چه شما نیاز به دانستن در مورد COVID-19 و coronavirus? ما خوانندگان ما خود را برای سوالات بالا و به دنبال پاسخ از دو استرالیا را پیشرو ویروس و واکسن کارشناسان.

امروز قسمت پادکست ویژگی های پروفسور مایکل Wallach و دکتر لیزا Sedger – هر دو از دانشکده علوم زیستی در دانشگاه تکنولوژی سیدنی – پاسخ پرسش از شما خوانندگان ما. یک ویرایش متن زیر است.

و اگر شما هر گونه سوال خود لطفا از اضافه کردن آنها را به نظرات زیر.

Sign up to The Conversation

جدید به پادکست?

همه چیز شما نیاز به دانستن در مورد چگونه برای گوش دادن به پادکست است که در اینجا.

Listen on Apple Podcasts

Stitcher Listen on TuneIn

Listen on RadioPublic

متن

Sunanda Creagh: سلام من Sunanda Creagh. من قصه گویی دیجیتال سردبیر در مکالمه و من امروز اینجا هستم با دو تا از استرالیا محققان برجسته در ویروس ها و واکسن.

لیزا Sedger: سلام من نام لیزا Sedger. من یک دانشگاهی virologist در دانشگاه تکنولوژی سیدنی. و من انجام تحقیقات در رمان ضد ویروسی عوامل و تدریس ویروس شناسی.

مایکل Wallach: من پروفسور مایکل Wallach دستیار رئیس مدرسه برای مدرسه از زندگی علم (در دانشگاه تکنولوژی سیدنی) و تخصص من در زمینه توسعه واکسن است.

Sunanda Creagh: و امروز ما در حال پرسیدن این محققان برای پاسخ به سوالات در مورد کوروناویروس و COVID-19 از شما خوانندگان و مخاطبان ما. ما در حال رفتن به آن لگد کردن با دکتر Sedger. آدم می خواهم به می دانم که: چه مدت می تواند این ویروس زنده ماندن در دماهای مختلف بر روی یک سطح مثلا یک دستگیره یا یک شمارنده در یک محل عمومی ؟

لیزا Sedger: اوه, خوب این یک سوال جالب چرا که ما می شنویم انواع پاسخ. برخی از مردم می گویند که این نوع پاکت ویروس ها وجود دارد می تواند برای دو تا سه روز اما این واقعا بستگی به میزان رطوبت و درجه حرارت و چه اتفاقی می افتد که سطح پس از آن این که آیا آن را محو و یا چیزی. بنابراین به طور بالقوه برای طولانی تر است که به طور بالقوه تا یک هفته. اما با تمیز کردن و ضد عفونی کننده و غیره بسیار طولانی نیست.

Sunanda Creagh: و چه یک پاکت virus

لیزا Sedger: خوب ویروس ها اساسا نوکلئیک اسید است. بنابراین DNA مانند است که در همه سلول ها در بدن ما یا RNA. و سپس آنها را به یک پروتئین کت و سپس در خارج از که آنها را به یک پاکت نامه است که ساخته شده از چربی. بنابراین آن را فقط یک لایه بیرونی ویروس. و اگر آن را ساخته شده از چربی شما می توانید تصور کنید که هر نوع از مواد شوینده مانند زمانی که شما در حال انجام ظروف را مختل تمام چربی در چربی است. این است که چگونه شما می توانید تمام گریس خود صفحات. درست است ؟ بنابراین هر گونه مواد شوینده مانند آن را مختل خواهد شد در پاکت ویروس و آن را غیر عفونی. بنابراین تمیز کردن سطوح است یک راه خوب به تلاش و از بین بردن عفونت زا ویروس, ذرات, از, برای مثال, دستگیره درب, سطوح, و غیره.

Sunanda Creagh: و استاد Wallach, پل خواهم بدانم: مردم باید لغو برنامه سفر با توجه به این که این ویروس در حال حاضر در اینجا ؟ آیا سفر را گسترش بدتر ؟ و این که مسافرت های بین المللی و یا داخلی سفر.

مایکل Wallach: بنابراین این سوال آمده است تا بسیاری از دولت های مختلف از سراسر جهان است که تا به واکنش بسیار متفاوت است. استرالیا شده است بسیار استراتژیک در ممنوعیت سفر به مکان های خاصی. و البته کسانی که مکان شما می خواهید به سفر در زمانی که وجود دارد شیوع مانند چین و ایتالیا و ایران و…. من هم این سوال را پرسید در ABC تاسمانی: باید Tasmanians محدود کردن داخلی سفر به تاسمانی? در آن زمان آنها تا به حال تنها یک مورد. و من به آنها گفت اگر شما یک مورد شما به احتمال زیاد بیشتر است. شما نمی خواهد جلوگیری از ورود ویروس به تاسمانی. اما آنچه در محدود کردن مسافرت می توانید انجام دهید این است که محدود کردن تعداد افرادی که بذر آن منطقه با ویروس و آن را بیشتر قابل کنترل است. پس از آن یک سوال از زمان. به من گفت: به شما قبلا هزینه-سود بسته کردن سفر به وزن بسیار دقت کنید چرا که اثرات اقتصادی بسیار بزرگ است. بنابراین من فکر می کنم آن را از اساس مورد به مورد. در نهایت این سیاره در حال حاضر کشت. و ما در حال حرکت به این مرحله از رشد نمایی و آن را تحت تاثیر قرار سفر به شدت به آن در تمام احتمال, سفر, خواهد بود بسیار محدود در حال حاضر.

Sunanda Creagh: و این سوال را از ما, خواننده, David. او می خواهد به دانستن: با آنفولانزا کشتار بیشتر مردم در هر سال از coronavirus و عمدتا همان جمعیتی به همین دلیل است که این شیوع دریافت بسیار توجه می شود ؟ ما نمی توانیم فقط آنفولانزا گرفتن فقط به عنوان به راحتی و بدون لغو رویدادها و برنامه های سفر?

لیزا Sedger: بله و من درک می کنم این سوال. آنفولانزا وجود دارد. ما آن را فصلی در هر سال و پس از آن ما همه گیر آنفلوآنزا. و بله,, مردم, فراموش مرگ از آنفولانزا. من فکر می کنم آن را از 16 ، 000 نفر در ایالات متحده درگذشت آخرین ما زمستان است. اما این موضوع با این ویروس این است که ما هنوز نمی دانند که چگونه برای درمان آن به خصوص به خوبی. ما trialling ضد ویروسی مواد مخدر در چین در لحظه. وجود آزمایش های بالینی بر روی داروهای تجربی. وجود مواد مخدر که پزشکان در حال استفاده است. اما تا زمانی که داده ها در می آید و ما در واقع می دانیم چه رژیم ضد ویروسی مواد مخدر (بهترین) به استفاده از پس از آن ما واقعا نمی دانند که چگونه آن را با درمان ضد ویروسی مواد مخدر. نکته دیگر این است که با آنفولانزا ما یک واکسن. مردم می توانند این واکسن. کسی بیمار می شود در خانواده خود و دیگر اعضای خانواده می تواند واکسن و جلوگیری از گسترش ویروس. بنابراین تفاوت در این است که با آنفولانزا ما باید راه هایی برای کنترل آن است. ما در مورد این بیماری است. ما می دانیم که چگونه آن را ارائه کنند. این ویروس ما هنوز درک بالینی ارائه و در گروه های مختلف. بنابراین گروه های سنی مختلف کشورهای مختلف در موقعیت های مختلف ما هنوز در درک علائم. و ما هنوز نمی به طور کامل می دانید که چگونه برای کنترل آن توسط آنتی ویروسها. و ما لازم نیست که یک واکسن است.

مایکل Wallach: آیا من می توانم فقط به اضافه کردن که کمی ؟ من فکر می کنم یکی از دلایلی که ما در حال آنقدر دقیق است که آن را شکست و ووهان را در ابتدا میزان مرگ و میر بسیار بالا است. و مرتبط با ویروس ها مانند سارس و MERS که رفت به عنوان بالا که 35%, در حالی که میزان مرگ و میر آنفولانزا معمولا در اطراف 0.1%. پس از آن بود که میزان مرگ و میر بالا است که به یک شوک واقعی است. آن را به حال ادامه داد: این امر ویرانگر بوده است. ما بسیار خوش شانس است که در حال حاضر ما آن را حذف کردن به 2 تا 3 درصد از سطح و برخی می گویند بسیار پایین تر است.

لیزا Sedger: و ما همچنین می دانیم که در حال حاضر برخی از مردم COVID اند بسیار ناچیز علائم و تقریبا حتی نمی دانند که آنها بیمار است. بنابراین من فکر می کنم که ترس و اضطراب در آن حس است کاهش.

Sunanda Creagh: و مولی می خواهد به دانستن چگونه دور یک واکسن?

مایکل Wallach: بنابراین ما در حال کار بر روی واکسن در استرالیا. این گروه در ملبورن بود و برای اولین بار قادر به جداسازی و رشد ویروس. و من شده است در تماس با آنها را در واقع این صبح است. ما در حال کار مشترک در سراسر کشور و همچنین در سطح بین المللی با همکاری مردم در دانشگاه استنفورد مدرسه پزشکی که از طریق دانشگاه استنفورد در همکاری ما با آنها ما در سراسر جهان حدود 15 واکسن پروژه رفتن به علاوه همه نوع صنعت شرکت با هدف به واکسن. در واقع یک شرکت در اسرائیل در اوایل اعلام کرد که آنها بر این باورند که آنها می توانند به یک واکسن در عرض چند هفته. مشکل با واکسن است که شما ممکن است تولید آن حتی به سرعت اما آن را تست آن و مطمئن شوید که آن در واقع به کمک. وجود دارد یک ترس با COVID-19 که اگر آن را حاوی درستی برای ایجاد یک داستان کوتاه مدت, آن را در واقع می تواند باعث تشدید این بیماری است. پس هر کس آن را به آرامی و با دقت به طوری که ما در واقع نمی تواند مشکلات بیشتری نسبت به ما در حال حاضر. اما من خوشبین هستم و معتقدم که ما را دریافت کنید وجود دارد. این است که اعلام آن را به 18 ماه می باشد. من می خواهم به ارائه یک مطلب دیدگاه خوش بینانه و نه بر اساس هر چیزی که قابل توجه است, اما من فکر می کنم ما می توانید انجام دهید بهتر از آن است. و آن است که یک منحنی یادگیری برای دفعه بعد این اتفاق می افتد.

لیزا Sedger: آیا من می توانم یک نظر که بیش از حد ؟ به تازگی ما فقط دیده می شود, آفریقای تجربه بسیار مهم شیوع ویروس ابولا و شده است وجود دارد یک واکسن آزمایشی که اجرا شده است که تا حد زیادی کنترل می شود که شیوع. من فکر می کنم افراد مشغول به کار در واکسن و افرادی که ایمنی و اثر بخشی مطالعات ما آموخته زیادی از نحوه اداره واکسن چگونه برای دریافت اطلاعات ما نیاز به نشان دادن ایمنی با سرعت بیشتری از ما ممکن است در گذشته است. بنابراین در این معنا ما آموخته ما در حال یادگیری درس به طور مداوم از شیوع بیماری های ویروسی. آن را نمی ممکن است همان ویروس ممکن است همان کشور حتی همان قاره است. اما ما در حال یادگیری چگونه به انجام این کارها موثر تر و سریع تر است. و همیشه این موضوع است که با وزن ایمنی در مقابل اخلاق نیاز به اداره همه آن را دریافت کنید دریافت مواد مخدر وجود دارد به عنوان به سرعت به عنوان امکان پذیر است.

Sunanda Creagh: این خواننده می پرسد: ندارد پوشش در تب درمانگاه برای تست فقط قصد گسترش آن را حتی بیشتر ؟

مایکل Wallach: بنابراین برای اطمینان از این راه است که در آن مردم در حال پردازش در کلینیک ها بسیار مهم است و حداقل فاصله شما باید نگه دارید از کسی که آلوده است با توجه دوباره به, که, است که یک متر. بنابراین این درمانگاه باید اطمینان حاصل شود که حداقل رسیده نه تنها گسترش بین مردم در صف, اما به سلامت خود کارگران. ما تا به حال مشکلات واقعی برای سلامت کارگران در چین است. چندین درگذشت. و ما که مشکل در اینجا است. یکی از چیزهایی که ما باید انجام دهید این است که اطمینان حاصل شود که ما برای محافظت از سلامت کارگران زیرا در غیر این صورت آنها در حال رفتن به می خواهید به آن بروید و ببینید در واقع این بیماران است. متاسفانه ماسک به تنهایی کار نمی کند. ما نمی توانیم با تکیه بر آنها. بنابراین این یک مشکل است. در اسرائیل برای مثال تست برای COVID-19 طول می کشد محل در خانه است. یک آمبولانس می کشد و گرد و خاک و سپس آن را به آزمایشگاه. که در واقع می توان این رویکرد ایده آل. درست است که خدمات آمبولانس در اسرائیل در حال حاضر در حال غرق و داشتن مشکل بزرگ در مقابله. اما تا آنجا که ما می توانیم نگه داشتن مردم از یکدیگر جدا شده زمانی که آنها آلوده, آن را بسیار مهم برای موفقیت هر کمپین.

