کره جنوبی شده است به طور گسترده ای مورد ستایش برای مدیریت آن از شیوع و گسترش این بیماری کروناویروس COVID-19. تمرکز به طور گسترده در کره جنوبی عظیم ویروس تست برنامه.

چه شده است تا به طور گسترده ای گزارش شده است که این کشور سنگین استفاده از فن آوری نظارت ویژه دوربین مدار بسته و ردیابی کارت بانکی و استفاده از تلفن همراه برای شناسایی افرادی که برای تست در وهله اول. و این درس مهم برای بیشتر کشورهای لیبرال است که ممکن است کمتر متحمل چنین تهاجم به حریم خصوصی اقدامات اما امیدوار به تقلید از کره جنوبی ،

در حالی که تایوان و سنگاپور سرآمد حاوی coronavirus کره جنوبی و چین مسلما ارائه بهترین مدل ها برای توقف شیوع هنگامی که تعداد زیادی از افراد آلوده شده اند. چین قرنطینه تایید و بیماران بالقوه و محدود شهروندان حرکات و همچنین مسافرت های بین المللی. اما کره جنوبی انجام یک سطح مشابه از کنترل و پایین مرگ و میر (در حال حاضر 1%) بدون توسل به چنین اقدامات استبدادی. این قطعا به نظر می رسد مانند استاندارد برای لیبرال دموکراتیک ملت.

آشکار ترین بخش از کره جنوبی استراتژی به اندازه کافی ساده است: تست, تست و آزمون برخی بیشتر. کشور یاد شده از 2015 شیوع بیماری MERS و جایگزین آن بیماری سیستم کنترل. آن را خوب و بزرگ با ظرفیت سیستم بهداشت و درمان و پیچیده صنعت بیوتکنولوژی است که می تواند تولید کیت تست سرعت.

این عوامل در این کشور را قادر به انجام 15,000 آزمون در روز, و آن را تنها به چین در تعداد مطلق و سوم در جهان برای هر فرد تست. اما به دلیل COVID-19 یک بیماری خفیف برای بسیاری از افراد تنها بخش کوچکی از بیماران تمایل به تماس با مقامات بهداشتی برای تست بر علائم شناخته شده و یا تماس با افراد آلوده. بسیاری از بیماران با علائم خفیف به خصوص جوانتر و آنهایی که نمی دانند آنها بیمار و آلوده کردن دیگران است.

اگر این بیماران می تواند یافت نمی شود تست ظرفیت معنای چندانی ندارد. این جایی است که شهر هوشمند زیرساخت در می آید. هدف این است که به کار کردن که در آن بیماران شناخته شده اند و آزمون هر کسی که ممکن است در تماس با آنها. سه روش اصلی وجود دارد مردم در حال پیگیری است.

اعتباری و کارت های بدهی. کره جنوبی دارای بالاترین نسبت cashless معاملات در جهان است. با ردیابی معاملات این امکان را به منظور جلب یک کارت کاربر از حرکات بر روی نقشه.

گوشی های تلفن همراه می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای پیگیری بیماران حرکات. الکس Plavevski/EPA

دوم, گوشی های تلفن همراه می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای همان هدف. در سال 2019 کره جنوبی تا به حال یکی از بالاترین گوشی مالکیت نرخ (وجود دارد بیشتر گوشی های تلفن از مردم). مکان تلفن به طور خودکار ثبت شده با دقت کامل از آنجا که دستگاه های متصل به بین یک تا سه فرستنده و گیرنده در هر زمان. و حدود وجود دارد 860,000 4G و 5G فرستنده و گیرنده پر پوشش کل کشور است.

مهمتر شرکت های تلفن نیاز همه مشتریان به ارائه نام و رجیستری ملی شماره. این به این معنی آن را ممکن است برای پیگیری تقریبا هر کس با پیروی از محل تلفن های خود را.

