Coronavirus: چگونه محدودیت های جدید بر آزادی مذهبی متفاوت در سراسر اروپا

در پاسخ به کروناویروس همه گیر بسیاری از کشورهای اروپایی را به اعمال بی سابقه حبس اقدامات در جمعيت ممنوعیت گردهمایی های اجتماعی و بسته شدن فضاهای عمومی.

بسیاری از اشکال از دین نیاز به مشارکت جمعی و نزدیکی فیزیکی بین شرکت کنندگان است. بنابراین وجود یک نظام بهداشت و درمان قوی انگیزه به ممنوعیت جشن های مذهبی و به مکان عبادت برای جلوگیری از این ویروس در حال گسترش است. این امر به ویژه در جهان به عنوان سه عامل اصلی توحیدی سنت آماده شدن برای مراسم جمعی از عید پسح عید و ماه رمضان.

کنوانسیون اروپایی حقوق بشر تصریح می کند که آزادی مذهب می تواند موضوع را به برخی از محدودیت ها از جمله در صورت لزوم در جهت منافع عامه. در عمل محدودیت های کشورهای اروپایی شده اند حاضر به تحمیل بر مکان و شیوه های مذهبی, عبادت در طول این بحران بطور قابل توجهی متفاوت است.

با توجه به این که حالت و خطر ویروسی انتقال همان است که در همه این کشورها چرا با وجود چنین واگرایی در سیاست ؟

به عنوان بخشی از تحقیقات در حال انجام در جامعه شناسی دین در زمینه بیماری همه گیر کوروناویروس جدول زیر ارائه می دهد یک بررسی از محدودیت های تحمیل شده بر جمعی مذهبی, عبادت در 27 عضو اتحادیه اروپا و بریتانیا به عنوان از آوریل 8. برای اهداف تجزیه و تحلیل خط مشی این روش می بندی به چهار سطح restrictiveness.

نویسنده در پژوهش., CC BY-ND

برخی کشورها مانند آلمان و انگلستان تحمیل کرده اند بسیار سطح بالایی از restrictiveness به طور موثر محدود کردن خصوصی از نماز در اماکن عمومی و همچنین عمومی جشن های مذهبی. دوم بزرگتر از جمله ایتالیا و فنلاند تحمیل کرده اند سطح بالایی از restrictiveness: تعلیق مکان جشن, اما اجازه می دهد برای نماز خصوصی به جایگزین شود در مکان های عبادت.

در عین حال دیگران مانند سوئد و فرانسه به تصویب رسید متوسط رویکرد اجازه می دهد مکان جشن را تا زمانی که آنها نمی بیش از حداکثر تعداد شرکت کنندگان است. یک گروه کوچک از کشورهای اتحادیه اروپا از جمله اسپانیا و مجارستان تصمیم گرفتند برای سطوح پایین محدودیت در دین است. در این گروه برخی از مقامات مذهبی را انتخاب کرده اند به اعمال محدودیت های دقیق تر نسبت به کسانی که حداقل مورد نیاز توسط قانون است.

سطح secularisation

مدرن و سکولار کشورهای توسعه یافته در اروپا به تدریج جابجایی غالب مقامات مذهبی از حوزه عمومی. به عنوان سکولار متحده رشد در قدرت در طول قرن 19th و 20th اجتماعی فضاها و زمان اختصاص داده شده به مذهبی بیان کاهش یافت و این به طور فزاینده ای محدود به حوزه خصوصی.

در خط با این روند تاریخی ما ممکن است انتظار می رود برای پیدا کردن بسیاری از اقدامات محدود کننده در عبادت مذهبی در اکثر سکولار کشورهای اروپایی – یا کسانی که در آن دین به طور رسمی disestablished از دولت و یا کسانی که در آن مراعات افراد مذهبی تشکیل یک اقلیت کوچک از جمعیت است. اما این مورد نیست.

مرکز تحقیقات پیو 2018, CC BY-ND

در حالی که بیش از 20 درصد از مردم در ایتالیا و اسلواکی و پرتغال و رومانی حضور هفتگی, مذهبی, خدمات, همه اعمال بالا و یا سطح بسیار بالایی از محدودیت های جمعی مذهبی ، در انگلستان که در آن رئیس دولت نیز سر کلیسا و محدودیت ها نیز بسیار بالا است.

در مقابل بلغارستان و مجارستان اجرا شده اند بسیار ناچیز محدودیت در نشر جشن های مذهبی, حتی اگر تنها 9 درصد از جمعیت مربوطه شرکت خدمات بارگیری در این هفته. و بدنام دولت سکولار فرانسه تحمیل کرده است برخی از متوسط بیشتر محدودیت های مذهبی در اتحادیه اروپا.

آزادی های دموکراتیک

نسبی نفوذ دموکراسی در هر کشور نیز می تواند با ارائه یک توضیح دیگر برای تفاوت در restrictiveness. این ورزش از دین است که پایه و یا اصل اساسی در هر دو سنت لیبرال و جمهوری خواه سنت دموکراسی است. بنابراین ما ممکن است انتظار می رود کمتر دموکراتیک متحده بود بیشتر مستعد ابتلا به محدود کردن این آزادی است. اما دوباره وجود ندارد و قابل تشخیص روند همانطور که نمودار زیر نشان می دهد.

واحد اطلاعات اقتصادی دموکراسی شاخص 2019, CC BY-ND

این کشورها به عنوان دموکراتیک ترین, با نمره بیش از نه در Economist Intelligence Unit دموکراسی شاخص نمایشگاه طیف وسیعی از سطوح از restrictiveness توجه عمومی مذهبی, عبادت در زمینه COVID-19: هلند (متوسط) سوئد (متوسط) فنلاند (بالا) دانمارک (بسیار بالا). یک تنوع مشابه مشاهده می شود در این دولت که نمره پایین در شاخص است.


ادامه مطلب: Coronavirus: چرا Nordics ما بهترین شرط بندی برای مقایسه استراتژی های


یک حرکت وضعیت

به عنوان پیشرفت این ویروس همچنان به تکامل در سرعت در سراسر اروپا, دولت, پاسخ به همه گیر پویا باقی می ماند. لهستان به عنوان مثال به تازگی به کاهش حداکثر تعداد نمازگزاران مجاز به شرکت در یک جشن از 50 تا پنج. در یونان کلیسای ارتدکس ثبت شده است برای لغو ممنوعیت مذهبی خدمات در زمینه قانون اساسی. کشورهای دیگر نیز به احتمال زیاد به استراحت و یا افزایش محدودیت های خود را بسته به شرایط داخلی. بیشتر نظارت است بنابراین نیاز به پیگیری که آیا محدودیت های فعلی حفظ می شوند.

ملی زمینه های که در آن اورژانس محدودیت های در حال اجرا نیز کلیدی است. در حالی که کشورها ممکن است تحمیل نسبتا کمی مستقیم محدودیت های مذهبی آزادی آنها ممکن است محدودیت های دیگر که محدود کردن عمل دینی.

برای مثال در حالی که فرانسه به صراحت دستور تعطیلی اماکن عبادت به محدودیت های شدید در آن مکان بر ساکنان’ حرکات ممکن است منع مؤمنان از اعمال حق خود را به بازدید از مکان های عبادت است. وجود دارد همچنین گزارش شده است موارد دلخواه واریانس در اجرای داخل کشور که در برخی از مناطق و یا گروه های اقلیت به موضوع محدودیت های بیشتری نسبت به دیگران.

آزادی مذهبی است که فقط یکی از اساسی آزادی که کشورهای اروپایی همچنان به حالت تعلیق به آنها واگذار اورژانس قدرت اجرایی دولت را به نام سلامت عمومی است. در این زمان فوق العاده ای وجود دارد یک قبر در معرض خطر است که این استثنایی اقدامات ممکن است تبدیل به normalised. برای محافظت در برابر این خطر بسیار مهم برای ادامه نظارت بر محدودیت است که کشورهای تحمیل شهروندان خود را به یاد طبیعت بی سابقه ای و به سوال خود را توجیه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im