شیوع کروناویروس: چگونه COVID-19 واکسن ساخته شده

به سختی شش هفته پس از اولین ثبت شده مرگ و میر ناشی از کروناویروس جدید در ووهان محققان در استرالیا آغاز خواهد شد تست بالقوه واکسن بر روی حیوانات.

یک کارخانه در ملبورن در روز جمعه شروع به ساخت کوچک دوز از این واکسن برای تست. اگر آن را نگه می دارد حیوانات ایمن از ویروس آن خواهد بود آزمایش بر روی انسان است.

این طرح فوق العاده – به منظور توسعه یک واکسن برای ویروس ما به سختی درک در سرعت فوق العاده خطرناک – است که توسط رهبری یک تیم از دانشمندان در دانشگاه کوئینزلند با حمایت از تیم های دیگر در سراسر کشور.

اگر تلاش های خود موفق نه تنها آنها را یک سلاح قدرتمند برای جلوگیری از شیوع کروناویروس اما آنها نیز متحول واکسن تکنولوژی به طور بالقوه منجر به jabs برای طیف وسیعی از دیگر کشنده شرایط.

چگونه می توانم شما را به یک واکسن جدید بیماری ؟ چه در این جدید “مولکولی گیره” واکسن و چگونه آنها متفاوت است از ما زمان واکسن? چگونه می توانم شما را یکی پس سرعت ؟ و چگونه به احتمال زیاد آن را به کار?

The virus responsible for COVID-19, isolated from the first Australian coronavirus case and captured in this colorised transmission electron micrograph image.

ویروس مسئول COVID-19 جدا شده از استرالیا coronavirus مورد و اسیر در این colorised انتقال تصویر میکروسکوپ الکترونی تصویر.اعتبار:CSIRO

تبلیغات

چه برنامه ریزی برای توسعه یک COVID-19 واکسن?

واکسن در میان ما بهترین ابزار برای جلوگیری از عفونت است. در جهان توسعه یافته آنها کمک کرده اند تا حد زیادی مهر فلج کننده بیماری هایی مانند فلج اطفال و دیفتری و سرخجه.

اما از لحاظ تاریخی ساخت یک واکسن یک فرایند طولانی بوده است دشوار و خسته کننده و اغلب ناموفق است. در آن طول می کشد حدود 10 سال به یک واکسن تمام راه را از تحقیقات از طریق به تصویب – و این که اگر این واکسن کار می کند. بسیاری از پایان دادن به آزمایش های شکست خورده.

پس از تماشای سارس (سندرم حاد تنفسی) و ابتال به بیماری مرس (سندرم تنفسی خاورمیانه) و سپس ابولا و Zika ویروس ها ظهور و کشتن هزاران نفر و وحشتناک جهان, دانشمندان تصمیم گرفت یک رویکرد جدید مورد نیاز بود – که به سرعت می تواند واکسن را در پاسخ به تهدیدات در حال ظهور. شناخته شده به عنوان ائتلاف برای اپیدمی آمادگی نوآوری آن راه اندازی شد در سال 2017 و مقر آن در نروژ است.

ائتلاف طرح: برای ساخت “پلت فرم واکسن” است که می تواند فورا به اقتباس جدید ویروس زمانی که آنها پدید آمده است. چالش: آنها نیاز به ابداع واکسن بر خلاف هر گونه استفاده در حال حاضر.

این CEPI ائتلاف می خواهد برای رفتن از جداسازی این coronavirus برای آزمایش یک واکسن برای آن در 16 هفته – پس از آن خواهد بود آماده برای توزیع گسترده در عرض 12 تا 18 ماه. در جهان از واکسن است که رعد و برق سریع.

اولین آزمون بزرگ آمده است سریع تر از هر کسی می تواند انتظار می رود. داشتن آمده از حیوانات زنده در بازار چین در شهر ووهان COVID-19 به سرعت در حال تبدیل به یک تهدید جهانی. همانطور که از فوریه 19, 75,199 مردم بد افتاده و 2012 درگذشت.

