تغییر آب و هوا: چگونه سنگال استعماری تاریخ آن را بیشتر آسیب پذیر

اثرات تغییر آب و هوا اغلب در پاییز سخت در فقیرترین و کشاورزان خرده پا در کشورهای در حال توسعه در میان کسانی که بیشتر در معرض خطر است. با پس انداز محدود, محدود دسترسی به اعتبار و نامشخص دسترسی به زمین و آب و غيره فقیر کشاورزان قادر به مقابله با به طور فزاینده مکرر بلایای طبیعی بد فصل رشد و یا تخریب زمین های کشاورزی.

از آنجا که این ساختمان انعطاف پذیری برای تغییر آب و هوا در میان smallholders است که تمرکز اصلی توسعه سازمان و بشردوستانه سازمان ها از جمله بانک جهانی و سازمان غذا و کشاورزی و بنیاد گیتس. زمان راه حل ها اغلب به شدت تمرکز بر افراد و خانواده ها به عنوان مثال با بهبود دسترسی به بیمه یا بیشتر مقاوم در برابر خشکسالی دانه.

این است که همه به خوبی, اما چنین تمرکز تمایل به چشم پوشی عمیق تر ریشه های تاریخی آسیب پذیری به تغییر آب و هوا و بنابراین نتواند به نظر در دراز مدت. در سراسر بسیاری از کشورهای در حال توسعه این میراث تاریخی از استعمار نقش بسیار مهمی در شکل گیری آسیب پذیری در وهله اول. این درست است که در مفهوم کلی است که الگوهای نابرابری اغلب به شدت به شکل استعماری میراث بلکه در بیشتر راه های خاص.

برای مثال در تحقیقات من در تاریخ بدهی خشکسالی و بادام زمینی کشت در سنگال من نشان داده ایم که چگونه آب و هوا آسیب پذیری ریشه در الگوهای توسعه یافته است که در اوایل قرن 20th.

بادام زمینی وانت سن ده Saloium سنگال نوامبر 2012. Sviluppo/شاتر.com

بادام زمینی بوم

بادام زمینی کشاورزی در سنگال است که عمدتا متکی به بارش برای آب. به عنوان یک نتیجه, آن را به خصوص در معرض نوسانات بارش سالانه. شده اند وجود دارد شدید خشکسالی و عدم کشت محصولات چندین بار در دهه گذشته و خشکسالی فاجعه بار از طریق بسیاری از 1970s و 1980s بود ماندگار اثرات بر پوشش گیاهی و خاک با کیفیت.

بادام زمینی در حال رشد مناطق که پوشش 40 درصد از سنگال را زمین های کشاورزی هنوز به طور قابل توجهی کمتر احتمال دارد به دسترسی به آبیاری و به طور نامتناسبی تحت تاثیر نوسانات بارندگی. این امر حتی در مقایسه با مناطق دیگر در سنگال که در آن باغی تولید شد و به تصویب رسید و شروع به در 1980s و سنگال دره رودخانه که در آن برنج پدید آمده است به تازگی به عنوان یک عمده صادرات محصول است.

بادام زمینی تولید کنندگان’ تکیه بر بارش در واقع محصول بسیار خاص تاریخی شرایط. بادام زمینی نیست گونه های بومی. آنها معرفی شده از آمریکای جنوبی در قرن 16 به احتمال زیاد توسط معامله گران پرتغالی. آنها در ابتدا کشت در مقادیر کوچک همراه با طیف وسیعی از دیگر امرار معاش و محصولات کالا در گامبیا حوضه رودخانه.

این تغییر در اواسط قرن 19. فرانسه نگران شده بودند رو به رشد خود را از اتکا به انگلیسی, کنترل هند برای روغن های گیاهی و به دنبال تشویق واردات خود را از مستعمرات. این همزمان با پایان اطلس تجارت برده. Slaveholders در غرب آفریقا بودند تحت فشار قرار دادند به نقل کار برده در تولید بادام زمینی برای صادرات به جای فروش به بردگی گرفته شده خود مردم.

توده ای از بادام زمینی است. ولادیسلاو nikonov به/Unsplash FAL

به عنوان یک نتیجه, بادام زمینی, صادرات از سنگال بالندگی در نیمه دوم قرن 19th. در سال 1840 حدود هر تن متریک از آجیل صادر شد. معادل رقم در سال 1898 بود 95,000. حجم صادرات به رشد خود ادامه داد به طور پیوسته تا اواسط دهه 1920. بادام زمینی به طور مداوم ساخته شده حدود 90 درصد از صادرات از سنگال و اغلب در حدود نیمی از صادرات از غرب آفریقا به طور کلی.

آب و هوا آسیب پذیری در سنگال امروز شکل گرفته است عمیقا راه که بادام زمینی کشت و صادرات شد و سازمان یافته در طول این مدت رونق.

آب و هوا آسیب پذیری

یک عامل مهم تغییر در این مرکز تولید و به دور از گامبیا حوضه رودخانه. این رانده شد نیاز به گسترش میزان زمین زیر کشت و توسعه زیرساخت های حمل و نقل.

اولین خط راه آهن در خاک ساخته شده در سال 1885 و در حال اجرا بین عمده شهرهای ساحلی از داکار و St Louis مهم بود. تهیس یک پست تجاری در امتداد خط شد مهم hub برای گسترش بادام زمینی تجارت است. قابل توجه تهیس به دور از هر عمده حوضه رودخانه در کشور و در نيمه خشک زمین است. این منطقه تا به حال خاک است که به خوبی مناسب به بادام زمینی کشت. اما بارندگی بود و تنها منبع آب برای محصولات زراعی است. کشاورزان در این منطقه ساخته شد خیلی بیشتر در معرض نوسان بارش به عنوان یک نتیجه.

فرآوری بادام زمینی در اسکله, داکار, سنگال 1931. Rc1959/Wikimedia Commons CC BY-SA

یکی دیگر از عوامل مهمی بود که تکیه عمده معاملاتی شرکت های اعتباری و بدهی به عنوان ابزار کنترل محصولات کشاورزی و کشت. شرکت های تجاری قادر به کنترل صادرات بادام زمینی با ساخت وام به کشاورزان در طول فصل خشک که پرداخت شد از برداشت. در این راه, تجاری, شرکت های تجاری به دست آمده از محصولات برای صادرات در هزینه بسیار پایین و بدون فرض خطرات مرتبط با سرمایه گذاری در تولید محصولات کشاورزی.

و بنابراین معامله گران وابسته آسیب پذیری کشاورزان به تغییر الگوهای فصلی از بارش باران. اگر کشاورزان بودند و بیشتر به طور منظم درآمد و یا به معنای دیگر از دسترسی به بقا نیاز در طول فصل خشک تجاری اقتصاد نمی تواند مشغول به کار در راه است که آن را انجام داد.

در کوتاه آب آسیب پذیری شده در به استعمار اقتصاد است. این درست است که هر دو در نوع زیرساخت که بودند و نبودند ساخته شده است, و در راه است که بادام زمینی تجارت اداره می شود. استعماری دولت و کسب و کار کنترل سودآور فعالیت های تسهیل صادرات محصولات کشاورزی. آنها به سمت چپ تولید محصولات کشاورزی خود بود که ریسک کمتر و پاداش به سنگال دهقانان.

چرا این مهم است ؟

این مثال نشان می دهد که ریشه تفاوت ها در توسعه زیرساخت ها را در الگوهای سرمایه گذاری و دسترسی به ورودی در ریشه معاصر آسیب پذیری. بهتر است دانه و بهبود کشاورزی تمرین و یا دسترسی به بیمه ممکن است بلانت برخی از خطرات درگیر برای برخی از کشاورزان اما در بهترین حالت این نوع اقدامات می تواند تنها آدرس دلایل سطحی برای آب و هوا آسیب پذیری به جای عمیق دروغ میراث از استعمار.

این به این معنی است که آب و هوا آسیب پذیری ثابت خواهد کرد که بسیار دشوار است به آدرس درستی و بدون بیشتر از رسیدن به بازاندیشی توسعه مدل. این به احتمال زیاد نیاز به قابل انتقال از منابع تاریخی بهره مند استعماری اقتصاد به کسانی که باقی می ماند به طور سیستماتیک محروم توسط میراث از استعمار.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de