آب و هوا توضیح داد همکاری بین مکالمه مسائل و نیوزیلند علم مرکز رسانه ای برای پاسخ به سوالات خود را در مورد تغییر آب و هوا.

اگر شما یک سوال از شما می خواهم یک متخصص لطفا جواب و ارسال آن به climate.change@stuff.co.nz

من یک سوال در مورد شارژ اتومبیل های برقی. من درک می کنم نیوزیلند است نه 100 درصد خودکفایی در انرژی های تجدید پذیر (حدود 80% تکمیل شده 20 درصد به طور کلی تولید شده توسط سوخت زغال سنگ ایستگاه). اگر من برای خرید یک وسیله نقلیه الکتریکی آن را به اضافه بار در شبکه ملی. تنها راهی است که ما در حال حاضر قادر به اضافه کردن قدرت فوق العاده برای سوزاندن بیشتر ذغال سنگ ؟ آیا این را ندارد این وسایل نقلیه اساسا “زغال سنگ اخراج”?

نیوزیلند است که در واقع به خوبی عرضه انرژی برق است. در سال های اخیر در نیوزیلند است به طور متوسط 83 درصد از منابع تجدید پذیر (از جمله 60 درصد آبی و 17% زمین گرمایی و 5% باد) و 17% از سوخت های فسیلی (4 درصد زغال سنگ و 13 درصد گاز).

علاوه بر ارزان بودن و تجدید پذیر برق آبی یکی دیگر از مزیت بزرگ است. تولید آن می تواند به سطح شیب دار بالا و پایین بسیار سریع (با چرخاندن توربین و خاموش) در طول روز برای مطابقت با تقاضا است.

به دنبال در یک نمونه روز زمستان (من گرفته ام جولای 4, 2018) تقاضا در 3 بود 3,480 مگاوات (MW) و 85 درصد مواجه شد توسط منابع تجدید پذیر. توسط اوایل شب اوج تقاضا شد تا به 5,950 مگاوات بود اما ملاقات با 88 درصد منابع تجدید پذیر. سوخت های فسیلی منابع را تا سطح شیب دار اما آبی یافت ،

کوه در می رم ناوگان

حتی در دوران اوج تقاضا ما برق بسیار تمیز است. یک وسیله نقلیه الکتریکی (EV) شارژ در طول شب خواهد منتشر می کنند در حدود 20 گرم دی اکسید کربن در هر کیلومتر.

حتی EV شارژ صرفا بر زغال سنگ و یا گاز سوز برق هنوز پایین تر تولید گازهای گلخانه ای از بنزین یا دیزل ماشین که می آید به حدود 240 گرم CO₂/متر (اگر یکی شامل تولید گازهای گلخانه ای مورد نیاز برای استخراج پالایش و حمل و نقل سوخت).

EV اجرا بر روی زغال برق ساطع حدود 180 گرم CO₂/متر طول استفاده از در حالی که این رقم برای اخراج گاز برق حدود 90 گرم CO₂/متر. این ممکن است زیرا موتورهای احتراق داخلی کمتر کارآمد از توربین های مورد استفاده در ایستگاه های برق.


ادامه مطلب: آب و هوا توضیح داد: اثرات زیست محیطی الکتریکی در مقابل اتومبیل های فسیلی


به دنبال طولانی مدت یک جرم تبدیل حمل و نقل در نیوزیلند به پیاده روی دوچرخه سواری و قطار برقی و اتوبوس و ماشین ها و کامیون ها یکی از بهترین و ضروری ترین استراتژی برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای. آن را به چند دهه اما در تعادل آن را ممکن است بیش از حد گران قیمت به دلیل صرفه جویی در سوخت است که تعلق خواهد (NZ$11 میلیارد دلار سوخت وارد شد و در سال 2018 است.)

این تبدیل را افزایش می دهد مصرف برق حدود یک چهارم. به دیدار آن ما می توانید در هر دو عرضه و تقاضا است.