Sunanda Creagh: و این پرسش از جیک. او می خواهد بداند که برای افرادی مثل خودم زندگی در ویکتوریا. چگونه به احتمال زیاد آن است که ما می گرفتن ویروس و دست شستن واقعا تنها چیزی که ما می تواند انجام شود برای محافظت از خودمان است ؟

لیزا Sedger: من فکر می کنم ما در حال حاضر می دانیم که این ویروس است که قطعا در استرالیا. اگر شما رفتن به نیو ساوت ولز و یا ویکتوریا سلامت, دولت, وب سایت, شما می توانید آنها را به روز رسانی آمار روزانه حتی کمتر از یک روز به طوری که حقیقت این است که آن را در اینجا و آن را احتمالا در بیشتر مردم از ما متوجه این دلیل که ما آزمایش نشده به عنوان بسیاری از مردم ما در حال حاضر متوجه برخی از افراد بدون علامت یا نشان ندهید کلاسیک آنفولانزا مانند علائم. پس از آن در اینجا و شما نمی توانید می گویند که شما در حال رفتن به مریض. خوبي ؟ که اولین چیزی که به می گویند. نکته دوم این است که اگر ما می تواند به حداقل رساندن آنچه که ما انجام دهد. خوب. بنابراین ما می توانیم شستن دست ما به طور مداوم. ما می توانید سعی کنید به دست ما صورت ما چشم ما گوش و بینی ما. ما یاد گرفته ایم برای مثال حتی شما چگونه دور از دستمال هنگام عطسه و یا سرفه و یا شما می دانید عطسه به آرنج خود را? پس از آن فقط در مورد حس مشترک. این چیزی است که من فکر می کنم. این هیچ تفاوتی واقعا نسبت به حفاظت از خود را از هر گونه تنفسی و عفونت ویروس. بنابراین آنفولانزای فصلی و یا حتی یک بیماری همه گیر آنفلوآنزا.

Sunanda Creagh: و چگونه شما دور از یک بافت با خیال راحت ؟

لیزا Sedger: خوب, من حدس می زنم شما آن بریزید و پس از آن به شما – شما آن را لمس نمی, شما نمی آن را قرار داده تا آستین خود را ، – شما قرار داده و آن را در سطل زباله و شستن دست های خود را پس از آن.

Sunanda Creagh: مایکل می خواهم به دانستن آنچه که می تواند ما را از کشورهای دیگر که در حال دست زدن به این خوبی ؟ او می گوید: اساسا کره جنوبی تا آنجا که من می توانم بگویم.

مایکل Wallach: بنابراین کشور است که به این شیوع بهترین تا کنون شده است در تایوان است. تایوانی شگفت انگیز بوده است به این معنا که پس از همه گیر شروع در چین بسیاری از تایوانی بازگشت به تایوان است. و شما انتظار می رود آنها می دانه که جزیره بسیار و به شدت آن خواهد بود عمده شیوع. آنها آماده بودند قبل از همه گیر نمود. که عمدتا به دلیل آنها رفت و از طریق یک شیوع سارس. قبلا آنها تا به حال در محل در تمام تست همه مردم است. آنها را به بهترین نظام سلامت در جهان است. و نگهداری آنها اعداد را به 45 مورد در طول یک دوره زمانی که در چین این بود که به ده ها هزار نفر. و آنها باید تقدیر بر روی آن است. آن را کاملا شگفت انگیز راه آنها است. این مسئله در حال حاضر در تایوان که نگرانی آنها این است که در پایان این یک شروع عالی. اما جمعیت آنها در حال حاضر است unexposed و حساس. پس چگونه شما آنها را رها کنید از این نوع قرنطینه وضعیت ؟ که مرحله بعدی. و این چیزی است که ما به دنبال ببینید که چگونه است که با این نسخهها کار به دلیل مشابه در ووهان. دقیقه شما را همه برگشت به کار و خیابان وجود دارد خواهد بود یک موج دوم? اکثر virologists من فکر می کنم انتظار می رود وجود خواهد داشت عمده موج دوم به موج سوم و شاید ادامه داد: به آینده است. بنابراین ما مجبور به ادامه با ما آمادگی و با این امید که این واکسن را به اثر می آیند هر چه زودتر به جای بعد. و سپس آوردن قرنطینه رویکرد را قادر می سازد که اوج عفونت ویروسی رخ می دهد که این واکسن در دسترس است. که خواهد بود به هدف.

لیزا Sedger: اگر من فقط می تواند با اضافه کردن یک نقطه وجود دارد. هنگامی که شما نگاه کنید تعداد موارد در هر صورت روز در ووهان آن افزایش بسیار به سرعت. و سپس آنها را در آورده خود را بسیار سختگیرانه قرنطینه و خود انزوا. اما این موارد در ادامه به افزایش تا یک نقطه که در آن شروع به نگاه مانند آن را تحت کنترل و رو به کاهش است. و بود که پس از دو هفته. بنابراین قرنطینه تنها کار می کند تا پس از دوره قرنطینه زیرا تنها پس از آن شما خواهد شد دیدن اثر. بنابراین من می خواهم استدلال می کنند وجود دارد دو عامل برای همین انزوا مشغول به کار در ووهان: یکی بود شما محدود گسترش از طریق خود انزوا و اعمال قرنطینه اما در همان زمان تعدادی از افرادی که آلوده می شوند و بدون علامت بودند ساختمان خود ایمنی است. تعداد افرادی که آلوده و بیمار اما کسانی که جان سالم به در برد یک تصور باید قوی پاسخ ایمنی به ویروس. بنابراین در همان زمان به عنوان محدود کننده گسترش یافته شما را نیز به آرامی ساخته شده و یا در واقع کاملا به سرعت ساخته شده است یک جامعه با سطح بسیار بالاتر از آنچه ما تماس بگیرید گله ایمنی. بنابراین این دومین شیوع ممکن است اما ممکن است بطور قابل توجهی کمتر قابل توجه است.