تبلیغات

این Doherty موسسه عفونت و ایمنی در ملبورن دستگیر شده یک نمونه از ویروس از فرد برای اولین بار در استرالیا مبتلا به این بیماری است. آنها قرار داده شده این ویروس در داخل یک ظرف پر از میمون کلیه سلول های نظارت فلاسک از طریق یک دوربین فیلمبرداری است.

در ویدیو زیر شما می توانید ببینید virus – آن را بیش از حد کوچک است. سلول نشستن بی سر و صدا در یک حمام. به آرامی اما پس از آن بیشتر و بیشتر به سرعت آنها شروع به سیاه و سفید تبدیل تا زمانی که کل ظرف پر از مرگ است.

بالا: در این timelapse, تصویر, ویروس دیده نمی شود اما شواهد از حضور آن می شود. سلول های سالم شروع کردن transparent; به عنوان آنها را از آلوده شدن آنها به نوبه خود ، منبع: دکتر جولیان Druce VIDRL این Doherty موسسه

چگونه واکسن کار می کند ؟ چرا ما نیاز به یک نوع جدید?

همه واکسن کار با استفاده از سیستم ایمنی ذاتی دفاع. یک واکسن حاوی یک قسمت و یا یک ویروس درمان در چنین راهی که آن را نمی خواهد شما را بیمار. سیستم ایمنی بدن شما را به رسمیت می شناسد این ویروس به عنوان یک مهاجم خارجی و پس از آن باعث می شود های مختلف آنتی بادی آن را از بین ببرد.

هر ویروس به شکل های مختلف. برای کشتن آن شما نیاز بدن به تولید آنتی بادی است که دقیقا شکل سمت راست به چوب به ویروس. تصور کنید که قطعات پازل سلتنج با هم – اما زمانی که آنها اتصال ویروس می میرد.

تبلیغات

این CEPI ائتلاف سه واکسن برای coronavirus در حال توسعه در سراسر جهان (با این امید که حداقل یک کار می کند). دو نفر از آنها در حال توسعه توسط شرکت های داروسازی کار با CEPI, Inovio و مدرن هستند و از یک نوع شناخته شده به عنوان “DNA” واکسن. دیگر در حال توسعه در استرالیا یک “مولکولی گیره” واکسن. شرکت های دیگر در چین و روسیه به طور مستقل کار خود را واکسن خارج از ائتلاف.

در حال حاضر وجود دارد سه نوع از واکسن

زیر واحد واکسن حاوی یک قطعه واحد از یک ویروس در یک سوپ از مواد شیمیایی است که باعث می شود بدن به تولید آنتی بادی است. نمونه: هپاتیت B, زونا HPV برخی از عکس های آنفولانزا.

زنده ضعیف شده واکسن حاوی ویروس زنده است که ماهرانه ضعیف به طوری که آن را هنوز هم در سلول های آلوده می کند مردم را بیمار. این اجازه می دهد تا بدن به تولید آنتی بادی است. نمونه: سرخک ، اوریون ، سرخجه.

غیر فعال واکسن حاوی ویروس کشته شده است. سیستم ایمنی بدن ما را به رسمیت می شناسد مرده ویروس و تولید آنتی بادی. مثال: بیماری هاری, هپاتیت A, برخی از عکس های آنفولانزا.

یک کلید چیزی که CEPI ائتلاف در حال انجام است متفاوت است که با استفاده از ویروس در ساخت یک واکسن. در یک شیوع جدید گرفتن یک نمونه زنده از یک ویروس طول می کشد بیش از حد طولانی است. در عوض آنها با استفاده از کد ژنتیکی آن که به دست آمده می تواند به عنوان به زودی به عنوان یک شیوع شروع می شود.

دانشمندان با تجزیه و تحلیل یک ویروس کد ژنتیکی و شناسایی بخش است که شامل این طرح برای بخش کوچکی از ویروس. اگر شما تزریق که DNA به سلول های انسان از سلول های انسانی آن را بخوانید و شروع به چاپ کردن بخش کوچکی از ویروس. سیستم ایمنی بدن شما نقاط این ویروس قطعات و باعث می شود آنتی بادی آنها را بکشند – به شما ایمنی.

