئله کمبود آن را به عنوان از مدیریت ضعیف و نابرابر توزیع شده است.

سیستم های تحت فشار

با توجه به سازمان ملل متحد افزایش تقاضا برای آب صنعتی داخلی و بخش کشاورزی سیگنال های که مردم شروع به زندگی بهتر, به لطف پیشرفت در بهره برداری از آب شیرین برای رشد مواد غذایی و فیبر و برای مصرف عمومی. کارشناسان توجه داشته باشید سه حوزه که در آن پیشرفت عقب مانده است.

برای اولین بار بیش از 2 میلیارد نفر زندگی می کنند در کشور دچار تنش آب بالا و در حدود 4 میلیارد نفر از مردم تجربه شدید کمبود آب در طول حداقل یک ماه از سال است. این مشکلات به طور مستقیم مربوط به آب در حال افزایش خواسته ها و تشدید اثرات تغییر آب و هوا. آنها نیز بدتر بدرفتاری از زنان که خرس مقدار از بار ارائه کمیاب آب به خانواده ها است.

دوم در حالی که بسیاری از کشورهای در حال پول خرج کردن در بهبود دسترسی به آب – اغلب توسط خصوصی سازی منابع که غنی جهانی مهندسی شرکت هایی که در ساخت زیرساخت های دسترسی به آب تمیز همچنان ناکافی است. نزدیک به 800 میلیون نفر در سراسر جهان از عدم به روز رسانی بهداشت. در بسیاری از موارد ابتدایی توالت آزادی انسان زباله به طور مستقیم به محیط آلوده نهرها و رودخانه ها. در سراسر جهان بیش از 80 درصد از فاضلاب از فعالیت های انسان درمان نشده باقی می ماند.

سوم در هر کشور زیرساخت های آب رو به وخامت است و مردم در حال دفع مواد مخدر و محصولات مراقبت شخصی و مشترک دیگر کالاهای خانگی به سیستم های آب. ترکیب این روند اضافه کردن های مداوم و سخت به درمان آلاینده ها به منابع آب و تهدید بهداشت عمومی در سراسر جهان است.

پیری منجر لوله برداشته شده از یک خانه در سنگ چخماق, Mich., در سال 2018 است. AP Photo/پل Sancya

آب به عنوان یک رهبری آزمون

این مشکلات دلهره آور اما پیشرفت ممکن است اگر آب سازمان ها و مقامات دولتی درگیر عمومی توجه مبتنی بر شواهد مشاوره از کارشناسان ورزش و رهبری سیاسی.

به عنوان اولین گام دولت نیاز به تمرکز در برنامه ریزی بلند مدت و هماهنگ پاسخ. مشکلات چنای روستایی مکزیک سنگ چخماق و تعداد بی شماری از جاهای دیگر معمولا تولید علائم هشدار دهنده زود هنگام است که مقامات دولتی اغلب نادیده بگیرد و با توجه به فقدان اراده سیاسی و یا احساس فوریت.

در کیپ تاون آفریقای جنوبی که در آن شهروندان در مواجه با کمبود آب در سال 2017 شبیه به Chennai آن روشن شده بود برای سال های سال است که این شهر زیرساخت های آب نمی تواند مسئولیت رسیدگی به مطالبات رو به رشد. دولت حمایت مطالعه منتشر شده در سال 1998 تا به حال توصیه می شود ساختمان استفاده از فاضلاب کارخانه به عنوان پرچین در برابر آینده خشکسالی اما این کارخانه هرگز ساخته شده است. سنگ چخماق بحران آب تشدید بیش از 18 ماه در حالی که مقامات دولتی بسته و گوش خود را به ساکنان شکایات مکرر در مورد بو و طعم آب خود را.

خبر خوب این است که بسیاری از شهرهای بزرگ از جمله لس آنجلس و سائو پائولو, برزیل آغاز کرده اند با توجه به تغییر آب و هوا علائم هشدار دهنده. در پاسخ مقامات دولتی در حال آغاز نوآورانه آب جایگزین است که صرفه جویی در مصرف آب و استفاده مجدد از فاضلاب و برداشت آب باران.

دوم, آن مهم است به رسمیت شناختن مشکلات آب به عنوان محیط زیست عدالت چالش است. U. N. بین المللی هیدرولوژیکی برنامه در حال حاضر ترویج آب انصاف شناخت که این بار طولانی خشکسالی آب استرس و آلوده لوازم سقوط به طور نامتناسبی بر زنان بسیار جوان ضعیف و بی بضاعت و مظلوم اقلیت های بومی که اغلب مجبور به مهاجرت در جای دیگر هنگامی که شرایط تبدیل شدن به غیر قابل تحمل. در اینجا در ایالات متحده آمریکا و شهرها و ایالات متحده در حال حمایت به قطع منابع آب به خانواده هایی که موفق به پرداخت صورتحساب خود را در طول coronavirus بحران است.

در نهایت من معتقدم که ساختمان یا بازگرداندن اعتماد عمومی بسیار مهم است برای پرداختن به این مشکلات است. تجربه از شهرستانها که دارای اب و هوای خشکی مانند ملبورن استرالیا نشان می دهد که دولت نیاز به وزن و آدرس جامعه نگرانی و به پرورش اعتماد و اعتماد به نفس در سازمان های شارژ با اجرای راه حل های. به نظر من بهترین راه برای ساخت این نوع از اعتماد است توسط شجاعانه جلسه امروز بحران آب است.

[دریافت حقایق در مورد کوروناویروس و آخرین تحقیقات. ثبت نام برای خبرنامه ما شوید.]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو