کلیسای کاتولیک خواستار ونزوئلا متحد در برابر coronavirus

Coronavirus هنوز آمار ونزوئلا به عنوان سخت به عنوان همسایه برزیل و کلمبیا. اما پس از سال ها از بحران اقتصادی و سیاسی این کشور را در خرابه و کارشناسان معتقدند ونزوئلا آمادگی برای یک بیماری همه گیر.

به عنوان بن بست بین رییس جمهور موقت ژوئن Guaidó و عملا رئیس جمهور نیکولاس مادورو وارد سال دوم خود را جامعه مدنی و رهبران جهان در حال هل دادن برای مواقع اضطراری توافق که فعال ونزوئلا به کوه یک پاسخ هماهنگ به کوروناویروس.

از آن خواهد شد در کنار غیر ممکن است برای ایرانیها پول در بسته دولت برای رسیدگی به بحران های آینده مهم بدون کمک های مالی بین المللی. تنها Guaidó است که به رسمیت شناخته شده به عنوان ونزوئلا را رهبر مشروع توسط ایالات متحده و بسیاری از کشورها در آمریکا و اروپا و امن است که می تواند کمک کند.

بسیاری از طرفداران در حال میخواندی بازیگران بین المللی مانند اتحادیه اروپا سازمان ملل متحد و یا واتیکان برای تعامل با احزاب متناقض.

همانطور که جامعه شناسان مورد مطالعه قرار گرفته اند دین در ونزوئلا در سال ما در حال پیگیری این آخرین امکان از نزدیک. ما پیدا کردن کلیسای کاتولیک است که در برخی از راه های خوبی برای کمک به ونزوئلا در این آخرین بحران است. اما قدرت خود را به کمک نیز محدود است.

ونزوئلا کاتولیک در یک هفته مقدس در صفوف منظم در کاراکاس 8 آوریل سال 2020 است. Villasana/خبرگزاری گتی ایماژ

گسترده تایید برای کلیسای کاتولیک

در مارس 30, ونزوئلا کلیسای کاتولیک صادر کثیرالانتشار پیام از تمامی رهبران سیاسی به “اقدام قاطعانه برای رسیدن به یک اساسی اجماع” است که قادر می سازد ونزوئلا به “غلبه بر جدی فعلی بهداشت عمومی و اجتماعی و اقتصادی مقطع.”

در پیام عید پاک پاپ فرانسیس به نام بس درگیری ها در سراسر جهان است. وی افزود: “در ونزوئلا ممکن است [خدا] فعال کردن بتن و راه حل های فوری” به “مجوز بین المللی کمک به جمعیت رنج می برند.”

اما تا کنون نه ونزوئلا کلیسای کاتولیک و واتیکان را دنبال کرد تا با تلاش های بتن به واسطه یک توافق بین مادورو دولت و مخالفان.

از لحاظ تاریخی رهبران مذهبی باید نقش مهمی در مقابله با درگیری و خشونت در آمریکای لاتین کمک اعضای باند شروع یک زندگی جدید حمایت از دهقانان مقابله با مالکان یا واسطه بین متضاد احزاب است. در نزدیکی کلمبیا کلیسا بود اساسی بازیکن در روند صلح به پایان رسید که از چریک های فارک’ 52-سال شورش علیه دولت.

کلیسا توانایی شرکت در جنگ قطعنامه آمده است در آمریکای لاتین در بخشی به دلیل آن است یک ساختار اداری و مناطق اداری در کل منطقه است. واتیکان نیز با تجربه دیپلماتیک.

هفتاد و سه درصد از ونزوئلا شناسایی به عنوان کاتولیک. و در جامعه ای که در آن دادگاه ، احزاب و از هر موسسه دیگر از زندگی عمومی در حال بی اعتبار و یا عمیقا پلاریزه, نظر سنجی به طور مداوم نشان می دهد که کلیسای کاتولیک دارای محبوبیت بالا در رتبه بندی.

پاپ فرانسیس – برای اولین بار در آمریکای لاتین به رهبری کلیسای کاتولیک – نشان داده علاقه قابل توجهی در ونزوئلا پس با فرض این دفتر در سال 2013, ارسال واتیکان شرکت کنندگان به دو دور گفت و گو بین مادورو دولت و مخالفان.

پاپ و حتی برخی از ونزوئلا کارشناسان در دولت او. وزیر امور خارجه Msgr. پیترو Parolin شد واتیکان سفیر ونزوئلا از سال 2009 تا 2013. و آرتورو Sosa, برتر به طور کلی از سفارش یسوعیون – مذهبی جهت است که فرانسیس بخشی از خودش است ونزوئلا.

خطرات اصول

اما تلاش های گذشته برای میانجیگری در ونزوئلا تعارض آشکار محدودیت های کلیسای کاتولیک ظرفیت برای نفوذ سیاسی و بن بست وجود دارد.

کلیسا قدرت در ونزوئلا و در سراسر جهان نمادین است. آن است که هیچ راه در واقع اجرای توافق سیاسی. که باعث می شود این کلیسا حساس به متضاد احزاب در واقع احترام به آن قدرت.

در سال 2016 هر دو مخالف و ونزوئلا از دولت درخواست واتیکان دخالت در مذاکرات است. این روند در نهایت منجر به یک توافق به رسمیت شناختن ونزوئلا مخالفت سالاری در شورای ملی و رهایی ملی در انتخابات اقتدار آن مادورو تحت تسلط مدیران.

اما مادورو دولت شکست خورده به دنبال از طریق در ایمان خوب است. بنابراین در ژانویه 2017 واتیکان خارج از دخالت بیشتر در ونزوئلا درگیری و به یاد می آورد آن فرستاده.

موقت بیمارستان برای COVID-19 بیماران می رود تا در Cucuta کلمبیا در مرز با ونزوئلا, مارس 28 سال 2020 است. SCHNEYDER مندوزا/خبرگزاری گتی ایماژ

دو سال بعد در بحبوحه یک بحران ناشی از مجلس ملی را تعیین ژوئن Guaidó به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا خواست پاپ فرانسیس برای تمدید میانجیگری واتیکان.

در نامه ای که بعدها به بیرون درز پاپ demurred “به دلیل آنچه توافق شده بود در این جلسات بود و نه به دنبال حرکات بتن.”

‘مثبت بی طرفی’

از آنجا که شکست خورده 2016 مذاکرات هر دو واتیکان و ونزوئلا را ملی کلیسای کاتولیک سلسله مراتب را حفظ آنچه به آنها تماس بگیرید “مثبت بی طرفی.”

مثبت بی طرفی رهبران کلیسا به معنای تلاش برای تعامل با رهبران در هر دو طرف از جنگ در حالی که هل دادن برای انتخابات دموکراتیک کمک های انسان دوستانه و سیاسی گفت و گو است. آنها محکوم مادورو دولت برای آن تلخ حقوق بشر و محرومیت از ونزوئلا بحران انسانی. آنها همچنین با انتقاد از مخالفان برای تظاهرات خشونت و عدم تمایل به مذاکره کنند.

ما ردیابی از کلیسا گفتمان عمومی در ونزوئلا نشان می دهد که پیام خود را به قابل ملاحظه ای سازگار در سراسر دولت نیکولاس مادورو.

اما قطبی در ونزوئلا بی طرفی از هر نوع به ندرت به خوبی دریافت.

مخالفت اعضای بلند گله و شکایت در مورد واتیکان تمایل به ماندن در حاشیه یک درگیری که دیده است معترضان مورد ضرب و شتم رهبران مخالف زندانی و دموکراسی از میان بردند. آنها را پاپ فرانسیس به عنوان مماشات با دیکتاتوری با دیکتاتوری برنامه.

این دولت مادورو را نمایش سلسله مراتب کاتولیک محلی به عنوان یک متحد از مخالفان. در واقع ونزوئلا اسقف را آشکارا به حمایت از ریاست جمهوری ادعای ژوئن Guaidó.

اقتدار مذهبی

با اینحال رهبران سیاسی در هر دو طرف به طور مداوم به دنبال برکت ونزوئلا کلیسای کاتولیک و واتیکان دخالت از طرف آنها.

ما تحقیقات تایید می کند که این کلیسا دارای یک سطح از تصویب و اقتدار اخلاقی در ونزوئلا که crosscuts سیاسی قدرت. که آن را می دهد پتانسیل برای تغییر یک تضاد تعادل است.

اما این اقتدار اخلاقی شکننده است و هر دو ونزوئلا کلیسا و واتیکان حسد محافظت از آن. داشتن شده است به مبارزه طلبیده یک بار توسط مادورو پاپ ممکن است تمایل به بازگشت یکی دیگر از میانجیگری که ممکن است شکست بخورند.

در ضمن coronavirus همه گیر به نظر می رسد برخی به تعمیق آنچه که در حال حاضر غم انگیز انساندوستانه.

[شما باهوش و کنجکاو در مورد جهان است. بنابراین در حال گفتگو نویسندگان و ویراستاران. شما می توانید برجسته ما هر آخر هفته.]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im