کلمبیا امید برای ‘انسانی’ آتش بس در طول coronavirus به عنوان خشونت resurges

کلمبیا 2016 صلح توافق به معنای پایان نیم قرن جنگ با مارکسیست انقلابی نیروهای مسلح کلمبیا یا فارک.

در عین حال برخی از مناطق که قبلا توسط چریک های فارک در حال دیدن عواقب ناخواسته آن توافقنامه از جمله یک چمن جنگ بین دیگر گروه های مسلح. کلمبیا طرف مقابل باید مواد مخدر و قاچاقچیان و گروه های شورشی در حال حاضر مبارزه برای کنترل بیش از آنچه پس از فارک خاک.

یک نتیجه تجدید خشونت در کلمبیا است که کمک های بشردوستانه گروه ها کمتر قادر به رسیدن به درگیری متاثر از جوامع که به مدت طولانی در گرو خدمات خود را با توجه به تحقیقات من در کلمبیا روند صلح.

چنین کمک های بین المللی است مهم تر از همیشه به عنوان coronavirus گسترش در سراسر این کشور آمریکای جنوبی.

مردم در شهر کالی در بالکن در کلمبیا ملی coronavirus مستند, آوریل 6 سال 2020 است. لوئیس ROBAYO/خبرگزاری گتی ایماژ

پیامدهای ناخواسته ‘صلح’

کلمبیا 2016 قرارداد صلح با فارک بود گسترده است. برای دیدار با چریک’ خواسته های دولت وعده اصلاحات ارضی توسعه اقتصادی و سیاسی گنجاندن روستایی مناطق کنترل شده توسط فارک.

سه سال بعد از اجرای این توافق نامه جاه طلبانه همچنان آهسته با کمبود بودجه روبرو شده و ناقص است. تکرار یک وضعیت مستند در دیگر پست-مناطق جنگی دولت عدم حضور و کنترل در قبلا فارک-مناطق تحت سلطه اتحاد چپ یک خلاء قدرت برای دیگر گروه های مسلح به مسابقه نشد.

خشونت بالا به خصوص در کلمبیا ساحل اقیانوس آرام در منطقه است که عمدتا سیاه و بومی و در میان کلمبیا بیشتر اجتماعی و اقتصادی به حاشیه رانده شده مناطق. اما از آن است که غنی از منابع مانند طلا و کوکا سنتی آند محصول استفاده می شود به کوکائین – هر دو پر سود درآمد منابع که کمک به صندوق های غیر قانونی و فعالیت های گروه های مسلح.

نرخ فقر در رسیدن به 59 درصد در برخی از مناطق اقیانوس آرام کلمبیا در مقایسه با 27 درصد میانگین ملی است. تازه ترین آمار نشان می دهد که 70 درصد از مردم در بخش هایی از اقیانوس آرام کافی دسترسی به آب آشامیدنی و مواد غذایی و مسکن.

به عنوان یک نتیجه بسیاری از خانواده ها و کسب و کار و مزارع و پروژه های جامعه در کلمبیا و اقیانوس آرام منطقه تکیه بر کمک های بشر دوستانه و کمک های توسعه ای.

در این سال کلمبیا میله میله برای دریافت US$448 میلیون و در مجموع کمک از ایالات متحده است. اتحادیه اروپا و کلیسای کاتولیک نیز ارائه قابل توجهی کمک های انسان دوستانه به این کشور است.

اما گسترش اخیر گروه های جنایی است و آن را بسیار دشوار است برای انسان دوستانه گروه به انجام کار خود را.

کلمبیایی از Wounaan گروه های بومی قبل از معاینه پزشکی در اتحادیه اروپا-پشتیبانی بیمارستان کشتی ‘San Raffaele,’ Choco بخش کلمبیا, مارس 24 2019. رائول ARBOLEDA/خبرگزاری گتی ایماژ

‘ما نمی دانیم چه کسی مسئول’

قبل از سال 2016 قرارداد صلح “ما می دانستیم که برای مذاکره با” یک نماینده یک گروه کمک های مستقر در شهر کالی به من گفت.

