چین Yujing Dizhi 8 وارد آب های نزدیک مالزی در روز پنج شنبه با توجه به کشتی ردیابی وب سایت ترافیک دریایی.

روز جمعه آن را نزدیک به پتروناس عمل غرب Capella با توجه به منابع امنیتی است که نمی خواهم فاش شود چرا که آنها مجاز به صحبت کردن با رسانه ها. یکی از منابع گفت: ویتنامی کشتی نیز tagging غرب Capella.

این منطقه نزدیک به آبهای ادعا توسط هر دو ویتنام و مالزی و همچنین با چین از طریق آن گسترده ادعا می کنند برای بسیاری از دریای جنوب چین در آن U شکل ‘نه داش خط’ است که به رسمیت شناخته شده توسط همسایگان خود و یا بیشتر از جهان است.

ایالات متحده متهم کرده است چین از بهره گیری از حواس پرتی از coronavirus همه گیر برای پیشبرد حضور خود در دریای چین جنوبی است.

چهارشنبه, چینی, سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: Yujing Dizhi 8 بود انجام فعالیت های عادی و متهم به مقامات ایالات متحده از لکه پکن.

مالزی منبع امنیتی گفت: Yujing Dizhi 8 بود flanked در یک نقطه در روز جمعه بیش از 10 چینی عروق از جمله کسانی که متعلق به دریایی ارتش و گارد ساحلی است. این منبع همچنین با اشاره به ویتنامی کشتی.

نخست وزیر مالزی دفتر وزارت دفاع و پتروناس نیست پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر.

Zubil حصیر Som سر از مالزی دریایی اجرای آژانس تایید کرد که Yujing Dizhi 8 بود در آبهای مالزی مالایی زبان روزانه Harian Metro گزارش شده است.

“ما نمی دانیم که هدف آن اما از آن است که انجام هر گونه فعالیت ها در برابر قانون” گفت: با توجه به گزارش.

وزارتخانه های خارجه چین و ویتنام بلافاصله پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر.

این Yujing Dizhi 8 324 متر (200 مایل) در مالزی ساحل در مالزی منطقه انحصاری اقتصادی, دریایی, ترافیک داده ها نشان داد.

آن flanked توسط یک چینی coastguard کشتی آن را به عنوان نقل مکان کرد و در یک هش شکل الگوی سازگار با انجام یک نظرسنجی به عنوان آن را در طول زمان بن بست در ویتنامی آب های سال گذشته است.

غرب بزبان قابل مشاهده نیست در ردیابی داده اما منابع امنیتی گفت: این کشتی در منطقه بود. آسیا دریایی ابتکار شفافیت (AMTI) در واشنگتن دی سی مستقر در اتاق فکر است حاکی از آن حضور وجود دارد از اکتبر.

گرگ Poling مدیر AMTI گفت: چین با استفاده از تاکتیک ارعاب به عنوان آن را تا به حال در منابع غنی ویتنامی آب که در آن اسپانیایی انرژی شرکت رپسول کشیده است حداقل دو پروژه در سال های اخیر زیر فشار از چین است.

“پکن نمی خواهند به انتخاب مبارزه در اینجا, اما آن را می خواهد برای ارعاب” او گفت:. “چین نشده آهسته در تمام وجود این بیماری همه گیر کوروناویروس.”

ویتنام تسلیم اعتراض رسمی با چین در این ماه پس از غرق شدن یک قایق ماهیگیری ویتنامی در آن گفته شده بود منفجر چینی دریایی نظارت کشتی در آبهای مورد مناقشه.

چینی بررسی کشتی را حرکت می کند, این هفته در یک زمان می آیند چین شده است ارسال کمک های پزشکی به کشورهای جنوب شرق آسیا از جمله مالزی که گزارش شده بیش از 5000 coronavirus عفونت.

چین ادعا می کند تقریبا تمام انرژی-غنی دریای چین جنوبی نیز عمده مسیر تجارت در هر سال. فیلیپین و برونئی و ویتنام و مالزی و تایوان با هم تداخل دارند ادعا می کند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im