بیشتر برق تجدید پذیر

در سمت عرضه بیشتر برق تجدید پذیر است که برنامه ریزی شده ساخت و ساز از سه مزارع بادی آغاز شد و در سال 2019 و بیشتر انتظار می رود. عرضه بالقوه قابل توجهی است به ویژه با توجه به اینکه در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر ما به سختی شروع به شروع به استفاده از انرژی خورشیدی است.

اما در برخی از نقطه اضافه کردن بیش از حد از این متناوب منابع شروع می شود به گونه توانایی آبی دریاچه به تراز آنها. این است که در هسته در حال حاضر بحث در مورد اینکه آیا نیوزیلند باید برای هدف 100% یا 95% برق تجدید پذیر.

وجود دارد راه های مختلف مقابله با این جمله ذخیره سازی باتری ساختمان بیشتر زمین گرمایی, نیروگاه یا “پمپ های هیدرولیکی” ایستگاه. در پمپ های هیدرولیکی, آب, پمپ دشوار به ذخیره سازی دریاچه هنگامی که وجود دارد بیش از حد از باد و انرژی خورشیدی برق در دسترس منتشر خواهد شد بعد. اگر دریاچه به اندازه کافی بزرگ است این تکنولوژی همچنین می توانید آدرس نیوزیلند مداوم خطر خشک سال که می تواند منجر به کمبود برق آبی.


ادامه مطلب: آب و هوا توضیح داد: چرا ما الکتریکی هواپیما ؟


دقیق استفاده از برق

در طرف تقاضا یک نظرسنجی در راه است برای اندازه گیری واقعی شارژ الگوهای EV رانندگان است. اطلاعات موجود تا کنون نشان می دهد که بسیاری از مردم خود را شارژ نمایند EV در اواخر شب به استفاده از ارزان نرخ شب.

اگر تقاضا می شود بیش از حد بالا در زمان های خاص و سپس هزینه هر دو نسل و انتقال به احتمال زیاد افزایش یابد. برای جلوگیری از این تامین کنندگان برق در حال بررسی هوشمند تقاضا پاسخ بر اساس آب موج دار شدن کنترل نیوزیلند شروع به استفاده از در 1950s. این اجازه می دهد تا تامین کنندگان برق از راه دور خاموش کردن آب گرم کن برقی برای چند ساعت برای محدود کردن تقاضا.

در نسخه های مدرن مصرف کنندگان یا تامین کنندگان می تواند به متوسط تقاضا در پاسخ به قیمت سیگنال یا در زمان واقعی با استفاده از یک برنامه یا جلوتر از زمان را از طریق یک قرارداد.

نیوزیلند تولید گازهای گلخانه ای از حمل و نقل زمینی همچنان افزایش یابد تا توسط یکی دیگر از ٪ 2 در سال 2018 و تقریبا دو برابر در سطوح سال 1990.

برای پرداختن به تغییرات آب و هوایی ما باید برای جلوگیری از سوزاندن سوخت های فسیلی است. خودروهای سواری در میان بزرگترین کاربران و همچنین یکی از ساده ترین راه برای تغییر است. سوخت های فسیلی را نمی توان بازیافت شده و یا ساخته شده تمیز. در مقابل برق پاک در همه زمان ها هر دو در نیوزیلند و در کارخانه ماشین.

اگر شما تبدیل به یک EV در حال حاضر شما تاثیر به مراتب بیشتر از فقط شخصی خود را در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای. Adopters اولیه حیاتی هستند. بیشتر EVs ما مردم بیشتر خواهد شد استفاده می شود به آنها را آسان تر از آن خواهد بود برای مقابله با اطلاعات نادرست و فشار بیشتری وجود خواهد داشت به تهیه کردن برای آنها.

بسیاری از مردم پیدا کرده اند که تعویض به یک ماشین الکتریکی است توانمند سازی و گالوانیزه آنها را به شروع به در نظر گرفتن اقدامات دیگر برای آب و هوا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ru