Coronavirus: دیگر فرصتی برای تبدیل غذایی جهانی تجارت

برای بار دوم این قرن وابستگی متقابل جهانی عرضه مواد غذایی در تمرکز شدید. در وهله اول بحران اقتصادی از سال 2008 ایجاد شده بالا قیمت مواد غذایی و فشار اضافی 100 میلیون نفر نسبت به گرسنگی است.

برای بسیاری از هر چند که بحران نه آغاز و نه در سال 2008 به پایان رسید. در حال حاضر در میان COVID-19 گیر شکنندگی سیستم جهانی تجارت در مواد غذایی آشکار است دوباره.

در علاوه بر این به جنگ تغییر آب و هوا و فقر, COVID-19 تهدید 265 میلیون مردم با قحطی و میلیاردها دلار با ناامنی غذایی.

گرسنگی رو به افزایش است در سال 2019 قبل از همه گیر آغاز شد. با وجود تماس های در حال انجام برای تغییر سازمان تجارت و مواد غذایی-صادرات کشورهای در عین حال اذعان کرد که زمان جهانی تجارت مواد غذایی سیستم بیمار است-مناسب برای پاسخ به نیازهای محلی در به طور فزاینده فرار جهان است.

Olivier De Schutter صحبت می کند به خبرنگاران در یک کنفرانس خبری در اتاوا در مارس 2016. کانادا پرس/Sean Kilpatrick

در سال های پس از سال 2008 Olivier De Schutter و پس گزارشگر ویژه سازمان ملل در حق غذا استدلال کرد که تجارت مواد غذایی باید بازسازی در اطراف این ایده از مواد غذایی به عنوان یک حق — و نه صرفا یک کالا. او طرفدار بازگشت قدرت تصمیم گیری برای جوامع سرمایه گذاری در کشت و شیوه های زیست محیطی برای سلامت ما و محیط زیست و حرکت به دور از وابستگی به واردات مواد غذایی است.

او استدلال در حمایت از تبدیل یک سیستم است که بی اثر بود طولانی قبل از افزایش قیمت ها در سال 2008 به آن اشاره شد و به عنوان یک بحران است.

همان تحول فرصت ارائه شده است امروز به ما.

کامل COVID-19 تاثیر هنوز هم ناشناخته

تشویق قابل پیش بینی منابع و پایدار در بازارهای در حال اظهار داشت: هدف از تجارت سیستم. اما بازار بارها و بارها بی ثبات هنگامی که مالی انرژی و یا بهداشت و درمان چالش های ظهور.

در حالی که تاثیر کامل از این بیماری همه گیر در امنیت غذایی است که هنوز هم ناشناخته آن را به احتمال زیاد به اشکال مختلف در سراسر جهان است.

این چالش های لجستیکی از حرکت مواد غذایی در سراسر جهان در طول بیماری همه گیر در حال تشدید جهانی طبیعت زنجیره تامین. اختلال در کاشت و برداشت با توجه به شیوع بیماری تاثیر بر تامین مواد غذایی و محدودیت در حرکت مهاجر کارگران مزرعه مرکب از موضوع و همچنین کاهش کارگر درآمد.

این نیز روشن است که مواد غذایی در دسترس است که به راحتی در معرض تهدید در تجارت سیستم را تشویق می کند که وابستگی به واردات و صادرات, کشاورزی, اما نمی تواند نیاز کشور به صادرات مواد غذایی است.

برای مثال دانه-صادرات کشورهایی مانند روسیه و اوکراین در حال محدود کردن صادرات با توجه به عرضه داخلی و نگرانی است. این نوع محدودیت مخل به کشورهایی که بستگی به مواد غذایی وارداتی.

کشاورزان را در برداشت با کمباین برداشت غلات در جو زمین در نزدیکی روستای Uzunovo در روسیه در ماه اوت سال 2010. (AP Photo/ایوان Sekretarev)

محدودیت نیز منجر به شوک قیمت; حتی اگر به اندازه کافی مواد غذایی در سطح جهان آن را غیر قابل دسترس می شود برای بسیاری از مردم است. حتی افزایش قیمت ها می تواند فشار اصلی اقلام خارج از دسترس است. به عنوان در سال 2008 افراد کم درآمد که صرف بخش های زیادی از بودجه خود را قرار دادن مواد غذایی بر روی میز هستند بیشتر تحت تاثیر قرار.

با تکیه بر بازارهای بین المللی به تعادل عرضه و تقاضا منجر به زباله های مواد غذایی. این مشکل جدید نیست, اما آن را برجسته تر در طول بیماری همه گیر. چرا که تولید مواد غذایی آهسته فصلی فرایند طول می کشد زمان برای پاسخ به تغییر مطالبات و خواسته برقراری ارتباط پیچیده است در زنجیره تامین.


ادامه مطلب: چرا کشاورزان آزادسازی شیر پایین تخلیه و اجازه تولید و پوسیدگی در زمینه های


جهانی جنوبی از سمت چپ

در پاسخ به 2008 قیمت خوشه ابزار ایجاد شد به منظور بهبود شفافیت بازار و سیاست پاسخ در بحران. اما تعداد کمی از کشورهای جهان جنوب توسعه یافته و یا شرکت در آنها — و بسیاری نمی باید از این ظرفیت برای پاسخ به تغییرات بازار حتی اگر اطلاعات در دسترس به آنها.

جدید نگرانی بیش از حیوان به انسان انتقال ویروس همچنین می تواند پیامدهای جدی در تجارت داخلی و بین المللی تنظیمات. کشورها پیشتر دسترسی به بازار که در آن حیوانات وحشی به فروش می رسد هدف از مصرف است. اما اگر زئونوز سرريز نگرانی های در حال استفاده به راست جدید ایمنی مواد غذایی موانع آنها تاثیر صادرکنندگان در جنوب جهانی که در حال حاضر به طور نامتناسبی بر دوش ایمنی مواد غذایی استانداردهای تعیین شده توسط غرب ،

آن را نیز می تواند تحت تاثیر قرار مردمان بومی که به صورت چالش های تجارت و به اشتراک گذاری آنچه شناخته شده به عنوان “غذای کشور” به دلیل ایمنی و استانداردهای تعیین شده توسط دولت (و تراز وسط قرار دارد با استانداردهای بین المللی). هنگامی که مواد غذایی تولید می شود برداشت و مصرف محلی جوامع اطمینان فرهنگی مناسب و استانداردهای ایمنی.

مردم جشن در کشور مواد غذایی — نهنگ چاق شدن, Arctic char و کربو — در ایکالویت در حالی که جشن نوناووت از 10 سال به عنوان قلمرو خود در تاریخ 1 آوریل 2009. کانادا پرس/Nathan Denette

جامعه امنیت غذایی سازمان پیشنهاد سیاست ها و انجام فعالیت های که در حال حاضر تبدیل سیستم های مواد غذایی محلی. بین المللی مواد غذایی سازمان نیز در پاسخ به چالش های تشدید بیماری همه گیر.

سازمان تجارت جهانی مخالف به محلی کنترل مواد غذایی

چند جانبه تجارت تمرکز شده است و در بازار به حداقل رساندن اختلالات اما نتواند به اذعان کرد که قوانین تجارت می تواند مانع راه حل های محلی. در واقع سازمان تجارت جهانی رهبران باید به طور فعال مخالف موضعی کنترل های غذایی; آنها سخن گفته اند در برابر حاکمیت مواد غذایی و خودکفایی و موفق به حل و فصل اختلافات بر stockholding زمانی که کشورهای در حال توسعه خرید و ذخیره مواد غذایی و توزیع آن به مردم نیازمند. که با وجود پذیرش در سازمان تجارت جهانی است که امنیت غذایی مشروع هدف.

در بیانیه مشترک سازمان جهانی بهداشت, سازمان ملل متحد سازمان غذا و کشاورزی و سازمان تجارت جهانی در ماه مارس جزئی بود خروج از در غیر این صورت siloed رویکرد به مواد غذایی در تجارت بحث که در آن مواد غذایی است که به عنوان یک کالای کشاورزی مجزا از سلامت کار و محیط زیست است.

مایکل فخری تازه منصوب گزارشگر ویژه در مورد حق غذا می بیند همه گیر به عنوان یک “هشدار” و می گوید تجارت باید بازسازی اطراف امنیت غذایی تغییر آب و هوا و تشدید.

IEL جمعی مکالمه #5: حق غذا با جدید گزارشگر ویژه سازمان ملل مایکل فخری.

فخری نشان می دهد که حق به مواد غذایی را می توان به عنوان یک ابزار برای جامعه مدنی به تعامل با تجارت موسسات بین المللی.

در واقع تبدیل تجارت به طوری که آن را مکمل و نه جایگزین موضعی سیستم های غذایی کلیدی برای به رسمیت شناختن و ارج نهادن به حق غذایی برای مردم در سراسر جهان است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de