Coronavirus: چگونه پوشش رسانه ها از شیوع اغلب استوکس ترس و وحشت

جدید بیماری های مسری در حال ترسناک است. آنها ما را بترساند زیرا آنها ناشناخته و غیر قابل پیش بینی. مداوم شیوع رمان coronavirus دریافت کرده است توجه گسترده رسانه ها پوشش است که می تواند به ما در مورد چگونه عدم قطعیت در چهره مانند یک بیماری همه گیر می تواند همه بیش از حد به راحتی نژاد ترس است.

برای حدود یک دهه من شده اند بررسی نقش احساسات در روزنامه نگاری از جمله در پوشش حوادث و بحرانها. پوشش رسانه ای حیاتی برای ما به اشتراک گذاشته مکالمات و نقش کلیدی در تنظیم احساسات ما از جمله ترس است.

در حالی که ترس یک احساس است که ما اغلب تجربه به عنوان افراد آن را نیز می تواند به اشتراک گذاشته و اجتماعی و احساسات است که در گردش از طریق گروه ها و جوامع و اشکال ما در واکنش به حوادث جاری. مانند دیگر احساسات و ترس مسری است و می تواند گسترش سریع است.

پوشش رسانه ای مجموعه در دستور کار برای بحث عمومی است. در حالی که این خبر لزوما به ما بگویید چه فکر می کنم آن را به ما می گوید چه مورد فکر می کنم. در انجام این کار, اخبار, سیگنال چه مسائل شایستگی توجه ما است. تحقیقات همواره نشان داده است که زمانی که مسائل مربوط به دریافت پوشش رسانه ای گسترده و برجسته در اخبار دستور کار آنها نیز دیده می شود به عنوان مهم تر اعضای عمومی.

از زمان شیوع شده است بسیار برجسته تر در پوشش رسانه ای از های اخیر شیوع از جمله ابولا. به عنوان مثال یک زمان, مجله, مطالعه نشان می دهد که 23 بار بیشتر مقالات به زبان انگلیسی-زبان چاپ اخبار را پوشش شیوع کروناویروس در اولین ماه آن را در مقایسه با مدت زمان مشابه برای این بیماری همه گیر ابولا در سال 2018 است.

‘قاتل ویروس’

خود من تحقیقات نشان می دهد که ترس بازی کرده است به خصوص نقش حیاتی در پوشش از شیوع کروناویروس. پس از گزارش برای اولین بار شروع به گردش مورد جدید بیماری رمز و راز در 12 ژانویه و تا فوریه 13 سال 2020, من به دنبال گزارش در عمده به زبان انگلیسی روزنامه ها در سراسر جهان با استفاده از LexisNexis انگلستان پایگاه داده. این شامل تقریبا 100 بالا-روزنامه گردش خون از سراسر جهان که در مجموع منتشر شده 9,387 داستان در مورد شیوع. از این 1,066 مقالات ذکر “ترس” و یا کلمات مرتبط از جمله “ترس”.

داستان هایی که اغلب مورد استفاده دیگر ترسناک زبان – به عنوان مثال 50 مقاله با استفاده از عبارت “ویروس قاتل”. یک مقاله در روزنامه تلگراف بود و به نوعی از این ترس القا زبان در توصیف صحنه ها بر روی زمین در ووهان به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی:

ماسک-پوشیدن بیماران غش در خیابان. صدها نفر از ترس شهروندان پوشش گونه با گونه در خطر آلوده کردن هر یک از دیگر در باریک بیمارستان دالان به عنوان آنها صبر کنید به درمان توسط پزشکان در منع سفید hazmat مناسب. یک پر, پزشکی, جیغ, در غم و اندوه.

روزنامه تلخیص مانند خورشید و ایمیل روزانه با احتمال بیشتری به استفاده از ترس القا زبان. برای مثال خورشید coronavirus liveblog به طور معمول اشاره به این ویروس به عنوان یک “بیماری”.