“که ساده ترین واکسن ما می توانیم و ما می توانید آنها را بسیار به سرعت. اما آنها اغلب بسیار موثر می گوید:” پروفسور اریک Gowans DNA واکسن متخصص که قبلا مستقر در دانشگاه آدلاید است.

مولکولی گیره واکسن در حال توسعه برای CEPI در دانشگاه کوئینزلند کاملا متفاوت است.

تبلیغات

Professor Paul Young, left, Dr Keith Chappell and Dr Dan Watterson have developed a new vaccine technology.

پروفسور پل جوان, چپ,,,,, Dr Keith Chappell و دکتر دن Watterson را توسعه داده اند یک واکسن جدید فن آوری است.اعتبار:دانشگاه کوئینزلند

چه مولکولی گیره واکسن?

مولکولی گیره تکنولوژی اختراع شد و حدود هفت سال پیش توسط سه دانشگاه کوئینزلند دانشمندان: Dr Keith Chappell, دکتر دانیل Watterson و پروفسور پل جوان است.

بودجه توسط CEPI آنها امیدوار بود به صرف چند سال آینده خود را در حال توسعه نوآوری; در عوض, آنها شده اند محوری به قلب مبارزه با COVID-19.

این ویروس ژنتیکی توالی منتشر شد توسط چین در ژانویه 11. در عرض 24 ساعت این تیم تا به حال برداشت بخشی از این ویروس در آنها می خواستند به هدف و دستور داد که مواد را شروع کنید.

“ما نیاز ندارد, ویروس خود را. همه ما نیاز به دنباله می گوید:” استاد جوان.

ویروس ها تنها یک هدف: به داخل یک سلول انسان که در آن آنها می توانند تولید کنند. برای انجام این کار coronavirus پوشش داده شده است در “سنبله” پروتئین که مارپیچ مانند کوچک چشمه.

تبلیغات

سنبله پروتئین طراحی شده برای اتصال به یک سلول انسان و uncoil, باد یک سوراخ در دیواره سلولی است که اجازه می دهد این ویروس در.

سیستم ایمنی بدن ما کار می کند با به رسمیت شناختن است که پروتئین و آنتی بادی آن را بکشند. به طور خاص شما می خواهید خود را به آنتی بادی برای تشخیص و کشتن مارپیچ شکل سنبله پروتئین – قتل coronavirus قبل از آن یک فرصت برای نفوذ به سلول های خود را.

اگر شما می خواهید به کسی ایمنی بدون آلوده کردن آنها را آشکار چیزی که به انجام است قطع افزایش پروتئین و چوب آن را در یک واکسن.

اما آن را که ساده نیست.

قرار دادن یک حلقه سنبله پروتئین بیارتباط به سطح ویروس در واکسن و تزریق آن و سنبله پروتئین ها به طور خودکار uncoil در داخل بدن است.

به جای ساخت آنتی بادی برای مبارزه با مارپیچ پروتئین در سطح COVID-19 بدن را به آنتی بادی است که مطابقت با شکل uncoiled پروتئین است. اگر کامل coronavirus می آید همراه کسانی که آنتی بادی نمی خواهد آن را بکشند.

A 3D map of the virus's spike protein which the team is attempting to copy.

یک نقشه 3 بعدی از ویروس سنبله پروتئین است که این تیم در تلاش است برای کپی کردن. اعتبار:علم

پتانسیل حل مولکولی بست.

این گیره کوچک قطعه از پروتئین است که رفع سنبله پروتئین در آن مارپیچی شکل است. “این قفل پروتئین به این شکل است که دیده می شود این ویروس می گوید:” استاد جوان.

در حال بارگذاری

به دام افتاده در آن شکل پروتئین رسیده است برای بررسی توسط سیستم ایمنی بدن. این را تشویق می کند که سیستم ایمنی بدن به تولید یکی نیست اما بسیاری از های مختلف آنتی بادی به حمله این ویروس به معنی ایمنی خود را قوی تر است می گوید: زیست شناس مولکولی Upulie Divisekera در دانشگاه اوکلند.

Coronavirus نیز جهش آنجا که آنفولانزا جهش ژنتیکی برای فرار از سیستم ایمنی بدن ما. با تولید یک طیف وسیعی از های مختلف آنتی بادی ها شما باید قادر به گرفتن یک گسترده پاسخ ایمنی است که هنوز هم می تواند مسئولیت رسیدگی به یک جهش coronavirus Divisekera می گوید.