در نهایت دوربین های مدار بسته و همچنین فعال کردن مقامات برای شناسایی افرادی که در تماس با COVID-19 بيمار. در سال 2014 کره جنوبی شهرستانها به حال بیش از 8 میلیون دوربین های مدار بسته و یا یک دوربین در هر 6.3 مردم است. در سال 2010 همه دستگیر شد به طور متوسط 83.1 بار در روز و هر نه ثانیه در حالی که سفر. این ارقام به احتمال زیاد خیلی بالاتر از امروز. با توجه به اندازه فیزیکی از کشور آن را بی خطر است برای گفتن کره جنوبی یکی از بالاترین تراکم نظارت فن آوری در جهان است.

با استفاده از داده ها

ترکیبی از این سه فن آوری به معنی دو چیز است. برای اولین بار مقامات بهداشتی می توانید پیدا کردن که یک فرد آلوده تا به حال تماس نزدیک با پس از عفونت است. وجود لکه های مرده و بدون دوربین مدار بسته و یا سیگنال تلفن همراه در ساختمان های عمومی, اما نه این که بسیاری از. تقریبا تمام بیماران بالقوه را می توان یافت و آزمایش این راه است.

دوم یک بیمار جدید جنبش را می توان در مقایسه در برابر کسانی که زودتر بیماران با استفاده از سیستم های اطلاعات جغرافیایی. این مقایسه نشان می دهد دقیقا همان جایی که زمانی و از چه کسی بیمار جدید آلوده شد. اگر آنها نمی تواند متصل به یک شناخته شده زودتر بیمار که به معنی ناشناخته بیماران وجود دارد و آنها پس از آن می تواند شناسایی با استفاده از روش ذکر شده در بالا. تعداد ناشناخته بیماران در هر زمان به عنوان یک شاخص که آیا این ویروس هنوز در حال گسترش و موارد بیشتری رخ خواهد داد در روزهای آینده, و یا اینکه آیا این وضعیت شده است تحت کنترل در آورد.

نتیجه پیگیری است که نه تنها مورد استفاده توسط مقامات بهداشتی بلکه ساخته شده از طریق ملی و محلی دولت سایت و برنامه های گوشی های هوشمند است که نشان می دهد محل عفونت و متن پیام به روز رسانی جدید در مورد محلی موارد است. این کمک شهروندان اجتناب از نقاط از عفونت.

در بسیاری از جهات این است که یک تماس بیش از حد از اطلاعات خصوصی در مورد جنبش مردم. اما از آن است که در واقع یک راه موثر برای مقامات برای به دست آوردن اعتماد عمومی است که به نوبه خود مهم در پیشگیری از مردم از وحشت. شما می توانید استدلال می کنند این موفق بود چرا که کره جنوبی یکی از معدود کشورهایی که COVID-19 شیوع نشده باعث وحشت خرید در سوپر مارکت ها.

اما وجود دارد یک مسئله بزرگ برای کشورهای دیگر با توجه به اقدامات مشابه است. سطح نظارت و قرار گرفتن در معرض از اطلاعات شخصی درگیر بعید است به راحتی پذیرفته شده توسط اکثر دیگر لیبرال دموکراتیک جوامع است.

تفاوت بین کره جنوبی و رویکرد است که از کشورهای اروپایی نیست و نشان دهنده ساده کلیشه شرقی collectivism در مقابل غربی فردگرایی. در واقع اطلاعات قرار گرفتن در معرض می تواند به جلوگیری از نیاز به یک مستند از افراد حرکات.

در این راه دولت های سراسر جهان در حال مواجهه با یک انتخاب سخت بین این دو نقض حقوق فردی (اطلاعات قرار گرفتن در معرض و جنبش محدودیت). کره جنوبی انتخاب کرده است, سابق, اما فرانسه و ایتالیا تا به حال به دومی را انتخاب کنید. سابق نیاز به زیرساخت های لازم و یک فرهنگ است که تحمل یک سطح معینی از نظارت نه که ایجاد می شود یک شبه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im