انتخاب در مه از عدم اطمینان: درسهایی برای coronavirus از تغییر آب و هوا

دولت ها در سراسر جهان رانده شده توسط تهدید سبب سلامت سیستم ها و توده مرگ و میر ناشی از COVID-19 همه گیر بودن مجبور به تصمیم گیری است که باید عظیم و ماندگار عواقب زندگی و اقتصاد. آنها انجام این کار بدون تضمین کافی است که انتخاب آنها را به بهترین آنهایی که هستند.

مه از عدم قطعیت می توان تا حدودی برداشته با استفاده بهتر از اطلاعات است که در حال ظهور در سراسر جهان است. اما آن را هرگز به طور کامل روشن است.

سخت ترین انتخاب کسانی که باید ساخته شود قبل از اینکه شما می دانید که چگونه آنها کار خواهد کرد.

چالش ساخت بالا-نتیجه گیری مبتنی بر دانش ناقص است بی سابقه است. برای مثال سیاست های سخت برای کاهش تغییر آب و هوا باید به تصویب رسید قبل از این دنیا عبور آستانه فاجعه بار. به راهنمای این تصمیمات کشورهای تکیه بر مدل های ناقص از سیستم آب و هوایی همراه با واگرا و ارزش های مبتنی بر فرضیات در مورد آینده چگونه می تواند آشکار.

دانشمندان و سیاستگذاران با هم کار بیش از یک دوره از سه دهه از طریق پنل بین دولتی تغییر آب و هوا کار کرده اند چگونه به راهنمای تصمیم گیری عدم قطعیت در چنین راهی که وجود دارد گسترده است توافقنامه ای که حداقل حسرت حتی اگر در آینده کار نمی کند دقیقا به عنوان پیش بینی شده است. رویکرد خود را به دانشمندان اجازه داد تا باقی می ماند ارائه شواهد و سیاستمداران به تمرکز بر روی ارزش مبتنی بر انتخاب است.

توافق پاریس برای کاهش تغییرات آب و هوایی امضا شده توسط 197 کشور نتیجه عملکرد خوب علم سیاست تعامل است.

این تجربه را می توان به پاسخ به COVID-19 گیر بدون نیاز به دوباره اختراع روند.

بهترین راهنمای عمل شامل تصمیم گیری بر اساس بهترین اطلاعات در دسترس در زمان و به تدریج بهبود آنها را در پرتو تجربه و در حال ظهور اطلاعات جدید است. آنها شامل استفاده از یک “چند مدل رویکرد” و یک گروه از نتایج به جای قرار دادن همه شرط در یک پیش بینی. و در نهایت با استفاده از آنها در مجموع توافق سناریو به بررسی طیف گسترده ای از گزینه ها و نتایج.

سه جانبه رویکرد

تصمیم گیری در مورد حاوی COVID-19 ناچار یک عمل تعادل بین کاهش فوری از دست دادن زندگی از یک طرف و حمایت از معیشت است که می تواند آسیب به عنوان یک نتیجه از اقدامات صورت گرفته در دیگر. مدل مورد استفاده برای حمایت از تصمیم گیری باید به طور مشابه متعادل است. وجود دارد هیچ نقطه ای در داشتن دقیق پیش بینی در مورد این دوره از بیماری همه گیر اما تنها یک ایده مبهم از تاثیر بر اقتصاد است.

در حال حاضر این جریان متفاوت از اطلاعات هستند به خوبی یکپارچه شده است.

برای این مورد با استفاده از مدل های ریاضی به کمک راهنمای COVID-19 سیاست های ما را از پیشنهادات زیر بر اساس جمعی ما تجربه علمی ارزیابی.

استفاده از اطلاعات در دسترس است و سپس انطباق: به تازگی از این بیماری به معنی شما شروع به از شناخت بسیار کمی و راهنمایی گرفتن از تجارب با بیماری های مشابه در گذشته است. شما کار را به سمت بهبود مدل پیش بینی با استفاده از اطلاعات از طیف وسیعی از منابع از علم به بهداشت عمومی به اقتصاد است.