مایکل Wallach: در واقع آن مناطق که در آن وجود دارد عمده شیوع شاید بهتر گله ایمنی از مکان های که در آن شما در حفظ و آن را به هیچ چیز. پس از آن کار می کند هر دو راه.

Sunanda Creagh: و جین می خواهم به می دانم که: وقتی که ما متوقف تست برای این بیماری و اساسا فقط فرض کنیم که همه با sniffles آن است ؟

مایکل Wallach: پس اول از همه عمده علائم sniffles آنها تب و سرفه و تنگی نفس. این sniffles هر چند که باعث می شود آن را به spreadable بیشتر به راحتی. این یک سوال خوب: مقامات بهداشتی خواهد تصمیم به انجام در مراحل مختلف این بیماری همه گیر. ما در حال حاضر در چه من در نظر اولیه بذر فاز. جهان در حال حاضر کشت با ویروس ها و کشورهای مختلف بودند که رفتن را از طریق نمایی مراحل مانند شرح داده شده در ووهان در زمان های مختلف. و چگونه آنها رسیدگی خواهد شد که یک سوال بسیار مهم. من دیده ام تمام روش های مختلف از آمریکا و اسرائیل و ایران. من فکر می کنم که یک مخلوط بسیار استراتژیک قرنطینه با محدودیت های مسافرتی با آوردن انواع دیگر… قطعا مقامات بهداشتی نیاز به کنترل تعداد تخت است که اشغال شده است. برای مثال دوباره در اسرائیل آنها فقط رفت و بر تخت خود محدودیت بنابراین بیماران شروع به در خانه درمان می شود. به طوری که در برخی از نقطه من فکر می کنم بسته به اینکه چگونه این بیماری همه گیر می رود, اگر ما می توانیم نگه داشتن آن را تحت کنترل ما می توانیم نگه داشتن تست رفتن. ما می توانیم نگه داشتن کنترل. اگر نمایی افزایش بیش از حد سریع است ما را از دست دادن کنترل و تست را تبدیل به بی معنی است. بنابراین امید است که همه چیز مرتب خواهد شد و من فکر می کنم استرالیا این فرصت را به انجام این کار واقعا خوب و تصمیمات بزرگ باید ساخته شود در حال حاضر.

لیزا Sedger: در حال حاضر وجود دارد یک کاغذ فقط این هفته در مجله لانست منتشر شده است که پروفیل های بازماندگان در مقابل کسانی که تسلیم از عفونت است. و ما در حال شروع به یادگیری آنچه که برخی از این عوامل هستند. بنابراین به عنوان به عنوان پزشکان بهتر می تواند پیش بینی کند که به احتمال زیاد بیشتر به طور جدی بیمار مردم آنها بهتر می تواند پیش بینی کند که باید به بیمارستان برای درمان و به عنوان مایکل گفته است که بهتر است در واقع فقط در خانه درمان می شود.

Sunanda Creagh: و دکتر Sedger, Kardia میخواهم بدانم چگونه این ویروس در پاسخ به سرد یا گرم درجه حرارت بالا ؟ آن را مانند آنفولانزا که به رشد در آب و هوای سرد?

لیزا Sedger: من شنیده ام بسیاری از چیزهای مختلف در این مورد. من خواهد بود به طور کامل و صادقانه بگویم من مطمئن هستم که ما واقعا می دانیم. آنچه ما می دانیم این است که این رطوبت بالا و ویروس ها می تواند وجود داشته باشد دیگر به دلیل آنها نمی خشک کردن. به طوری که پاکت ما صحبت در مورد این است که کمتر به احتمال زیاد برای خشک کردن. و هنگامی که خشک کردن ویروس کمتر است عفونی. آن را در واقع عفونی در همه اگر آن را مختل که پاکت. اما اینکه آیا آن را دوست دارد سرد با درجه حرارت درجه حرارت بالا ما فکر می کنیم آن را گرم و متوسط ویروس. ما فکر می کنم آن را بیشتر از یک درجه حرارت سرد است. virus. چین شده است رفتن را از طریق زمستان خود را. شاید یکی از دلایل آن بوده است در ایتالیا است که آنها فقط به حال زمستان است. ما همچنین فکر می کنم این همزیستی از آنفلوانزای فصلی در ایتالیا در همان زمان است که احتمالا یکی از عواملی است که ساخته شده آن شدید تر است. بله, نگاه, شرایط مختلف در کشورهای مختلف در آب و هوای مختلف. این فقط در مورد آب و هوا ، آن را در مورد حساسيت جمعيت های مختلف. بنابراین این یک سوال سخت برای پاسخ به (در حال حاضر).

مایکل Wallach: نگاه من می گویند در کار در بیماری های عفونی برای سال های بسیاری از آن چیزی که بسیار دشوار است برای پیش بینی. به یاد داشته باشید با, مهم نیست که بیماری من بود کار هر کس گفت: آن را نمی تواند انتقال در آب و هوای خشک. و آن را منتقل به زیبایی در کویر. و شما فکر می کنید همه چیز را کاملا خشک و هنوز هم به آن انتقال و بالعکس.

لیزا Sedger: خوب شما رو MERS که یکی دیگر از coronavirus است که خود را در خاورمیانه سندرم تنفسی است که در بیابان آب و هوای. به همین دلیل من می خواستم به پرچین من شرط در پاسخ من.

Sunanda Creagh: و استاد Wallach, این خواننده می خواهد بداند که: هنگامی که شما در بهبود از coronavirus شما فقط می توانید به بازگشت به حالت عادی غیر ایزوله زندگی ؟

مایکل Wallach: بنابراین درک کنونی با توجه به همکاران نیز در ایالات متحده است که اگر شما از طریق یک عفونت شما احتمالا رندر ایمنی بدن در برابر عفونت مجدد. شده اند وجود دارد گزارش مواردی از مردم گرفتن دوباره آلوده. اما این نظر است که من تا کنون شنیده است که آن را احتمالا عود همان عفونت است که احتمالا رفت از نظر علائم بالينی. اما این ویروس باقی مانده است که فقط به عقب آمد. این اتفاق می افتد با آنفولانزا در همه زمان ها. سوال این است که چه باید رفتار خود را پس از شما را از طریق یک جلسه? من حدس می زنم من هنوز هم مراقب باشید که لیزا می شاید اضافه کردن به آن می شود که این ویروس را ادامه خواهد داد به جهش. اگر چه من خوشبختانه صبح شنیده است که نه آنها که نگران این ویروس جهش در نرخ که آنفولانزا می کند. و ما امیدواریم که ما را توسعه گله ایمنی. مردم از طریق آن رفته اند پس از آن خواهد بود نسبتا امن مگر اینکه شما برخی از اختلال سیستم ایمنی. و سپس آن را تبدیل به بخشی از محیط زیست ما فقط مانند آنفولانزا است.

