مقامات چینی روز جمعه گفت که جهان و دومین اقتصاد منقبض شده بود در سه ماه اول سال پایان دادن به یک خط از untrammelled رشد است که جان سالم به در سرکوب میدان تیان آن من به شیوع بیماری سارس و حتی بحران مالی جهانی. داده ها نشان دهنده چین نمایشی تلاش برای تمبر از کروناویروس که شامل بستن اکثر کارخانه ها و ادارات در ماه های ژانویه و فوریه به عنوان شیوع بیمار دهها هزار نفر از مردم است.

استارک اعداد را روشن چگونه به یاد ماندنی چالش گرفتن اقتصاد جهانی دوباره روی پای خود خواهد بود. پس از آن پدید آمده از فقر و انزوای بیش از 40 سال پیش در چین تبدیل شده است و شاید جهان تنها مهم ترین رشد موتور یکی که برداشته ثروت های قبلی در طول زمان مشکل مانند بحران مالی است.

در حال حاضر چین در تلاش است به راه اندازی مجدد آن گسترده $14 تریلیون اقتصاد تلاش است که می تواند به سایر نقاط جهان بسیار مورد نیاز شات در بازو. Coronavirus را به ایالات متحده و اروپا که مسدود اقتصاد وجود دارد, منجر به پیش بینی که جهان را خروجی می تواند کوچک به مراتب بیشتر از سال جاری نسبت به آن را حتی در زمان بحران مالی است.

که جهانی متوقف خواهد شد و برعکس صدمه چین در تلاش به عقب بر گردیم در مسیر ایجاد یک مشکل اقتصادی پازل برای رهبران در پکن. همه گیر و تلاش برای مهار آن به شدت کاهش اشتها در جهان برای چین کالا که می تواند منجر به کارخانه خاموش شدن ناگهانی و کارگر furloughs حتی به عنوان کشور تلاش می کند برای بازگشت به کسب و کار.

چین به تدریج برداشته بسیاری از محدودیت های آن در کار و سفر در هفته های اخیر. اما تجار در سراسر چین می گویند که زمان باقی می ماند دشوار است. خانواده ها می گویند که درآمد خود را کاهش یافته است.

“در این سال دشوار است — برخی از آنها شغل خود را از دست برخی نمی توانید کار را به انجام” گفت: لیو شیا یک فروشنده میوه از یک روستا در حومه شمال پکن. “کسانی که به کار و کسانی که هنوز هم در کسب و کار تا حد زیادی تحت تاثیر قرار.”

چین اداره ملی آمار اعلام شده در صبح روز جمعه در پکن که اقتصادی کشور را در خروجی کاهش 6.8% از ژانویه تا مارس در مقایسه با همان آخرین دوره سال است. این اولین انقباض اذعان کرد در آمار رسمی از سال 1976 زمانی که کشور در روزهای پایانی انقلاب فرهنگی, ملی, اسپاسم شهری و خشونت و شکنجه.

چین تاریخی رشد رگه بود سوخت با ایجاد گسترده, مدرن, شبکه ای از بزرگراه ها و راه آهن و قوی کارآفرینی از آن مردم آن نیروی کار ماهر و یک دولت که مایل بود به مجموعه محیط زیست و کار نگرانی های گذشته به خاطر از همیشه بیشتر اقتصادی خروجی. اما این عوامل بودند هیچ بازی برای coronavirus که پس از آن برای اولین بار آمده از این شهر ووهان در اواخر ماه دسامبر زمین در این کشور بزرگ موتور صنعت به مجازی متوقف شد.

پکن گزینه های محدود هستند. آن است که تا کنون اجتناب unfurling بزرگ هزینه های بسته مانند رهبران در ایالات متحده و اروپا انجام داده اند. اقتصاد خود را تبدیل به بیش از حد بزرگ و پیچیده را به راحتی راه اندازی مجدد شبیه به آن را در سال 2008 هنگامی که آن پرده برداری از یک طرح به صرف بیش از یک و نیم تریلیون دلار است. سال از آسان وام شده اند دولت های محلی و شرکت های دولتی در بدهی فرو رفته.

در عین حال رهبران چین در صورت فشار به عمل می کنند. پژمرده درآمد خانوار باعث شده خانواده ها به retrench هزینه های خود را. هان Xiaojuan, 35, که از یک مغازه کوچک فروش کت و دمپایی گفت: بسیاری از مردم تنها خرید ضروریات این روز است.

“من در این کسب و کار برای بیش از 10 سال در پکن” هان گفت. “این است که بدترین زمان ها است.”

چین کاسته است تا در آن بسیاری از اقدامات شدید علیه این بیماری همه گیر. هفته گذشته یک سختگیرانه مستند به پایان رسید در ووهان که در آن شیوع آغاز شد.

در عین حال بسیاری از اجتماعی فاصله اقدامات باقی می ماند. از رستوران ها به هواپیماهای مسافربری به قطار بسیاری از صندلی های دیگر ممکن است استفاده می شود که محدودیت های فروش. مراکز خرید و پیاده رو و مغازه ها هنوز هم کمتر ترافیک پا بیش از حد معمول به عنوان بسیاری از مردم به ماندن در خانه با احتیاط از عفونت است.

ادامه اثر این بیماری همه گیر نشان داد تا در دیگر اطلاعات منتشر شده صبح روز جمعه بازتاب عملکرد اقتصادی کشور در ماه مارس است. که داده ها از آمار واردات و صادرات بودند که سه شنبه منتشر شد نشان داد که اقتصاد شروع به بهبود می یابند اما هنوز فاصله قابل توجهی برای رفتن.