Professor George Lovrecz and Mylinh La at CSIRO's manufacturing facility for a pilot coronavirus vaccine in Clayton, Melbourne.

پروفسور جورج Lovrecz و Mylinh لا در CSIRO را تسهیلات ساخت برای یک خلبان coronavirus واکسن در کلیتون ملبورن.اعتبار:اسکات McNaughton

شما بالقوه واکسن. پس از آن چه ؟

در روز پنج شنبه شب این تیم واکسن پیش نویس فرستاده شد به CSIRO را تسهیلات ساخت در حومه ملبورن کلیتون و ساخت یک خلبان دوز آغاز شد.

تسهیلات خانه های 200 لیتری تخمیر مالیات بر ارزش افزوده خواهد شد که با یک “سوپ” چینی hamster سلول های تخمدان – بهترین سلول های کار – در یک مغذی, ماده چسبنده و لزج.

این کلمپ پروتئین توالی DNA از دانشگاه کوئینزلند آزمایشگاه شده است تغذیه به fermenters. سلول ها را جذب DNA و کپی از دستورالعمل های آن شامل ساخت لیتر و لیتر از کلمپ پروتئین است. که خواهد شد و سپس استخراج و خالص قرار داده و در یک واکسن.

“ما امیدواریم که ما می تواند به خالص مواد در ظرف چهار هفته برای سم شناسی مطالعات گفت:” استاد جرج Lovrecz تحقیقات رهبر تیم در CSIRO تولید را بدست آورد.

“من باور دارم که بسیار نزدیک به داشتن اولین واکسن نامزد آماده است.”

Professor George Lovrecz with a fermenter where vaccine proteins will be grown.

پروفسور جورج Lovrecz با یک فرمانتور که در آن واکسن پروتئین خواهد بود رشد کرده است.اعتبار:اسکات McNaughton

چگونه خواهد واکسن آزمایش می شود?

قبل از اینکه شما می توانید از دست این واکسن به انسان, شما نیاز به تست آن را بی خطر و موثر است. در CSIRO را بسیار امن آزمایشگاهی در جیلان, south-west of Melbourne, این آزمون در حال حاضر در حال آماده شده است.

دانشمندان در آزمایشگاه استفاده کرده اند این ویروس نمونه از Doherty موسسه به رشد خود را فتس از coronavirus. وقتی کلیتون به پایان رسید دسته ای از تست واکسن آن اجرا خواهد شد به حیوانات کوچک – احتمالا بلاگها – در جیلان آزمایشگاه. این موش خرماها پس از آن خواهد شد در معرض coronavirus.

نتایج خواهد شد شناخته شده به سرعت. اگر موش خرماها سالم ماندن بشر محاکمه می توانید شروع. اگر آنها نمی, آن است که بازگشت به تخته رسم.

“ما احساس می کنیم ما می تواند انجام تست [حیوانات] از اواسط ماه مارس می گوید:” دکتر راب Grenfell, مدیر بهداشت و امنیت زیستی در CSIRO.

در حال بارگذاری

آن کار خواهد کرد ؟

این فن آوری کار می کند بر روی کاغذ. دانشمندان بسیار هیجان زده است. چند به ما گفت دانشگاه کوئینزلند واکسن تا به حال حداقل یک 50-50 شانس موفقیت.

اما جاده به کشف علمی هموار است با شکست. دو سوم از داروهای جدید است که در حیوانات به سادگی کار نمی کند در انسان است.

بنابراین دانشمندان در CEPI برآورد آنها نیاز به آزمون به عنوان بسیاری از 21 مختلف واکسن به یک فرصت خوب برای یک کار.

در اینجا چیزی است هر چند: آنها تنها نیاز به موفقیت را یک بار.

Mylinh La at CSIRO's vaccine manufacturing facility.

Mylinh لا در CSIRO را واکسن تسهیلات ساخت.اعتبار:اسکات Mc Naughton

بیشترین بازدید فیلم ها در ملی

در حال بارگذاری

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>