پس از وقوع COVID-19 خرید و فروش دست sanitisers افزایش یافت. آن را تبدیل به یک پی محصول که در داروخانه ها و سوپر مارکت ها که شروع به محدود کردن تعداد که مردم می توانند در یک زمان. ایالت نیویورک است و حتی اعلام آن شروع خواهد شد تولید خود را دست sanitiser برای دیدار با تقاضا است. هر چند دست sanitisers می تواند کمک به کاهش خطر ابتلا به برخی عفونت ها همه دست sanitisers به همان اندازه موثر در برابر coronavirus.

به عنوان با دیگر عفونت های ویروسی دستگاه تنفسی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا – رمان coronavirus (به نام SARS-CoV-2) است که عمدتا به گسترش زمانی که ویروس مملو از قطرات از یک فرد دهان یا بینی در حال انتقال به افراد دیگر. یک مطالعه اخیر نشان داده است که آن را نیز می تواند گسترش از طریق مدفوع.

گذشته از استنشاق قطرات شما همچنین می توانید ویروس های تنفسی از جمله SARS-CoV-2 با لمس کردن هر چیزی آلوده به این ویروس و سپس دست زدن به صورت خود را به ویژه در دهان و یا بینی. ما لمس چهره ما بسیاری حتی بدون تحقق آن. یک مطالعه از نیو ساوت ولز نشان داد که مردم لمس چهره خود را در مورد 23 بار یک ساعت

شستشو با آب گرم و صابون باقی مانده است, استاندارد طلا برای بهداشت دست و جلوگیری از گسترش بیماری های عفونی. شستشو با آب گرم (نه آب سرد) و صابون حذف روغن از دست ما که می بندرگاه میکروب.

اما دست sanitisers همچنین می توانید محافظت در برابر میکروب های بیماری زا به خصوص در شرایطی که آب و صابون در دسترس نیست. آنها همچنین ثابت می شود موثر در کاهش تعداد و نوع میکروب است.

وجود دارد دو نوع اصلی از دست sanitisers: بر اساس الکل و الکل آزاد است. بر اساس الکل دست sanitisers حاوی مقادیر متفاوت و انواع الکل اغلب بین 60% و 95% و معمولا ایزوپروپیل الکل اتانول (اتیل الکل) و یا n-پروپانول. الکل شناخته شده است قادر به کشتن ترین میکروب ها.

الکل دست sanitisers شامل چیزی به نام quarternary ترکیبات آمونیوم (معمولا بنزالکونیوم کلراید) به جای استفاده از الکل است. این می تواند به کاهش میکروب اما کمتر موثر از الکل است.

نه تنها بر اساس الکل دست sanitisers یافت می شود موثر در کشتن بسیاری از انواع باکتری ها از جمله MRSA و E coliآنها نیز موثر در برابر بسیاری از ویروس ها از جمله آنفلوانزا, ویروس, ویروس سرماخوردگی هپاتیت یک ویروس HIV و Middle East respiratory syndrome coronavirus (MERS-CoV).

از بین بردن ویروس ها

الکل حملات و از بین می برد پاکت پروتئین را احاطه کرده است که برخی از ویروس ها از جمله coronaviruses. این پروتئین حیاتی برای یک ویروس زنده ماندن و ضرب. اما دست sanitiser نیاز به حداقل 60% الکل به منظور کشتن بیشترین ویروس ها.

دست sanitisers با کمتر از 60 درصد الکل نیز یافت می شود کمتر موثر در کشتن باکتری ها و قارچ ها است و ممکن است تنها به کاهش رشد میکروب ها به جای کشتن آنها آشکار است.

و حتی دست sanitisers حاوی 60% الکل نمی توانید حذف تمام انواع میکروب ها است. مطالعات نشان داده است که شستن دست ها موثر تر از دست sanitisers در از بین بردن نورو ویروس, کریپتوسپوریدیوم (یک انگل است که می تواند باعث اسهال) و کلستريديوم ديفيسيل (باکتری هایی است که باعث مشکلات روده و اسهال).

با کمبود پیشرو برخی از افراد سعی کنید و خود را دست sanitisers آن نیز مهم است بدانید که این ممکن است به عنوان موثر به عنوان محصولات تجاری در دسترس.

شستن دست ها به مدت 20 ثانیه با آب گرم بهترین کار می کند. Hafiez Razali/ شاتر

اگر دست مشخصه کثیف, شستن دست ها با آب و صابون موثر تر از استفاده از الکل بر اساس دست sanitisers. تحقیقات نشان داده است که اثر مواد شوینده صابون و اصطکاک از شستشو با هم کار کنند برای کاهش تعداد میکروب ها در دست ما و همچنین خاک و مواد آلی.

عطسه یا سرفه به دست شما همچنین نیاز به بیش از فقط یک پمپ از دست sanitiser برای ضد عفونی کردن آنها. دلیل این است که اگر دست خود را آلوده به مخاط دست sanitiser ممکن است کار نمی کند و همچنین به دلیل مخاطی برای محافظت از میکروب است.

به عنوان یک نتیجه, بهترین و اصولی ترین راه جلوگیری از گسترش coronavirus و کاهش خطر ابتلا به آن – همچنان شستن دست های خود را با آب و صابون به عنوان انتخاب اول و اجتناب از دست زدن به صورت خود را به عنوان آنجا که ممکن است.

اما بر اساس الکل دست sanitisers (با حداقل 60% الکل) یک جایگزین عملی که آب و صابون در دسترس نیست. اگر شما با استفاده از دست sanitiser سپس درست مثل زمانی که شستشو با آب و صابون شما نیاز به مطمئن شوید که شما پوشش دست خود را (از جمله بین شما و پنجه مچ دست کف دست پشت دست و ناخن های خود را) به طور کامل مالش آن را به مدت حداقل 20 ثانیه پس از آن واقعا موثر است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im