می تواند آلودگی ماسک صورت واقعا محافظت از ما را از قرار گرفتن در معرض ذرات سمی?

برآورد 28,000 به 36,000 مرگ و میر در سال در انگلستان نسبت به دراز مدت قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا. قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا می تواند باعث طیف وسیعی از عوارض جدی در سلامتی از جمله سرطان ریه و بیماری های قلبی و سکته مغزی. آلودگی می تواند از انواع منابع از جمله سوزاندن چوب آتش سوزی و سوخت های فسیلی است. اما تحقیقات نشان می دهد که آلودگی ناشی از ترافیک در واقع ممکن است بدتر برای سلامت ما از آلودگی ناشی از هر منبع دیگر.

در حالی که وجود یک فشار به منظور کاهش سطح آلودگی هوای شهری با تشویق مردم به استفاده پایدار از اشکال حمل و نقل مانند پیاده روی و دوچرخه سواری بسیاری از نگرانی در مورد چه مقدار آلودگی آنها می شود در معرض در حالی که سفر در این راه است. اگر چه یک بررسی که در نگاه 39 مطالعات آلودگی هوا یافت می شود که خودرو مسافران بودند بیشتر در معرض آلودگی هوا از دیگر مسافران هنگامی که شما در نظر بگیرید که یک فرد تنفس بیشتر در هوا در طول ورزش دوچرخه سواران و عابرین پیاده در واقع استنشاق دوزهای بالاتر از آلاینده ها از خودرو به رانندگان است.

با پوشیدن ماسک صورت تبدیل شده است به طور فزاینده ای رایج در راه است که مردم در حال تلاش برای کاهش قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا در حالی که راه رفتن یا دوچرخه سواری. اما چگونه موثر آنها سوال برانگیز است – و آن را به تازگی پیشنهاد شده است که استفاده از آنها در واقع می تواند به افزایش خطرات ناشی از افزایش قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا به عنوان ماسک می دهد مردم یک احساس امنیت کاذب به طوری که آنها اقامت در خارج طولانی تر است.

به عنوان ماسک های بیشتر در ادامه برای تبدیل شدن به صورت تجاری در دسترس در هر روز مهم است به دقت نگاه کنید که چگونه آنها طراحی شده است اگر شما با توجه به خرید یک. بهتر است به دنبال یک ماسک است که یک امتیاز مشابه به کسانی که طراحی شده برای استفاده در محيط های کاری – به عنوان آنها را به دیدار با استانداردهای ملی و بین المللی. در ایالات متحده این استانداردها نیاز است که ماسک می توانید بلوک یک تعداد معینی از ذرات برای اطمینان از ایمنی فرد را. رتبه بندی طیف وسیعی از N95 (به معنی آن بلوک 95% از ذرات تا 0.3 میکرومتر در قطر و یا بزرگتر از عبور از فیلتر مواد) به N99 است که باید بلوک 99% از این ذرات است.

در اروپا این ماسک ها طبقه بندی شده به عنوان FFP1, FFP2 و FFP3. یک ماسک FFP1 معادل یک N95 ماسک. FFP2 بین N95 و N99 و FFP3 ماسک همان است که به عنوان یک ماسک دارای N99.

ماسک های N95 دارای (یا FFP1) بلوک 95% از ذرات. هنگ Lim/ شاتر

زیرا ماسک های صورت استفاده می شود معمولا توسط دوچرخه سواران و پیاده نیست باید مطابق با همان استانداردهای این مهم است که به بررسی رتبه خود را و اطمینان حاصل شود که آنها یک N95 یا N99 امتیاز (یا مشابه) برای اطمینان از آنها محافظت در برابر آلودگی هوا است. اما این لزوما به این معنا نیست که آنها آزمایش شده اند یا این که هر گونه آزمایش آنها قرار گرفته بودند به همان استاندارد به عنوان شغلی ماسک.

