از شیوع کروناویروس در چین افزایش سوالات مهم در مورد چگونه به خوبی مدیریت دولت آخرین پاتوژن پرش به گونه مانع و آلوده انسان.

این ویروس شناخته شده به عنوان 2019-nCoV — در حال حاضر تشخیص داده شده است در, مردم در کشورهای مختلف فراتر از چین است. ویروس مشکوک منبع خفاش ها.

Coronavirus است انتقال بین انسان, stoking ترس است که آن را می تواند تبدیل به بزرگ بعدی جهانی و همه گیر. همانطور که سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد یک اورژانس جهانی آن نیز برگرفته از یک بیماری همه گیر از ترس.

در کانادا یک مدرسه منطقه یک درخواست از پدر و مادر خواسته کودکانی که در خانواده های بازدید چین نگهداری می شود از 17 روز. (برآورد کنونی قرار داده و دوره کمون ویروس را بین دو روز تا دو هفته.) درخواست رد شد با احتیاط که ویروس نیست چینی (آن را صرفا در چین سرچشمه گرفته) و این درخواست تبعیض آمیز بود.

یک عابر پیاده می پوشد یک ماسک محافظ در تورنتو کانادا پس از اولین presumptive مورد coronavirus رسما تایید کرد. کانادا پرس/فرانک Gunn

دولت چین غیر معمول تصمیم به قرنطینه میلیون ها نفر از مردم و تحمیل ممنوعیت سفر (پس از تکرار توسط دیگر کشورها) است و به همین تعجب بسیاری از متخصصان بیماری های عفونی. آیا چنین اقدامات عاقلانه اقدامات پیشگیرانه و یا هزینه overreactions باقی مانده است دیده می شود پس از آن معلوم نیست چه مسری و تلخ coronavirus است.

آن می تواند جهش و یا به دست آوردن جای پایی در کم و یا کشورهای با درآمد متوسط که فاقد نظارت بر بهداشت عمومی و کنترل عفونت ظرفیت به طور موثر مدیریت شیوع است. این عدم قطعیت تغذیه ترس است که به راحتی به سوخت توسط رسانه های اجتماعی که در آن تفاوت بین دروغ و واقعیت باقی می ماند تاری و تعصبات هستند به راحتی fomented.

خطر ابتلا به اقتصاد

این وقایع به عنوان جامعه شناختی به عنوان بیولوژیکی با سیاست و اقتصاد به همان اندازه در بازی. چین در نیمه قرنطینه است که در حال حاضر دیده می شود به عنوان به عنوان یک خطر برای اقتصاد جهانی است که می تواند بیشتر منفی بر بهداشت نسبت به کسانی که به احتمال زیاد ناشی از ویروس خود را.

هر دو سارس و ابولا نگرانی خود را چگونه به خوبی متحده و حکومت جهانی ترتیبات قادر به پاسخگویی به بیماری های همه گیر. این وضعیت پس از تغییر در سطح جهان (که تاسیس جدید بین المللی بهداشت مقررات در حال حاضر استناد به این ویروس گسترش می یابد) و در کانادا با ایجاد آژانس بهداشت عمومی کانادا در سال 2004.

واکنش بین المللی به این coronavirus همچنین نشان می دهد که بهبود قابل توجهی با سریع جریان اطلاعات و گزارش موارد توسط مقامات چینی. اما حکومت با چالش باقی می ماند و همراه با رشد آگاهی از اهمیت آنچه شناخته شده به عنوان یک رویکرد سلامت به شیوع بیماری های همه گیر.

یک استراتژی بهداشت به رسمیت می شناسد که سلامت انسان است پیچیده مرتبط به آن از حیوانات و محیط خود. در عمل آن را بر تساوی کارشناسان از انسان و حیوانات و محیط زیست, بهداشت علوم همراه با کسانی که در علوم انسانی و علوم اجتماعی برای ساخت یک پاسخ زیرساخت است که بر اشتراک گذاری اطلاعات و هماهنگی اقدامات در سراسر بخش های متعدد.

بهبود حکومت داری

به عنوان کارشناسان بهداشت عمومی ما در حال حاضر کمک به ایجاد یک جدید trans-انضباطی یکی از شبکه بهداشت و درمان به عنوان شناخته شده جهانی 1HN تمرکز بر بهبود حکومت از بیماری های عفونی و ضد میکروبی مقاومت محلی, ملی و بین المللی است.

یکی از موثر سلامت حکومت مبتنی بر سه اقدامات مربوط به: بهبود نظارت (تشخیص) پاسخ (هماهنگی و همکاری در بخش ها و سطوح) و حقوق صاحبان سهام (تمرکز بر آسیب پذیر). بهبود مورد نیاز است در تمام سه حوزه.

