Coronavirus: تئوری های توطئه و جعلی ویدئوها سوخت افزایش اسلام هراسی

جوامع با هم برای کمک به کسانی که نیاز بوده است قوی موضوع COVID-19 بیماری همه گیر. اما در همان زمان که بسیاری از مردم به ظاهر قدردانی از کسانی که در اطراف آنها ما تحقیقات جدید نشان داده است که COVID-19 منجر به افزایش آنلاین Islamophobic سخنرانی نفرت.

همکار من رکسانا خان-ویلیامز و من به بررسی اثرات COVID-19 در رسانه های اجتماعی. ما در بر داشت که COVID-19 استفاده شده است راست برای فروختن Islamophobic نفرت.

مطالعه ما فراهم می کند یک تصویر لحظهای از نوع زبان مورد استفاده آنلاین در مورد مسلمانان و COVID-19. و آنچه ما دریافتیم این است که کلیشه های سوخت توسط تئوری های توطئه الگوهای رفتاری و جعلی ویدئوها ایجاد آب و هوای مناسب برای قلع و قمع مسلمانان است.

یک ویدئو برای مثال در تامی رابینسون اخبار کانال ها در نرم افزار پیام تلگراف مدعی برای نشان دادن یک گروه از مردان مسلمان ترک یک راز مسجدی در بیرمنگام به دعا. با وجود این واقعیت این ویدئو جعلی است و West Midlands Police تایید کرده اند این مسجد بسته شده است تماشای بیش از 14 ، 000 بار.

در خطر حملات

به عنوان کسی که خود را صرف کار علمی تحقیق در مورد اسلام هراسی, من شگفت زده و یا شوکه به این سطح از تند و تیز نفرت. اما آن را نشان می دهد که چگونه به سرعت اینترنت می تواند به عنوان یک اتاق اکو – و چگونه به راحتی چنین روایت تبدیل به normalised.


این مقاله بخشی از راهنمای کارشناس به تئوری های توطئه یک سری گفتگو را در لانه پادکست. گوش دادن در اینجا در اپل پادکست ها و یا Spotify و یا جستجو برای لانه در هر کجا که شما دریافت پادکست های خود را.


حتی نگران کننده تر این است که این نوع از Islamophobic تعصب بر روی رسانه های اجتماعی و تقویت “آنها را در مقابل ما روایت” با استفاده از مسائل از جمله محرومیت و فقر و انسجام اجتماعی و تحرک اجتماعی به عنوان یک مسلمان مشکل است. در واقع, بسیاری از آنلاین پست ما تجزیه و تحلیل هدفمند مسلمانان به دلیل اجتماعی و مسائل اقتصادی. همه از آن برگ های مسلمانان بیشتر در معرض خطر Islamophobic حملات زمانی که مستند آسانسور.

توییت زیر را برای مثال به طور خاص labels مسلمانان به عنوان “muzrats” یک کلمه برای توصیف مسلمانان در برابر حشرات موذی و بیماری است.

ما همچنین دریافتند که سطوح افزایش اسلام هراسی در سراسر رویدادهای خاص. ماه رمضان به عنوان مثال به نظر می رسد که منجر به موجی از تئوری های توطئه در اطراف مسلمانان – با ادعای virus است به احتمال زیاد به گسترش در اطراف این زمان است.

ما نیز یافت می شود تصویر از مسلمانان در رسانه های اجتماعی مترادف با “انحراف” و “مشکل گروه”. و این که تعدادی از جعلی اخبار ویژه, ادعا می کند که مسلمانان از موازین اجتماعی فاصله اقدامات برای حضور در مسجد. یک تصویر به عنوان مثال گرفته شده در خارج از لیدز مسجد به نظر می رسد برای نشان دادن مسلمانان شکستن قوانین مستند با وجود این گرفته شده و دو هفته قبل از رسمی مستند آغاز شد.

در مثال دیگری از خبر جعلی یک کاربر توییتر ادعا کرد که صحبت های خود را به مسجد محلی در شروزبری. این کاربر ادعا می شود “وحشت” برای پیدا کردن این مسجد هنوز باز بود و اضافه کرد که مردم در داخل می تواند “سوپر پخش” ویروس و خواست پلیس به عمل می کنند. پلیس تایید کرده اند که هیچ مسجدی در شروزبری.

به طور مشابه یک تصویر پدید آمده در توییتر است که به نظر می رسید برای نشان دادن مسلمانان دعا در خیابان های مرکزی لندن و پیوستن به اجتماعی فاصله گرفتن قوانین است. دوباره داستان بود افشا و خنثی به عنوان تصویر گرفته شده بود و چند هفته پیش.

‘مسلمانان دشمن هستند’

مشکل با این دروغ است که می تواند منجر به گسترده تر قصاص در برابر مسلمانان است. در یکی Facebook, پست, برای مثال, پیام ها از کاربران نشان داد که آنها می خواستند مسلمانان “کردن خیابان!!”, دیگر اضافه شده است که مسلمانان هستند “دعا در گروه سپس رانندگی تاکسی پس از آن”.

ما همچنین شواهدی از کاربران با تمرکز بر نظافت حوادث در راترهام به تماس با انگلیس و “منحرف”. کاربر دیگری اظهار داشت که “در سراسر جهان این نادان مذهبی احمقها مسئول پخش این بیشتر”. این منجر به گسترده تر dehumanising زبان در سراسر تمایل انگلیس به “بازگشت به خانه”.

آنلاین پست ها را خواستار تخریب تمام مساجد به CHAMILA KARUNARATHNE/EPA

شواهد نشان می دهد که بام مردم به نظر می رسد بسیاری نهفته COVID-19. آمار و ارقام نشان می دهد که 35 درصد از تقریبا 2000 بیماران در بخش های مراقبت ويژه هستند از یک بام پس زمینه در مقایسه با 14 درصد از جمعیت بریتانیا. و حقیقت تلخ این است که ما به عنوان مبارزه با این بیماری همه گیر آفلاین یک بیماری همه گیر است و همچنین پخش آنلاین.

رسانه های اجتماعی شرکت ها باید بیشتر به مقابله با این کار و حذف پست که به وضوح با استفاده از dehumanising زبان. اگر نه خطر است که این می تواند به تشدید حملات و حوادث زمانی که محدودیت در حرکت هستند برداشته.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de