شکلات حاوی کادمیوم است که می تواند افزایش خطر ابتلا به سرطان

کودکان و بزرگسالان در سراسر جهان عاشق شکلات یا لذت بردن از آن را با خوردن شکلات میله یا جرعه جرعه گرم کاکائو نوشیدنی.

اما در پشت آن خوشمزه طعم کاکائو حاوی کادمیوم یک ماده شیمیایی مضر برای کلیه ها. آن را نیز افزایش می دهد خطر ابتلا به سرطان است.

اگر ما مقایسه آن با دیگر مضر و فلزات سنگین مانند آرسنیک و کادمیوم ممکن است به نظر می رسد که بد است. اما قرار گرفتن در معرض کادمیوم برای مدت زمان طولانی حتی در مقادیر کم می تواند خطرناک آن را به عنوان تجمع در بدن است. بدن ما نیاز به ده تا سی سال به هضم کادمیوم.

این است که چرا کمیسیون اروپا در سال گذشته کاهش ایمنی آستانه مقدار کادميوم در پردازش شکلات در منطقه است. کادميم آستانه بین 0.1 و 0.8 میلی گرم در هر کیلوگرم شکلات بسته به نوع شکلات.

شکلات تیره برای مثال پایین تر از سقف شیر شکلات. همه شکلات وارد شده به اروپا را به پیروی از حد.

اروپا تصمیم گرفت بر اساس تحقیقاتی که نشان داد حتی اگر قرار گرفتن در معرض کادمیوم در غیر سیگاری ها در منطقه است که هنوز هم زیر که حد بالایی قرار گرفتن در معرض از طریق مواد غذایی در کودکان می رسد دو بار امن محدود می کند.

در ضمن در اندونزی حداکثر کادميوم است 0.5 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم شکلات و کاکائو محصول. این مقدار تقریبا همان اروپایی جدید مقررات برای پردازش شکلات با بیش از 30 درصد کاکائو.

سطوح کادمیوم

شکلات نه تنها مواد غذایی که حاوی کادمیوم. اما چون شکلات است که اغلب مصرف توسط مردم در تمام سنین از جمله کودکان آن مقدار کادميوم باید تنظیم شده است. این ماده شیمیایی است که اغلب در ارتباط با تراکم استخوان مشکلات.

کادمیوم در سطح شکلات فرآوری شده در بازار متفاوت است بسته به فرآیند تولید و تولید کنندگان.

به طور کلی کادميوم رای در شکلات فرآوری شده است که حداقل از آنجا که از مخلوط شکلات خام با شیر و شکر و شربت در تولید است. شکلات سطح در یک محصول بین 10% (برای شیر شکلات) و 70 تا 100% (برای شکلات تیره). اما, اگر شما عادت به خوردن شکلات بیش از حد برای مدت زمان طولانی به مقدار کادميوم در بدن شما افزایش خواهد یافت.

2010 مطالعه در سطوح کادميم در شکلات پودر از کشورهای مختلف نشان داد شکلات پودر از ونزوئلا شد تا 1.8 میلی گرم در هر کیلوگرم از پودر. آن را بالاتر از کمیسیون اروپا استاندارد است.

در ضمن مطالعات متعددی در کادميوم در پردازش شکلات در برزیل و ایالات متحده و هند به این نتیجه رسیدند که سطح کادميوم در زیر حد ایمنی.

حتی در شکلات حاوی 100% شکلات برخی از پردازش انجام شده است. مخلوط کردن دانه های کاکائو از منابع مختلف برای مثال می تواند به کاهش سطوح کادميم در پردازش شکلات. مقدار محتوای کادمیوم در دانه های کاکائو بستگی به محل و شرایط خاک که در آن شکلات گیاه رشد کرده است و همچنین در این نوع از شکلات گیاه خود را.

که تنها دارای یک محدودیت در میزان کادمیوم به صورت خشک شده و دانه های کاکائو – 0.3 میلی گرم در هر کیلوگرم است. حداکثر سطح کادمیوم است که می تواند تحمل بدن انسان, با توجه به, که, است 0.025 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم از توده بدن. این معادل 1.25 میلی گرم کادمیوم برای یک فرد با وزن 50 کیلوگرم در هر ماه.