با استثنا از آنفلوانزا نظارت چند بیماری دیده بان سیستم در حال حاضر به طور موثر و یکپارچه سازی اطلاعات روی انسان و حیوان موارد است. این باعث می شود آنها را کمتر قادر به تشخیص ظهور بیماری های زئونوز — عفونت به طور طبیعی منتقل بین مردم و حیوانات — و به نظارت خود را تکامل.

بهتر یکپارچه سیستم های نظارت می تواند در نتیجه زودتر تشخیص عوامل بیماری زا که صلیب گونه مانع است. زودتر به پاسخ می کند پاتوژن اولیه گسترش و منجر به بهتر اطلاعات در مورد چگونه اعضای عمومی می تواند از خود محافظت کنند (و حیوانات) از تبدیل شدن به آلوده. هر دو خطر همه گیر و همه گیر ترس کاهش می یابد.

کره جنوبی حیوانات حق فعالان مرحله یک تجمع خواستار دولت چین برای محدود کردن مصرف توسط مردم آن از حیوانات وحشی در سئول. نشانه های خوانده شده ‘علل ووهان coronavirus جلوگیری از خوردن حیوانات وحشی.’ Kang Min-ji/Yonhap از طریق AP

هماهنگی در سراسر بخش ها و سطوح دولت باقی می ماند مشکل برای انسان و دام, بیماری ها و بیماری های عفونی به طور کلی. جوامع آسیب دیده هستند به ندرت و یا به اندازه کافی درگیر است.

در غرب آفریقا شیوع ابولا (2013-16) عدم ارتباط موثر با جوامع منجر به بی اعتمادی نسبت به دخالت سازمان. عدم درک متفاوت جامعه فرهنگ به نوبه خود مانع بهداشت عمومی کارگران از ترویج امن تر شیوه های تدفین. انسان شناسی به مطالعه دقیق از هنجارهای فرهنگی و شیوه های است که در حال حاضر مهم در نظر گرفته شده برای موثر بیماری/بیماری همه گیر شدند.

هماهنگی چالش ها نیز بوجود می آیند در سطوح بالاتر از فقدان مکانیسم های نهادی. این آشکار بود در کانادا در پاسخ به سارس در سال 2002 که در آن تکه تکه شدن دولت دپارتمان حکم ضعیف پاسخ موثر. وضعیت بهبود یافته در کانادا پس از سارس.

بهداشت عمومی, بهداشت حیوانات, کشاورزی,

پیشرفت نیز به ادغام نظارت و راهبری در سطح جهانی در سراسر سه سازمان های بین المللی مسئول بهداشت عمومی, بهداشت حیوانات و کشاورزی است.

اما با هیچ اجماع در عین حال در مورد چگونگی حکومت جهانی انسان و دام شیوع بیماری هنوز وجود دارد و قابل توجهی از اتاق را برای بهبود که در ساخت یک اصول بهداشتی.

Tedros Adhanom Ghebreyesus سر از چه کسی صحبت می کند در یک کنفرانس خبری در ژنو پس از یک اورژانس جهانی اعلام شد با توجه 2019-nCoV. Jean-Christophe Bott/Keystone از طریق AP

تا به حال شده است وجود دارد اندکی نگرانی در مورد چگونگی شیوع بیماری ضربه آسیب پذیر ترین ملت ها سخت ترین. هر بیماری همه گیر سیاست پاسخ نیاز به ترویج عدالت در سلامت و ترکیب سازمان ملل متحد توافق بین المللی بر اهداف توسعه پایدار از “هیچ کس را ترک پشت.”

این نیز نیاز به یک درک سیاسی و اقتصادی پیش سازهای به زئونوز خطر است. خارجی متعلق به معدن و ورود به سیستم نقش مهمی را در غرب آفریقا ویروس ابولا به عنوان مثال با افزایش قرار گرفتن در معرض انسان را آلوده خفاش میوه و بدتر مدنی درگیری در حالی که غنی سازی شرکت های جهانی و سرمایه گذاران خود را.

جدا تاثیر که عمیقا یکپارچه تاریخی و سیاسی و عوامل اقتصادی بر انسان و دام بیماری باعث روشن شدن اهمیت علوم اجتماعی در یک رویکرد سلامت.

تمام این نشان می دهد که هر گونه پاسخ موثر به شیوع بیماری مانند 2019-nCoV نیاز به یک سلامت پاسخ. ما نوپای کانادا-جهانی بر اساس 1HN شبکه متشکل از یک ترانس رشته آرایه ای از یک سلامتی تخصص است که با همکاری نزدیک با سیاست فدرال همکاران و دیگر شبکه های جهانی به استفاده از های موجود و تجربه و به تولید دانش جدید در حمایت موثر اداره بیماری های عفونی خطر است.

فقط به عنوان نهایی برسد و خطر از coronavirus ناشناخته باقی می ماند بنابراین آیا موفقیت طرح های مانند ماست. اما هدف روشن است: نه ترس از بیماری های همه گیر و نه یک بیماری همه گیر از ترس. هر دو برجسته دست یافتنی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو