Coronavirus کست سایه تیره بیش آفریقای جنوبی آزادی جشن

آفریقای جنوبی “در جشن” روز آزادی از طریق gritted دندان, با لبخند معوج و حاد حس طنز این سال است. بسیاری اگر نه بیشتر خواهد بود تاسف خوردن برای از دست دادن آزادی به دلیل COVID-19 مستند.

برای بسیاری از حرفه ای وجود نخواهد داشت و تعطیل عمومی پس از روز اسلاید یکپارچه به یکدیگر مربوط فقط توسط بی پایان جانشینی زوم قرار ملاقات ها و حملات منظم بحران وجودی و خبري در مورد عدم بهره وری است.

برای طبقه کارگر آفریقای جنوبی احساس وحشت و نگرانی را کاهش دهد و حتی عمیق تر به عنوان مواد غذایی را اجرا همراه در بسیاری از موارد حتی عمیق تر از ترس در مورد آینده است. آنها ممکن است درخواست خود را “من همیشه کار دوباره؟”. هر دو افسوس ممنوعیت فروش الکل.

بیست و شش سال پیش سیاه آفریقای جنوبی رای دادند برای اولین بار. بیست و پنج سال پیش تازه ضرب پارلمان دموکراتیک بود غوطه ور در روند نوشتن نهایی قانون اساسی – که شامل یک لایحه از حقوق است که به طور گسترده ای تحسین شده توسط دانشمندان حقوقی و فعالان حقوق بشر در سراسر جهان است.

این شامل 26 حقوق بسیاری از آن دیده می شود سرویس فعال در سال های پس از قانون اساسی به اجرا در آمد در اوایل سال 1997. قانون اساسی از جمله منشور حقوق مندرج در فصل 2 که به ناچار و مناسب موضوع مکرر و گاهی اوقات تلخ contestation. حقوق بارها ادعا های افراد و جوامع خود را در دفاع از غیر منطقی و غیر منطقی و یا در غیر این صورت غیر قانونی انجام شده توسط دولت و سازمان های بخش خصوصی.


ادامه مطلب: آفریقای جنوبی است دادگاه قانون اساسی حفاظت از دموکراسی است ؟


اما این حقوق بشر پیروزی ممکن است دور از ذهن جلو خاص این روز آزادی در سایه COVID-19 بیماری همه گیر. دولت های دموکراتیک در سراسر جهان شده اند مجبور به ادعا می کنند به ندرت استفاده می شود قدرت و اقتدار و محدود کردن آزادی در پاسخ به تهدید ناشی از یک ویروس مرگبار است.

رئیس جمهور سیریل Ramaphosa تصمیم به استناد مفاد قانون مدیریت بحران عمل نسبتا مرحله اولیه در 15 مارس. این گسترش اقتدار دولت خود را به طوری که آن را می توانید اعمال محدودیت برای مثال تعداد زیادی از مردم که ممکن است از جمع آوری در هر محل.

در نتیجه شهروندان مجبور به قبول محدودیت های دقیق خود به نرمال آزادی های مدنی. آفریقای جنوبی lockdown یکی از “ترین” در جهان است. هر کس به جز “کارگران ضروری” است محدود به خانه مجاز تنها در هنگام خرید مواد غذایی یا دارو.

آزادی محدود

برای آفریقای جنوبی به خصوص سیاه آفریقای جنوبی به اندازه کافی به خاطر داشته باشید قبل از سال 1994 دوران آپارتاید حکومت این کار باید به خصوص سخت به خرس. دید و صدای پلیس و ارتش در حال گشت در خیابان ها به اجرای مقررات مستند قطعا باید به هم بزنید یک حس دردناک déjà vu.

نیاز به یک مجوز به حرکت از یک شهر به شهر یا استان به استان و یا به سادگی به حمل و نقل تولید است و شاید حتی بیشتر خاطره انگیز – redolent از JM Coetzee رمان زندگی و زمان Michael K.

واضح است که حق آزادی حرکت مندرج در بخش 21 این لایحه از حقوق است که در حال حاضر به شدت محدود.

چند حقوق دیگر در حال حاضر در اثر نیز به حالت تعلیق و یا محدود است. بدیهی ترین حق آزادی اجتماعات: جماعت حاضر خطر واقعی افزایش انتقال این بیماری به عنوان رئیس جمهور Ramaphosa با اشاره به در جدید ترین آدرس به ملت.

جمهوری آفریقای سیریل Ramaphosa تحمیل کرده است یکی از دقیق ترین COVID-19 مستندات. EFE-سازمان حفاظت محیط زیست/Jerome De دراز

به همان اندازه خود آشکارا حق آزادی تجارت است محدود. اکثر کسب و کار و مکان های کار مورد نیاز برای بسته می شود مگر اینکه آنها در حال ارائه خدمات ضروری. و دانش آموزان در حال حاضر در حالی که حق آموزش و پرورش از مدارس و دانشگاه ها تعطیل هستند.

