Coronavirus راه آهن محاصره: مدیریت بحران برنامه محافظت از شرکت های

شیوع COVID-19 ویروس در چین و راه آهن اختلال در سراسر کانادا نشان دهنده دو متفاوت و در عین حال مشابه کلاسیک مطالعات موردی.

آنها به ما یادآوری می کنند که سازمان ملل و اقتصاد جهانی در حال تبدیل شدن به طور فزاینده ای به هم پیوسته. حوادث هزاران کیلومتر دور هستند که احساس می شود به صورت محلی.

این یک نتیجه از افزایش اهمیت زیرساخت های حیاتی. به منظور کاهش این تبعات منفی برای سازمان ها مانند درآمد از دست رفته از دست رفته مشتریان و آسیب های اعتباری — آنها باید به خوبی سازمان یافته و تعریف شده برنامه های احتمالی در محل برای دیدار با اهداف عملیاتی.

آنچه شناخته شده به عنوان زیرساخت های حیاتی (CI) بسیاری از تعاریف مختلف در ادبیات علمی و در میان دولت های مختلف در سراسر جهان است. اما اساسا CI می تواند تعریف شده به عنوان زیرساخت بنابراین حیاتی است که از آن عدم صلاحیت و یا تخریب را ناتوان کننده تاثیر بر اقتصاد و/یا دفاع از این کشور و در نتیجه تبدیل به یک مسئله امنیت ملی.

دولت کانادا تعریف شده 10 بخش تلقی انتقادی به آن امنیت ملی است. آنها عبارتند از: حمل و نقل و بهداشت و درمان و تولید و دولت فقط به نام چند.

زیرساخت های مرتبط

قبل از حوادث 9/11 بسیاری از کسانی که CI بخش از لحاظ جسمی و منطقی از هم جدا با کمی وابستگی متقابل. اما پیشرفت در فناوری اطلاعات و نیاز به بهبود بازده منجر به زیرساخت تر شدن خودکار و پیوسته.

اما این منجر به افزایش interdependencies بین زیرساخت عناصر و بخش های جدید ایجاد شده سیستمیک آسیب پذیری که می تواند فاجعه بار آبشاری اثر است.

برای مثال در دسترس نبودن قطعات سیستم راه آهن (حمل و نقل CI) با توجه به محاصره ترجمه به جدی اختلال در زنجیره تامین سیستم است که دیگر کشورهای مستقل مشترک المنافع بر تکیه می کنند. مواد غذایی فاسد شدنی در قطار نمی تواند رسیدن به خرده فروشان و مصرف کنندگان (مواد غذایی CI) و جراحی مورد نیاز برای ایجاد کالا را نمی توان تحویل داده شده به کسب و کار (تولید CI).

ظروف حمل و نقل نشستن بیکار قطار در بندر در ونکوور در ماه فوریه سال 2020 است. راه آهن راه بندان سراسر کشور منجر به افزایش در تعداد زیادی از کشتی های باری در حال انتظار برای بارگذاری و یا خالی کردن. کانادا پرس/داریل Dyck

دومینو-مانند اثر می تواند رخ دهد هنگامی که نمک به سفر در قطار نمی تواند رسیدن به شرکت های شیمیایی (تولید CI) است که پس از آن قادر به ساخت اسید هیدروکلریک در نظر گرفته شده برای فروش به صنایع غذایی (مواد غذایی CI).

قریب به اتفاق بهداشت عمومی سازمان

همانطور که برای COVID-19 ویروس آن است که overtaxing و خسته کننده به بیمارستان در چین و سلامت عمومی سیستم ها در کشورهای دیگر (health CI).

بسیاری از تولید کنندگان چینی (ساخت CI) را کند یا حتی متوقف شده تولید به عنوان آنها را تشویق کارگران به ماندن در خانه. از آنجا که کالاهای چینی به شکل یک بخشی از زنجیره تامین جهانی برای شرکت در غرب آن به معنی تاخیر در تحویل محصولات ضروری به بازار های غربی است.

به ترکیب مشکل بیشتر وجود دارد چند هوانوردی گزینه های تحویل زیرا اکثر شرکت های هواپیمایی (حمل و نقل CI) را لغو پروازها به سرزمین اصلی چین است.

برای برخی از کسب و کارهای متوسط در کانادا همزمان با وقوع هر دو COVID-19 ویروس و راه آهن اختلال در خدمت به عنوان یک “double whammy” که اثرات منفی عملیات.

پس راه حل چیست ؟ چگونه می تواند سازمان های انعطاف پذیر باقی می ماند و همچنان خود را برای دیدار با اهداف کسب و کار در چنین غیر قابل پیش بینی و بسیار به هم وابسته ،

حفاظت از زیرساخت های حیاتی

یک راه حل این است برای محافظت از بخش های مختلف زیربنایی از دچار اختلال عمده ای از انواع خطرات است. Critical infrastructure protection (CIP) برنامه شامل سطوح مختلف دولت با هم کار کردن با بخش خصوصی همکاران به اشتراک گذاشتن اطلاعاتی حیاتی اطلاعات و منابع برای حفاظت از اقتصاد و منافع ملی است.

Post-9/11 دولت تا به حال به شدت به همکاری با بخش خصوصی در طرح CIP. دلیل این است که حدود 85 درصد از زیرساخت های حیاتی دارایی های متعلق به و توسط سازمان های خصوصی.

یک نمونه اخیر از CIP نشان داده شد زمانی که دولت کانادا مخفیانه کار می کرد با هر دو CN & CP راه آهن به بی سر و صدا حرکت حیاتی کالا با همکاری برای به اشتراک گذاشتن خطوط راه آهن.

استان انتاریو افسران پلیس صحبت با معترضان در بسته آهنگ قطار در راه آهن محاصره در Tyendinaga Mohawk خاک در نزدیکی Belleville, Ont., در ماه فوریه سال 2020 است. کانادا پرس/لارس Hagberg

دومین راه حل این است که بحرانی برای کوچک و متوسط کسب و کار است که نمی دسترسی فوری به منابع دولتی و نمی تواند تکیه بر مداخله سریع مانند CP و CN راه آهن.

آنها باید فعالانه کنترل سرنوشت خود را با داشتن به روزترین تداوم کسب و کار و مدیریت بحران قصد دارد به منظور به حداقل رساندن اثرات CI اختلال برای عملیات خود را.

همان کالا در کشور های مختلف

تداوم کسب و کار طرح اساسا عملیاتی احتمالی استراتژی است که اطمینان مستمر تحویل بحرانی خدمات و محصولات سازمان است.

برای مثال یک کسب و کار در کانادا به طور معمول با تکیه بر کالاهای وارداتی از چین ممکن است قبل از تاسیس توافق به دست آوردن همان کالا را از یک کشور دیگر در طول COVID-19 شیوع و یا حتی کمک متقابل توافق با رقبا برای کمک.

انجام کسب و کار تجزیه و تحلیل تاثیر داخلی را شناسایی خدمات ضروری و یا توابع درون سازمان است که نیاز به برنامه ریزی برای ادامه تحویل در اختلالات عملیاتی.

مدیریت بحران قصد دارد به معنای راهنمای مدیریت پاسخ در برخورد با این بحران خود را تا زمانی که همه چیز به حالت عادی بازگشت. خیلی از مديريت بحران شامل تعریف ساختار تصمیم گیری در یک سازمان و ارتباطات بین تصمیم گیران و ذینفعان مربوطه.

مدیریت بحران و تداوم کسب و کار برنامه ابزار قدرتمند برای سازمان های انعطاف پذیر باقی می ماند در طول عملیات زمانی که شرایط پیش بینی نشده اخلال در دسترس بودن زیرساخت های حیاتی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im