کمک کارگر بود که همه شرکت کنندگان در پژوهش باید به ناشناس باقی می ماند برای ایمنی و اخلاق دلایل گفت: کارکنان خود را مورد استفاده برای مذاکره با محلی فارک و یا شبه نظامی بلوک فرمانده برای اطمینان از عبور امن برای خود لوازم کمک های اولیه.

“در حال حاضر ما نمی تواند انجام دهد که” او گفت: “از آنجا که ما نمی دانیم چه کسی مسئول است.”

وجود دارد دوره ماه عسل از کاهش خشونت های پس 2016 صلح توافق کمک کارگر از های مختلف انسانی گروه به من گفت. او گفت: در حالی که کمک های اولیه است که هنوز هم به برخی از نیاز جوامع شهری در کلمبیا را در منطقه اقیانوس آرام از راه دور مناطق به طور فزاینده ای سخت برای دسترسی به.

اعضای ارتش آزادی بخش ملی (ELN) چریک در طول آموزش در ال Choco, کلمبیا, مه 26, 2019. رائول ARBOLEDA/خبرگزاری گتی ایماژ

“گروه های مسلح اغلب بررسی اتومبیل یا قایق است که عبور از قلمرو خود را,” او گفت:. “بنابراین اگر شما کمک مواد با شما می توان آن را پیچیده بسته است که در آن روز.”

گاهی اوقات او به من گفت: تحویل خود را از منابع مانند کتاب های درسی, لوازم پزشکی, دانه و کود هستند اجازه دهید از طریق بدون مشکل. بار دیگر طرف مقابل باید محلی و یا گروه های شورشی به دست گرفتن منابع و تهدید انسانی کارگران است.

COVID-19 و حقوق بشر

خشونت نیز پیچیده کلمبیا در واکنش به جهانی coronavirus بیماری همه گیر.

کلمبیا که گذشت 1,000 COVID-19 مورد علامت در اوایل ماه آوریل است فعال در تلاش خود را برای مهار این ویروس. این کشور تحت سراسر کشور موظف قرنطینه حداقل تا مارس 13.

کلمبیا سربازان ارائه مواد غذایی برای کم درآمد ساکنان تحت مستند در شهر کالی, مارس 26 سال 2020 است. لوئیس ROBAYO/خبرگزاری گتی ایماژ

که نگهداری نشده است کلمبیا گروه های مسلح در خانه. به عنوان کشور آماده برای قرنطینه هفته مارس 23 سه رهبران جامعه کشته شدند. قتل بخشی از موج خشونت در برابر کلمبیا جامعه سازمان که رهبری تظاهرات و اعتصاب های بومی و روستایی جوامع به تقاضای اجتماعی و عدالت اقتصادی طرح های وعده داده شده در توافق صلح.

حدود 600 تا 900 فعالان به قتل رسیده اند در کلمبیا از سال 2016.

آینده نامشخص برای صلح

پس از سازمان ملل متحد درخواست تجدید نظر در مارس 24 برای جهانی آتش بس در حالی که coronavirus بحران طول می کشد ELN – کلمبیا بزرگترین فعال چریکی گروه – اعلام monthlong آتش بس به عنوان یک “ژست بشردوستانه.” تا کنون دیگر گروه های مسلح باید توجه نمی شود تماس بگیرید.

فعالان حقوق بشر نگران است که کمک به این کشور ممکن است شروع به خشک کردن با تجهیزات ایالات متحده و اروپا در حال هدایت به داخلی خود را coronavirus پاسخ.

“به عنوان کشورهای مختلف در سراسر جهان خود را نزدیک مرزهای خود را کنترل برای COVID-19 ما انتظار برای دیدن یک کاهش در سطح بین المللی کمک را دریافت خواهیم کرد” یک دولت کلمبیا عضو که با این نسخهها کار در همکاری های بین المللی و پروژه های بشردوستانه به من گفت.

در این میان خشونت غیر مستقیم ناشی از 2016 صلح توافق همچنان در کلمبیا پیچیده با ورود COVID-19.

[شما نیاز به درک coronavirus همه گیر و به ما کمک می کند. خواندن این گفتگو را در خبرنامه.]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im