Coronavirus باید به ما امیدواریم که که ما قادر به مقابله با بحران آب و هوا

Coronavirus است مختل زندگی روزمره در سراسر جهان از طریق سفر ممنوعیت, محدودیت های پرواز و لغو رویدادهای ورزشی و فرهنگی.

بیش از 10 میلیون ایتالیایی ها ممنوع شده است از رفت و آمد و تمام وقایع عمومی لغو شد. در چین 30 میلیون نفر هنوز تحت مستند مجاز به ترک خانه های خود فقط هر دو روز. ژاپنی نخست وزیر درخواست کرده است که تمام مدارس نزدیک برای کل ماه مارس در حالی که ایتالیایی ها و مقامات ایرانی را بسته اند همه مدارس و دانشگاه ها. با وجود هزینه ها و ناراحتی این اقدامات اعمال است به طور کلی مرحله خاموش حتی تصویب.

اما coronavirus است که نه تنها بحران جهانی ما: بحران آب و هوا که دیگران اشاره کرده اند که انتظار می رود مخرب تر است. بعضی از آنها مشاهده شده است که پاسخ به این دو بحران است کاملا متفاوت است. به عنوان یک متخصص در علوم رفتاری, من شده اند به برخی از اندیشه به چه توضیح می دهد که این تفاوت است.

ورودی یک بیمارستان نظامی سابق در میلان ایتالیا 6 مارس سال 2020 به آن COVID-19 بيمار در حال منتقل شده است. Andrea Fasani/سازمان حفاظت محیط زیست-EFE

در نگاه اول تفاوت شگفت آور است چرا که بحران آب و هوا است که ساختاری بسیار شبیه به کروناویروس بحران برای تعدادی از دلایل:

  1. هر دو هستند که با افزایش احتمال فاجعه است. در مورد COVID-19 بیماری ناشی از کوروناویروس این است که با توجه به ماهیت سرایت: هر بیمار می تواند با تصویب این بیماری به بیش از یک نفر و بنابراین میزان عفونت تمایل برای سرعت بخشیدن به. در مورد تغییر آب و هوا با افزایش خطر ابتلا آغاز حلقه های بازخورد (فرآیندهای است که تقویت روند گرم شدن) و عبور از نقاط اوج به عنوان درجه حرارت جهانی افزایش داشته باشد.

  2. مقابله با هر مشکل خواهد dusrupt شیوه زندگی ما در تعدادی از راه هایی که برخی از آنها کاملا مشابه – در نظر شدید در افزایش staycations بدستآمده توسط coronavirus بحران است.

  3. در هر دو مورد وجود دارد این است که یک هماهنگی مشکل: تلاش هر فرد را در رسیدن به چیزی برای کاهش خطر مگر اینکه همراه با تلاش از بسیاری از دیگران است.

  4. و در هر دو مورد مقامات اذعان به ضرورت اقدام است. حاکم بر دولت در 28 کشور اعلام کرده اند آب و هوای اضطراری است.

نزدیک به خانه

با توجه به این شباهت ها ممکن است فکر می کنم که هر دو را بیرون کشیدن مشابه پاسخ. اما پاسخ به coronavirus بحران شده است مسلما بسیار بیشتر از پاسخ به بحران آب و هوا. چرا ؟

Coronavirus اخیر بدیهی و به سرعت در حال افزایش تهدید. آن را احساس می کند مانند یک شوک به وضعیت موجود و خبري که شوک بوجود می آید و انگیزه عمل است. هر روز به ارمغان می آورد جدید شواهد مستقیم از پیامدهای شیوع و این عواقب به سرعت در حال حرکت و نزدیک به خانه. آن را تحت تاثیر قرار به عنوان یک روشن و در حال حاضر خطر است که نیاز به اقدام در حال حاضر.

خطر تغییر آب و هوا از سوی دیگر پیشنهاد شده است برای چندین دهه و سخت شواهد انباشته شده تنها به تدریج. در نتیجه, آن را نمی کند بیرون کشیدن همان نوع unease. در حالی که بدون شک وجود دارد که در حال حاضر و گذشته فعالیت های انسان تولید گازهای گلخانه ای خواهد شد که عواقب برای آب و هوای آن را کاملا ممکن است به نسبت هر رویداد خاص به تغییر آب و هوا. این تصور باعث می شود که از مبهم مشکل مواجه خواهد شد در آینده چیزی نیست که فوری.