زیرک و کارآمد کانال های ارتباطی اطمینان حاصل شود که سرعت مدل سازی مسابقات فوریت مشکل است.

چند مدل روش: با استفاده از چندین مدل مختلف به جای یکی متکی بر همان منطق است که به شما می گوید که قرار نیست تمام پس انداز خود را به یک دارایی. قوی ترین روش برای ساخت یک نمونه کارها است که در مجموع قوی تر از فقط یک, به خصوص اگر آنها بر اساس اساسا متفاوت مفروضات.

به طور معمول مدل های مختلف را با اهداف متفاوت هستند و برخی از آنها قوی تر و در برخی موارد بیش از دیگران است. برخی از مدل ها خوب هستند در کوتاه مدت پیش بینی در حالی که دیگران بهتر در دراز مدت. از جمله جزئیات بیشتر لازم است برای برخی از مقاصد اما کمتر دقیق مدل ممکن است به اندازه کافی و قابل اطمینان تر برای بیشتر سیاستهای کلی.

این به این معنا نیست که شما نباید در باد افشان کردن مدل ها است که به سادگی اشتباه است. اما برای انجام این کار شما نیاز به یک ساختار مبتنی بر شواهد تست. آمار جورج جعبه عاقلانه اظهار داشت که “همه مدل ها در اشتباه هستند اما برخی از آنها مفید باشد”.

برای مدل سازی COVID-19 ما را به همین ترتیب تشویق تنوع مدل های.

سناریو: برخی از چیزهایی که نمی توان پیش بینی کرد با دقت, چرا که آنها بستگی دارد هرج و مرج فرآیندهای فیزیکی و یا رفتارهای که مخالف ساده, نمایندگی, مانند انسان انتخاب کند. برای این مسائل شما با استفاده از حالات. حالات اجازه می دهد تا مدل های به استرس تست شده با پرسیدن سوالاتی از قبیل: چه طیف وسیعی از نتایج ممکن است? چگونه تصمیم من بازی کردن در بدترین حالت و همچنین در مورد نظر من مورد ؟

حالات باید مشترک بین مدل و یا شما قادر به اذیت به غیر از تفاوت در راه مدل کار از تفاوت در مدل رانندگان است.

حالات باید قابل قبول است اما باید span طیف گسترده ای از امکانات اگر آنها منجر به تایید تعصب – ما تمایل به انتخاب این نتایج که ما حمایت تعصبات. این مهم است که عبارتند از شاخص های قابل اندازه گیری به طوری که شما بعدا می دانیم که کدام سناریو در حال پخش است.

برای COVID-19 توصیه ما به بررسی مدل پیش بینی بیش از یک طیف وسیعی از توافق حالات. برای مثال یک سناریو می تواند اعمال دقیق مستند و حفظ آن در طول چند ماه. دیگر می توانید به تدریج آرامش محدودیت. و هر دو می تواند نسبت به یک مرجع سناریو که در آن هیچ اقدام سیاسی گرفته شده است.

زمانی که بسیاری از مدل های چندین سناریو و نامشخص داده ها استفاده می شود با هم نتیجه این خواهد بود طیف گسترده ای از پیش بینی. تفاوت نیاز به ارزیابی پس از آن واضح تر است که یافته های بیشتر شواهد و مدارک.

اعتماد عمومی است کلید

این عمل تعادل از مدیریت COVID-19 نیاز به اعتماد عمومی است که پرورش باز و روشن و معتبر فرایند تصمیم گیری است. چارچوب پیشنهاد ما این است که با تمرکز بر ارائه اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری خوب است اما نباید فرض کنیم حق تصمیم گیری. برای این منظور مردم در انتخاب رهبران سیاسی به نمایندگی از حقوق خود و ارزش ها.

این رویکرد شده است با موفقیت مورد استفاده در جاهای دیگر مثلا در حفاظت از لایه ازن و بسیج اقدام به توقف از دست رفتن تنوع زیستی. در آفریقای جنوبی آن را به تازگی به کمک تصمیم گیری معقول در مورد fracking در Karoo.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de