کامبوج اطمینان بنگلادش از حمایت در Rohingya بازگشت

کامبوج وزیر امور خارجه وزارت امور خارجه و همکاری های بین المللی خوردن Sophea بیان کشور تعهد در طول یک کمیسیون مشترک جلسه در داکا.

“دولت وزیر به من صحبت کرد در مورد این پیشنهاد که بنگلادش خواست که از کامبوج در مورد بازگشت مردم آواره از Rakhaine دولت,” او گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با وزیر امور خارجه شهریار عالم پس از جلسه.

“من به او اطمینان داد که کامبوج را گسترش پشتیبانی کامل از طریق آسه آن-led مکانیزم برای ارائه برای بازگشت امن این مردم آواره,” Sophea اضافه شده است.

بیش از 1.1 میلیون Rohingya مسلمانان پناه گرفته اند در بنگلادش فرار دهه از آزار و اذیت و یک سال 2017 ارتش در عملیات های بودایی-اکثریت میانمار.

پناهندگان سوری حاضر به بازگشت به ایالت راخین با وجود دو تلاش های اخیر توسط دولت های بنگلادش و میانمار.

Rohingya ترس آنها ادامه خواهد داد تا در مواجهه با آزار و اذیت وحشیانه اگر آنها اعطا تابعیت قبل از بازگشت. میانمار را متهم به تاخیر در بازگشت روند آن را به عنوان قادر به حصول اطمینان از صلح در ایالت راخین.

بنگلادش شده است به دنبال حمایت از جامعه بین المللی برای اعمال فشار بر میانمار به اتباع خود بازگشت.

مالزی و اندونزی و برخی دیگر از کشور های آسه آن که میانمار نیز یک عضو در حال حاضر به تمدید پشتیبانی خود را برای بازگشت از این آزار و اذیت مردم به آبا و اجدادی خود را زمین.

“کامبوج را تقویت بحث با میانمار در آسه آن پلت فرم برای شروع سریع بازگشت Rohingya مردم” شهريار گفت.

“آنها آن را به عنوان یک مشترک از بنگلادش و میانمار,” او اضافه شده است.

“ما گفت: میانمار فاقد اعتماد به نفس. بنابراین ما پیشنهاد تشکیل یک جامعه مدنی گروه و یا رهبری سیاسی در کشورهای آسه آن برای تعامل با میانمار به عنوان یک اندازه گیری اعتماد” او گفت:.

“پیشنهاد ما برای ایجاد یک نمایشگاه و محیط صلح آمیز (در Rakhaine دولت) پس از آغاز بازگشت و کامبوج هیئت گفت: آنها را در نظر مهم است.”

در مورد پیشنهادات از بنگلادش کامبوج دولت وزیر Sophea گفت: آنها همچنان به کار بر روی آنها.

شهریار led 18-عضو بنگلادش هیئت در JC جلسه در حالی که Sophea رهبری 27-قوی کرد.

Sophea گفت: یک جاده در پنوم پن پایتخت کامبوج خواهد بود به نام بعد از Bangbandhu شیخ Mujibur رحمان به مقابله به مثل نامگذاری این پارک جاده ای در داکا پس از Norodom Sihanouk اواخر پادشاه کامبوج.

این Norodom Sihanouk رعد در Baridhara افتتاح شد در روز چهارشنبه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de