من اعتماد به این نقشه ؟ 4 سوال بپرسید هنگامی که شما یک نقشه از coronavirus همه گیر

نقشه به ما نشان داده اند که چگونه رویدادهای این فاجعه سال بازی کرده اند را در سراسر جهان از استرالیا bushfires به گسترش COVID-19 بیماری همه گیر. اما دلایل خوبی وجود دارد که به سوال نقشه های ما را ببینید.

برخی از این دلایل کشف شده اند به تازگی از طریق نقشه های bushfires و یا کسانی که ایجاد شده از تصاویر ماهواره ای.

نقشه ها اغلب به اطلاع ما اقدامات, اما چگونه می دانید که آنهایی که قابل اعتماد? تحقیقات من نشان می دهد که پاسخ این سوال ممکن است بسیار مهم برای جهان ضروری ترین چالش: COVID-19 بیماری همه گیر.


ادامه مطلب: تصاویر ماهواره ای است که انقلابی در جهان است. اما ما باید همیشه اعتماد به آنچه ما می بینیم ؟


چرا قابل اعتماد هستند نقشه مهم است ؟

نقشه راهنمای تصمیم گیری از جمله کسانی که ساخته شده توسط دولت و شرکت های خصوصی و فردی شهروندان است. در طول همه گیر دولت محدودیت در فعالیت های حفاظت از بهداشت عمومی شده اند به شدت آگاهانه با نقشه های.

دولت با تکیه بر همکاری مردم با محدودیت و آنها را با استفاده از نقشه برای توضیح این وضعیت و ایجاد اعتماد. اگر مردم اعتماد ندارند اطلاعات از دولت آنها ممکن است کمتر احتمال دارد به تطابق با محدودیت.

این تاکید بر اهمیت اعتماد COVID-19 نقشه. نقشه ها را می توان غیر قابل اعتماد هنگامی که آنها را نشان نمی دهد مربوطه یا اطلاعات به موقع و یا اینکه آنها نشان می دهد اطلاعات گمراه کننده راه است.

در زیر چند سوال شما باید از خودتان بپرسید به کار کردن که آیا شما باید اعتماد یک نقشه به شما به عنوان خوانده شده.

چه اطلاعاتی در حال نقشه برداری?

تعداد موارد COVID-19 قطعه مهم از اطلاعات است. اما این تعداد فقط می تواند منعکس کننده چگونه بسیاری از مردم در حال آزمایش هستند. اگر شما نمی دانید که چقدر تست در حال انجام است شما می توانید بد قضاوت سطح خطر.

کم مورد اعداد ممکن است به این معنی نیست که وجود ندارد تست در حال انجام است. اگر درصد موارد مثبت (تست مثبت رای) بالا است ما ممکن است از دست رفته موارد است. بنابراین نه حسابداری برای تعدادی از آزمایشات می تواند گمراه کننده باشد.

سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد که حداقل ده آزمایش منفی به مثبت یکی تست, یک تست مثبت نرخ در اکثر 10 درصد است که پایین ترین نرخ از تست که کافی است.

در استرالیا ما شده اند در خط مقدم از ساخت مطمئن شوید که ما در حال انجام به اندازه کافی تست و ما با اعتماد به نفس است که ما در حال شناسایی بسیاری از موارد. Undertesting شده است یک مشکل در برخی از کشورهای دیگر.

چگونه است که اطلاعات نقشه برداری?

این فقط اعداد است که مهم است. چگونه اعداد نشان داده شده است نیز مهم است به طوری که نقشه خوانندگان دریافت یک تصویر دقیق از آنچه ما می دانیم.

دولت ویکتوریا به تازگی توصیه Melburnians برای جلوگیری از سفر به و از چندین شورای محلی مناطق به دلیل بالا مورد اعداد. اما خود را در دسترس عموم نقشه را نشان نمی دهد این به وضوح.

مقایسه دولت-تولید نقشه با یک نقشه از همان داده های نقشه برداری متفاوت است. اکثر مردم تفسیر نور به عنوان چند مورد و تاریکی بیشتر موارد. دولت-تولید نقشه با استفاده از رنگ های تیره برای هر دو بالا و پایین اعداد از موارد.

فعال COVID-19 موارد در ویکتوریا 22 ژوئن 2020, ©ایالت ویکتوریا 2020. ویکتوریا دولت وزارت بهداشت و خدمات انسانی

چه کسی این نقشه و چرا آنها آن را?

نقشه ها می تواند اطلاع رسانی گمراه و disinform مانند هر گونه اطلاعات دیگر در منبع. بنابراین مهم است که به توجه به نقشه زمینه و همچنین به عنوان نویسنده.

ویروسی نقشه ها نقشه های که به سرعت گسترش و به طور گسترده ای اغلب از طریق رسانه های اجتماعی. ویروسی نقشه نمی تواند همیشه در مورد اعتماد, حتی زمانی که آنها می آیند از یک منبع معتبر. نقشه های که قابل اعتماد هستند در یک زمینه ممکن است در یکی دیگر از.

یک مثال از استرالیا اخبار رسانه ها در ماه فوریه نشان می دهد این. چند رسانه ای نشان داد یک نقشه بود که توییتی توسط انگلستان محققان. این توییت اعلام کرد که انتشار خود مقاله جدید در مورد COVID-19.

رسانه ها گزارش دادند این نقشه نشان داد مکان های که COVID-19 در حال گسترش از ووهان چین منشاء شیوع. آن را در واقع به تصویر کشیده هواپیمایی پرواز مسیرهای مورد استفاده قرار گرفت و در صدای جیر جیر برای نشان دادن چگونه در سطح جهان در ارتباط با جهان است. نقشه از 2012 مطالعه نمی 2020 مطالعه است.

اصلی توییتی نقشه که رفت ویروسی بود و توسط بسیاری از رسانه های خبری, © WorldPopProject. WorldPopProject, آرشیو در Wayback Machine

بسیاری از خوانندگان ممکن است مورد اعتماد است که گزارش از آنجا که خود موجد اضطراب در مورد COVID-19 تقویت شد این نقشه را طراحی و انتخاب. جمعی از با هم تداخل دارند نماد قرمز ایجاد یک قدرتمند و هشدار دهنده برداشت.

در حالی که خطوط در نقشه نشان می دهد مسیرهای بالقوه برای ویروس گسترش آن را فراهم می کند شواهدی وجود دارد که آیا ویروس گسترش در طول تمام این راه. محققان نمی ادعا می کنند که آن را انجام داد. اما بدون درک و چرا از روی نقشه ساخته شده بود و چه آن را نشان داد چند رسانه ای گزارش آن نادرست.

نقشه ها بر روی رسانه های اجتماعی به خصوص به احتمال زیاد به از دست رفته مهم زمینه و توضیح. شرکت هواپیمایی نقشه مسیر مجددا به اشتراک گذاشته چند بار که در توییت زیر اغلب بدون هیچ گونه منبع اطلاعات ساخت آن را سخت به آن را بررسی قابل اعتماد بودن.

محدود کردن آسیب های انجام شده توسط COVID-19 بسیار قابل توجهی را به چالش بکشد. نقشه می تواند کمک به شهروندان عادی به همکاری با دولت برای رسیدن به این نتیجه است. اما آنها نیاز می شود ساخته شده و به عنوان خوانده شده با مراقبت. از خودتان بپرسید چه چیزی است که در نقشه برداری, چگونه آن را در حال نقشه برداری ساخته شده است که نقشه و به همین دلیل آنها از آن ساخته شده.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de