دیگر ظریف, محدودیت های اعمال خواهد شد; برای مثال به حق حفظ حریم خصوصی. بحران این مقیاس و خطر ممکن است توجیه بیشتری نفوذ به افراد آنلاین و تلفن همراه تلفن personae. قابل ملاحظه ای کاهش سطح حفاظت از داده ها معمولا یک ماده از نگرانی های بزرگ ممکن است به خوبی توجیه می شود.

تخلف و حفاظت

این فراهم می کند یک مثال جالب از چگونه حقوق’ نقض قوانین ممکن است هر دو روش برش. به عنوان نگهبان است گزارش نظارت دیجیتال شده است و بخشی حیاتی از کره جنوبی ظاهرا موفق پاسخ به تهدید COVID-19.

واضح است که یک حرکت صعودی و توجیه قانونی برای نقض حقوق.

در یک سطح وجود دارد هیچ چیز فوق العاده ای در مورد این. حقوق مطلق نیست. در قانون اساسی دموکراسی مانند آفریقای جنوبی را می توان آنها را به طور قانونی محدود ارائه شده محدودیت عبور از آزمون در بخش 36 قانون اساسی است. این شامل اصل تناسب. در اصل این به این معنی است که دولت ممکن است تنها با استفاده از حداقل محدود اندازه گیری برای دستیابی به آن هدف است که باعث می شود کمترین آسیب به محافظت از حقوق و منافع.

به طور مشابه مقررات صادر شده در یک فاجعه ملی باید مطابق با مفاد منشور حقوق. دادگاه می تواند اعلام مقررات خاص قانون اساسی اگر آنها تحمیل محدودیت بر حقوق در یک راه قابل توجیه نیست محدوديت بند.

اجرای Ramaphosa پنج سطح “خطر-تنظیم” استراتژی خروج به خوبی می تواند منجر به قانون اساسی دادخواهی اگر این مقررات که به اثر آن یا معلوم نیست یا ناعادلانه.

در این مرحله هر دو حق برابری (و برابر درمان) و حق تجارت می تواند به بازی می آیند.

اگر وجود دارد یک افزایش بزرگ در COVID-19 عفونت و بیماری و سپس حق دسترسی به مراقبت های بهداشتی مربوطه خواهد بود در تضمین این که هر کس می شود که درمان آنها نیاز به بازیابی از ویروس.

حق زندگی

مهمتر از همه شاید این لایحه از حقوق محافظت از حق زندگی است. به عنوان مستند به آرامی آغاز می شود به سهولت آن را به ارزش به خاطر سپردن است که محدودیت در آزادی بودند و قابل توجیه باقی می ماند در این زمین به تنهایی.

COVID-19 نشان دهنده یک تهدید مرگبار برای زندگی و معیشت. در این معنا, آن را تهدید آزادی در اساسی ترین مد. و دولت موظف است برای حفاظت از شهروندان خود را محدود کردن آزادی های مدنی در دفاع از آزادی.


ادامه مطلب: زیمبابوه را خرد اقتصاد به شمار یک چالش جدی برای مبارزه با COVID-19


اجتماعی و اقتصادی تاثیر COVID-19 خواهد بود و می تواند م بسیاری از مردم از حق خود به کرامت انسانی و اساسی برابری. که تاثیر خود را تضعیف مفهوم تحول مشروطه است که پی ریزی آفریقای جنوبی قانون اساسی حل و فصل و مفهوم آزادی لولایی با برابری و کرامت انسانی که در قانون اساسی مطرح.

آفریقای جنوبی نمی خواهد احساس خاص رایگان و احتمالا به خصوص تمایل به تامل بیشتر و متنوع فلسفی تفسیر از آزادی آنها به عنوان جشن روز آزادی حتی اگر پست-COVID جهان خواهد شد به احتمال زیاد در حال حاضر رقابت مفاهیم آزادی.

آنها به تنهایی نیست. در سراسر جهان میلیاردها نفر از مردم نیاز به تنظیم به یک جدید “عادی”. برای چه مدت و به چه میزان آزادی های مدنی باید محدود شود و یا به حالت تعلیق خواهد شد بستگی دارد در اندازه های بزرگ در آینده مسیر coronavirus.

فعال هوشیاری مورد نیاز خواهد بود برای اطمینان از ادامه محدودیت به طور کامل توجیه می شود و این بیماری همه گیر است که استفاده نمی شود به عنوان بهانه ای برای تحمیل حکومت استبدادی در خدمات غیر مستقیم و مستبد اهداف سیاسی.

بسیاری از بار در کشور مدرن و دموکراتیک دوران منشور حقوق ثابت شده است که بیش از فقط یک تکه کاغذ است. برای آفریقای جنوبی سخت برنده حقوق خواهد بود با شور و نشاط در دفاع از, فقط به عنوان محدودیت در آزادی خواهد بود scrutinised هر مرحله از راه است.

تنها راز و نه چندان مخفی autocrats, شدید ملی گرایان و پوپولیستی استبدادی عوامفریبی سیاسی می خواهد این لایحه از حقوق قربانی این بیماری همه گیر مهلک.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im