طبخ مراسمی با حضور لال در برخوردهای صمیمی و تاثیر عمیقی در زنان بومی

کاپیتان جیمز کوک وارد اقیانوس آرام 250 سال پیش تحریک انگلیسی, استعمار از منطقه است. ما در حال درخواست از محققان به تأمل در آنچه اتفاق افتاده است و چگونه آن اشکال ما امروز. شما می توانید داستان های دیگر در سری اینجا و تعاملی در اینجا.


تاریخ همیشه انتخابی به خصوص هنگامی که آن را بسته است تا با هویت ملی. برخی از داستان های بهبود در حالی که دیگران سکوت.

برخوردهای صمیمی اغلب خاموش حتی اگر ما می دانیم که آنها یک بخش مرکزی در اولین برخورد در طول دوران استعمار.

Tuia 250, دولت حمایت مجموعه ای از وقایع به مناسبت 250 سال پس از کاپیتان جیمز کوک در نیوزیلند وارد متمرکز در اقیانوس آرام سفر و اولین خشکی برخوردهای بین مائوری و Pākehā (غیر مائوری) در طول 1769-70 در هزینه تجدید نظر خصوصی تاریخ است.


ادامه مطلب: اجداد من ملاقات طبخ در Aotearoa 250 سال پیش. ما آن زمان به تفسیر مجدد دردناک تاریخچه


استعمار راحتی

پر زحمت نقشه ها و longhand نوشته در کاشفان’ مجلات و طرح های خود را از نمونه های جمع آوری شده در طول سفرهای طولانی – این همه می توان به عنوان ماهرانه اشیاء عتیقه از دوران گذشته است. اما آنها همچنین نشان دهنده قوی گذشته ابزار امپریالیسم.

Tuia 250 بود در مورد هر دو سفر و برخورد سابقه اما به نظر می رسد که دوباره وضع سنتی قایقرانی شد راحت تر از restaging صمیمی برخورد شد که مرکزی به استعمار سرمایه گذاری.

کاپیتان کوک جدولها نیوزیلند در طول سفر خود را در سال 1769. ویکیانبار CC BY-ND

بزرگداشت سفر در سراسر اقیانوس ها را باز کنید میره روشنی از این موضوع بی دست و پا از صمیمیت. تاریخ برخوردهای صمیمی باقی مانده پروری به یک فضای خصوصی به عنوان خارج از ساخت از تاریخ و هویت ملی.

اما به عنوان مورخ آن وزیر اول اسکاتلند نوشته شده است تا به بدن تماس بگیرید درگیر کوک ملوانان تبادل اقلام مانند ناخن برای رابطه جنسی با زنان است.

در کتاب محاکمه آدم خوار سگ سالموند توصیف تلاش ورود در Anaura خلیج که در آن طبخ حزب ساحل رفت و سفر رسمی شناس یوسف بانک ها اظهار نظر در مورد مائوری زنان کمتر در دسترس از تاهیتی زنان است.

بانک ها اظهار داشت: ruefully که آنها بودند به عنوان بزرگ coquettes عنوان هر اروپایی ها می شود و آنهایی که جوان به عنوان حفظ به عنوان unbroke fillies’. اگر محلی زنان بودند و تمایلی به ایجاد عشق با غریبه, اما آنها عاقل بودند که چون توسط خود آشپز حساب چند تن از مردان خود را به حال خیره مقاربتی, عفونت و حداقل نیمی از بقيه قرارداد, بیماری های مقاربتی در تاهیتی.

در مورخ جیمز Belich را مشاهده موارد شرح داده شده در کتاب خود ساخت مردم تماس جنسی شد, اولیه تجارت بین فرهنگی در نیوزیلند.

این صنعت آغاز کرد و در اولین تماس در 1769 و از 1810s آن را بزرگ و مهم – بسیار احتمالا قبل پشم طلا و محصولات لبنی به عنوان نیوزیلند پیشرو نان در خارج از کشور ارز.

اما هازل پتری معتقد است که برخوردهای صمیمی باید در نظر گرفته شود در چارچوب شیوه های فرهنگی است که تاکید مهمان نوازی.