Sunanda Creagh: و در اینجا یک سوال از من. به نظر می رسد مانند وجود دو اردوگاه. وجود افرادی که واقعا واقعا نگران کاملا نگران این وضعیت است. ما می بینیم که در وحشت خرید. و پس از آن وجود دارد دیگر اردوگاه از افرادی که می گویند این همه منفجر شده. این همه اعتیاد به مواد مخدره. ما واقعا نیاز به نگرانی در مورد آن. آن را خیلی زود به وحشت. و من فقط تعجب که چگونه شما آشتی دادن آن دو دیدگاه وجود دارد خارج وجود دارد در جامعه ؟

مایکل Wallach: به طوری که در اوایل در این شیوع زمانی که من مصاحبه شد همچنین در ABC و صحبت کردن به گروه های دیگر من در زمان بسیار کم وحشت دیدگاه شاید چون من شده فکر کردن در مورد یک بیماری همه گیر برای سال های بسیاری است. و برای من این بود که همیشه یک سوال از اگر اما زمانی که. من در واقع در این نگاه, در راه, در یک حس مثبت. ما در مواجهه با یک بیماری همه گیر است که, آره, به عنوان وحشتناک آن است که هیچ چیز در مقایسه با آنچه می تواند اگر آن را یک بیماری همه گیر آنفلوآنزا. برای مثال ما با تجربه اسپانیایی آنفولانزا در سال 1918 که کشته جایی بین 20 تا 50 میلیون نفر است. بنابراین منظور از میزان مرگ و میر در حال حاضر بسیار کم در مقایسه با دیگر بالقوه بیماری های همه گیر. اگر شما را به چین را از معادله ما در حدود 1500 نفر که در سراسر جهان درگذشت. است که می گویند ما نباید نشان دادن احترام برای ارزش خود را زندگی می کند. آن را عمدتا افراد مسن بسیار افراد مبتلا به بیماری های پیچیده و احتمالا تا به حال همان اثر اگر آنها آلوده به آنفولانزا. بنابراین من در کل این چیزی است که همه ما به آرامش است. همه ما مجبور به قبول این واقعیت است که این بخشی از طبیعت است. این ویروس ها در خارج وجود دارد در همه زمان ها. ما آنها را می دانیم. من می توانم در حال حاضر تشخیص ویروس آنفلوآنزا در حیات وحش و پرندگان که در حال آمدن به این کشور در حال حاضر است که می تواند جهش و شروع به تاثیر انسان است. بنابراین ما باید آماده. ما باید به آنها را با هم در یک مشارکتی راه علمی و راه حرفه ای است. و ما می تواند برنده. اگر ما در هراس و واکنش نشان می دهند راه بازار است, برای مثال, البته که این یک نامناسب راه برای واکنش نشان می دهند. بلکه این است که بخشی از وجود ما زیست شناسی. ویروس ها وجود دارد که می تواند به ما صدمه دیده است و آنها همیشه وجود دارد.

لیزا Sedger: آره. من فکر می کنم وجود دارد چند عامل است که ما واقعا می تواند از یادگیری است. بنابراین یکی این است که کار کردن در جایی که این ویروس از کجا آمده. و بسیاری از این ویروس RNA وجود دارد در خفاش ها. آنها به نظر می رسد انتقال به حیوانات وحشی از طریق مدفوع خفاش. و من فکر می کنم یکی از درس های ما در جهان بیش از همه ممکن است نیاز به یادگیری این است که چگونه ما در برخورد با بازاریابی و فروش حیوانات وحشی است که پس از آن مورد استفاده برای مواد غذایی است. که پس از آن ممکن است به جلوگیری از این ویروس ها از وارد شدن به جمعیت انسانی است. بنابراین من فکر می کنم وجود دارد درس را آموخته شماره یک. اما مایکل من مخالف با شما در یک حس “آن است که شاید به عنوان بد نیست به عنوان آنفولانزای همه گیر” از سوی دیگر: ما باید واکسن آنفولانزا ما ضد virals. و ما به تمام جهان است که در سطوح مختلف در ایمنی به آنفولانزا و گونه های مختلف از آنفولانزا. در حالی که این ویروس با ورود به یک خالص (غیر)-ایمنی جمعیت. و چیزی که خیلی مهم برای شروع با. ممکن است که ما به عنوان ایمنی در سطح جامعه را افزایش می دهد به عنوان یک بیماری این تبدیل خواهد شد به مراتب کمتر قابل توجه است. اما شیوع آن در یک ساده و بی تکلف (غیر) ایمنی (و) “ساده و بی تکلف مردم” همیشه در بالاترین سطح از عوارض و مرگ و میر. و که در آن ما آموخته اند از دیگر بیماری هایی مانند ابولا. همانطور که اشاره کردم آنچه که ما در حال حاضر می دانیم در مورد آنفولانزا چگونه ما در حال حاضر کنترل آنفولانزا و توسعه جدید و رمان عوامل ضد ویروسی خواهد بود فقط به عنوان موثر و مهم اعتقاد من به عنوان توسعه واکسن. بنابراین من فکر می کنم وجود دارد مقدار زیادی برای یادگیری برای جلوگیری از این یا حد باید بگم که برای محدود کردن این شدت شیوع و شاید حتی جلوگیری از اتفاق می افتد دوباره. به من می گویند اگر ما برای جلوگیری از به دام انداختن حیوانات وحشی و خوردن آنها ما ممکن است جلوگیری از شیوع برخی از این نوع RNA ویروس ها.

مایکل Wallach: بنابراین من قطعا با آن موافق است. و چین در حال حاضر قرار دادن به قانون محدودیت فروش حیوانات وحشی در بازار خود را. آنچه من در تلاش برای انجام, و من امیدوارم که ما هر دو توافق دارند این است که نسبت به مثلا آنفلوانزا حتی آنفولانزای فصلی که به کشته شدن در یک ماه من فکر می کنم تا 600000 نفر در سراسر جهان, من فقط تلاش برای قرار دادن همه چیز به نسبت. برای جلوگیری از مردم را از وحشت. به درک که بله, این است که بر افراد مسن. و هر کسی که سالمندان مبتلا به سکته قلبی یا تنفسی در شرایط قطعا خود را منزوی. تا جایی که من پدر و مادر همسر زندگی می کنند جایی که آنها زندگی می کنند در یک روستای بازنشستگی آنها تصمیم به نزدیک کردن تمام ایجاد کرد. هیچ کس مجاز به عنوان یک وسیله پیشگیری – از آنجا که آنها در حال سالمند جمعیت – مردم در آوردن COVID-19 و آلوده کردن آن منطقه است. و من قطعا موافق با این نوع از استراتژی است.

Sunanda Creagh: و جان می خواهم به دانستن: آمار مرگ و میر به احتمال زیاد پایین تر در کشوری مثل استرالیا با نرخ پایین تر از سیگار کشیدن از مکان های مانند چین و ایران و اندونزی است ؟

لیزا Sedger: من فکر می کنم این کمی ما را به تماشای و فقط صبر کنید و ببینید. آن را بسیار سخت برای پیش بینی این چیزها. آن جذاب است که برخی از بالاترین نرخ مرگ و میر در چین به نظر می رسد مردان و همچنین فقط در افراد مسن است. و که ممکن است به دلیل وجود میزان بالایی از مدت طولانی از سیگار کشیدن است. بنابراین تقریبا مانند یک بومی ریه آسیب شناسی است که در آن جامعه است که به نوعی تشدید این بیماری است. در استرالیا ما ممکن است دریابید که وجود دارد جمعیت های مختلف هستند که بیشتر در معرض خطر است. بنابراین ما می دانیم برای مثال این ویروس با استفاده از یک گیرنده به داخل سلول است که پروتئين موجود در بافت قلبی. بنابراین مردم شناخته شده قلبی شرایط ممکن است در معرض خطر بالاتر. و در غیر سیگاری نوع کشور, شاید مردم با موجود قلبی می شود تبدیل خواهد شد بیشتر در معرض خطر است. در امریکا, ما ممکن است پیدا کردن چیزی کاملا متفاوت است. آنچه که ما ممکن است پیدا کردن آن بیشتر اجتماعی و اقتصادی است. شاید افراد بدون بیمه درمانی. شاید افرادی که بی خانمان و زندگی در خیابان را تبدیل به آسیب دیده ترین دلیل آنها باید منابع محدود قادر به دریافت درمان و آنها نمی توانیم درمان است. بنابراین من فکر می کنم هر کشور متفاوت خواهد بود. ما قبلا ذکر ایتالیا یکی از بالاترین نرخ مرگ و میر در این لحظه. که ممکن است چرا که آنها در واقع تعداد زیادی از مردم در درون خود مردم هستند که بیش از 65. پس از آن در واقع ممکن است که تعجب آور با توجه به اینکه جمعیتی. همچنین ممکن است که آنها تا به حال شیوع آنفلوانزای فصلی در همان زمان. ما نمی دانیم که آیا یک نوع ویروس محدودیت های دیگر. آن را کاملا امکان پذیر است شما می توانید co-عفونت و که که در آن مردم بیشتر بیمار است. من فکر می کنم آن را به حرکت در کشورهای مختلف کمی متفاوت است. من فکر می کنم آن را در مورد سازمان دیده بان این فضا است.

مایکل Wallach: نکته دیگر فقط در نرخ انتقال است. چه آنها را با توجه به مردم است که نشان می دهد تا به درمانگاه. و نتایج حاصل از یک مطالعه انجام شده در چین نشان می دهد که آنها ممکن است تنها برداشت تا 5 درصد از مردم که COVID-19. پس از آن حدود 20 برابر بیشتر از واقع ثبت شده به دلیل آن را خفیف و بسیار کمی علائم. نکته دیگر این که تبدیل شدن به یک کمی نگرانکننده برای دانشمندان وجود دارد ممکن است دو سویه از ویروس. و اولیه شیوع به من گفت: میزان مرگ و میر بسیار بالا بود. آن می تواند ویروس را به منظور انتقال رفت و از طریق یک جهش است که به وسیلهی آن انتقال است. و من امیدوارم که احتمالا رخ می دهد در بیماری همه گیر آنفلوآنزا. شاید کمی کمتر بیماری زا از فشار اصلی بود. من شگفت زده بود برای دیدن در آغاز چنین مرگ و مير بالا و سپس چگونه از آن کاهش یافته است. این نتایج همچنین قرار دادن آنلاین توسط CDC. و ما به دنبال و پس از آن.

لیزا Sedger: بله ویروسی تکامل است واقعا موضوع کلیدی در این لحظه. ما فکر می کنیم RNA ویروس ها و این رای که در آنها جهش بسیار بالاتر از DNA ویروس ها. و آن را واقعا یک عامل چگونه به سرعت این ویروس جهش ژنتیکی و چگونه به سرعت یک فرد واکنش سیستم ایمنی بدن است که قادر به به طور موثر کنترل تکثیر ویروس. بنابراین ویروس ها است که گاهی اوقات طولانی تر باقی بماند در یک جامعه لزوما تلخ ترین. بنابراین آنچه که ما نیز ممکن است با دیدن یک جمعیت یک گروه در داخل جمعیت که کمتر از یک بیماری شدید و حتی شاید بدون علامت است اما که ممکن است در دراز مدت ثابت برای بزرگتر, – چگونه می توانم قرار دادن این ؟ – در جمعیت های بزرگتر از ویروس ها وجود دارد که در آن جامعه است.

Sunanda Creagh: و مایکل می خواهم به می دانم که اگر من می تواند کوچک خودم را به اندازه میکروسکوپی و تماشای یک ویروس حمله به یک سلول چه می بینم ؟

لیزا Sedger: خوب یک ویروس است که مانند یک باکتری است. یک باکتری است که یک نهاد همه خود را و می تواند فایل های فاسد خود را یک کپی از خود و رشد در یک ماده مغذی منبع. یک ویروس در این است که گاهی اوقات به نام غیر زندگی نهاد چرا که در خارج از سلول انسان آن را نمی توان تکرار. این فقط وجود دارد به عنوان یک نهاد. یک ویروس است که اساسا فقط یک قطعه از DNA است که شما می دانید در هسته هر سلول است. این چیزی است که ما کروموزوم ساخته شده است. پس از آن یا DNA و یا RNA احاطه شده توسط یک پروتئین کت و گاهی اوقات آن را نیز چربی مبتنی بر پاکت خارج از آن دوباره. این ویروس خواهد شد به نحوی برخورد یک سلول. و برای ویروس های تنفسی آن را تا حد زیادی توسط ما استنشاق بخار آب قطرات است. آنها ممکن است حاوی صدها نفر از ویروس ها. کسانی که ویروس در آن ضمیمه می شود و یا در معرض تماس با ما اپیتلیوم تنفسی. اگر این ویروس در واقع می تواند با اتصال به اپیتلیوم تنفسی همراه, سپس آن را ممکن است در داخل. یک بار داخل, آن ممکن است یا نه ممکن است باید از این ظرفیت به واقع تحت تکرار ، اما آن را به uncoat از پروتئین که پوسته. سپس اسید نوکلئیک DNA و یا RNA به ایجاد یک کپی از خود را. سپس تمام ژن هایی که در این ویروس باید به عنوان بیان پروتئین است. آنها سپس دوباره سوار به یک جدید ویروسی ذرات و پس از آن ویروس را به خارج از سلول است. گاهی اوقات آن را lyses (معافیت) سلول گاهی اوقات آن را فقط جوانه های خارج از سلول و سلول دست نخورده است. و این چیزی است که یک ویروس است. همین دلیل است که ما برخی از مردم آنها را زنده یا غیر زنده زیرا آنها تنها می تواند تکثیر در داخل یک سلول در یک سلول میزبان.

مایکل Wallach: و آن را مانند ویروس ها خواهد شد. بنابراین اگر آنها می خواهند به انجام این کار, آن را تنها بخشی از تکامل است.

لیزا Sedger: بله من هرگز به نفع استدلال شما گاهی اوقات دیدن مردم می گویند “این جنگ این ویروس در مقابل سیستم ایمنی بدن!” اما وجود دارد را درگیر این فقط ظرفیت زندگی به تکرار خود است.

Sunanda Creagh: و Deidre می نویسد: می گویند من در رادیو شنیده می شود امروز که نیمی از جمعیت به احتمال زیاد برای دریافت این. و با گفتن 1% نرخ مرگ و بدن تعداد اضافه خواهد شد. و من تعجب آنچه که شما فکر می کنید که.

مایکل Wallach: بنابراین وجود یک اطلاعیه در واقع با آنگلا مرکل آلمان آماده برای 70 ٪ از جمعیت آلوده شدن. لیزا می گویند ممکن است این عدد پایین تر است من نمی دانم تا زمانی که ما ساخت تا گله ایمنی. پرسش از مرگ و مير همانطور که من اشاره به قبل از من فکر می کنم بر اساس آنچه دوباره CDC و WHO در حال نوشتن است که احتمالا overestimated. برخی از برآورد ميزان مرگ و مير به عنوان بسیار پایین تر است. است که می گویند… هر مرگ یک خانواده و به در نگاه کرد و نگران. بنابراین من فکر می کنم و می خواهم به این امید که همانطور که ما توسعه واکسن جدید ما به عنوان توسعه مواد مخدر به عنوان ما در توسعه روش به قرنطینه افراد, تست آنها را نگه دارید آنها را در خانه آنها را منزوی خواهیم دریافت که میزان مرگ و میر تحت کنترل است. و من قصد دارم به بیان یک دیدگاه خوش بینانه است. این جهان است که قابلیت های شگفت انگیز از, شگفت انگیز علم است. و اگر ما آن اعمال می شود و با هم کار می کنند, من فکر می کنم ما می تواند به کنترل این مشکل است.

لیزا Sedger: بله کاملا. من تایید آن است. و من می خواهم بگویم که میزان مرگ و میر در حال حاضر به سادگی منعکس کننده که در حال آزمایش است. و آن را در درجه اول افرادی که می چرخد تا با علائم. اما ما در حال حاضر شروع به درک که وجود دارد این است که تعداد زیادی از مردم که می تواند کاملا بدون علامت هستند که هرگز مورد آزمایش قرار. این ویروس خواهد شد و قطعا آلوده بسیاری از مردم از تست خواهد شد. و اگر ما نظارت هر فرد در حال آزمایش پس از آن وجود دارد دو سوال در اینجا: شما تست برای حضور virus اگر آنها تا به حال تقریبا هیچ نشانه و نه یک بیماری شما ممکن است پیدا کردن ویروس. اما اگر ما برای حضور در آزمون از یک پاسخ ایمنی به ویروس ما را واقعا می دانم که چگونه بسیاری از مردم آلوده شده اند. و سپس ما می تواند درست برآورد و یا حداقل بسیار نزدیک برآورد از چه مرگ و مير واقعا است. به طوری که در حال حاضر وجود دارد مبالغه.

Sunanda Creagh: و کاترین می پرسد: آیا احتمال انتقال از طریق استفاده از یک استخر عمومی?

لیزا Sedger: من فکر می کنم بسیار کوچک به دلیل یک) این ویروس می تواند کاملا رقیق شده در یک استخر شنا. ثانیا استخرهای شنا و همگی تحت درمان با کلر به عنوان مثال و کلر بسیار موثر عامل ضد ویروسی. شما را مجبور به نوشیدن مقدار زیادی از آب استخر به این ویروس هستند.

مایکل Wallach: من با آن موافقم.

Sunanda Creagh: آب نبات می خواهم به دانستن: متناقضی وجود دارد علائم لیست گردش در Facebook. یکی می گوید آن شروع می شود با یک سرفه خشک و اگر بینی خود را در حال اجرا است COVID-19 که من گمان نادرست است. می توانید از ما لطفا یک لیست دقیق?

مایکل Wallach: پس دوباره علائم اصلی هستند و در واقع سرفه و تنگی نفس و تب است. اما این که می گویند این امکان وجود دارد که شما باید همچنین تنفسی فوقانی اثر است. این ویروس می رود به ریه و متصل به آلوئول سلول و یا سلول ها را تشکیل می دهند که ما کیسه هوا و کمک به تنفس ما. و آن را تا به دست آوردن وجود دارد واقعا علت این بیماری است. بنابراین اگر وجود دارد تنفسی فوقانی درگیری که شامل عطسه و آبریزش بینی و غیره آن را احتمالا اصلی نیست اثر ویروس. دوباره, من می خواهم بگویم اگر شما می بینید که کسی عطسه و خس خس سینه و, و آن, آن را احتمالا آلرژی, اما آن را نشانی از ترساندن مردم است. من در این صبح و من می دانم که اگر من خدای ناکرده عطسه کل قطار را خالی را بسیار به سرعت.

لیزا Sedger: شما می دانید, ما فقط در حال آمدن به زمستان. و در واقع آن را واقعا سوال خوبی است چرا که در حال حاضر چه ساختمان یک حس ترس است. اما ما باید در چشم انداز آن نیز وجود هنوز هم نرمال فصلی مورد آنفولانزا. بنابراین فقط چون کسی عطسه و یا گلو درد به این معنا نیست که آنها رو COVID-19. و ما نیاز به مطمئن شوید که من فکر می کنم این واقعا مهم است که ما نمی stigmatise افرادی که علائم به دلیل آن حتی ممکن است COVID. و همه ما در معرض خطر از هر گونه عفونت های مجاری تنفسی و در حال حاضر شده است برای سال ها. که یک چیز جدید. ما فقط نیاز به نگه داشتن چیزهای در چشم انداز است.

Sunanda Creagh: یک سوال از کارن: می تواند به شما گرفتن آن را دو بار ؟

لیزا Sedger: به طور معمول من می خواهم که گفت: چون ما تصور کنید که خوب وجود دارد پاسخ ایمنی بدن است که خواهد شد و سپس به شما ارائه حفاظت از عفونت مجدد. آنچه که سیستم ایمنی بدن ما می کند. اما این یک ویروس جدید است. ما اصلا هنوز به طور کامل درک چگونه سیستم ایمنی بدن پاک آن است. ما نمی دانیم که آیا ویروس می تواند باقی می ماند برای یک دوره طولانی تر از زمان. من می خواهم بگویم که وجود دارد تنها چند مورد از افرادی که درمان شده اند به نظر می رسد به بهبود آنها رفته ام خانه آنها پس از آن تا به حال یکی دیگر از عود. وجود دارد و تنها تعداد بسیار کمی تعداد موارد شده اند که مانند آن. بنابراین برای تمام مفاهیم و اهداف من فکر نمی کنم که چیزی است که ما باید ترس و این چیزی است که ما دیده ایم با قبلی شیوع سارس در سال 2003.

Sunanda Creagh: و تیم می خواهم به دانستن چگونه خواهد قرنطینه کار در یک خانواده ؟

لیزا Sedger: آره جالب نیست ؟ ما فکر می کنم از قرنطینه به عنوان دور از محل کار و یا دور از اماکن عمومی. اما واقعا اگر شما آلوده شده اند و سپس مردم در خانواده خود هستند به عنوان در معرض خطر به عنوان همکاران محل کار شما خواهد بود در محل کار. من فکر می کنم آن را فقط در مورد حس مشترک. آیا به اشتراک گذاری مواد غذایی و ظروف و شستن دست های خود را نگه نمی لمس کردن صورت خود را و خود را به دهان و بینی خود را. چگونه به خلاص شدن از بافت در یک نوع پاک کردن صورت. آن را در مورد به حداقل رساندن انتقال است.

مایکل Wallach: اجازه دهید من فقط به آن اضافه کنید که تمام داده ها نشان می دهد که کودکان به احتمال زیاد تنها بسیار خفیف علائم اگر در همه. بنابراین اگر شما یک عضو خانواده و شما نگران کودکان خود را, این یک زمان است که شما می توانید در مورد این. تمام نتایج تا کنون نشان می دهد که کودکان در سن صفر تا نه وجود است نه تنها مرگ است.

لیزا Sedger: در حالی که آنچه ما می دانیم این است که افراد مسن به نظر می رسد بیشتر مستعد ابتلا به یک بیماری شدید. بنابراین تا جایی که اگر من بیمار بهتر است برای رفتن نیست و دیدار پدربزرگ و مادربزرگ و یا چیزی شبیه به آن. که در آن قرنطینه در خانواده با این نسخهها کار در یک عملی ،

Sunanda Creagh: و فقط به پایان است و هر چیز دیگری که شما می خواهم برای اضافه کردن ؟

لیزا Sedger: آره من فکر می کنم من می خواهم فقط می خواهید به پایان با مثبت داشته باشید. منظورم این است که ما در یک دوره ای از پژوهش های پزشکی و علم است. در عرض یک دوره بسیار کوتاه از زمان بخش هایی از ویروس شده بود و توالی. ما در حال حاضر پیگیری این ویروس در کل آن دنباله. ما می دانیم که ما باید آزمایشات بالینی برای داروها. ما مردم کار بر روی واکسن. ما اپیدیولوژی درک بهتر از این بیماری حساسیت در یک جمعیت. منظورم این است که ما یاد بگیرند که بسیاری از دیگر موجود شیوع بیماری های عفونی. و من همچنان مثبت است که شما می دانید های علمی و پزشکی جامعه با هم کار قادر خواهد بود برای حل این. من کاملا با اعتماد به نفس است که وجود دارد واقعا یک پاسخ قوی. که به کاهش است که مردم را فوت کرد و آن را غم انگیز شده است. اما ما در عصر زندگی می کنند که در آن ما در معرض عوامل عفونی و ما در حال گرفتن بهتر و بهتر در کنترل بسیاری از کسانی که عفونت.

مایکل Wallach: بنابراین من فقط اضافه کردن و قرار دادن در یک پلاگین برای برنامه من بسیار درگیر با نام جرقه کار با مردم در دانشگاه استنفورد. ما تاسیس یک برنامه دقیقا این زمان وجود دارد شیوع ناگهانی. و این برنامه در حال حاضر شامل 23 کشور و حدود 70 موسسات همه با هم کار برای شیوع Zika ابولا و در حال حاضر coronavirus. آن را می دهد به من امید زیادی که به غیر از آنچه شما گفت: ما در حال حاضر با هم کار مشترک مانند قبل از هرگز. ما در حال قرار دادن غرور ما خارج است و ما در حال گفت ما باید مسئولیت اجتماعی خود را بهتر انجام دهد. قطعا در مورد یک بیماری همه گیر. و ما در حال انجام آن است. و ما بسیار مفتخریم که قادر به می گویند که ما باید 15 پروژه های در جریان در حال حاضر مشترک است که ما فقط با تشکیل بیش از دو هفته گذشته همراه با همکاران ما در سراسر جهان است. من همچنین اعتقاد دارند در آینده بسیار روشن.


تولید اعتبارات

ضبط توسط کارشناسی ارشد.آتی در دانشگاه تکنولوژی سیدنی.

ویرایش فایل های صوتی توسط Sunanda Creagh.

موضوع beats by Unkle هو از Elefant Traks.


ادامه مطلب: Coronavirus استرس زا است. در اینجا برخی از راه برای کنار آمدن با اضطراب


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو