در طول دهه 1970 زمانی که من در حال رشد بود در جنوب کالیفرنیا هوا آنقدر آلوده بود که من به طور منظم به خانه فرستاده شده از دبیرستان به “پناهگاه در محل.” وجود دارد ممکن است به نظر می رسد بسیار مشترک بین ماندن در منزل و با توجه به آلودگی هوا و ماندن در منزل برای مبارزه با بیماری همه گیر کوروناویروس اما اساسا هر دو تا حد زیادی به انجام با ذرات معلق در هوا.

ذرات معلق در هوا در حال کوچک شناور قطعه از آلودگی است که در لس آنجلس معروف دود و گرد و غبار ذرات می بینید شناور در اشعه آفتاب و نیز کوچک و قطرات مایع که فرار دهان خود را هنگامی که شما سرفه یا تنفس. این تکه های کوچک شناور مایعات می تواند شامل قطعات coronavirus و می توان عمده ترین عامل گسترش آن.

اگر شما راه رفتن در خارج در حال حاضر شانس هستند شما ببینید مردم با پوشیدن ماسک و تمرین های اجتماعی فاصله. این اقدامات در بخش های بزرگ به منظور جلوگیری از گسترش و یا استنشاق ذرات معلق در هوا.

من یک استاد مهندسی مکانیک و مطالعه ذرات معلق در هوا و آلودگی هوا. بیشتر مردم درک کنند که چگونه ذرات معلق در هوا به کار مردم بهتر می توانید جلوگیری از گرفتن یا پخش coronavirus.

هوابرد و همه جا

ذرات معلق در هوا در همه جا هستند. slobo/E+ via Getty Images

آئروسل است انبوه از مایع یا جامد و ذرات شناور در هوا. آنها در همه جا در محیط زیست و می توان از هر چیزی به اندازه کافی کوچک به شناور مانند دود آب یا coronavirus-حمل بزاق.

هنگامی که یک فرد سرفه مذاکرات و یا تنفس آنها پرتاب در هر نقطه بین 900 تا 300 ، 000 ذرات مایع از دهان خود. این ذرات طیف وسیعی در اندازه میکروسکوپی – یک هزارم عرض یک مو – تا به این اندازه از یک دانه ریز شن و ماسه ساحل. سرفه می توانید آنها را به سفر در سرعت های تا 60 مایل در ساعت.

اندازه ذرات و جریان هوا بر چه مدت آنها را در هوا باقی بماند. هنوز هم اتاق ذرات کوچک مانند دود می تواند به ماندن در هوا برای تا هشت ساعت است. ذرات بزرگتر سقوط از هوا با سرعت بیشتری و زمین در سطوح بعد از چند دقیقه.

توسط به سادگی در حال نزدیکی مردم دیگر شما در حال آمدن به تماس مداوم با ذرات معلق در هوا از دهان خود. در طول یک بیماری همه گیر این کمی بیشتر در مورد از حد نرمال است. اما سوال مهم این است که نمی بازدم ذرات معلق در هوا وجود داشته باشد و نه, چگونه عفونی هستند ؟

Coronavirus کوچک است و به راحتی منتقل می شود توسط ذرات بزاق. fotograzia/لحظه via Getty Images

ذرات معلق در هوا به عنوان ویروس سیستم تحویل

جدید کروناویروس SARS-CoV-2 است کوچک در مورد 0.1 میکرون – تقریبا 4 میلیونیم اینچ در قطر. ذرات معلق در هوا تولید شده توسط مردم زمانی که آنها تنفس بحث و سرفه به طور کلی بین حدود 0.7 میکرون تا 10 میکرون – کاملا نامرئی به چشم غیر مسلح و به راحتی قادر به شناور در هوا. این ذرات عمدتا در مایعات بیولوژیک از مردم دهان و ریه و می تواند شامل بیت از مواد ژنتیکی ویروس.

محققان هنوز نمی دانند که چگونه بسیاری از قطعات منحصر به فرد از SARS-CoV-2 آئروسل تولید شده توسط یک شخص آلوده سرفه ممکن است نگه دارید. اما در یکی preprint مطالعه به معنی آن است که در حال حاضر تحت بررسی دقیق محققان با استفاده از یک مدل تخمین می زنند که یک فرد ایستاده و صحبت کردن در یک اتاق می تواند آزادی تا 114 عفونی دوز در هر ساعت. محققان پیش بینی می کنند که این aerosolized بیت بزاق را به راحتی افراد دیگر را آلوده اگر این اتفاق در فضاهای بسته مانند یک بانک رستوران یا داروخانه.

چیز دیگری در نظر گرفتن این است که چگونه آسان این ذرات به استنشاق. اخیرا در یک مدل کامپیوتری مطالعه, محققان دریافتند که مردم به احتمال زیاد استنشاق ذرات معلق در هوا از فرد دیگری است که صحبت کردن و سرفه در حالی که نشسته در کمتر از 6 فوت دور.

در حالی که این به نظر می رسد بد, فرایند واقعی از قرار گرفتن در معرض عفونت پیچیده است بازی اعداد است. اغلب ویروسی ذرات موجود در ذرات معلق در هوا آسیب دیده هستند. مطالعه ای در ویروس آنفلوانزا در بر داشت که تنها 0.1 درصد از ویروس ها بیرون رفته توسط یک فرد در واقع عفونی. Coronavirus نیز شروع به مرگ خاموش پس از آن سمت چپ بدن باقی مانده و ماندگار در هوا تا سه ساعت است. و البته نه هر آئروسل که از یک فرد آلوده باشد coronavirus. وجود دارد مقدار زیادی از شانس درگیر است.