معاصر غربی نگرش گاهی اوقات منجر به characterisations بیشتر گاه به گاه فعالیت جنسی بین مائوری زنان و بازدید از Pākehā مردان به عنوان “فحشا” و در زمان خود ما چنین رابط تلقی شده است به نمایندگی از ‘صنعت’. اما این برداشت ممکن است در نتیجه متفاوت کدهای اخلاقی از راویان و دیدن روابط جنسی از طریق لنز های مختلف. مائوری جامعه ممکن است بیشتر به طور معمول بازدید کوتاه مدت به میان مدت و بلند مدت روابط با ملوانان و یا سایر بازدید کنندگان در نظر manaakitanga یا فرمت عادی از مهمان نوازی با انتظارات مودب مواد پاسخ.


ادامه مطلب: صادقانه حساب با کاپیتان کوک میراث التیام نیست همه چیز یک شبه. اما آن را شروع


زنان به عنوان عوامل از تاریخ

به گفته مورخان طبخ سایتهای رفتار جنسی خود را افسران و مردان, اما قادر به آن را متوقف کند. در مجله کوک نوشت:

ارتباط با زنان, من اجازه می دهد چرا که من نمی توانم آن جلوگیری می کند اما هرگز تشویق امکانات بسیاری از مردان از نظر آن است که یکی از بزرگترین اوراق بهادار در میان سرخپوستان و آن را نگه دارید ممکن است خوب زمانی که شما قصد دارید به حل و فصل در میان آنها است; اما با مسافران و غریبه ها آن است که به طور کلی در غیر این صورت و مردان بیشتر خیانت از ذخیره با داشتن ارتباط با زنان خود را و چگونه می توانید آن را در غیر این صورت پس از تمام دیدگاه های خود را خودخواه هستند بدون کمترین مخلوط زمینه و یا دلبستگی هر چه; حداقل مشاهدات من که خیلی کلی نه اشاره به من یک نمونه به خلاف.

ملوانان مندرج پیچیده بیماری زده جنسی, کشتی فرهنگ از قرن 18 در ترکیب با غرب نابرابر نگرش نسبت به زنان و ادراک از پلینزی زنان به عنوان عجیب و غریب است.

به عنوان بومی و مطالعات فرهنگی محقق آلیس Te Punga سامرویل آن قرار می دهد:

جنسیتی است که به مرکزی برای داستان طبخ. و چگونه طبخ و همه چیز را که پس از آمد انجام داده است بسیار به جنسيت در این منطقه است.

مائوری بودند گرفتار در برخورد به عنوان دو جهان ملاقات کرد. اولین تماس مشخص شده آغاز تغییرات در فرآیندهای مرسوم (tikanga مائوری) به پایان رسید قبل از استعمار تعادل بود و اثرات عمیقی بر مائوری زندگی زنان را به عنوان کار بومی محقق آنی Mikaere نشان داده است.

Mikaere گفته است که:

آن است که اغلب فرض بر این است که با توجه به tikanga مائوری رهبری در درجه اول دامنه از مردان است و مردان در مائوری جامعه اعمال قدرت بیش از زنان است. اما شواهد فراوانی که رد این تصور که سنتی مائوری جامعه متصل اهمیت بیشتری به مرد نقش از نقش های برجسته.

آن را به تصویب رسید که مائوری زنان سفید زنان مبلغان و مهاجران بودند همه جدایی ناپذیر تاریخ است. به عنوان فمینیست محقق آن McClintock با اشاره به زنان در امپریالیسم آنها را “بیچاره تماشاچیان”. آنها گوناگون colonisers و colonised.

فقط به عنوان یک بخش مرکزی از کسانی که در اولین برخورد در 1769-70 آنها ادامه داد: به نمایندگی از تاریخ است. برخی از زنان به عنوان helpmeets امپراتوری تدریس نسل از دانش آموزان در مورد طبخ قهرمان به عنوان بخشی از یک امپراتوری درسی.

مرور یک آینده مشترک نیاز به تشخیص زنان در برخوردهای استعماری. به آن نیاز دارد را در نظر بگیرید که در حال حاضر به عنوان با گذشته های عمومی و خصوصی فضاهای به هم پیوسته هستند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de