تولید صنعتی تضعیف 1.1% در ماه مارس در مقایسه با یک سال پیش در حالی که خرده فروشی کاهش 15.8%. سرمایه گذاری در دارایی های ثابت پایین بود 16.1 درصد برای سه ماه اول سال در مقایسه با سال گذشته است.

آینده برای اقتصاد چین می تواند از ضعف تقاضای جهانی برای صادرات آن.

این نمایشگاه کانتون کشور است که عمده صادرات رویداد شامل ده ها هزار نفر از غرفه داران و صدها نفر از هزاران نفر از خریداران از سراسر جهان است. قرار بود آن را به شروع در روز چهارشنبه این هفته و آخرین تا زمانی که در اوایل ممکن است. جای آن است که میله میله به بیشتر از متوسط رویداد آنلاین در اواسط ماه ژوئن.

حتی کسب و کار چینی موجود با مشتریان خارج از کشور در حال پیدا کردن که بسیاری از خریداران می خواهید برای به تعویق انداختن یا لغو تحویل.

“تاخیر در سفارشات اتفاق می افتد در همه جا” گفت: هارون یانگ صاحب Arnan مد جواهرات و اشیای قیمتی یک گوشواره صادر کننده در Yiwu در شرق و مرکزی چین است.

وو Jianying صاحب نیش Weimei یک تپانچه آب صادر کننده در Yiwu گفت که این باید شلوغ ترین زمان از سال برای صادرات به عنوان خرده فروشان در غرب آماده شدن برای تابستان استخر شنا فصل است. اما خرده فروشان را متوقف کرده اند با قرار دادن دستور. برخی از آنها حتی متوقف سیم کشی پول برای سفارش موجود است.

“پرداخت دشوار است برای جمع آوری,” او گفت:.

تاجران می گویند که نزدیک به بسته شدن کامل از چین مرزها به حد بالقوه موج دوم از عفونت است صدمه دیده سفارشات صادرات.

“بسیاری از مشتریان می خواستم برای آمدن به چین از آفریقا اما نمی تواند به دلیل پروازهای لغو شده گفت:” او Liehui مدیر اجرایی Touchroad گروه شانگهای تجارت و شرکت سرمایه گذاری که اقدام به خرید مواد معدنی و چوب از آفریقا و صادرات پوشاک و دیگر کالاهای تولیدی وجود دارد.

او گفت: در حال حاضر وجود داشته است تغییرات در هر دو بازار داخلی و بازارهای خارج از کشور. فروش کاهش یافته است برای بیشتر مد لباس با قیمت بالاتر دسته. اما فروش آنها در واقع افزایش برای لباس خواب و دیگر ساده لباس است که مردم ممکن است می خواهم به پوشیدن لباس در داخل خانه در طول مستندات, او گفت:.

“برای این شرکت نیاز به ایجاد برخی از تنظیمات” در آنچه که آنها تولید کرد.

پکن بسته شده است مرزهای این کشور آنقدر محکم که حتی ساکنان خارجی چین که رفته خارج از کشور مجاز به بازگشت. که کند شده بزرگ پروژه های ساخت و ساز و سرمایه گذاری های دیگر که نیاز به تکنسین ها و دیگر متخصصان که نمی تواند دوباره وارد کشور گفت: چونگ آره طرفداران رئیس هیئت اروپایی اتاق بازرگانی در شهر تیانجین.

یکی دیگر از نگرانی نهفته است که چگونه بسیاری از کوچک و متوسط در چین می تواند زنده ماندن مشکلات جاری است. حتی قبل از همه گیر بسیاری از کسانی که کسب و کار تا به حال شده است در تلاش به عنوان شرکت های دولتی با بهتر ارتباطات سیاسی به طور فزاینده ای در انحصار موجود وام از دولت کنترل بانکی.

به عنوان یک نتیجه, کسب و کارهای کوچک تمایل به قرض گرفتن در درون رسمی شبکه. در حال حاضر این شبکه دچار مشکل هستند گفت: سارا هسو یک اقتصاددان در دانشگاه ایالتی نیویورک در Paltz جدید است که دارای تخصص در کسب و کارهای کوچک در چین است.

“بسیاری از شرکت های کوچک و متوسط قرض گرفتن از دوستان و خانواده که هم شرکت های کوچک و متوسط,” او گفت:. “وجود دارد رفتن به یک بحران برای همه از این وام گیرندگان.”

چین خروجی برای کل سه ماهه بود افسرده گسترده تعلیق فعالیت های اقتصادی از اواخر ماه ژانویه تا اواخر فوریه. SpaceKnow تجاری تصاویر ماهواره ای, کسب و کار گفت: شمال چین را بدنام آلودگی هوا تقریبا به طور کامل از بین رفت و در ماه فوریه به عنوان کسب و کار را تعطیل و مردم را رانندگی.

حتی در حال حاضر, تصاویر ماهواره ای از شب روشنایی در چین نشان می دهد که این کشور در پایه های صنعتی در حال اجرا است در نیم معمول آن سطح با توجه به SpaceKnow.

“چین دیده اند ممکن است COVID-19 شیوع اول و محلی تعطیلی آهسته اقتصاد اما در حال حاضر چین به نظر می رسد به احساس فشار از رکود اقتصاد جهانی گفت:” جرمی Fand این شرکت اجرایی.

در حالی که کارخانه های چینی باید دوباره راه اندازی شود گفت: او از Touchroad پیدا کردن بازار برای محصولات خود را ممکن است سخت تر است.

“یکی از علت خوش بینی است که کار از سرگیری و برگشت به تولید شده اند که به خوبی در چین,” او گفت:. اما او افزود: “این رفتن به یک ضربه بزرگ برای اقتصاد جهان و برخی از شرکت ها آن را ندارد.”

c.2020 شرکت نیویورک تایمز

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im