Conoravirus نشان می دهد که چرا کانادا باید کاهش وابستگی به ایالات متحده

کانادا در سیاست خارجی به مدت طولانی در آغوش هر دو یک قاره رابطه با ایالات متحده و از خود گذشتگی به انترناسیونالیسم لیبرال. در نور از COVID-19 گیر زمان آن رسیده است که به ارزیابی مجدد رویکرد ما.

در حالی که کانادا بوده و قادر به مدیریت coronavirus بحران تا کنون توانایی ما برای ادامه به نگه داشتن همه گیر در خلیج و با موفقیت نجات اقتصاد را به احتمال زیاد خواهد بود حتی سخت تر است.

اگر آمریکا نمی تواند یک ویروس و اگر رهبری آن را انتخاب حمایتی مسیر بهبود اقتصادی کانادا بازگشت به حالت عادی خواهد بود که بسیار سخت تر است. که به ویژه درست است اگر دولت کانادا قادر به امن استثنا از واشنگتن اقدامات حمایتی آن را به عنوان به تازگی.

اگر تجارت بین المللی و حرکت آهسته به برقراری مجدد خود را دارند و اگر حمایت از تولیدات داخلی می شود در سراسر جهان واکنش کانادا می توانید انتظار یک دست و پا گیر بازیابی.

اکثرا خوش خیم

کانادا وابستگی به ایالات متحده شده است اکثرا خوش خیم است. بله آمریکا تصمیم گیری در چوب نرم چوب و فولاد/آلومینیوم تعرفه ها و محدودیت های دیگر موافقت نامه های تجارت آزاد موجود در USMCA صدمه دیده کانادا اما کانادا نیز تا حد زیادی از آن روابط تجاری با همسایه خود.

اما به عنوان COVID-19 radicalizes در حال حاضر رادیکال ریاست دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن کانادا ممکن است مجبور به مقابله با آن وابستگی ایالات متحده به طور مستقیم و با بیشتر ضرورت است.

کوتاه تنش — از جمله تهمت را ناموفق تلاش برای توقف صادرات از ماسک به کانادا و تفکرات خود را در مورد استقرار نیروهای نظامی در نزدیکی مرز — ممکن است منادی مرگ و دراز مدت محدودیت اختلافات و یا اثرات سرريز که آهسته و یا سرکوب کانادا در تلاش برای بازگشت از بحران کنونی است.


ادامه مطلب: چرا کانادا به ایالات متحده برای مبارزه با کروناویروس


بدتر ظهور ناسیونالیسم و ژئوپولیتیک رقابت امتیاز به احتمال تکه تکه نظم بین المللی ساخته شده در اطراف یک تعداد انگشت شماری از حمایت و یا خود به اندازه کافی قدرت بلوک. لیبرال اصول تجارت آزاد و حرکت ممکن است تحت فشار افزایش ترک کانادا به ویژه آسیب پذیر به هوی و هوس حمایت از تولیدات داخلی قدرت.

این ‘گزینه سوم’ COVID-19 edition

پس چه چیزی می تواند انجام شود? در سال 1972 پس از شوک به اقتصاد جهان آورده توسط رئیس جمهور سابق آمریکا ریچارد نیکسون تصمیم گیری به طور موثر به پایان برتون وودز سیستم ثابت نرخ ارز Pierre Trudeau دولت معرفی یک سیاست ایده به نام “گزینه سوم.” آن اساسا یک تماس برای اطلاعات بیشتر خودکفایی در خانه و روابط قوی تر با بقیه جهان برای کاهش وابستگی به ایالات متحده است.

نیکسون و ترودو بحث در ترودو در پارلمان هیل در اتاوا در این مارس 1972 عکس. کانادا پرس/چاک Mitchell

اگر گزینه سوم از بین می رود پس از چند سال این ایده در پشت آن هرگز کاملا درگذشت ، COVID-19 ارائه گزینه سوم تفکر نه تنها محترم بلکه مسئول دوباره.

شاهد مثال افزایش تجدید نظر برای مطلب خود به اندازه کافی کانادا و وزیر امور خارجه فرانسوا-Philippe شامپاین را تلاش برای هماهنگی کانادا همه گیر پاسخ با هر دو “سنتی” و “جدید” شرکای بین المللی.

آیا به طور کلی و یا موضوع خاص چند جانبه و یا “plurilateral,” روابط با شرکای خود در آفریقا و آسیا و آمریکا و اروپا هستند در کانادا بهترین بهره به سادگی از آنجا که آنها تشکیل یک وزنه تعادل به ایالات متحده است. برخی از این روابط همیشه کم عمق دیگران کوتاه زندگی می کردند و هنوز هم دیگران هر دو. در عین حال برخی از روابط را به خوبی ممکن است منجر به ایجاد عمیق تر و نزدیک تر روابط استراتژیک با بقیه جهان است.

متنوع تر روابط تجاری ضروری خواهد بود برای اطمینان از کانادا انعطاف پذیری است. در نور به تازگی به این نتیجه رسیدند جامع اقتصادی و تجاری توافق اتحادیه اروپا برای تمام کاستی ها و ابهامات است یک کاندیدای خوب برای یک رابطه.

هیچ سنگین تکیه بر متحدان

اصلی چالش COVID-19-عصر گزینه سوم است نه پیدا کردن شرکای جدید. آن را در کانادا توانایی انجام کارهای خود را بدون اتکا بیش از حد به شدت متحدان و شرکای.

کانادا نیاز به رهایی از وابستگی به ایالات متحده اگر آن را به اوج. (دنیس Larsen/Pixabay)

ما ممکن است کانادا سرمایه گذاری ملی در تولید کالاهای پزشکی به عنوان یک نتیجه شبیه به مهمات تامین برنامه است که تضمین کانادا نظامی مهمات به آن نیاز دارد.

اما همه گیر است و همچنین مشخص شده است که کانادا COVID-19 پاسخ است و مسلما بیش از حد متکی بین المللی ارزیابی. کانادا نیاز به تقویت توانایی خود برای ارزیابی و صنایع دستی موثر پاسخ به بحران جهانی نه تنها در منطقه عمومی بهداشت و درمان, اما, امور مالی, دفاع و امنیت, تغییر آب و هوا و مهاجرت در میان دیگران.

در حالی که مشکلات جهانی نیاز به راه حل های جهانی از همه گیر برجسته است که ملی پاسخ باقی می ماند و حیاتی است و نباید بیش از حد وابسته به متحدان و نهادهای بین المللی.

ساختمان این ظرفیت به دنبال گزینه سوم را در وقت و پول و از همه مهمتر یک فرهنگ سیاسی حاضر به تجدید نظر در اصول کانادا در سیاست خارجی. برای دریافت وجود دارد کانادایی ها باید تمایل به فکر می کنم سخت در مورد کانادا-روابط ایالات متحده و به طور فزاینده ای شکسته نظم بین المللی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de