ساحلی GasLink خط لوله و اختلاف است که یک ملت به ملت ماده

شده اند وجود دارد تشویق تحولات اخیر در دیرینه درگیری بیش پیشنهادی ساحلی GasLink خط لوله در خاک مرطوب’suwet’en ملت در شمال بریتیش کلمبیا هر چند مسائل بسیار لرزان زمین.

به 6.2 میلیارد دلار خط لوله حمل و نقل گاز طبیعی از شمال شرقی B. C. به یک ترمینال صادرات در Kitimat. آن مسیر عبور unceded خاک مرطوب’suwet’en ملت است.

این خط لوله تایید شده توسط دولت استانی و منتخب گروه شوراهای 20 ملل در امتداد مسیر آن از جمله پنج در’suwet’en خاک. اما این پروژه شده است مخالف صبورانه مرطوب’suwet’en ارثی ندارند. شده اند وجود دارد تظاهرات محاصره دادگاه دستورات پلیس موانع و دستگیری.

کالن دیده است در مجلس عوام در این سال 2017, عکس. کانادا پرس/Adrian microsoft developer

به تازگی این استان منصوب سابق حزب دموکراتیک ملی MP ناتان کالن به عنوان رابط به’suwet’en ارثی ندارند. اخیرا ارثی روسای توافق برای نشستن با استان کرد و اگر این مذاکرات در حال حاضر در برزخ است.

جنگ گرم می شود

این درگیری تشدید پس از یک دادگاه صادر شده یک دستور در اواخر ماه دسامبر 2019 منع مخالفان مانع از این پروژه است.

مرطوب’suwet’en ارثی ستاد پس از آن صادر اخراج توجه به ساحلی GasLink. RCMP تاسیس یک کنترل دسترسی بازرسی و آغاز نظارت هوایی. تظاهرات و دستگیری به مرکز استان.

بومی جوان مردم را اشغال B. C. انرژی و معادن وزارت کار در ویکتوریا در Jan. 21, 2020, در همبستگی با مرطوب’suwet’en ارثی ندارند. کانادا پرس/HO-Ta’Kaiya Blaney

بومی و گروه های مدافع حقوق بشر ابراز نگرانی کرده اند که بومی حقوق از جمله حق رایگان, موافقت قبلی و آگاه به توسعه منابع در حال نقض در’suwet’en خاک.

‘حاکمیت قانون’ استدلال

در میان این تحولات B. C. برتر جان هرگن اعلام کرد که “حکومت قانون” باید پیروز شویم. او استدلال کرد که پروژه “حق ادامه” از آن ساخته خواهد شد و “بریتیش کلمبیا است که در حال حرکت.”

انتصاب ولایتی رابط و ارثی ستاد’ توافق به نشستن برای مذاکرات استقبال مراحل. اما آنها را به ارزش های پایدار تنها در صورتی که هموار کردن راه برای مستقیم رهبر-به-رهبر جلسات بین ارثی ستاد هرگن و نخست وزیر جاستین ترودو.

مرطوب’suwet’en ارثی ستاد بارها و بارها درخواست این جلسات. به عنوان یکی از آنها تصریح کرد: به تازگی می خواهند “چهره به چهره ملاقات با شخص تصمیم گیرندگان.”

هرگن کاهش یافته است و این درخواست حتی در تور اخیر در شمال B. C. برای ترودو در نظر اختلاف استان مهم است.

رهبر-به-رهبر مذاکرات ضروری و مورد نیاز

اساسا این است که اختلاف بین ساحلی GasLink و مرطوب’suwet’en و نه بین ارثی ستاد و عمل گروه شوراها. آن می رود به هسته از رابطه بین تاج و مردم بومی است.

بومی جوانان نشان دادن حمایت برای مرطوب’suwet’en ارثی ستاد در B. C. قوه مقننه. کانادا پرس/خنجر Meissner

این تمایل وجود دارد که اخراج ارثی ستاد به عنوان فقط یک گروه از مخالفان در مقابل 20 اول کشور است که باید مورد تایید این خط لوله است. این است که عمیقا گمراه کننده است.