قطب جنوب در حال تبدیل شدن به یک مقصد توریستی محبوب – اما این قاره اکوسیستم های حساس در حال حاضر رنج می برند با توجه به گرم شدن کره زمین. فدریکو Anfitti/سازمان حفاظت محیط زیست-EFE

نیز وجود دارد یک حس است که در آن آینده حال رفتن به بد بدون در نظر گرفتن آنچه که گام های ما را در حال حاضر برای پرداختن به تغییرات آب و هوا. این می گم احساس درماندگی است. با coronavirus آن را احساس به عنوان اینکه امروز اقدامات باید واقعی و قابل اثبات عواقب.

مردم بیشتر حمایت از سیاست اگر آنها می تواند توضیح مکانیزمی که از طریق آن سیاست عمل می کند. وجود دارد یک روش ساده و شهودی در مدل ذهنی چگونه COVID-19 گسترش می یابد (از طریق مردم) و چگونه ما می تواند به توقف گسترش آن (نگه داشتن افراد آلوده جدا شده).

هر چند ما آموخته اند که گرمایش خانه های ما رانندگی اتومبیل و غیره کمک می کند نسبت به تغییر آب و هوا, علی زنجیره ای که از طریق آن این در واقع اتفاق می افتد این است که نه بصری. این احساس به عنوان اینکه ما در برخورد با کروناویروس موثر هنگامی که ما قرنطینه افراد آلوده است احساس به عنوان اینکه ما در حال گرفتن یک گام بتن در جهت مقابله با تغییر آب و هوا توسط مثلا ممنوعیت سوزاندن unseasoned چوب.

برخی از امید

پس چه درس هایی می تواند ما را از این ؟

ارتباطات به نظر می رسد کلید. ایجاد شهودی مدل های ذهنی و مناسب استعاره برای توضیح ارتباط بین ما مصرف کننده, رفتار تولید دی اکسید کربن و آب و هوا تغییر نظم بلند است. اما اگر حمایت و گروه های لابی می توانید آن را ممکن است تسهیل احساس مسئولیت و آژانس است. همچنین به نظر می رسد که ارتباط جریان در اطراف خطرات و پيامدهای منفی ناشی از تغییر آب و هوا ممکن است بیش از حد پراکنده و متنوع به راحتی جذب شده توسط عموم. اگر رسانه ها و دولت می تواند هماهنگی را برای روشن شدن ماهیت آب و هوا, خطر, coronavirus به ما نشان می دهد که بیش از قادر به پاسخ مناسب است.

جشن هولی جشنواره در پزشکی ماسک صورت در داکا, بنگلادش, 9 مارس سال 2020 است. Monirul علم/سازمان حفاظت محیط زیست-EFE

در عین حال ممکن است آن را دلگرم کننده به نظر برخی از ویژگی های از شیوع کروناویروس که می شده اند و انتظار می رود تا مانع از اقدام, اما نیست. این واقعیت است که بسیاری از افراد سالم بازیابی از COVID-19 خواهد بود انتظار برای وادار خوشنودی است. و ما می دانیم که مردم به طور کلی در معرض ابتلا به خوش بینی تعصب: واقعیت این است که من می تواند درگیر در رفتارهای است که محافظت در برابر COVID-19 باعث می شود من بیش از حد خوش بین در مورد شخصی من در خطر است.

در مقابل تغییرات آب و هوایی جهانی است; سالم و ثروتمند نمی ساکن جداگانه آب و هوا برای بقیه از ما. اگر ما دریافت پیام حق این جهانشمولی باید ایجاد انگیزه و حتی بیشتر و هماهنگی از ما را دیده اند در پاسخ به کوروناویروس.

همچنین برداشتن گام برای کاهش خطر ابتلا به کروناویروس است که همیشه پر هزینه (مانند لغو حوادث). در مقابل کاهش تغییرات آب و هوایی هنوز هم ارائه می دهد فرصت برای هر دو منظور کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و به طور همزمان به دست آوردن از طریق کاهش لوایح انرژی بهتر کیفیت هوا ،

در تحقیقات من دارند با تمرکز بر پیدا کردن این برنده-برنده به عنوان مثال در رفت و آمد رفتار و مسکونی استفاده از انرژی. اما تعهد من مشاهده کرده اند در طول هفته گذشته در مقابله با شیوع کروناویروس باعث می شود من بلند پروازانه. به جای استفاده از علوم رفتاری به تغییر رفتار فردی اجازه اعمال آن را به تغییر و دل و ذهن و سیاست های دولت.

یکی از آخرین درسی است که پاسخ به کروناویروس می آموزد این است که مردم هنوز هم می تواند با هم کار کنند برای انجام کار درست است. ما نیاز به امید و اعتماد به یکدیگر برای مقابله با بحران آب و هوا. شاید counter-به طور مستقیم coronavirus خواهد به ما کمک کند با این.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im