Coronavirus: 5 راه برای قرار دادن مدارک و شواهد را به عمل در طول شیوع بیماری مانند COVID-19

بهداشت بحران کنونی COVID-19 شیوع بالقوه را تحت تاثیر قرار تعداد زیادی از مردم و اخلال در نظام سلامت. ضرورت و مقیاس یک بحران بهداشتی اغلب به این معنی است که صرفه جویی در زندگی تصمیم گیری در مورد درمان و مهار باید به سرعت ساخته شده.

برای اطمینان از بهترین مراقبت برای کسانی که آلوده و به محدود کردن انتقال آن بسیار مهم است که کسانی که تصمیم گیری های مبتنی بر شواهد از پژوهش است.

مدیر کل سازمان بهداشت جهانی دکتر Tedros Ghrebeyesus, دفاع و پشتیبانی نیاز به شواهد پژوهشی برای اطلاع رسانی به سیاست و تصمیم گیری در برخورد با کروناویروس.

جهانی بهداشت در ایران, شاخص اولین ارزیابی جامع و الگوبرداری از سلامت و امنیت در سراسر 195 کشور یافت می شود که نه تنها کشور در جهان است که به طور کامل آماده مسئولیت رسیدگی به یک اپیدمی یا همه گیر با 77 درصد از کشورها نه نشان دادن توانایی به جمع آوری اطلاعات در زمان واقعی.

شواهد پژوهشی می تواند کمک به تصمیم گیرندگان پاسخ به موقع در چنین شرایطی است. به عنوان تحقیقات خود من تایید می کند مناسب ترین و شواهد موجود ممکن است همیشه نمی توان به راحتی در دسترس است. بر اساس سالها تحقیق در حمایت از شواهد استفاده در بحران مناطق من طرح پنج استراتژی عملی است که تحقیقات بهداشتی در دسترس و در دسترس برای کسانی که سیاست و تصمیم گیری بالینی.

1. تقویت و به روز و در دسترس تحقیقات شواهد وب سایت.

تصمیم گیرندگان با چالش های در دسترسی به شواهد در هنگام برخورد با یک بحران برجسته نیاز به شواهد وب سایت های مانند شواهد کمک به حمایت موقع استفاده از شواهد. تحقیقات من نشان داده است اهمیت داشتن به خوبی سازمان یافته آنلاین منبع اطلاعات مربوطه را می دهد که تصمیم گیرندگان سریع و آسان و کارآمد برای دسترسی به بهترین شواهد موجود را به اطلاع مدافع و یا برای تصمیم گیری. این شامل تضمین است که مرتبط با متن کامل مقالات نیست پشت paywall که جلوگیری از دسترسی کاربران به اطلاعات است.

در تحقیقات من هفت پیشنهاد خاص پیشنهادات در مورد چگونه به منظور بهبود شواهد وب سایت برای اطلاع رسانی بهتر تصمیم گیری در هنگام برخورد با یک بحران:

  • ارائه ویژگی های جستجوی پیشرفته.
  • دولت به وضوح سایت هدف و نوع شواهد آن را فراهم می کند.
  • ایجاد شواهد قابل اجرا در زمینه هایی مانند ارائه عملی امتیاز برای بحران مناطق.
  • بهبود تصاویری برای خوانایی بهتر و تجربه سایت و ارائه infographics برای یافته های کلیدی.
  • ارائه نرم افزار تلفن همراه و یا بهینه سازی سایت برای دستگاه های تلفن همراه.
  • افزایش شفافیت و اطمینان به اطلاعات تأمین کنندگان مالی و همکاران برجسته است.
  • برجسته کردن نقش مهم شواهد در کمک های انسان دوستانه.

2. ایجاد شبکه های کلیدی برای هماهنگی و به اشتراک گذاری با کیفیت و به موقع مدارک و شواهد.

تصمیم گیرندگان اغلب تکیه بر ذینفعان کلیدی برای به اشتراک گذاشتن دانش و تخصص خود را در زمان بحران. این تأکید بر اهمیت داشتن شبکه در محل به هماهنگی و به اشتراک گذاری شواهد.

برای مثال EVIPNet یک شبکه تاسیس سازمان جهانی بهداشت برای ترویج استفاده منظم از داده ها و شواهد پژوهشی در سیاست های بهداشتی-ساخت. EVIPNet فراهم می کند اطلاعات مهم مانند کشور خاص خلاصه با هدف به اشتراک گذاری اطلاعات میان ذینفعان کلیدی.

کادر پزشکی کار در منفی-فشار جداسازی بخش در Jinyintan بیمارستان تعیین شده برای بحرانی COVID-19 بيمار در ووهان در مرکز چین هوبئی پنج شنبه, فوریه. 13, 2020. Chinatopix از طریق AP

3. ارائه سریع شواهد خلاصه.

سریع شواهد خلاصه و مفید در یک بحران که مختصر شواهد است که می تواند به راحتی درک غیر فنی تصمیم گیرندگان مورد نیاز است و در زمان کوتاه. سریع شواهد خدمات مورد نیاز به پاسخ فوری به سوالات با بهترین شواهد موجود در یک خلاصه کوتاه فرمت یا به تنهایی و یا در کنار سهامداران’ بینش.

4. به نوبه خود شواهد پژوهشی به صریح عملی نقاط مانند چک لیست.

بسیاری از تصمیم گیران پرداختن به بحران جهانی و تاکید بر نیاز به توسعه و برقراری ارتباط پیام با ارزش عملی در به طور گسترده ای استفاده می شود زبان است. این را می توان توسعه یافته توسط سازمان تحقیقات که تولید و سنتز یا سیستماتیک بررسی فرمت های که قرض خود را به خوبی توسعه عملی پیام.

کارگزاران دانش می تواند پر کردن شکاف ها با عمل به عنوان واسطه بین دنیای تحقیق و تصمیم گیری کمک برای تبدیل یافته های پژوهشی به عملی اشاره به حمایت از استفاده از آنها در بحران مناطق.

پزشکی کارگران بررسی شرایط بیماران در Jinyintan بیمارستان تعیین شده برای بحرانی COVID-19 بيمار در ووهان چین در فوریه. 13, 2020. Chinatopix از طریق AP

5. افزایش ارزش با استفاده از شواهد به اطلاع مداخلات.

وجود دارد نیاز به افزایش آگاهی در میان تصمیم گیران در مورد وجود در دسترس تحقیقات شواهد و ارزش آن در تصمیم گیری است.

حرفه ای قضاوت شناخته شده است به یک نقش کلیدی در اطلاع رسانی به تصمیم گیری. تحقیقات من به رسمیت می شناسد که تصمیم گیری ها مشخص نیست بر اساس شواهد به تنهایی بلکه در کنار نظر حرفه ای و سایر تصمیم گیری های ورودی است. یک راه برای افزایش ارزش با استفاده از شواهد در کنار قضاوت حرفه ای است که برای انجام ذینفعان گفت و گو قرار می دهد که شواهد پژوهشی در کنار دانش ضمنی, دنیای واقعی, دیدگاه ها و تجارب تصمیم گیرندگان.

در پاسخ به یک بحران بهداشتی, تصمیم سازان در قرعه کشی در انواع مختلف اطلاعات است. شواهد پژوهشی می تواند کمک به روشن شدن مسائل کمک قاب گزینه به پاسخ مناسب و کمک به نشانی ملاحظات پیاده سازی برای مداخلات در زمینه خاص.

این پنج استراتژی عملی برای حمایت از استفاده از شواهد در تصمیم گیری می تواند کمک به اطمینان حاصل شود که مردم به خوبی مطلع و تصمیم گیرندگان پایگاه مداخلات خود را به صرفه جویی در زندگی در بهترین موجود شواهد پژوهشی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de