Coronavirus بحران ارائه می دهد تایوان یک فرصت برای فشار به عقب در برابر چین

مقامات در تایوان در حال تلاش به نوبه خود موفقیت خود را در مبارزه با کروناویروس در خانه به یک جغرافیای سیاسی برنده شوید. تایوان است که در رقابت با چین در همه گیر کمک دیپلماسی در سرپیچی از پکن تلاش برای منزوی کردن خود حکومت دموکراتیک جزیره که در آن ادعا می کند به عنوان خود را. جزیره ترویج است خود را به عنوان یک مدل از دموکراسی به تلاش برای تضعیف چین را در مبارزات انتخاباتی به استفاده از بحران به مشتری جلب کردن قدرت استبدادی آن سیستم.

جهان پاسخ دهد. آمریکا و مقامات اروپایی را ستوده اند تایوان کمک های مالی بیش از 10 میلیون ماسک. سیاستمداران و رهبران کسب و کار و افراد مشهور از جمله بیل گیتس و Barbra Streisand را مورد ستایش قرار داد این جزیره به عنوان نمونه در مبارزه با کروناویروس.

“ما می توانید ببینید که این یک فرصت خوب برای ما به مردم اجازه می دانم که تایوان خوبی شهروند جهانی” تایوان, معاون رئیس جمهور, Chen Chien-جن گفت: این هفته در تایپه. “ما باید به مبارزه برای شرکت ما.”

تایوان با جمعیت 23 میلیون دلار گزارش شده 426 موارد coronavirus و شش کشته و چهار شنبه به مراتب کمتر از بسیاری از کشورها. جزیره و خارج از غرفه برای داشتن اجتناب دردناک و پر هزینه مستندات در حال حرکت به سرعت به اعمال محدودیت های مسافرتی, صفحه نمایش بازدید کنندگان و استقرار دنده محافظ است که آن را تا به حال انبار برای سال. تایوان و حتی قادر به ادامه آن فصل بیس بال, البته بدون جمعیت برگزاری آن بازی افتتاحیه این ماه است.

تایوان دیپلماتیک و روابط عمومی کمپین نقشه کشی آتش از پکن است را رد کرد و تلاش به عنوان تلاش برای “به دنبال استقلال به بهانه این بیماری همه گیر.”

تایوان فشار بیشتر به رسمیت شناختن جهانی است و در بخش بزرگی شده است تلاش برای بالا بردن سوال در مورد هزینه از چین کمپین برای منزوی کردن جزیره دیپلماتیک است. چین را به خود مشغول کرده بسته تایوان از گروه های مانند سازمان بهداشت جهانی یک آژانس سازمان ملل متحد انکار آن دسترسی به جلسات علمی و جلسات اضطراری.

چن معاون رئیس جمهور گفت که در تایوان شده بود “در سمت چپ به عنوان یک یتیم” از آنجا که از چین است.

“هیچ کشوری نمی تواند مبارزه COVID-19 تنهایی” گفت: چن متخصص اپیدمیولوژی با آموزش. او گفت: این جزیره می خواستم “یک شانس برای به اشتراک گذاشتن دانش و تجربه و فن آوری ما با کشورهای دیگر است.”

در حالی که تایوان فشار برای بیشتر صدا در آژانس بهداشت کشیده شده حمایت از نظرات مقامات در ایالات متحده و ژاپن و کانادا و جاهای دیگر کارشناسان می گویند بعید است به نتیجه در هر آنی پیشرفت. چه کسی گفته است که سوال از تایوان عضویت در این سازمان است تا به کشورهای عضو نیست که رهبران و آن را اجازه داده است تایوان برای شرکت در دوره های آموزشی و پژوهشی و کنفرانس های مرتبط با این ویروس.

بحث بر سر تایوان محرومیت در زمان گرم شده.

مدیر کل, که,,,,, Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus مواجهه با انتقاد از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت و دیگران که او بیش از حد احترام به چین را متهم تایوان از رها کردن حملات نژادپرستانه علیه او آنلاین. تایوان جمهور Tsai و نشستند-ون را رد کرده است Tedros’ ادعا می کند و دولت او گفته است که حاضر حملات بودند هماهنگ با پکن است.

این جزیره می خواهد به فشار یک پیام ساده: “تایوان می تواند کمک کند.” اما زمینه آن است که یک چند وجهی تلاش برای به چالش کشیدن پکن در عرصه coronavirus کمک دیپلماسی است.

پکن امیدوار است که تحویل ماسک هواکش و سایر کمک به کشورهای در برخورد سخت با این بیماری همه گیر کمک خواهد کرد که تغییر شکل روایت و منحرف از سوالات در مورد چگونه اولیه آن تلاش برای پنهان کردن این بیماری همه گیر بدتر است. تایوان عمده تولید کننده ماسک و دیگر تجهیزات بیمارستانی است و ارائه یک جایگزین منبع کمک های اولیه — و برنده تمجید برای پاسخ خود را. در روز سه شنبه به عنوان مثال وزیر امور خارجه لیتوانی ستایش تایوان کمک های مالی به عنوان یک “اصل عمل کردند.”

تایوان و حتی به دنبال استفاده از همه گیر برای ترویج آن تولید قدرت متعهد به صادرات ماسک-ساخت ماشین آلات در اوایل ماه اوت است.

به طور گسترده تر تایوان دارای شنود گذاشته به افزایش نگرانی ها در سراسر جهان در مورد هزینه های حزب کمونیست چین امادگی برای پنهان کاری. در مقابل تایوان ارائه شده دولت خود را به عنوان یکی که دودی اعتماد به نفس آن را به عنوان استقبال از مشارکت مدنی و موشکافی را فشار دهید.

هنگامی که چین در ماه گذشته اخراج خبرنگاران از سه ما, اخبار سازمان های, از جمله نیویورک تایمز تایوان وزیر خارجه یوسف وو به دنبال استفاده از این فرصت برای صیقل دادن تایوان اعتبار به عنوان یک سنگر و استحکامات از آزادی بیان است. در توییتر استقبال از او با خبرنگاران را به حرکت به تایوان “یک کشور است که در یک فانوس دریایی از آزادی و دموکراسی.”

حتی Tsai, رئیس جمهور اتخاذ کرده است بیشتر دیپلماتیک استراتژی, ریخته گری, کنار روش معمول از کار در پشت صحنه در رسیدن به رهبران خارجی.

او در روزهای اخیر داد و ستد پیام های تشویق در توییتر با ژاپن “شینزو آبه”. از جمله مکالمات شده اند که به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته شده در سایت های رسانه های اجتماعی نشان دهنده نوع عمومی رهبر-به-رهبر مبادلات است که چین مدت هاست که تلاش برای جلوگیری از. در ماه دسامبر سال 2016 برای مثال چین را محکوم کرد Tsai را تبریک تلفنی به دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و سپس رئیس جمهور منتخب.

هستند خطرات وجود دارد در تایوان در مبارزات انتخاباتی. مقامات چینی در حال حاضر در حال خشم که در روزهای اولیه از این بیماری همه گیر تایوان بسته مرزهای خود به بازدید کنندگان از سرزمین اصلی چین و هنگ کنگ و ماکائو و تحمیل ممنوعیت صادرات از ماسک است. این جزیره می تواند بیشتر خشم چین در زمانی که حزب حاکم کمونیست است فشار از طریق خط اقدامات از جمله جرم تلاش های نظارت در سرزمین اصلی و سرکوب معترضان در هنگ کنگ است.

پکن نشان داده است هیچ نشانه ای از کاهش آن پرخاشگری نسبت به تایوان با وجود همه گیر فرستادن کشتی های جنگی به آبهای دریای بالتیک. برخی از مفسران در چین را تهدید به مجازات های اقتصادی اگر این جزیره ادامه ساخت پیشنهادهای دیپلماتیک.

مقامات چینی را متهم به تایوان از کار “را بی پروا سیاسی تحرکات و اعتیاد به مواد مخدره” مشارکت خود را در سازمان جهانی.

“طرح خود را هرگز موفق” ژائو Lijian سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: این ماه در یک کنفرانس خبری در پکن.

در حال حاضر برخی در تایوان پکن نگران است که ممکن است بیشتر به شدت محدود کردن تجارت با این جزیره است.

سیاسی “ما می خواهیم به نگه داشتن یک فاصله. اما از لحاظ اقتصادی آن را بسیار دشوار است” گفت: Alex چیانگ استاد بازنشسته دیپلماسی در ملی Chengchi دانشگاه در تایپه. “پس از COVID بحران است ما هنوز هم باید برای رفتن به چین و همکاری با تجار چینی به منظور بهبود اقتصادی آغاز شده است.”

سرزمین اصلی تحلیلگران استدلال می کنند که تایوان حرکت به دفاع از خود بدتر خواهد شد و تنش بین چین و ایالات متحده است. چین در حال حاضر ناراحت است که رئیس جمهور تهمت ماه گذشته امضا قانون با هدف دلسرد تایوان چند باقی مانده دیپلماتیک متحدان از برش روابط با این جزیره تحت فشار از پکن است.

“این افزایش درگیری و یا حتی درگیری بین چین و آمریکا گفت:” ژانگ Wensheng دانشیار دین در تایوان موسسه تحقیقاتی در Xiamen University در شرق چین است.

تایوان شهروندان می گویند که آنها در حال تلاش برای چشم پوشی از سرزمین اصلی تهدید.

بسیاری از آنها در روزهای اخیر پیوست و تلاش برای بالا بردن جزیره مشخصات, کمک به گسترش هشتگهای مانند #TaiwanCanHelp و سازماندهی مبارزات crowdfunding برای خرید تبلیغات در غرب, اخبار رسانه های برجسته این جزیره موفقیت.

“چه کسی می تواند جدا تایوان گفت:” یک وب سایت آنها آغاز شده است. “هیچ کس نیست.”

© 2020 نیویورک تایمز اخبار سرویس

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو