انسان و حیوانات به اشتراک گذاری بسیاری از بیماری ها. و به عنوان به طور چشمگیری نشان داده شده توسط این ببر که آزمایش مثبت در باغ وحش برانکس این coronavirus یکی از آنها است. به عنوان سه دامپزشکی اپیدیولوژی که به مطالعه بیماری های عفونی ما خواسته شده است تعداد زیادی سوال در مورد اگر و چگونه coronavirus SARS-CoV-2 تاثیر می گذارد حیوانات خانگی.

می توانید حیوان خانگی من دریافت coronavirus?

هنگامی که صحبت کردن در مورد یک ویروس کلمات “دریافت” یا “گرفتن” در حال مبهم است. دقیق تر سوال این است: آیا من گربه یا سگ آلوده با SARS-CoV-2?

پاسخ این است که بله. شواهدی وجود دارد از دنیای واقعی موارد و همچنین آزمایش های آزمایشگاهی که هر دو سگ و گربه می تواند آلوده با کوروناویروس.

در هنگ کنگ, مقامات بهداشت و درمان باید آزمایش 17 سگ و هشت گربه زندگی با COVID-19 بیماران برای coronavirus. آنها شواهدی از ویروس در دو سگ: سگ پشمالوی سیاه پومرانیا و یک چوپان آلمانی, هر چند نه بیمار شد.

هیچ یک از هشت گربه آلوده شدند یا بیمار بوده است. وجود دارد یک گزارش جداگانه از آلوده گربه از هنگ کنگ.

یک مورد دیگر از یک گربه آلوده گزارش شده در بلژیک. دوباره صاحب این گربه تا به حال COVID-19 اما بر خلاف آلوده گربه در هنگ کنگ این یکی حال تبدیل شدن به بیمار با مشکلات تنفسی و همچنین اسهال و استفراغ.

نهایی شواهد می آید از ووهان که در آن محققان آزمایش 102 و گربه های منتشر شده قبل از چاپ مطالعه از نتایج. پانزده نفر از کسانی که گربه ها آزمایش مثبت برای این آنتی بادی ها به ویروس – معنی گربه ها در معرض شده در گذشته است. به عنوان محققان می گویند در این مقاله coronavirus است “آلوده گربه جمعیت در ووهان بنحوی که این خطر نیز می تواند رخ دهد در دیگر شیوع مناطق است.” این مطالعه آزمایش گربه از صاحبان با COVID-19 دامپزشکی بیمارستان ها و حتی برخی از دستگیر میشوند. سه تا از گربه آلوده بودند متعلق به COVID-19-بیماران مبتلا توضیح می دهد که قرار گرفتن در معرض خود را برای دیگر 12 آن مشخص نیست چگونه آنها آلوده شدند.

Cat-ماسک گرچه شیک و غیر ضروری هستند. GK هارت/Vikki هارت/سنگ via Getty Images

می توانید حیوان خانگی من گسترش این ویروس به دیگر حیوانات است ؟

اگر گربه یا سگ می تواند گسترش coronavirus سازمان بهداشت و درمان و نیاز به ترکیب این حیوانات به برنامه ریزی خود را برای مهار و کاهش این بیماری همه گیر. این بسیار مهم است که بدانید چگونه به راحتی coronavirus تکرار در حیوانات خانگی و اینکه آیا آنها می توانند با انتقال آن به سایر حیوانات است. یک گروه از محققان در چین مجموعه ای را برای پاسخ به این سوالات.

برای انجام این کار آنها تلقيح شده – است که به طور مستقیم در معرض – تعدادی از سگ ها و گربه ها با کروناویروس توسط عمد با قرار دادن مقادیر زیادی از زندگی SARS-CoV-2 به بینی خود را. دانشمندان قرار داده و سپس برخی از این تلقیح به حیوانات در کنار مثلا کنترل حیوانات برای دیدن اگر در معرض حیوانات بیمار می تواند از گسترش این ویروس به مثلا حیوانات یا هر دو.

محققان دریافتند که بچه گربه ها و نوجوان گربه می تواند آلوده هنگامی که داده می شود یک دوز زیادی از ویروس. همه پنج نفر از بچه گربه ها که تلقيح بیمار شد و دو درگذشت, اما همه از حاملگی گربه ها قادر به مبارزه با عفونت بدون تبدیل شدن به طور جدی بیمار است.

آنها همچنین دریافتند که گربه ها می تواند گسترش coronavirus به گربه های دیگر. پس از یک هفته یک سوم از مثلا گربه که قرار داده شد در کنار تلقيح گربه آزمایش مثبت برای coronavirus.

