بیماران مبتلا به ویروس کورونا گزارش ریزش مو را ماه های چشمگیر پس از تشخیص

تورنتو — در یک ویدیو به طور گسترده دیده شده به اشتراک گذاشته شده در توییتر، بازیگر آلیاسا میلانو موهای خود را برس و نگه می دارد تا توده از تبه های خود را که از سر او افتاده است.

“من فقط می خواستم به شما مقدار مو است که بیرون آمدن از سرم به عنوان یک نتیجه از COVID نشان می دهد، او توضیح می دهد. “يک يدونه مسواک زدن، اين از دست دادن موهاي من از COVID-19 است.”

میلانو در نوشته های قبلی رسانه های اجتماعی گفته است که او برای اولین بار در ماه مارس با این بیماری پایین آمد و از آن زمان تا به حال “اساسا هر علائم COVID.” او گفت که او می داند که او به حال بیماری به دلیل او مثبت برای COVID-19 آنتی بادی در خون خود را آزمایش.

در حالی که طیف گسترده ای از علائم مزمن تجربه شده توسط COVID-19 بیماران به طور کلی به عنوان روگرفت طولانی شناخته شده است به خوبی مستند شده است در هفته های اخیر و می تواند همه چیز را از تب تا بثورات درد بدن شامل, ریزش مو به نظر می رسد علاوه بر نسبتا جدید به لیست.

با این حال، تعداد فزاینده ای از بیماران COVID-19 که گزارش ریزش مو چشمگیر ماه پس از بیماری اولیه خود وجود دارد.

هدر کولتون در مصاحبه ای از بلویل، اونت، روز سه شنبه به سی تی وی نیوز گفت: «این یک نوع ترسناک بود چون در حال بیرون آمدن در توده ها بود.

کولتون در ماه مارس با COVID-19 تشخیص داده شد. اون گفت که سه ماه بعد شروع به از دست دادن موهاش کرده

“من آن را از دست دادن برای چهار هفته و سپس آن متوقف شد، او گفت.

میلانو و کولتون از تنهایی دور هستند.

A recently published report by Indiana University School of Medicine and the Survivor Corps support group compiled data on the most common symptoms experienced by COVID-19 long-haulers.

با توجه به نتایج، که همتا بررسی نشده است، نزدیک به 500 پاسخ دهنده گفتند که آنها ریزش مو را تجربه کرده اند.

در گزارش دیگری که در اواخر ماه ژوئیه منتشر شد، متخصص پوست در کلینیک کلیولند در اوهایو گفت که او در حال دیدن بیمارانی است که دو تا سه ماه پس از آن که COVID-19 دچار ریزش مو می شدند، می بیند.

دکتر شیلپی Khetarpal در این گزارش گفت: “من فکر می کنم زمان واقعا بسیار مهم است، “.

پشت سر شينگ چيه؟

Khetarpal نسبت ریزش مو به یک وضعیت موقت به نام telogen effluvium, که در نتیجه یک تغییر غیر طبیعی در دوچرخه سواری فولیکولر. او گفت این یک وضعیت نسبتا معمول است که شامل بیش از حد به دلیل “شوک” به سیستم است.

او گفت: «چندین ماشه شایع مانند جراحی، ضربه های فیزیکی یا روانی عمده، هر نوع عفونت یا تب بالا، کاهش شدید وزن یا تغییر در رژیم غذایی وجود دارد.

“تغییرات هورمونی، مانند پس از بارداری یا یائسگی نیز می تواند یک علت باشد. شرایط پزشکی یا تغذیه ای دیگری نیز وجود دارد که می تواند این را نیز راه اندازی کند.”

به گزارش کلینیک کلیولند، سه فاز در چرخه رشد فولیکول مو وجود دارد: آناژن (رشد)، کاتاژن (استراحت) و تلوژن (شیدن). در موارد تتراژن افلوویوم، نسبت فولیکول های مو در مرحله ٔ ریزش به شدت افزایش می یابد، تا ۵۰ درصد، که همین امر منجر به توده ریزش می شود.

دکتر سونیا کوک، متخصص پوست در تورنتو گفت که ریزش مو در طول بیماری حاد غیر معمول نیست زیرا بدن مبارزه با ویروس را بر روی مو در حال رشد اولویت می دهد.

چند ماه بعد، موهای جدید شروع به رشد می کنند و آن موهایی را که در مرحله استراحت بودند بیرون می کند… و به همین دلیل است که شما را به ریختن،” او به سی تی وی نیوز در روز سه شنبه گفت.

کلینیک کلیولند گفت: به طور کلی دو تا سه ماه تاخیر بین رویداد استرس زا و شروع ریزش مو در موارد تلوژن افلوویوم وجود دارد.

به همین دلیل است که ما این بیماران را می بینیم، چند هفته پس از برطرف شدن علائم COVID-19، Khetarpal توضیح داد. “Telogen effluvium is’t a symptom of COVID-19 as much as it is a consequence of the infection.”

متخصص بیماری های عفونی دکتر عبدو شارکاوی، بیش از حد، گفت که ریزش مو می تواند توسط استرس و واکنش ایمنی از یک قسمت عفونی دشوار ایجاد می شود. او گفت که شاید خیلی زود باشد که بدانیم ارتباط دقیق بین ریزش مو و COVID-19 در این زمان چه بوده است.

او روز سه شنبه به سی تی وی نیوز گفت: «آیا این موضوع به طور خاص به COVID-19 به طور خاص مرتبط است یا به سادگی سیستم ایمنی بدن که یک دوره بازیابی دشوار پس از عفونت به خود ناشناخته است، دارد»

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de