کانادا, نوجوانان خرد کلیشه اوتیسم با پرده فیلم در Infinite

تورنتو — این نادر است برای شنیدن از زنان جوان مبتلا به اوتیسم پس از آن یک اختلال عمدتا نسبت به پسران و مردان جوان است. اما یک جوان 19 ساله از لیندسی, Ont., تلاش برای تغییر چگونه مردم درک کسانی که با این وضعیت — به ویژه دختران

پیج Hennekam — که در رسانه های اجتماعی می رود با صفحه Layle او قبل از ازدواج مادر نام — تبدیل به یک “اوتیسم تاثیر گذار” در رسانه های اجتماعی ارسال کاندید و فیلم های آموزشی در مورد چالش های زندگی به عنوان یک نوجوان مبتلا به این اختلال است.

“من فکر می کنم که مردم فکر می کنم که من به نظر نمی آید و یا عمل اوتیسم… آنها فقط نیاز به انجام برخی تحقیقات بیشتر و دیدن آنچه که در واقع در” Hennekem گفت: در مصاحبه با اخبار CTV.

پس از دیدن مردم پست منفی و یا نظرات موهن در مورد افراد مبتلا به ASD (اختلال طیف اوتیسم) او شروع به تولید فیلم برای Infinite در اواسط ماه مارس و در حال حاضر بیش از 600 ، 000 پیروان و 11 میلیون لایک در برنامه است. او را نیز برجسته شده است در مجله مردم. او تمرکز بر چگونه دختران مبتلا به اوتیسم در حال نادیده گرفته شده توسط پزشکان است.

“هنگامی که پزشکان برای اولین بار مطالعه اوتیسم آنها تنها مورد مطالعه مرد و” Hennekan توضیح داد: در یکی از فیلم ها. “این باعث می شود آن را سخت تر برای هر کس دیگری تشخیص داده می شود زیرا همه چیز بر مبنای مغز مرد.”

یک مه 2017 مطالعه منتشر شده در مجله کارشناسی اوتیسم و اختلالات رشد و نمو یافت و این اختلال به خودی خود آشکار متفاوت در زنان به دلیل علائم خود را ممکن است متفاوت باشد و یا ظریف تر از مردان و یا آنها ممکن است به پنهان کردن خود را در صفات مبتلا به اوتیسم با تلاش متناسب با همسالان خود است که همچنین به عنوان شناخته شده “پوشش.”

Hennekam می گوید او آموخته است که برای استتار برخی از رفتارهای یادگیری به عمل راه او فکر او قرار بود به.

“اغلب اوقات دختر مبتلا به اوتیسم کودکان خواهد شد گفته بود” اوه تو خیلی قدیمی برای سن خود شما هستید پس شما خیلی آرام و حساس’,” او گفت:. “و پس از آن بروید و یک بحران در اتاق خواب خود را به مدت سه ساعت آنجا که من می دانم که بود که من دلیل آن سخت است.”

برای بیشتر از زندگی خود را Hennekam گفت: نه او و نه پدر و مادر او می دانست که او تا به حال به اوتیسم. Hennekam توضیح داد که او احساس اضطراب و افسردگی. او می گوید: او نمی توانست نگاه مردم در چشم و درد را تجربه زمانی که افراد یا اشیاء را لمس پوست او.

“من فقط می خواهم آنقدر غرق در چیزهای بسیاری و به خصوص اگر چیز نمی تواند به راه حق,” او گفت:.

سن 15, Hennekam گفت پریشانی خود منجر به اقدام به خودکشی. مدت کوتاهی پس از او دیده می شود توسط پزشکان و یک روانپزشک تشخیص داده شد او مبتلا به اوتیسم — تشخیص او معتقد است تغییر زندگی خود را.

“و بسیاری از چیزهایی که آنها گفته بودند من دقیقا با من و من گفتم: ‘آن است. که باعث می شود حس خیلی,’,” او گفت:.

او قادر به رها کردن پوشش رفتارها و شروع که بیشتر از خودش.

“این فوق العاده استرس زا و تخلیه آن می تواند منجر به بسیاری از burnouts. که چرا از آن مهم است برای جامعه به آگاهی از autistics و چگونه عمل کنیم به طوری که ما می توانند یاد بگیرند که به آن نام” Hennekam گفت: در یکی دیگر از Infinite ویدئوها.

یکی در 66 کودکان مبتلا به اوتیسم در کشور کانادا با توجه به یک سال 2018 گزارش از ملی به اختلال طیف اوتیسم سیستم های نظارت (NASS). از نظر جنسيت در این گزارش که برای کسانی که بین سنین پنج و 17 اوتیسم اثر در 42 نفر مرد و یک در 165 زنان است.

تعداد کسانی که ممکن است از دست رفته تصویر واقعی به دلیل چگونه دختران جوان مبتلا به اوتیسم رفتار دکتر گفت: ملانی قلمدان یک رشد paediatrician در هلند Bloorview بچه های توانبخشی بیمارستان در تورنتو است.

“آنها ممکن است بازی در میان دیگر کودکان زمانی که آنها جوان اما تمایل به نوع حرکت از یک گروه به گروه سریع تر و بدون واقعا نوع گرفتن درگیر در این بازی گفت:” قلمدان. “آنها همچنین ممکن است مانند همان چیزهایی است که دیگر بچه های دیگر ممکن است مانند شاهزاده خانم دیزنی. اما درجه که تبدیل شدن آنها علاقه مند است و به آن نوع از نفوذ از طریق تمام زندگی خود را ممکن است شدید تر است.”

آن را طولانی و گاهی اوقات دردناک جاده به یک تشخیص برای Hennekam. پدر و مادر او — جان و تریسی — گفت: آنها راضی چگونه دختر خود را پیام طنین انداز با بسیاری از.

“بسیاری از بار وقتی که من گوش دادن به فیلم ها که من تحصیل کرده بودن و وجود دارد مقدار زیادی از زمان [که] دل من می شکند… او بسیار شگفت انگیز” تریسی Hennekam گفت: CTV News.

“و او مانند یک سخنران خوب و از او مراقبت بدیهی است و او می خواهد برای کمک به, و آن را واقعا باعث می شود ما بسیار افتخار” جان Hennekam اضافه شده است.

Hennekam است شنوایی از دیگر زنان جوان و دختران و مبارزه با اوتیسم اما قلمدان می گوید: vidoes نیز ممکن است کمک به پدر و مادر.

“این واقعا مهم است برای پدر و مادر, برای دیدن, به خصوص اگر شما یک پدر و مادر که نه توهمی خود به تماشای آن فیلم ها و دریافت که حس بهتر از آنچه آن را مانند مرتب کردن بر اساس از داخل بدن داخل ذهن یک فرد مبتلا به اوتیسم,” قلمدان گفت.

چه پاداش برای Hennekam است که او را به کمک به دیگران مبتلا به اوتیسم و الهام بخش آنها را برای به اشتراک گذاشتن داستان خود را دارند.

“این باعث می شود من خیلی خوشحال به فکر می کنم که کمک به مردم,” او گفت:. “من عاشق بچه ها و من, فقط, من, آن لطمه می زند و فکر می کنم که وجود دارد هر گونه کودکان و نوجوانان وجود دارد که احساس راه من. بنابراین من واقعا امیدوارم که من می توانم به آنها کمک کنم.”