این نتایج شواهدی ارائه می کند که SARS-CoV-2 تکرار می تواند در گربه ها و می توانید آنها را بیمار. آن را نیز نشان می دهد که گربه ها می تواند در انتقال این ویروس از طریق هوا به گربه های دیگر.

همان محققان همچنین نگاه سگ و آنها را به توان خیلی بیشتر مقاوم به ویروس و قادر به انتقال آن به سایر حیوانات است.

این اطلاعات مهم است اما شرایط این آزمایش بسیار غیر طبیعی است. هیچ مطالعات در مورد انتقال ویروس بین گربه ها و سگ ها در دنیای واقعی تا هنوز معلوم نیست که آیا طبیعی انتقال اتفاق می افتد. در حالی که این آزمایش نشان می دهد که سگ ها و گربه ها هستند و نه کاملا ایمنی بدن به coronavirus عدم وجود یک بیماری همه گیر در میان حیوانات خانگی را فراهم می کند برخی از شواهد که آنها مقاوم تر از مردم هستند.

اگر گربه می تواند آلوده شواهد حاکی از آن است که بسیار بعید است که آنها می تواند آن را به تصویب انسان است. MANAN VATSYAYANA / خبرگزاری گتی ایماژ

می توانم coronavirus از گربه ؟

در حالی که ما نمی توانیم بگوییم این امر می تواند غیر ممکن است برای گرفتن coronavirus از یک گربه یا سگ تحقیقات نشان می دهد این است که بسیار بعید است. وجود دارد در حال حاضر هیچ موارد گزارش شده از مردم ابتلا به کروناویروس از حیوانات.

سازمان بهداشت جهانی می گوید که “بر اساس شواهد موجود, انسان به انسان انتقال می ماند راننده اصلی” از COVID-19 همه گیر اما که “شواهد بیشتری مورد نیاز است به درک اگر حیوانات و حیوانات خانگی می تواند به گسترش این بیماری است.”

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری می گوید که هیچ شواهدی وجود ندارد حیوانات خانگی می تواند گسترش COVID-19 به مردم است.

در حالی که گربه خود را آلوده می توانید با توجه به علم آن است که بسیار بعید است که آنها می تواند از آن عبور کند به شما. در واقع اگر گربه شما آلوده است شانس خود را گربه گرفتار coronavirus از شما.

فقط به امن حیوانات خانگی خود را باید دنبال همان اجتماعی, فاصله, قوانین, به عنوان هر کس دیگری. AP Photo/علامت Lennihan

من باید نگه داشتن گربه در داخل و یا تغییر رفتار سگ?

اگر چه شانس خود را حیوان خانگی ابتلا به کروناویروس از حیوانات دیگر هستند اگر شما سگ یا گربه خود را خارج کرده اند حیوانات خانگی خود را دنبال همان قوانین به عنوان هر کس دیگری – نگه داشتن آنها را دور از مردم و حیوانات.

اگر سگ شما نزدیک وجود دارد بدون نیاز به ترس از بیمار شدن از ویروس در سگ خز. اما اجتناب از نزدیک شدن به سگ با قلاده در – و نه به خاطر سگ اما از آنجا که معمولا انسان در انتهای دیگر.

اگر شما را تبدیل به بیمار با COVID-19 CDC توصیه می کند که شما منزوی کردن خودتان از حیوانات خانگی شما و شخص دیگری برای آنها مراقبت. اگر که نیست ممکن است در ادامه به شستن دست های خود را اغلب و اجتناب از دست زدن به صورت خود را.

همچنین به یاد داشته باشید: اگر حیوان خانگی خود را نیاز به مراقبت های پزشکی, مطمئن شوید که شما اطلاع دامپزشک خود را اگر شما یا یکی از اعضای خانواده بیمار است با COVID-19. که اطلاعات اجازه خواهد داد که دامپزشک شما به اندازه کافی احتیاط است.

شواهد در اطراف حیوانات خانگی و coronavirus است که به سرعت در حال تغییر و تیم ما این است که نگه داشتن به روز رسانی بررسی در مورد چگونه گربه و سگ و موش خرماها دیگر کمتر رایج حیوانات خانگی و دام ها تحت تاثیر جدید کروناویروس. اما در جایی که علم امروز می ایستد کمی وجود دارد که به نگرانی در مورد با توجه به گربه یا سگ. در موارد نادر, آنها ممکن است تبدیل شدن به آلوده به ویروس اما شانس آنها را بیمار شدن از عفونت و یا عبور از آن را به شما و یا حیوانات دیگر بسیار کم است.

[دریافت حقایق در مورد کوروناویروس و آخرین تحقیقات. ثبت نام برای گفتگو در خبرنامه.]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im