شاکیان در این نقطه عطفی Delgamuukw مورد قبل از دیوان عالی کشور بودند ارثی ستاد نه گروه شوراها. دادگاه پذیرفته دقیق شواهد مرطوب’suwet’en ارثی حکومت سیستم و تایید کرد که مرطوب’suwet’en هرگز تسلیم به عنوان سرزمین آبا و اجدادی خود.

ارثی ستاد هستند نه صرفا یک گروه از مخالفان ناراضی; آنها نشان دهنده مرطوب’suwet’en سیستم از قانون و حکومت.

این واقعیت که گروه شوراها ایجاد شده تحت هندی قانون تایید پروژه و موافقت نامه های امضا شده با ساحلی GasLink نمی تواند توجیه نادیده گرفتن قانون بومی یا تاج تعهد برای دیدار با ارثی ندارند. و نه می تواند اختلاف شود جلسات بین ساحلی GasLink و ارثی ندارند.

قانون روشن است

دیوان عالی کشور شده است روشن: تاج باید در تعامل مستقیم با گروه های بومی حقوق که در معرض خطر هستند. این تعهد نمی تواند برآورده شود توسط اشخاص ثالث با منافع مقرره در این پروژه موفقیت.

هرگن اصرار بر “حکومت قانون” با شکست مواجه اذعان به این که در قانون مربوطه شامل نه فقط دستور نظم و مصوبات قانونی است اما قانون اساسی دادگاه عالی تصمیم گیری و — مهمتر — مرطوب’suwet’en قوانین و موسسات.

ارثی ستاد تجسم این قوانین و نهادها و لذت بردن از یک قدرت است که predates ورود انگلیسی ها و ایجاد دولت کانادا. این قدرت است که به عنوان احترام.

در عصر حقیقت و آشتی احترام به قانون باید احترام به اقتدار قانون بومی و تعهد به کار کردن فقط و پایدار رابطه بین بومی و مهاجر کانادا سیستم های حقوقی.

تضعیف آشتی

شکست هرگن و ترودو برای دیدار با ارثی ستاد خطرات تضعیف کانادا تلاش جمعی برای رسیدن به آشتی با مردم بومی است.

ترودو در دیدار با هرگن پس از اولین کنفرانس در دسامبر 2018 در مونترال. کانادا پرس/رایان Remiorz

کانادایی ها فقط شروع به مقابله با ما را استعماری گذشته و حال و به آدرس دیرینه اشتباهات وارده بر مردم بومی است. اولیه گام های مثبت در این جهت از جمله کانادا وعده برای اجرای این حقیقت و آشتی کمیسیون تماس به عمل و اعلامیه سازمان ملل متحد در مورد حقوق مردمان بومی حلقه توخالی اگر استانی و فدرال رهبران حاضر به افتخار ارثی ستاد’ درخواست برای یک جلسه اجازه دهید به تنهایی به رسمیت شناختن و احترام مرطوب’suwet’en قانون است.


ادامه مطلب: Tsilhqot گشت محاصره امتیاز به شکست عدالت مانع آشتی در کانادا


آشتی و عدالت را نمی توان به زور از RCMP یا خود منافع شرکت های انرژی.

این است که چرا در Jan. 22, 2020, ما امضا نامه ای همراه با بیش از سه ده حقوقی دانشگاهیان و متخصصان از سراسر کشور اصرار هرگن و ترودو بلافاصله پس از نشستن با ارثی ندارند.

ما خواستار آنها متعهد به حل و فصل این موضوع با به رسمیت شناختن اقتدار بومی قوانین و اداره موسسات اجرای مردمان بومی حق به رایگان, موافقت قبلی و آگاهانه انجام تاج قانون اساسی تعهدات و حفظ افتخار تاج.

فیلیپ آدرس یک کنفرانس خبری در ونکوور در ماه ژانویه سال 2020 است. کانادا پرس/جاناتان هیوارد

Grand رئیس استوارت فیلیپ اتحادیه B. C. سران هند, به تازگی به نام هرگن به “دست خود را بالا استعماری اسب و افتخار مرطوب’suwet’en ارثی ستاد با حضور شخصی خود را.”

کار جدی از آشتی خواسته چیزی کمتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de