کانادا به رها کردن تعرفه های آلومینیومی آمریکا دست می اندازد، طرح هایی را برای تلافی کاهش می دهد

اتاوا — دولت فدرال تصمیم آمریکا برای لغو تعرفه ۱۰ درصدی خود بر آلومینیوم کانادا را جشن می گیرد و کراستیا فریلند معاون نخست وزیر این کشور این تعرفه ها را از ابتدا اشتباه خواند و برای کارگران آلومینیومی دو طرف مرز «خبر خوبی» خواند.

فریلند گفت عقب نشینی آمریکا از اختلاف تجاری درست چند ساعت پیش از اعلام اقدامات تلافی جویانه کانادا «چنین خبر خوبی» است.

این حرکت بزرگ که به گذشته نگری به ۱ سپتامبر انجام شد، توسط رابرت لایتیزر نماینده تجارت آمریکا اعلام شد. این مقام ارشد تجاری آمریکا در بیانیه ای به «رایزنی» با مقامات کانادایی و انتظاری استناد کرد که احتمال می رود معاملات آلومینیوم در ماه های پیش رو متعادل شود، چرا آمریکایی ها تصمیم گرفتند آنچه جاستین ژوستاین نخست وزیر آن را تعرفه های «ناعادلانه» نامیده است، پس بگیرد.

برداشت تعرفه ها با برخی رشته ها می آید. به گزارش دفتر لایثیزر، آنها آماده اعمال مجدد تعرفه ها ایستاده اند باید ببینند که چه چیزی را «افزایش» واردات می بینند و انتظارات را برای کلاهک در محموله های آلومینیوم غیر آلیاژ شده از کانادا بین سپتامبر و دسامبر املا می کنند.

در بیانیه لایثیزر آمده است: «آمریکا در پایان سال با دولت کانادا مشورت خواهد کرد تا وضعیت تجارت آلومینیوم را با توجه به الگوهای تجاری در طول دوره چهار ماهه و شرایط بازار مورد انتظار در سال ۲۰۲۱ بررسی کند.»

فریلند پیشنهادهایی مبنی بر موافقت کانادا با سهمیه بندی های تحمیلی آمریکا را رد کرد و گفت این یک معامله مذاکره شده بین دو کشور نیست.

وی افزود: ما با هیچ چیز موافقت نکردیم. ما در مورد سهمیه بندی با آمریکا مذاکره نکردیم.»

وی ادامه داد: آنچه امروز اتفاق افتاده این است که آمریکا برای لغو یک جانبه تعرفه های خود بر صادرات آلومینیوم کانادا به آمریکا انتخاب کرده است… این تصمیمی است که آمریکا گرفته است. و البته از این تصمیم استقبال می کنیم. ما در ابتدا با تعرفه ها مخالفت کردیم و فکر می کردیم برای همه بد هستند. ما خوشحالم USTR موافق است،” او گفت ، هشدار داد که باید ایالات متحده تصمیم به گرفتن مبارزه تعرفه دوباره ، کانادا آماده خواهد بود به ضربه پشت با “تلافی متقابل دلار برای دلار است.”

راه اندازی روز سه شنبه برای آنچه قرار بود اعلام کانادا در مورد چگونگی برنامه ریزی برای پاسخ به اقدام تجاری دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده باشد، به خبرنگاران گفت که اقدامات کانادا برای «دفاع از کارگران کانادایی» و این بخش به عنوان یک کل انجام خواهد شد.

اکنون کانادا با تلافی برنامه ریزی شده خود به جلو نخواهد رفت. فری لند و کسب و کار کوچک، ترویج صادرات و وزیر تجارت بین المللی مری نگ از تصمیم به رها کردن برنامه های خود برای مقابله در طول آنچه که قرار بود یک کنفرانس مطبوعاتی برای طرح طرح حمله کانادا باشد، خبر داد.

فریلند در ابتدا با اشاره به پاسخ تلافی جویانه در حال آمدن بود، گفت این امید اوست که دولت آمریکا متوجه شود که اقدام تجاری بر صنعت آلومینیوم در دو طرف مرز تأثیر منفی خواهد گذاشت و بر تصمیم آنها عقب نشینی خواهد کرد.

ترامپ تعرفه ۱۰ درصدی آلومینیوم خام از کانادا را در ۱۶ اوت بر اساس بخش ۲۳۲ قانون گسترش تجارت آمریکا اعمال کرد که بیان می کند واردات تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا محسوب می شود، در میان محکومیت سازمان های آلومینیومی در دو طرف مرز.

به محض اینکه ترامپ گفت تعرفه های جدید در حال آمدن است، مقامات کانادایی گفتند که قصد دارند با 3.6 میلیارد دلار در اعمال متقابل تلافی جویانه دلار به عقب ضربه بزنند هنگامی که این صنعت در فهرست گسترده ای از محصولات بالقوه برای سیلی زدن به تعرفه ها مشورت شد.

از جمله فهرست محصولات بالقوه آلومینیومی آمریکا کانادا مناظر خود را بر روی آن داشت می توان به سطل نوشیدنی، ماشین لباسشویی، یخچال، دوچرخه و باشگاه گلف نام برد، به این معنی که قیمت های دو طرف مرز به احتمال زیاد برای این محصولات افزایش خواهد یافت.

ترامپ در رونمایی از تعرفه ها ادعا کرد که کسب و کار آلومینیوم آمریکا توسط کانادا «پوسیده» شده است و آن را «بسیار ناعادلانه» خواند و تولیدکنندگان کانادایی را متهم کرد که آمریکا را با صادرات سیل زده اند، هر چند همان طور که مطبوعات کانادا گزارش داده اند، کاخ سفید برای رها کردن تعرفه ها تحت فشار فرمانداران نیوهمپشایر، مین و ورمانت قرار گرفته بود.

این سه نفر به ترامپ نامه نوشتند و از او درخواست کردند که «پیامدهای منفی» را برای مصرف کنندگان و تأمین کنندگان آمریکایی در نظر بگیرد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>