با این که استاندارد آن است که به طور بالقوه خطرناک برای یک فرد که در وزن 50 کیلوگرم به مصرف بیش از 12.5 کیلوگرم از 30 درصد کاکائو شکلات فرآوری شده است که تحت کمیسیون اروپا سقف در یک ماه; یا به مصرف 2.5 کیلوگرم شکلات فرآوری شده با توجه به اندونزی سقف.

قرار گرفتن در معرض کادمیوم

قرار گرفتن در معرض بیش از حد به کادمیوم از طریق مواد غذایی دارای اثر معنی داری بر سلامت کلیه اخلال در باز جذب (مانند باز جذب پروتئین و نمک بدن هنوز هم نیاز) در کلیه را فیلتر کردن واحد.

به غیر از مواد غذایی قرار گرفتن در معرض کادمیوم از طریق هوا شناخته شده است به افزایش خطر ابتلا به سرطان باعث تنگی نفس و سوزش ریه و غشاء مخاطی آسیب. قرار گرفتن در معرض کادمیوم از طریق هوا در زندگی روزانه برای مثال رخ می دهد از طریق دود سیگار.

در دهه 1960 در ژاپن تجربه کرده کادمیوم آلودگی در آب آن. یک مطالعه از یک دهه عجیب و غریب بیماری در ساکنین در استان تویاما نشان می دهد “itai-itai” بیماری های ناشی از آلودگی های فلزات سنگین به خصوص کادمیوم از معادن در رسد بالای Jinzu رودخانه. Itai-itai بیماری مشخص شده است توسط نرم شدن استخوان از دست دادن استخوان و آسیب کلیه.

افراد مبتلا به این بیماری شکایت از درد در ستون فقرات و مفاصل به علت کاهش تراکم استخوان در ارتباط با اثرات سمی کادمیوم. اما به خاطر داشته باشید این است که یک مورد شدید ناشی از مزمن مقادیر زیادی از مسمومیت با کادمیوم.

چرا مواد غذایی حاوی کادمیوم

گیاهان می تواند در جذب و تجمع کادمیوم از آب در خاک است.

شکلات گیاهان می تواند جذب کادمیوم از طریق ریشه های خود را و ذخیره آن را در شکلات برگ و دانه. این جذب می تواند تحت تاثیر اسیدیته خاک و میزان کادمیوم موجود در خاک است.

بنابراین موقعیت جغرافیایی می تواند بر محتوای کادمیوم در گیاهان است. خاک های آتشفشانی به عنوان مثال می تواند شامل مقادیر بالاتر از کادمیم است. آلودگی محیط زیست و استفاده بیش از حد از کودهای حاوی کادمیوم و نیز عوامل مؤثر بر سطوح کادميم در خاک است.

در مورد itai-itai بیماری در ژاپن و کادميوم در فاضلاب از معادن جریان و آلودگی منابع آب مورد استفاده برای آبیاری توسط ساکنان است. آلودگی آب نیز موجب آلودگی اکوسیستم های آبی از جمله رودخانه ها و دریاها.

در علاوه بر این به پیشگیری اقدام بازسازی یکی از راه حل های برای کاهش سطح کادمیوم در محیط زیست است.

کاهش کادميوم در معرض

ساده ترین راه برای کاهش خطر قرار گرفتن در معرض کادمیوم در زندگی روزمره است که برای جلوگیری از مواد است که پتانسیل را دارند که حاوی مقادیر زیادی از آن.

برای مثال شما باید محدود مصرف شکلات صدف گرفته شده از آلودگی آبها و گیاهان برداشت شده از خاک آلوده. شما باید متوقف کردن سیگار کشیدن و دور از دود سیگار قرار گرفتن در معرض برای جلوگیری از کادمیوم از طریق هوا.

آلودگی محیط زیست باعث می شود یک مقدار کادميوم در غذاهای مختلف. بنابراین مناسب ترین راه برای کاهش قرار گرفتن در معرض کادمیوم است که برای حفاظت از محیط زیست از پتانسیل کادمیوم آلودگی است.

خلاصی از NiCd (نیکل کادمیوم) باتری به درستی با استفاده از کودهای حاوی کادمیوم در سطح مناسب و نظارت بر محتوای کادمیوم در محیط اطراف دفع زباله برخی از نمونه هایی از اقدامات پیشگیرانه است که می تواند به کاهش قرار گرفتن در معرض کادمیوم در جامعه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im