اثربخشی هر صورت دشوار است برای اندازه گیری. وجود دارد بسیاری از عوامل است که می تواند تحت تاثیر قرار چقدر موثر است از جمله اندازه ذرات و منبع ماسک نوع چهره و شکل و یک فرد تنفس. در سال 2018 محققان در بارسلونا بررسی اثربخشی نه مختلف تجاری در دسترس تنفسی ماسک در محدوده قیمت از €1 تا €44 هنگامی که در معرض معمولی ترافیک شهری است.

ماسک نصب شد بر روی یک ساختگی ، سپس محققان با اندازه گیری که چگونه بسیاری از و چه نوع از آلودگی ذرات پیدا شد در ورودی ، برای اندازه گیری ذرات 2.5 میکرومتر و یا کمتر در قطر (PM2.5) این ماسک های متنوع در بهره وری خود را از فیلتر ذرات از هوا از 14-96%. ذرات این اندازه آمده از انسان ساخته شده منابع از جمله ترافیک و آلودگی صنعتی و دود از آتش سوزی. اما برای ultrafine ذرات این بهره وری به طور قابل توجهی پایین تر – در محدوده بین تنها 5% و 65%. این ذرات کمتر از 0.1 میکرومتر در قطر اما آنها نیز از مشابه منابع به عنوان ذرات 2.5 میکرومتر در قطر است. Ultrafine ذرات ممکن است مضر به سلامت ما به دلیل اندازه خود را بدان معنی است که آنها می تواند نفوذ به سیستم تنفسی است.

اگر چه محققان دریافتند بهترین نتایج از €20 ماسک آنها به این نتیجه رسیدند که در هنگام انتخاب یک ماسک صورت باید به کیفیت فیلتر تعداد زیادی از فیلتر های مختلف لایه ها و چگونه به خوبی آن را متناسب با.

اما یک فرد ممکن است در معرض آلودگی بیشتری نسبت ساختگی سر مورد استفاده در این مطالعه به عنوان وجود دارد می تواند نشت بین لبه ماسک و چهره فرد دارد. این نشت وابسته به عواملی مانند اندازه و شکل چهره یک فرد را که آیا آنها باید موهای صورت و اینکه آیا ماسک پوشیده شده است به درستی.

شواهد نشان می دهد که حتی در کوتاه مدت قرار گرفتن در معرض (حدود یک هفته) به ultrafine ذرات مرتبط است با التهاب ریه و قلب و عروق تغییرات از جمله تغییرات ضربان قلب و فشار خون است. در واقع این ultrafine ذرات منجر به سمیت ذرات هوابرد اما به طور کلی سهم در چه سمی ذرات ماده است که در حال حاضر هنوز مشخص نیست.

مهم نیست چقدر موثر ماسک صورت, دوچرخه سواران و عابران را هنوز هم در معرض برخی از سطح از آلودگی است. تنفس هوا با سطح بالایی از دی اکسید نیتروژن – که معمولا ساطع شده از بنزین یا دیزل ماشین – می تواند باعث ایجاد یا بدتر شدن مشکلات تنفسی. در معرض قرار گرفتن نیز می تواند کاهش می یابد دوچرخه سواری یا پیاده روی آرام راه ها و برنامه ریزان شهر طراحی می تواند سالم شهرستانها با نگه داشتن شاخ و برگ که در آن ممکن است بین پیاده دوچرخه سواران و موتور وسایل نقلیه. با استفاده از یک دوچرخه الکترونیکی نیاز به انرژی کمتر و همچنین ممکن است کاهش نرخ تنفس از دوچرخه سواران – و به طور کلی آلودگی قرار گرفتن در معرض.

بر اساس تحقیقات برخی از ماسک های صورت را کاهش می دهد یک فرد در معرض آلودگی ذرات 2.5 میکرومتر در قطر است. اما قبل از خرید یک مهم در نظر گرفتن کیفیت, فیلتر, تعداد لایه های فیلتر, چگونه بلند, ماسک, آخرین, و چگونه به خوبی ماسک متناسب با صورت خود را.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>