Coronavirus نیروهای افغانستان را کودکان کار از خیابانها

درست مثل 12 سال بسیاری از کودکان گرفته اند به سقف افغانستان به عنوان پایتخت رفت و آرام ابتلا به اولین اشعه های گرم خورشید بهار یا تعقیب یکدیگر بادبادک.

اما بر خلاف بسیاری دیگر از کودکان این اوقات فراغت غیر معمول است برای مسعود که تا coronavirus شیوع خود را صرف بعد از ظهر مشغول به کار در خیابان های کابل به کسب درآمد برای خانواده خود را.

“من در مدرسه بسته است و در حال حاضر من نمی توانم کار او گفت:” در حالی که تمرکز بر روی بادبادک خود را. “من فقط در خانه با خانواده در حال حاضر.”

مسعود یکی از حدود 60,000 کودکان کار در کابل خیابان با توجه به کودکان سازمان ملل متحد سازمان یونیسف.

او تا به حال به مشاغل مختلف در طول سال از کمک به فروش سبزیجات به پر کردن موتورسیکلت با بنزین و فروش کیسه های پلاستیکی.

حداقل یک چهارم از کودکان افغان بین سنین پنج تا 14 کار را به حمایت از خود و یا خانواده خود را با توجه به یک سال 2016 دیده بان حقوق بشر گزارش و تنها حدود نیمی از آنها به مدرسه بروند.

اما با شیوع کروناویروس کودکان و خانواده های آنها محدود به خانه های خود نگرانی در خانواده مورد برای جبران این کاهش درآمد است.

در بخش های مختلف شهر Adbul Sabur, یک مرد 43 ساله بازی گاه به گاه کارگر و پدر پنج گفت: او دیگر اجازه دادن به فرزندان خود به خارج از خود خانه ای کوچک در مرکز کابل کرد و آن را سخت برای او به دنبال همان قوانین.

این شهرستان از شش میلیون نفر از مردم قرار داده شد در مستند در مارس 28 برای جلوگیری از شیوع کروناویروس با دفاتر حمل و نقل عمومی و بسیاری از کسب و کار بسته شده است.

سرکوب پلیس

بسیاری از مردم در ابتدا به مبارزه طلبیده جنبش محدودیت نشان دادن به کار و تلاش برای حفظ بازار, باز, اما پلیس پس از پایین ترک خورده, راه اندازی ایستگاه های بازرسی در این شهر بازداشت متخلفان و سفارش مردم به خانه بروم.

Sabur, با درآمد ماهانه حدود 10000 افغانی (130 دلار) نگران می توان آن را سخت به آن را از طریق مستند به سه پسر خود را همیشه کمک کرده جایگزینی درآمد خود را.

“هیچ کار به معنی پول است. ما در حال حاضر کمتر خوردن و در حال تلاش برای صرفه جویی در, که در آن ما می توانیم” او گفت:.

کودکان خود را مشغول در کار سخت او اضافه شده است.

“پسران من فروش کیسه های پلاستیکی در خیابان, ساخت حدود 80 افغانی ($1) در روز,” او گفت:, و اضافه کرد که دو دختر خود را در خانه ماند اما تمام فرزندان خود با حضور در مدرسه.

Sabur گفت: خانواده اش بود “تلاش برای پیدا کردن شادی در زندگی حتی در انزوا و سختی”.

حدود 380 عفونت های تایید شده اند در افغانستان هفت کشته از جمله یک دکتر درمان COVID-19 بيمار.

بیش از چند هفته گذشته صدها هزار نفر از کارگران مهاجر بازگشته اند از همسایه ایران, هل دادن تا شماره از عفونت در افغانستان است.

در عین حال با محدود تست در دسترس است و بسیاری هنوز به دنبال مراقبت های فوری پزشکی که بیمار ارقام واقعی تخمین زده می شود بسیار بالاتر است.

خطرات در خیابان

قبل از همه گیر وزارت بهداشت تا به حال به خود اختصاص داده سالانه 5 دلار به ازای هر شهروند برای بهداشت و درمان در 35 میلیون در کشور است و در حال حاضر تقلا برای بودجه بیشتر.

در افغانستان یک کشور است که در مواجهه چهار دهه جنگ و همچنان به مبارزه با به صورت روزانه این مستند بسیاری از مردم نوسانی بین ترس از ابتلا به کروناویروس و ترس از رفتن گرسنه با توجه به افزایش نرخ بیکاری.

کودک کارگران یک کلید منبع درآمد برای بسیاری از خانواده ها و از نظر قانونی می تواند کار تا 35 ساعت در هفته از سن 14.

اما کمک و گروه های حقوق بشر می گویند کودک قوانین کار به طور معمول مسخره گرفته. بسیاری از چهره آزار و اذیت و سوء استفاده در محل کار.

“بسیاری از خطرات وجود دارد در خیابان” گفت: سونیا نظامی, آموزش و پرورش مدیر در عمل برای توسعه افغانستان کمک سازمان گرفتن کودک کارگران قطع و به مدارس.

“کودکان گاهی بدرفتاری و فریاد زد. آنها به عنوان نیروی کار ارزان و ممکن است کار سخت اما درآمد.”

به عنوان مستند در سراسر افغانستان بسیاری از خانواده ها مانده بودند نگران نداشتن درآمد.

Sabur گفت که او نگران از دست دادن پول بود اما خوش شانس به یک خانه خشت و گلی ساختار دیوار با رنگ سفید که او با اعتماد به نفس خواهد آن را از طریق همه گیر.

“این روزها فرزندان من صعود تا سقف به بازی و یا جمع آوری میکنیم برای پیکنیک در باغ,” او گفت:.

“ما به صرف زمان بیشتری را با هر یک از دیگر. ما گوش دادن. هیچ کس مجاز در داخل و خارج اما حداقل ما هر یک از دیگر. ما هنوز هم خنده ما هنوز هم شوخی است. که مهم است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de