مقامات بهداشت عمومی هنوز هم نمی دانم که آیا تماس مستقیم و غیر مستقیم از طریق تماس با سطوح و یا ذرات معلق در هوا هستند که مسیر اصلی انتقال coronavirus. اما همه چیز از کارشناسان خودم می دانم که در مورد ذرات معلق در هوا نشان می دهد که آنها را می توان عمده مسیر انتقال است.

آئروسل رانده شیوع مرتبط شده اند به رستوران ها و مغازه ها و بسیاری از دیگر اماکن عمومی. AP Photo/Vincent یو

شواهدی از انتقال آئروسل

آن است که تقریبا غیر ممکن است برای مطالعه ویروسی انتقال در زمان واقعی به طوری محققان تبدیل شده به محیط زیست نمونه برداری و تماس با ردیابی سعی کنید به مطالعه گسترش coronavirus در ذرات معلق در هوا. این تحقیقات که اتفاق می افتد بسیار سریع و بیشتر از آن است که هنوز هم تحت بررسی دقیق اما این مطالعات پیشنهاد بسیار جالب اگر اولیه اطلاعات.

برای تست محیط زیست محققان به سادگی نمونه هوا. در نبراسکا دانشمندان هوابرد SARS-CoV-2 در یک بیمارستان است. در چین دانشمندان همچنین دریافتند این ویروس در هوا از تعدادی از بیمارستان ها به عنوان به خوبی به عنوان یک فروشگاه است.

اما نمونهبرداری از محیط به تنهایی نمی تواند ثابت کند آئروسل انتقال است. که نیاز به تماس با ردیابی.

یک رستوران در گوانگژو چین بود که این سایت از شیوع کوچک در Jan. 23 و ارائه شواهد مستقیم از آئروسل انتقال است. محققان بر این باورند که وجود دارد یکی از آلوده اما بدون علامت شخص نشسته در یک جدول در رستوران. به دلیل گردش جریان هوا در اتاق با توجه به تهویه مطبوع, مردم نشسته در دو جدول دیگر آلوده شد به احتمال زیاد به دلیل ذرات معلق در هوا.

به طور کلی شواهد نشان می دهد که آن را بسیار مخاطره آمیز می شود در داخل نسبت به خارج است. دلیل عدم جریان هوا. در آن طول می کشد بین 15 دقیقه تا سه ساعت برای یک آئروسل به خارج مکیده شده توسط یک سیستم تهویه یا شناور کردن یک پنجره باز کنید.

یکی دیگر از preprint مطالعه شیوع بیماری در ژاپن نشان می دهد که احتمال انتقال مستقیم تقریبا 20 برابر بالاتر در داخل نسبت به خارج از منزل. در سنگاپور محققان ترسیم سه شیوع بیماری به طور مستقیم به چند مغازه و یک ضیافت شام و یک کلیسا است.

هنگامی که در خارج این برنامه به طور بالقوه عفونی معلق در هوا ناپدید می شوند در گستره جو و بسیار کمتر از یک نگرانی است. البته ممکن است به گرفتن ویروس در خارج اگر شما در تماس نزدیک با فرد بیمار است اما این به نظر می رسد بسیار نادر است. محققان در چین یافت می شود که تنها یکی از 314 شیوع آنها مورد بررسی قرار گرفت می توان به آزاد تماس بگیرید.

شده است وجود دارد اخیر نگرانی بیش از آئروسل انتقال در طول دویدن و دوچرخه سواری. در حالی که علم هنوز در حال توسعه بر این, آن است که احتمالا عاقلانه به دیگر دوچرخه سواران و یا دونده اتاق کمی بیشتر از حد نرمال است.

با پوشیدن ماسک و اجتماعی فاصله کاهش خطر گسترش و یا استنشاق ذرات معلق در هوا. AP Photo/جرالد هربرت

چگونه برای کاهش انتقال آئروسل

با تمام این دانش چگونه ذرات معلق در هوا تولید می شود, چگونه حرکت آنها و نقش آنها در این گیر یک سوال مطرح می شود: آنچه در مورد ماسک?

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری توصیه می کند با پوشیدن یک ماسک صورت در هر محیط عمومی که در آن اجتماعی فاصله است که سخت به انجام است. دلیل این است که ماسک های خانگی احتمالا انجام مناسب کار مسدود کردن ذرات معلق در هوا از خروج از دهان شما. شواهد به طور کلی پشتیبانی از استفاده از آنها و تحقیقات بیشتر در حال آمدن است به نشان می دهد که ماسک می تواند بسیار موثر در کاهش SARS-CoV-2 در هوا. ماسک ایدهآل نیست و مطالعات بیشتری در حال حاضر در جریان است به یاد بگیرند که چگونه موثر آنها واقعا هستند اما با در نظر گرفتن این احتیاط می تواند کمک کند این بیماری همه گیر.

دیگر از پوشیدن ماسک دنبال حس مشترک و هدایت مقامات بهداشت عمومی. جلوگیری از شلوغ فضاهای داخلی به عنوان آنجا که ممکن است. عمل اجتماعی فاصله هر دو در داخل و خارج از منزل. شستن دست های خود را اغلب. همه این چیزها کار برای جلوگیری از گسترش coronavirus و می تواند کمک به نگه داشتن شما را از گرفتن آن است. وجود دارد مقدار قابل توجهی از شواهد که COVID-19 منتقل می شود توسط استنشاق ذرات هوابرد اما با دقت به دنبال مشاوره از کارشناسان و افراد می تواند به حداقل رساندن خطر آنها در برخواهد داشت.

[دریافت حقایق در مورد کوروناویروس و آخرین تحقیقات. ثبت نام برای گفتگو در خبرنامه.]

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de