داستان های بسیاری ارائه شده محلی زاویه با گزارش بر ترس های محلی در مناطق آسیب دیده از وقوع. در انگلستان این منجر به یک تمرکز خاص بر برایتون که در آن چندین مورد گزارش شده است. برای مثال یک داستان در بار پیشنهاد کرد:

گفتگو در مورد مینیاتور بطری ضد باکتری دست sanitiser به طور معمول به دور از تكیه ناهار میخانه chitchat. چنین است که اضطراب بیش از coronavirus که مردم محلی در این بمب در او دیروز به آسانی پذیرفته و به شستن دست روال.

گزارش های دیگر ترجمه شده داستان با بحث در مورد تاثیر بر چینی متعلق به کسب و کار. این منچستر یونایتد اخبار شب برای مثال گزارش شده است که: “ترس از coronavirus است که هدف قرار دادن کسب و کار با برخی از گزارش 50 درصد افت سفارشی پس از وقوع. و چینی Mancunians گزارش درد و رنج بیشتر نژادی و سوء استفاده است.”

تعدادی از داستان های, در مقابل, به دنبال خلق و خوی ترس و اطمینان ارائه. برای مثال سنگاپوری نخست وزیر Hsein Loong شد به طور گسترده ای در نقل هشداردهنده وحشت:

ترس می تواند ما را به وحشت یا انجام کارهایی که بدتر مانند گردش شایعات آنلاین, احتکار, ماسک های صورت و یا مواد غذایی و یا سرزنش گروه های خاصی برای وقوع.

ترس می تواند از ابتلا به

تحقیقات بر روی پوشش قبلی شیوع بیماری نشان می دهد یک شبیه تاکید بر ترس است. در مورد شیوع بیماری سارس در سال 2003 یک مطالعه توسط مورخ پاتریک والیس و زبانشناس بریگیته Nerlich یافت که “اصلی استعاره مفهومی استفاده شد سارس به عنوان یک قاتل”.

چین خواستار عذرخواهی پس از یک روزنامه دانمارکی با استفاده از چینی ها پرچم در یک کارتون در مورد گسترش رمان coronavirus. سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/Ida Marie Odgaard

در امتداد خطوط همان رسانه دانشمندان پیتر Vasterman و Nel Ruigrok بررسی پوشش بیماری همه گیر H1N1 در هلند و متوجه شد که در آن مشخص شده بود “نگران کننده” تن از پوشش خود را. مانند coronavirus این تاریخی شیوع بودند که با عدم قطعیت و پرورش و ترس و وحشت.

برای قرار دادن این مشاهدات به چشم انداز آن آموزنده است برای نگاه به یک مقایسه پوشش آنفلوانزای فصلی تخمین زده شده است که توسط سازمان بهداشت جهانی به کشتن 290,000 به 650,000 مردم در سراسر جهان در هر سال است. پس از 12 ژانویه 2020 جهان در روزنامه ها منتشر کرده اند فقط 488 مقاله در مورد آنفلوانزای فصلی بدون ذکر coronavirus.

در تضاد به پوشش این رمان coronavirus کمتر از یک در ده داستان در مورد آنفولانزا (37 از 488) ذکر شده ترس و یا عبارات مشابه.

برجسته از ترس به عنوان یک موضوع در گزارش از coronavirus نشان می دهد که مقدار پوشش از شیوع بیشتر بازتابی از ترس از آموزنده از آنچه که در واقع اتفاق می افتد از نظر گسترش ویروس.

رئیس جمهور سابق آمریکا روزولت Franklin D احتمالا بیش از حد مورد زمانی که او معروف گفت که “تنها چیزی که ما باید بترسیم”. در عین حال در یک زمان مملو از اطلاعات غلط جعلی اخبار و تئوری های توطئه است و ارزشمند باقی مانده هشدار به خطرات ناشی از این احساسات مسری در مواجهه با عدم قطعیت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de