کروناویروس یک زمین پرورش برای تئوری های توطئه – در اینجا به همین دلیل است که مشکل جدی

رمان coronavirus همچنان به گسترش در سراسر جهان است با مواردی که گزارش شده در همه زمان ها. پخش كردن فقط به عنوان سریع به نظر می رسد در حال تئوری های توطئه که ادعای قدرتمند بازیگران در حال توطئه چیزی شوم برای انجام با ویروس. ما تحقیقات به پزشکی تئوری های توطئه نشان می دهد که این پتانسیل را دارد که فقط به عنوان خطرناک برای جوامع به وقوع خود را.

یک تئوری توطئه پیشنهاد می کند که کروناویروس در واقع زیستی-سلاح مهندسی توسط سازمان سیا به عنوان یک راه برای به راه انداختن جنگ در چین است. دیگران معتقد هستند که بریتانیا و ایالات متحده دولت معرفی coronavirus به عنوان یک راه برای کسب درآمد از بالقوه واکسن. برخی از مردم حتی نشان می دهد که بیل گیتس حمایت coronavirus.

اگر چه بسیاری از این تئوری های توطئه به نظر می رسد دور از ذهن و اعتقاد به این که قدرت های شیطانی به دنبال یک سری طرح گسترده است در هر جامعه است. اغلب این مربوط به سلامت. زیادی 2019 نظرسنجی در بر داشت 16 ٪ از پاسخ دهندگان در اسپانیا بر این باورند که ویروس HIV ایجاد شد و گسترش در سراسر جهان بر روی هدف توسط یک گروه مخفی و یا سازمان است. و 27 درصد از فرانسوی و 12 درصد از پاسخ دهندگان معتقد بودند که “حقیقت در مورد اثرات مضر واکسن است که به عمد پنهان از مردم”.

گسترش جعلی اخبار و تئوری های توطئه در اطراف coronavirus مانند یک مشکل مهم است که سازمان بهداشت جهانی (WHO) ایجاد یک “اسطوره busters” صفحه وب را امتحان کنید و مقابله با آنها.

گسترش تئوری های توطئه

تحقیقات نشان می دهد که تئوری های توطئه تمایل به وجود می آیند در رابطه به لحظه از بحران در جامعه مانند حملات تروریستی سریع تغییرات سیاسی و یا اقتصادی بحران. تئوری های توطئه بلوم در دوره عدم قطعیت و تهدید, که در آن ما به دنبال ایجاد حس یک جهان پر هرج و مرج. این همان شرایط تولید شده توسط ویروس, شیوع بیماری که توضیح می دهد که گسترش تئوری های توطئه در رابطه با کوروناویروس.

شرایط مشابه رخ داده است و با 2015-16 شیوع Zika ویروس. Zika تئوری های توطئه پیشنهاد شده است که این ویروس یک سلاح بیولوژیکی به جای یک اتفاق طبیعی. تحقیق بررسی نظرات به Reddit در طول Zika ویروس شیوع پیدا توطئه بحث ظهور به عنوان یک راه برای مردم برای مقابله با افراطی قطعیت آنها احساس بیش از Zika.

افسران بهداشت اسپری ضد عفونی کننده به عنوان یک اقدام احتیاطی در برابر گسترش coronavirus در تایلند است. سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/Rungroj Yongrit

اعتماد به توصیه های بهداشت حرفه ای و سازمان است که یک منبع مهم برای مقابله با یک بحران بهداشتی. اما کسانی که معتقدند در تئوری های توطئه به طور کلی اعتماد نیست و گروه آنها را درک به عنوان قدرتمند از جمله مدیران و سیاستمداران و شرکت های دارویی. اگر مردم اعتماد ندارند آنها کمتر به احتمال زیاد به دنبال توصیه های پزشکی.

محققان نشان داده اند که پزشکی تئوری های توطئه قدرت به افزایش بی اعتمادی در مقامات پزشکی است که می تواند تاثیر مردم تمایل به محافظت از خود. افرادی که تایید پزشکی تئوری های توطئه هستند کمتر احتمال دارد برای دریافت واکسن و یا استفاده از آنتی بیوتیک ها هستند و به احتمال زیاد به مکمل های گیاهی و ویتامین ها. به علاوه آنها به احتمال زیاد به می گویند که آنها خواهد اعتماد مشاوره پزشکی از nonprofessionals مانند دوستان و خانواده.

عواقب شدید

در نور از این نتایج افرادی که تایید تئوری های توطئه در مورد کوروناویروس ممکن است کمتر احتمال دارد به دنبال توصیه های بهداشتی مانند مکرر دست-تمیز کردن با الکل بر اساس دست مالش و یا صابون و یا خود منزوی پس از بازدید در مناطق با خطر.

به جای این افراد ممکن است بیشتر احتمال دارد که نگرش منفی نسبت به پیشگیری از رفتار و یا استفاده از جایگزین های خطرناک به عنوان درمان. این امر افزایش احتمال ویروس كردن و قرار دادن بیشتر مردم در خطر است.

در حال حاضر ما می توانید ببینید “شفا جایگزین روش” به کروناویروس برداشت تا برخی از آنها بسیار خطرناک است. مروج محبوب QAnon تئوری توطئه برای مثال باید گفت coronavirus برنامه ریزی شده بود توسط به اصطلاح “دولت عمیق” و ادعا کرد که این ویروس می تواند warded با نوشیدن آب ژاول.

گسترش پزشکی تئوری های توطئه نیز می تواند پیامدهای شدید برای دیگر بخش های جامعه است. برای مثال در هنگام مرگ سیاه در اروپا یهودیان scapegoated به عنوان مسئول این بیماری همه گیر. این تئوری های توطئه منجر به حملات خشونت آمیز و قتل عام جوامع یهودی در سراسر اروپا است. شیوع کروناویروس منجر به یک در سراسر جهان افزایش تنش در حملات هدفمند به سوی مردم به عنوان شرق آسیا.

ممکن است به مداخله و توقف گسترش تئوری های توطئه ، تحقیقات نشان می دهد که مبارزات ترویج counterarguments به پزشکی تئوری های توطئه هستند به احتمال زیاد به برخی از موفقیت در اصلاح توطئه اعتقادات. بازی مانند خبر بد که در آن مردم می توانند نقش یک خبر جعلی تولید شده اند نشان داده شده است به منظور بهبود توانایی مردم به نقطه ای و مقاومت در برابر اطلاعات غلط.

تئوری های توطئه می تواند بسیار مضر برای جامعه است. نه تنها می توانید آنها تاثیر سلامت مردم در انتخاب آنها می تواند تداخل با چه گروه های مختلف مربوط به هر یک از دیگر و افزایش خصومت و خشونت نسبت به کسانی که تصور می شود “توطئه”. بنابراین به عنوان به خوبی به عنوان اقدام برای مبارزه با گسترش coronavirus دولت همچنین باید در عمل برای جلوگیری از اطلاعات نادرست و توطئه نظریه های مربوط به این ویروس از گرفتن از دست.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>