جامعه جنگلداری کار می کنند اما قصد دارد در جمهوری دموکراتیک کنگو نشان می دهد آنچه را از دست رفته

حوزه رودخانه کنگو دهانه شش آفریقای مرکزی کشور: کامرون به جمهوری آفریقای مرکزی, جمهوری دموکراتیک کنگو و گابن گینه استوایی و جمهوری کنگو است. این است که شناخته شده به عنوان “آفریقا ریه” به دلیل آن میزبان دوم جهان بزرگترین جنگل های استوایی. این پوشش می دهد مساحت حدود 3 میلیون کیلومتر مربع – تقریبا به اندازه هند است.

این جنگل به عنوان یک “مخزن کربن” به دام انداختن دی اکسید کربن و ذخیره سازی آن به عنوان زیست توده. آن را به غنی و منحصر به فرد گیاهان و جانوران و حفظ و پناهگاه میلیون ها نفر از مردم برای تامین نیازهای خود در مواد غذایی و انرژی است.

جنگل زدایی نرخ هنوز هم کم در مقایسه با دیگر مناطق گرمسیری است اما رشد جمعیت ملی و صنعتی و طرحهای توسعه و در مقیاس کوچکتر تولید زغال چوب, محصولات, مواد معدنی چوب و گوشت به سرعت در حال افزایش فشار بر جنگل.

به ویژه در بسیاری از جوامع حذف جنگل ها برای کشاورزی و مربوط به امرار معاش فعالیت – مانند زغال چوب ساخت و artisanal ورود به زندگی را. اینها امروز در میان رانندگان از جنگل اختلال.

خبر خوب این است که راه حل های بالقوه برای کاهش چنین اختلالات وجود داشته باشد. جامعه جنگلداری مدل های موجود در چارچوب های حقوقی بسیاری از کشورها در آفریقا و فراتر از آن در میان آنها هستند. مدل های مختلف متفاوت است اما به طور کلی در جامعه جنگلداری به معنی کمک های مالی دولت جوامع حقوق بیش از یک منطقه داده شده است که آنها باید مدیریت پایدار.

رسمی حقوق کلیدی در اینجا به عنوان جامعه جنگل عناوین همیشه با کامل “بسته نرم افزاری از حقوق” مانند دسترسی و استفاده از حقوق به مدیریت طرد و از خود بیگانگی.

در کامرون برای مثال در جوامع در حال اعطا مناسب برای ایجاد و مدیریت یک جامعه اما هیچ تصدی داده شده است. به عبارت دیگر دولت می تواند تصمیم بگیرد در هر زمان برای تبدیل اعطا منطقه به غیر از جنگل استفاده می کند.

در Democractic جمهوری کنگو (DRC) همه چیز متفاوت هستند. وجود میلیون ها هکتار از جنگل های بالقوه موجود برای جوامع است. آنها می توانند از دولت درخواست کمک مالی آنها را در ابد و با تصدی حقوق – جامعه امتیازات از 50000 هکتار تقریبا به اندازه کینشاسا.

این به این معنی – برای اولین بار – اعطای جوامع رسمی حقوق به جنگل آنها ساکنان از زمان بسیار قدیم از جمله بسیار مهم حق مراجعه اگر غیر مجاز استخراج منابع رخ می دهد.

ما تحقیقات انجام شده در جمهوری دموکراتیک کنگو مدل ما در بر داشت تعداد زیادی از پتانسیل بلکه برخی از نقاط ضعف که به اعتقاد ما نیاز redressing. جدی ترین این بود که برآورد مالی بازده مدل های کسب و کار است که جوامع برنامه ریزی برای اتخاذ به ندرت انجام شده است.

آن را ضروری است که این کار انجام شود به طوری که برنامه ریزان می تواند تعادل محلی و درآمد پایدار و مدیریت. جوامع خواهد بود به احتمال زیاد برای حفاظت از منابع جنگلی و احتمالا حتی بازگرداندن در حال حاضر تخریب اراضی اگر آنها درک منافع مستقیم به معیشت خود را.

آنچه نیاز به تعمیر

جوامع معمولا را انتخاب کنید که چه فعالیت های آنها را می خواهید به انجام و که در آن, اما آنها باید احترام یک برنامه مدیریت است که تاسیس شده توسط مدیریت کمیته منتخب خود جامعه.

موفقیت یا عدم موفقیت بستگی به بسیاری از محلی تعیین متغیرهای مثلا آنچه در منابع وجود دارد و یا چگونه به خوبی سازماندهی جامعه است. هیچ گلوله نقره ای و راه حل آن است که به طور کلی یک فرایند طولانی مدت است.

در عین حال پس از تصدی حقوق محفوط است, گام بعدی این است برای انتخاب و حفظ یک کسب و کار پایدار و جامد ساختار حکومت. این است که اکثر مدل های فعلی نیاز به بهبود به ایجاد یک تفاوت.

دو مهم جبهه شایان ذکر است.

اولا عجیب هزینه های ایجاد و مدیریت یک جامعه امتیازی باید بسیار کاهش می یابد. مثلا به دست آوردن و استفاده از یک عنوان حقوقی ممکن است هزینه به ما 150.000 دلار در حساب هزینه های مرتبط مانند نقشه برداری دقیق و موجودی این منطقه است. این غیر قابل تصور است و برای هر جامعه است که در تلاش برای دریافت روزانه.

هزینه ها کاهش می یابد می تواند ساده و یا به تأخیر انداختن محدودیتهای قانونی. برای مثال در جوامع می تواند مجاز به شروع به کسب درآمد پول در جامعه, مدل, در حالی که آماده شدن نور موجودی و ساده برنامه های مدیریت این منطقه است. جزئیات بیشتر اضافه خواهد شد به عنوان زمان می رود توسط.

دوم تصدی حقوق در واقع اولین گام اما جوامع نیاز به دیدن برخی از سود اقتصادی materialising در کوتاه مدت. چرا آنها را از مشکل به دست آوردن یک عنوان حقوقی است که آنها را مشابه و یا مزایای بیشتر از فعالیت های آنها در حال حاضر انجام در جنگل ؟ در میان این فعالیت ها artisanal ورود زغال چوب-ساخت, شکار و کشاورزی است.

اما چه کسی می داند چه مزایای در حال حاضر وجود دارد و آنچه وجود خواهد داشت زمانی که جامعه امتیازی است ؟

این یک سوال لفظی. ما در حال حاضر در حال همکاری نزدیک با جامعه و, آن را در حال حاضر ما حدود یک سال فقط به تعداد بحران با آنها را و ببینید که آیا جامعه خود امتیازی را حس. آن را خسته کننده و طولانی روند اما یکی است که باید انجام شود در صف مقابل و نگهداری به عنوان یک مرتبه دوم به عنوان هدف است که تا حد زیادی در این مورد.

پایداری و حفاظت از جنگل ها خوب هستند, مفاهیم, اما آنها باید ترجمه شده به معیشت محلی’ زبان به کار در دراز مدت.

محلی تعامل و درک کلیدی هستند. معرفی یک بسته از مشوق ها و بازدارنده است که این مدل کار در سطح جامعه است و در واقع یک کار پیچیده اما یکی که ارائه خواهد شد بسیار در پی پس از راست به زمین در وهله اول. و اگر به خوبی درک و به دنبال از طریق آن می تواند به بهبود معیشت محلی و کاهش جنگل زدایی و تخریب در عصری کنگو ،

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de